Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1686
Ez a tónus rendben van :)
Előzmény: speedlight (1683)
speedlight Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1685
Nem tudom, hogyan tegyem jobbá... :-S Lehet, hogy egy kevésbé erős IR szűrőt kéne alkalmaznom.
Előzmény: seeman (1684)
seeman Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1684
A tónusok is világosak. Nem vagyok infra-szaki, de sok ilyen képet láttam. Az égbolt árnyalata ne tévesszen meg! Az legtöbbször sötétté válik.
Előzmény: speedlight (1682)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1683
Ez meg az első, általad linkelt tesztkép colorswap és auto WB után, némi kontraszt ráadásával...



Középütt a két magasabb fa közötti alacsonyabb fa koronáján szép hotspot figyelhető meg. :-S Annyi pénzért azé.... :(((
Előzmény: excdrac (1675)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1682
Itten van egy pár saját képem:







A színeket valahogy nem tudom eltalálni... :-S
Előzmény: speedlight (1674)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1681
Oszt micsinájjak én még1 gépvázzal, he??? :))))
Előzmény: madgie (1680)
madgie Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1680
Akkor vedd meg :)))
Előzmény: speedlight (1679)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1679
Hát nem tudom. Nagy kár lenne azért az L1-ért.... nekem fáj a szívem érte! :-D
Előzmény: madgie (1678)
madgie Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1678
Én meg épp azon filózom, hogyha továbbra sem viszi el senki a Pana L1-emet, akkor bezavarom valamelyik szervízbe egy IR műtétre (én töbet gépet szét nem szedek). Az IR szűrő már adott az E-1-ből, a szakinak csak bele kéne műtenie. Még meggondolom, de eladni is könnyebb lenne talán az ebay-en, meg kattingatnék én is pár jó kis infrát :)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1677
Akarom mondani, állványról infrázni, nem az operálást.... :)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1676
Ez nem gond, próbáltam. De a 9600 csak 28mm-nél csinál minimális hotspotot... gyárilag....

Mindenesetre szép ára van... :(
Előzmény: garfieldka (1673)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1675
Itt vannak a képek a linkek végén:

http://pixinfo.com/img/Fujifilm/FinePixIS-1/a/05_28mm_oa.jpg
http://pixinfo.com/img/Fujifilm/FinePixIS-1/a/07_85mm_oa.jpg
http://pixinfo.com/img/Fujifilm/FinePixIS-1/a/03_85mm_oa.jpg

boccs, hogy csak így, de akkor nem dobálom tele a boxodat mindenféle adathalmazzal.... :)
Előzmény: speedlight (1674)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1674

Este megpróbálhatok vmit kihozni az IS képeiből is, ha gondolod... tudsz keresni addig esetleg teljes méretű tesztképet valahol? Aztán elmesélem, hogy hogyan csináltam. :)

 

Mailben küldök akkor feldolgozatlan képet is, ahogy a berhelt S5000-ből kiesett. Meg teszek fel még feldolgozott képeket. :)

 

********

Meg valaki megszánhatna egy 720nm-s 55mm IR szűrővel is. :)))

Előzmény: excdrac (1671)
garfieldka Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1673
Nem minden esetben érdemes szétberhelni a gépet. A legtöbbel lehet infrázni, csak a hosszú megvilágítási idő miatt állványról. Persze aki kísérletező hajlamú vagy mindenáron kézből infrázna, az átalakíthatja a gépét. Van választás. :))
Előzmény: excdrac (1669)
garfieldka Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1672
159900 forint.
Előzmény: excdrac (1666)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1671
Gyönyörű képek!!! :)
De ez megint elgondolkodtat. Ok, feldolgozott képek, de valahogy nem igazán hiszem, hogy az IS nyers képeiből ezek összehozhatók lennének......

(((úgy néz ki az IS képe, mint amikor az 9600 elé odatettem két túlexponált negatívot és azzal lőttem.... pedig az nem egy minőségi megoldás.....)))
Előzmény: speedlight (1667)
madgie Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1670
A hotspot-ra írtam. Mivel a berhelt gépek beépített IR szűrőjén nincs antireflex réteg, így arról visszapattanhat jelentős mennyiségű fény, ami aztán látszik a képen. Legalábbis erre tippelek, de az is lehet hogy hülyeséget beszélek :)))
Előzmény: excdrac (1669)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1669
Boccs, ha hüjje vagyok, de ez most melikre vonatkozik, nem értem.
Ha a 9600-ra, akkor sem értem, ha az IS-re akkor meg pláne.

Szóval miért jobbak a ti képeitek? Érdemesebb "herélni"?
Miért lenne az IS jobb hotspot szempontból a 9600-nál?

Mégeccer boccs az értelmetlenégért.... :)
Előzmény: madgie (1668)
madgie Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1668
A berhelt gépeink beleműtött infraszűrőjén nincs antireflex réteg, míg ebben valószínűleg egy AR réteges üveg szűrő csücsül a CCD előtt.
Előzmény: excdrac (1666)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1667

Szia!

 

Itt találsz még IR tesztképeket:

 

FUJI S5000 hotmirror nélkül:

http://picasaweb.google.com/levai.zsuzsanna/FujiS5000IRTeszt

 

Canon S3 IS hotmirror nélkül:

http://picasaweb.google.com/levai.zsuzsanna/InfraRed

 

Ha kell nagyobb méretben is, tudok küldeni "eredetit" mailben. :-)

Mailjél rám.

 

A hotspot kérdésedre nem tudom a választ sajna... talán a lencsetagok bevonata is különbözhet... de ez csak tipp.

 

Üdv!

Előzmény: excdrac (1666)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1666
Sajna nem, nem találom sehol. De a képek elég "taknyosnak" tűnnek a "berhelt" gépek képeihez képest. Az is igaz, hogy az itteni képek nem nagyíthatók fel ennyire.

Arra keresnék igazából választ, ha a 9600 hotspotosodik, mint az állat, ez miért ússza meg. Azt írják, minden ua., gondolom kivéve az IR szűrőt a lapka előtt.
Előzmény: garfieldka (1665)
garfieldka Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1665
Tavaly sokszor említettük ezt a gépet a megjelenése utáni időkben. Szertintem aki komolyan és elsősorban infrázni szeretne, annak feltétlenül jó választás lehet. Tudod az árát? Én csak az előrendelésig figyeltem a várható árat.
Előzmény: excdrac (1664)
excdrac Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1664
Sziasztok!
Ezt találtam ma. Nektek, mint szakértőknek, a képek alapján mi a véleményetek? Köszi, ha válaszoltok. Üdv!
http://pixinfo.com/cikkek/fujifilm_finepix_is-1_r
madgie Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1663
Színek jónak tűnnek, talán picit túlexpós :)
Előzmény: speedlight (1662)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1662

Meg még vignyettálást is raktam a sarkokba, úgy az igazi... ;)))

 

Színekről mi a véleményed? Keverjem még?

Előzmény: madgie (1661)
madgie Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1661
Na némá', milyen giccses IR flare-t pakoltál a képedre :)))
Előzmény: speedlight (1660)
speedlight Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1660
Próbakép(p):

Ez még tavaly ősz, Békéscsaba.

Előzmény: panabubus (1659)
panabubus Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1659
Szia, Speed! :-D

Akkó ez mán telepátija.... LOL tegnap én is a csatorna-mixerrel görcsölgettem, szintén elfelejtve a metódust :D:D:D
A FUJI-nál nincs custom WB opció. Nálam is rózsaszan volt az ártatlan, ahogy emléxem. Habár a 95-nél mintha nem.... A 72-nél tuti,hogy rózsaszín, de amannál? :S
Próbáld meg a színkezelést B&W-re állítani, mintha úgy használgattam volna anno.

A custom WB az igazi persze...Mostanában megint szaporodnak nálam a "kékhajú" lányok... :D

Ami most érdekes és ujabb gond nálam az S3-nál, hogy ISO80-on is beégeti azt, amit direkt napfény ér... AV módban is, leszűkített rekesszel... :S Most még szerezzek hozzá valami ND-szürőt is? akkor meg hosszabb lesz a "kihuzat" látványa a tubus+3 db szürővel, mint a 300D Tamronjával :D nem beszélve a vignettálásról :-(
Előzmény: speedlight (1658)
speedlight Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1658

Tegnap előkaptam én is az IR Fujikát... :) Estére töltök fel képeket, sztem lettek jók! :-D

 

Csak az IR képfeldolgozás workflow-ját már sikeresen elfelejtettem.... :))) Arra még emléxem, hogy madgie mondta, hogy IrfanView és RGB --> BGR... ekkor kékes árnyalatú képeket kaptam. Ezt elmentettem tiff-be, és importáltam a Lr-ba. Ott nem tudom, hogy hogyan bírkózzak a színekkel. Az automata fehéregyensúly rózsaszínes képeket adott... :-S Lehet valamit nem csinálok jól... Este mutatok képeket. :)

Előzmény: panabubus (1657)
panabubus Creative Commons License 2008.03.18 0 0 1657
De nem úgy a "kiskanyon"...:)
Előzmény: madgie (1656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!