Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2003.10.02 0 0 6287
Köszi. Nagyon szép.
Előzmény: Brazsik (6286)
Brazsik Creative Commons License 2003.10.02 0 0 6286
Halihó...

Samaky: a képek méretét direkt levettem, hogy gyorsan le lehessen őket tölteni

KAti: Fogok feltenni képeket a netre, majd irom a cimet. Mi érdekelne még onnan?

A telefonszámért irjatok egy emailt.

Iborli: A felső kép a teraszunkról készült. A hely pedig Korcula Zaglav részén van. A legközelebb eső város Blato.

Tengerimádó László: Nem...Brna amúgy úgy emlékszem a másik oldalán van a szigetnek.

Halihó!
Dávid

Előzmény: Tengerimádó László (6285)
Tengerimádó László Creative Commons License 2003.10.01 0 0 6285
Szia Brazsik!

Jól látom? Ez Brna?

Előzmény: Brazsik (6281)
lborli Creative Commons License 2003.10.01 0 0 6284
Megmondanád, hogy a felső kép pontosan hol készült?
Előzmény: Brazsik (6281)
KAti Creative Commons License 2003.09.30 0 0 6283
Cim, telefon, e-mail - marmint a szallase....
Kicsit bovebb leiras szinten jo lenne. A part erdekel.
Gondolom nyaron sincs tomeg.
Előzmény: Brazsik (6281)
Brazsik Creative Commons License 2003.09.30 0 0 6281
Halihó,

most értünk vissza a barátnőmmel. Korcula szigetén voltunk (lásd lent), és ez volt az életem egyik legjobb nyaralása. A hely meseszép volt, és nagyon olcsó. 18 Eurot fizettünk naponta az apartmanért. A házinéni (és a férje is) nagyon kedves volt, többször kaptunk gyümölcsöt és bort ajándékba (cserébe egyik este mondjuk pc-t javitottam náluk :) de annyira kedvesek voltak, hogy ez volt a legkevesebb). Egyszer csakúgy a motorcsónakot is megkaptuk, grátisz :). A hely amúgy nagyon csendes, talán ha 4 emberrek találkoztunk ott összesen.Korcula szigetére csak autóval érdemes menni, mert amúgy a szigeten belüli közlekedés halott dolog. A házinéni amúgy szivesen bevisz a közeli városba (Vela Luka, a hugomék tavaly ezt csinálták ) de ennek ellenére jó az a saját kocsi. Lefele Spliten át mentünk, este 10 körül indultunk és reggel 10 körül voltunk ott, a délután 3-as komppal mentünk át. A komp költsége (1 autó, 2 utas) 44 Euro volt (318 Kuna) - ez 20 százalékkal olcsóbb mint a főszezonban, ha kell előkeresem a web cimét a kompos társaságnak. Visszafele a Korcula-Orebic komppal jöttünk, ez csak 56 Kuna volt, de lementünk még Dubrovnyikot ids megnézni. Onnan este 6-kor indultunk haza, és Horvátországon át olyan reggel 5 körül értünk haza (nem emlékszem már). Az autópályák jók, és éjszaka egy lélek sincs rajtuk, de még elég sok helyen leterelnek róla, mert építik. Végezetül két kép a helyről ahol laktunk.



Jövőre biztos hogy megint megyünk...

Mammuth Creative Commons License 2003.09.29 0 0 6279
en a nyaron 36.9 ft-ert vettem kunat, de nem lett eleg ugyhogy kelllett kivenni kinn automatabol, ugy 35.3 ra jott ki egy kuna...
Halesz Creative Commons License 2003.09.28 0 0 6278
Mondjuk szerintem elég szánalmas, aki ezen próbál spórolni, nem? Egyrészt egyáltalán nem drága a belépő, másrészt legalább ennyivel támogassa már az ember a természetet....
Előzmény: fekvőrendőr (6276)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.09.27 0 0 6276
Plitvicén tényleg be lehet menni jegy nélkül, sőt mikor mi voltunk, a hajóra is fel lehetett osonni kontroll nélkül, de az egyik leszállásnál megjelentek az ellenőrök, és nem volt menekvés a bliccelőknek. Nekünk természetesen volt jegyünk!
franjo Creative Commons License 2003.09.27 0 0 6275
Plitvice valóban gyönyörű és ilyenkor utószezonban már nem annyira drága. 75 kuna/fő.
Való igaz, hogy egyfajta "becsületjegyváltás" van életben, de azt tudni kell, hogy szúrópróbaszerűen ellenőrzik a jegyek meglétét.
Talkie-walkie-val felszerelkezett emberek az ellenőrök, minket nem ellenőriztek de láttam akiket igen. Az ismerőseimet - akik nem velünk voltak - szintén ellenőrizték.
Nem tudom mekkora a rizikója a dolognak, ha van rá ennyi pénzetek, akkor ne kockáztassatok.
Az viszont igaz, hogy gyalog elég jól be lehet járni a parkot és csak a jeggyel igénybevehető villanymotoros buszoknál és kishajóknál nézték néha a tiketteket.
Szóval gyalogolva szerintem is ki lehet védeni a jegyváltást.
1 napot szánjatok rá mindenképpen és saját tapasztalatunkból kiindulva,szálljatok meg erre az egy napra a környéken, akár az előtte lévő faluban. Ebből élnek, biztos tudtok korrekt és olcsó szállást találni.
Ui. Rijeketól ne várjatok sokat, inkább csak a sétálóutcát, a kikötőt, Trsat várát érdemes megnézni.
Aztán lemenni a tőle 10 km-re lévő Opatijába ami jóval szebb hely.
Visszafelé pedig a szlovén Postojnai csepkőbarlangot érdemes útbaejteni.
Ui. szerintem a pénzváltást kár agyondimenziónálni, mindenhol váltják a magyar forintot, talán még jobban jártok mintha a forint>euro>kuna tranakciót erőltetnétek.
De azért nem árt némi euro a zsebben, mert a magánemberek, benzinkutasok,autószerelők,pincérek azért jobban értékelik az európai valutát.
Egyébként jó utat.
Előzmény: Törölt nick (6273)
HOOD Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6272
Kössz!
Valószínűleg Plitvice felé megyünk, lemegyünk délre, visszafelé pedig a tengerparton fel Fiuméig.
Mennyi a reális ára most egy 2 ágyas szobának naponta?
Kunát forintért vegyek itthon vagy euroért kinn?
Üdv
H
Előzmény: H_G (6271)
H_G Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6271
"Úgy gondoltam, hogy leszaladunk az autópályán a tengerig, majd elindulunk dél felé a tengerparton, ahol tetszik, ott maradunk."

Ha "főleg a természeti szépségeket" keresitek, NE maradj a sztrádán a tengerig, csak Karlovácig és onnan Plitvice érintésével menj Zadar felé. A plitvicei park abszolút kihagyhatatlan! De ezt már sokszor megírták itt, mint ahogy azt is bizonyára olvastad már, hogy a "mediterrán esti városi nyüzsgés" remekül szemlélhető Trogirban. Egyébként ha dél felé mész, Split és Dubrovnik között nem a nyüzsgés a jellemző (Makarskát kivéve), sokkal inkább a remek strandok :)

"Lehet-e 2 személynek akár csak 1 napra szállást találni?"

Utószezonban gond nélkül, még válogathattok is!

Előzmény: HOOD (6269)
Halesz Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6270
Sziasztok!

A következő kompok menetrendjét tudom prezentálni :)

Split-Supetar
Makarska-Sumartin
Ploce-Trpanj
Split-Stari Grad
Drvenik-Sucuraj
Jelsa-Bol-Split
Slit-Rogac
Orebic-Dimince
Lastovo-Split
Ubli-Vela Luka-Hvar-Split
Vis-Split

Sajnos épp rossz a szkennerem, szóval ha valakinek kell valamelyik, akkor írjon és bepötyögöm!!

HOOD Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6269
Hali!
Eddig csak olvasgattam a topikot, most tanácsot kérek Tőletek.
50 éves, nyugalmat kedvelő, strandolást nem szerető ember vagyok. Feleségem szintén ilyen. Azért a mediterrán esti városi nyüzsgést szeretjük.
Bejártuk Európát, Horvátország valahogy kimaradt. Tehát most először megyünk ide, főleg a természeti szépségeket keressük. Nem készültünk fel az útra, beülünk a kocsiba és megyünk vasárnap vagy hétfőn, kb. 8 napra.
Tanácsot kérek: mire ügyeljünk (zöld kártyán és benzinkutasokon kívül) ?
Volt, de már nem emlékszem, mennyi kunát lehet bevinni?
Úgy gondoltam, hogy leszaladunk az autópályán a tengerig, majd elindulunk dél felé a tengerparton, ahol tetszik, ott maradunk.
Lehet-e 2 személynek akár csak 1 napra szállást találni?
Vagy inkább álljunk meg valahol és onnan kirándulgassunk?
Gondolom a kompokra most már nem kell sokat várni, viszont ritkábban közlekedik.
Mit nézzünk meg?
Várom ötleteiteket, tanácsotokat.
Üdv.
H

felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6268
Nem a kiállítás egy óra, hanem míg odamész+elkészül+visszamész.
Tényleg nem nagy dolog, de komolyan olvastam vmelyik utazási iroda honlapján, hogy nem kell és már csak az érdekesség kedvéért is utána akartam járni.
Köszi a segítségeket!
Előzmény: sínbohóc (6267)
sínbohóc Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6267
Mondjuk biztosítója válogatja! Az Európa biztosító negyedévente kűldi kérés nélkül, az OTP Garanciánál nekem júniusban kb 5 percembe került.
Előzmény: felpillantó küllő (6266)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6266
Azért valamibe kerül. Nagyjából 1 órába. :)
Előzmény: Mianevem (6265)
Mianevem Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6265
Valóban kell, és valóban semmi perc kiváltani. Használni nem biztos, ghogy fogod, szóval nem valószínű, hogy előkerül. De mivel semmibe se telik beszerezni, így no problemo.:)
Előzmény: sínbohóc (6263)
sínbohóc Creative Commons License 2003.09.23 0 0 6263
Tőlem ugyan még a horvátok soha nem kérték, de a külügyminisztérium honlapján ez olvasható:
A Horvát Köztársaságba gépjárművel történő beutazás során az érvényes vezetői engedély és forgalmi engedély mellett rendelkezni kell a beutazáshoz használt gépjárműre vonatkozó érvényes nemzetközi biztosítási zöldkártyával is.
Egyébként nem tudom miért probléma, a biztosító pár perc alatt ingyen kiállítja.
Előzmény: felpillantó küllő (6259)
teerted Creative Commons License 2003.09.23 -1 0 6262
Kékbálna
Sajnos egy így igaz. Pár évvel ezelőtt én is annál a kútnál tankoltam Trogirban. Szerencsémre én nem hagytam ott a kutat a tankolás befejezése előtt, és így láttam, hogy ippeg 200 kunát kell majd fizetnem. Amikor bementem a sufniba, ott a fiu szépen beütötte az általa megfelelőnek tartott összeget, pontosan 300 kunát, majk kérte, hogy írjam alá a cetlit. Amikor szerényen megjegyeztem, hogy a kút csak 200 kunát jegyzett, és hogy nincs benzintócsa a kocsi körül, azaz annyi benzin bele sem férne az autom tankjába, akkor kiegyeztünk 200 kunában, azaz visszaadott 100 kunát kp.
Előzmény: Kékbálna (6247)
lborli Creative Commons License 2003.09.23 0 0 6261
Dobár pikcsörsz.
Előzmény: Leadfoot (6257)
lborli Creative Commons License 2003.09.23 0 0 6260
Ami erősíti a szabályt, ugye? :-)
Meteorológus vagy?
Előzmény: Cirfandlia (6258)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.23 0 0 6259
Boszniába nem megyek.
Viszont Horvátországnál jelenleg 1:1 az arány.

Szóval a kérdés nyitott: kell nemzetközi zöldkártya Horvátországba (csak oda), vagy nem?

Előzmény: sínbohóc (6254)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.09.23 0 0 6258
Iborli: "Azt minden rendes Adriajáró ember tudja, hogy az időjárási-választóvonal Sibenik környékén van. Északra sz@r, délre dobár az idő. Vedd ezt figyelembe next time!"

Sovány vigasz volt látni, hogy Hvaron és Dubrovnikban is szar, sőt szarabb idő volt mint Pagon. Bekaptunk egy mediterrán ciklont és azt minden időjárással foglalkozó ember (mint én is) tudja, hogy azok a balkán déli felén igencsak aktívak. Azidőtájt mo-n volt ahol egy csepp eső sem esett és jóval melegebb volt...
Azért általánosságban igaz amit mondasz, de ez volt a kivétel.

Előzmény: lborli (6242)
Leadfoot Creative Commons License 2003.09.23 0 0 6257
Sziasztok!

Végre a tár.hu is úgy akarta, úgyhogy fönt vannak a horvátországi képeim ITT!

bucibá Creative Commons License 2003.09.22 0 0 6256
mi lesz veled tunéziában? :-)
Előzmény: Bormester (6230)
Halesz Creative Commons License 2003.09.22 0 0 6255
Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos. Letöltöttem :)
Előzmény: Kékbálna (6251)
sínbohóc Creative Commons License 2003.09.22 0 0 6254
Ha Bosznián keresztül mész akkor kell(kérik is a határon)!
Előzmény: felpillantó küllő (6252)
banya Creative Commons License 2003.09.22 0 0 6253
Nem. Ki kell váltani a nemzetközi zöldkártyát.
Előzmény: felpillantó küllő (6252)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.22 0 0 6252
Valahol azt olvastam, hogy Hr utazáshoz nem kell kiváltani a kocsihoz zöld kártyát. Igaz ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!