Keresés

Részletes keresés

wdriver Creative Commons License 2003.12.13 0 0 6373
Őrületbe kerget a szürkeszikla - zöldfenyő - kéktenger színtrió..
;-)))
Jó kis nyári képek..
Itt vannak "szemmeltartó" kamerák:
http://www.worldlive.cz/en/webcams-56-croatia
van amelyik nem igazán megy..de vannak jók.
Üdv W.
Előzmény: Brazsik (6372)
Brazsik Creative Commons License 2003.12.13 0 0 6372
Horvátország jövőre is, az biztos ám :)

Korcula ismét és örökké...egy álomszép hely

wdriver Creative Commons License 2003.12.13 0 0 6371
Coola, köszi a rövid magyarázatot, tehát mégiscsak egy jó ügy érdekében mész. Majd számolj be azért légyszíves miket láttál utad során, ki vagyunk éhezve ilyenkor holtszezonban egy kis adria közeli élményre!
:-)))

F_A_.... ;-)

ha gyorsan mondod, akkor is megértem, hogy HR király, és oda megyünk nyaralni!
:-D
Üdv W.

Előzmény: F_a_s_z_á_n (6370)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.12.13 0 0 6370
200, lassan mondom, hogy mindenki megértse: Kétszáz!
(Még kétszázat kell aludni, és indula-mandula!)
:-)))))))
coola Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6369
Köszi mégegyszer.Kosárlabda ügynök vagyok (illetve sport manager), és Splitben játszik egy játékos, aki az NBA-ben fog kikötni szerintem annyira jó, és őt megyek beszervezni az ügynökségünknek.
Előzmény: wdriver (6368)
wdriver Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6368
Kunát, mert euróban többre jöhet ki a dolog.
A határ előtt vannak olcsóért váltók, nyáron legalábbis volt pár, éjjel is nyitva.

Azért ha muszáj lenne én is leugranék szívesen Splitbe..
:-) Persze csak ha nem valami probléma miatt megy az ember..
Üdv W.

Előzmény: coola (6367)
coola Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6367
Köszönöm szépen az infot, azt még elárulhatnád, hogy Kunát vagy Eurot vigyek az autópályadíjra??!!!
Nem örömömben megyek sajna és másnap reggel már jövök is haza...
Még valami olcsó szállást kell találnom, ahol megalhatok.
Mégegyszer köszi!!!
Előzmény: wdriver (6366)
wdriver Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6366
Szia Coola,
itt vannak autópályadíjak:
www.hak.hr/hrv/servisneinformacije/cestarine.asp

Itt meg megnézheted mi is van most splitben..
:-)
www.izor.hr/webcameng.htm

Irigyellek, hogy mész...ilyenkor is jó az! :-)
Üdv W.

Előzmény: coola (6363)
sera Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6365
Gyere IDE ,aztan elmondom,hogy miket trükkösködtem össze :)
Csodat ne varj,de azert napi fel-egyorat igy is allni kellet a konyhaba.
Na meg hatha tud meg valaki tippeket adni gyorskajak dolgaban.
Előzmény: alibenkuka (6364)
alibenkuka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6364
Van valami étrend-féleséged a nyaralásra? Én összeállítottam egyet, amikor nagyon el voltam keseredve (eddig ugyanis mindig szállodában voltunk, félpanzióval), de nyaraláskor nem igazán akartam a konyha rabja lenni. Minden gyorsan készülő, kevés és egyszerű alapanyagot igénylő kajára vevő vagyok. :-D
Előzmény: sera (6362)
coola Creative Commons License 2003.12.12 0 0 6363
Sziasztok!
Hétfőn mennék Splitbe autóval.
Tudna valaki segíteni abban, hogy merre érdemes menni, autópályadíjak, stb...

Előre is kösz!

sera Creative Commons License 2003.12.10 0 0 6362
Hat igen,meg mindig bent van a topik a kedvencekben es mindenfele valtozast laaaaatok! :)
Hat,azert meg igy sem volt piskota a nyaralasotok.
Mi önellatok voltunk,egyszer voltunk egy impozansabb etteremben,de valoszinü nem fogtuk ki a legolcsobbat es a legjobbat.Meg hat ennyi gyerekkel jobb otthon összedobni valami egyszerüt es akkor esznek,amikor akarnak.
Amit legközelebb nem fogok elfelejteni az az,hogy dinnyet viszek kiloszamra meg egy par kajafeleseget,mert a legkisebb fözeshez is kellett vennem legalabb az alapanyagot.
Maggi grizgaluskalevest meg biztos,mert estere a part utan teljesen ki voltunk ehezve erdekes modon nem az edessegre,hanem a sos levesre.

Habar Rab varosban meg beültünk 1-2-szer Csevapcsicsizni,na azt nem bantuk meg.
Csak a strandon hallottam bunko magyarokat,mindig ugyanazokat,de pl. a rabi varoslatogatasunkor meg nagyon kulturalt magyar turistakkal talalkoztunk.

Ugyhogy jövöre is visszamegyünk,mert nagyon bevalt,nagyon csendes,nyugodt sziget.Varosnak meg eleg a gyönyörü Rab.A kölkökkel meg ugysem lehet varosokat megismerni es setalgatni,ugyhogy a rabi öblök pillanatnyilag szamunkra teljes igenyt kielegitöek.

Előzmény: alibenkuka (6361)
alibenkuka Creative Commons License 2003.12.10 0 0 6361
Hú, de gyorsan válaszoltál. :-) Köszi. :-))

Szóval, a nyaralásunk:

LOPAR/RAB
aug.22-31.
apartman/egyéni utazás/ellátás nélkül

nagyon jó volt, sőt, talán összességében ez volt az eddigi legjobb a nyolc közül, amit Horvátországban töltöttünk (a kellemetlen első pár órát leszámítva).
Turnusváltást elkerülendő, pénteken reggel elindultunk, 0 forgalom az utakon, 0 várakozás a határnál ill. a kompnál. Az első utazási irodába bementünk, megkérdeztük, hogy merre található XY család háza, akiknél mailben szállást foglaltunk. Odamentünk, asszonyka tört németséggel közölte, hogy sajnos nincs szabad szoba és visszament vasalni(én voltam a marha, hogy nem nyomtattam ki a foglalásunkra adott válaszát és nem dugtam az orra alá). :-((( Végigjártuk az összes utazási "irodát", de sehol sem volt szabad hely, csak másnaptól. Gondoltuk egy éjszakát kibírunk az autóban, csak a gyerek miatt aggódtam kicsit (4 éves). Elkezdtük végigjárni a Zimmer Feriket. Sehol sem volt egy üres lyuk sem. Elképesztő módon MINDENKI azonnal előkapta a telefont és legalább két szomszédnak/ismerősnek telefonált az érdekünkben. Ez ment kb. két órán keresztül, amikor bementünk a minigolf pályával szemben lévő barakkba, a kis csaj talált nekünk egy apartmant, igaz a domb tetején az utolsó ház volt ez, de nagyon helyes családnál laktunk.
Az idő végig gyönyörű volt.
Minden nap más étteremben vacsoráztunk. :-D Az öblünkben ismerősként üdvözöltek a többiek.
És most a negatívumok. Ezt egy szóval el lehet mondani: a magyarok. Minősíthetetlenül viselkedtek egyesek. Hajnali négykor sikító kamasz lány az ajtónk előtt, mert ő nem ebben/nem így akar utazni, kb. másfél óra után sikerült lecsendesíteni. McHawer üvöltetése autóból órákon keresztül, természetesen ez is éjszaka. Parkolóban keresztben beállás, három hely egyidejű elfoglalásával. Vacsora étteremben egy szál BOXERALSÓBAN. Pincér megszólítása:gyere csak ide, öcsém! Strandon terület kijelőlése (hoztak egy olyan sátrat, aminek csak a tetején van ponyva és leverték az első nap, az öböl felét elfoglalva ezzel, természetesen soha többé nem láttuk őket, csak az utolsó nap, amikor elvitték a sátrat).
Nagyon elszomorító. :-((((

Előzmény: sera (6359)
sera Creative Commons License 2003.12.09 0 0 6360
Egyebkent ezt az oldalt teljesen vegigneztem,es teljesen szep/apolt szallasuk van.
A vendegkönyvük /ugyan nemetül van/ csak megelegedett beirasokkal van tele.
A hölggyel beszeltem,nagyon segitökesz,kedves.
Előzmény: sera (6359)
sera Creative Commons License 2003.12.09 0 0 6359
Persze.
A Haus Darkoban foglaltam egy lakast 6 szemelyig.
Vacilaltam a Villa Veronikanal is,amihez szinten van egy uszomedence,de eleg szükösnek latom a teraszt,a mi kölkeink meg szeretnek zsibongani,rohangalni.Ugyhogy ha megnezed a Haus Darkorol a többi kepet,latod,hogy eleg nagy a ter a teraszon.
Uszomedences szallast eddig csak kettöt talaltam Rab szigeten,arban gyakorlatilag nem latom dragabbnak,mint azt,ahol tavaly voltunk. A part messzesege meg abszulut nem lenyeg,mert tavaly sem mentünk le direkt a Barbatnal levö partra.Szerintem nagyon erdemes körülnezni mas partokat,öblöket.Csodalatosakat fedeztünk fel.
Te mar meseltel arrol,hogy sikerült a szabitok?

Pedig nem art mar most foglalni,meg gyakorlatilag minden ahitott szallas szabad.
Tanultam az idei szallaskeresesböl.

Szoval itt van az oldal,ahol a Rabon lefoglaltam a Haus Darkoban a lakast:
Szigetek

Előzmény: alibenkuka (6358)
alibenkuka Creative Commons License 2003.12.09 0 0 6358
Adnál valami elérhetőséget a jövő évi szállásotokról? Szívesen megnézném. Bár én még foglalni nem merek, mert nem tuti az indulásunk időpontja. Pedig már nagyon várom. :-DDDD
Előzmény: sera (6355)
lborli Creative Commons License 2003.12.05 0 0 6357
Egyáltalán nem butaság. Igen érdekes jelenség, amikor úszol a vízben éjjel és sejtelmes fényben látszik a tested, vagy inkább a körvonala a megbolygatott plantonok fénye által. Régen ezt a jelenséget használták ki a tonhal halászok, a halak kifigyelésére.
Előzmény: gelico (6356)
gelico Creative Commons License 2003.12.05 0 0 6356
Idei helyzetről nem tudok beszámolni, tavaly jártunk Hvar környékén, idén nem.
Amit a planktonokról írsz, abban könnyen lehet, hogy igazad van. Bevallom nem is tudtam világító planktonokról. Most hogy belegondolok, valóban inkább a víz felszinén volt látható a fényjelenség, nem a tengerfenéken. Első hallásra nem gondoltam, hogy két különböző dologról lehet szó, elnézést, ha butaságot írtam előző hozzászólásomban.
Előzmény: lborli (6354)
sera Creative Commons License 2003.12.05 0 0 6355
RAB SZIGET
Nem szamoltam be a nyari rab-szigeti nyaralasunk utan,mert olyan jo es szuper volt,hogy jol ellustultam irni.
De ugy nagyon röviden annyi,hogy szombaton tenyleg jo sokat kellett varni a kompra /3 orat/,gyerekek,ferj kiszalltak,elörebattyogtak,aztan elment valahogy a varakozas.

Loparban csak annyit voltunk,hogy bementünk autoval,körülneztünk es mentünk is vissza a mar nagyon jol bevalt szuper eldugott es csodalatosan szep kis öbleinkbe.

Habar Barbaton volt a szallasunk,de naponta eljartunk a Suha Puntara es ott probalgattuk ki azt a 3-4 kis öblöt,ami autoval is elerhetöek voltak.Ugye azutan meg le van zarva,mert a többi termeszetvedelmi terület,amiket inkabb hajoval ajanlatos celbavenni.

Melegen,söt forron ajanlom a Suha Puntan a Gozinkat,Cifnatat es az utana levö 1-2 öblöt.Mindegyik homokos,söt ha jol emlekszem ra a Gozinka volt a nyerö.Sokaig sekely,tiszta,homokos,nyugis,nem sok emberrel.
Igaz,nem egeszen lehett autoval odaig elmenni,hanem olyan 100-200metert kellett megtenni kitaposott nem egyszerü ösvenyeken,szoval ha gyerekkel...akkor ne babakocsival!

Szerintem nagyobb gyerekek is megtalaljak a szamitasukat,ami a buvarkodast illeti.
Megnagyobbaknak tenyleg unalmas,mi is csak a kissebbek miatt mentünk oda.

Mar most nezem ill. lefogalaltam a szallast Rab szigeten.Veletlenül lattam meg,hogy ahol voltunk,mar most nincs hely,de szerencsere talaltam egy jobbnaktünöt.
Igy lesz jövöre hazhoz tartozo uszomedence is,ugyhogy a part utan meg hancurozhatnak a gyerekek a vizben.

lborli Creative Commons License 2003.12.04 0 0 6354
Palmizsanai marinaban en is voltam szeptember elejen, de nem lattam semmi ilyet. Talan, mert nem tudtam, hogy mit kellett volna figyelnem. Veletlenul nem teveszted ossze a vilagito planktonokkal? Azok is fluoreszkalnak, ha megbolygatjak oket.
Előzmény: gelico (6353)
gelico Creative Commons License 2003.12.04 0 0 6353
Én saját szememmel láttam tavaly Hvar szigethez közeli Sv.Klement szigetén Palmizana kikötőben. Este sötétben kis kavicsot a vízbe dobva nagyon szép színekkel reagált, érdekes látvány volt. Hogy mennyire káros, az más kérdés.
Előzmény: alibenkuka (6351)
lborli Creative Commons License 2003.12.04 0 0 6352
Ha jobboldali szipatizans diakkal talalkoztal volna, az meg orult volna, bizonyara. :-)
Előzmény: TaunusV6 (6349)
alibenkuka Creative Commons License 2003.12.03 0 0 6351
Nem tudom, hogy mennyire hiteles a forrás, én az Indexen találtam. :-?
Előzmény: lborli (6348)
perge Creative Commons License 2003.12.03 0 0 6350
Szerintem más élni egy országban és más utazóként ott lenni.

(Kuba nagyon tutti hely szvsz egy-két hónapra, de marhára nem szerettem volna oda születni.)

Előzmény: TaunusV6 (6349)
TaunusV6 Creative Commons License 2003.12.02 0 0 6349
A minap beszélgettem egy nálunk tanuló horvát diákkal, és ő nagyon elégedetlen volt a hazájával, főleg most, hogy a jobboldal nyert a választásokon.
Pedig amikor én ott jártam, engem teljesen elkápráztatott Horvátország.
lborli Creative Commons License 2003.12.02 0 0 6348
Starigradi öbölben még nem merültem, így nem is találkozhattam az említett algával. Ha a hír (egyáltalán) igaz, rémisztő.
Előzmény: alibenkuka (6347)
alibenkuka Creative Commons License 2003.12.02 0 0 6347
Mérgező trópusi alga terjed egy horvát öbölben

MTI
2003. december 2., kedd 12:25

Ötven hektárnyi területet borít már a Caulerpa taxifolia nevű hírhedt algafajta a közép-dalmáciai Hvar szigetének starigradi öblében a tengerfenéken - közölte a HINA horvát hírügynökség. Csak az utóbbi egy év alatt 10 hektárt terjedt ez a különben szép, látványosan fluoreszkáló, de az egész tengerfenék szépségét és gazdagságát, ökológiai rendszerének természeti egyensúlyát, növény- és állatvilágát vészesen fenyegető algafajta, amelyet 1931-ben észleltek először a Földközi-tenger vizeiben és 60 évvel később, 1991-ben az Adriai-tenger horvát részén is, éppen a Starigradi-öbölben.

Horvát, francia és amerikai tudósok egy kutatóhajóról tanulmányozták tíz napon át a spliti és a dubrovniki Oceánográfiai és alászati Intézet, valamint a rovinji Tengerkutató Központ szervezésében a Dubrovnikhoz közeli Cavtattól a hvari Starigradig a tengerben a Caulerpa taxifolia és a C. racemosa mérgező trópusi algák rohamos terjedését.

Vészesen terjed

Megállapították, hogy 3-tól 15 méteres mélységig egyes helyeken már teljesen beborították a tengerfeneket a hajóhorgonyok és halászhálók útján is vészesen terjedő "vég nélküli, lebegő, zöld, legelők". Találtak már belőlük Mljet-sziget és Peljesac-félsziget körül, és aggasztó, hogy a még veszélyesebb Caulerpa racemosa fajta Hvar városa előtt, és a várossal szembeni Paklina-szigetsor körül is terjed.


A Caulerpa taxifolia a Karib-tengerből származik, ott azonban nem jelent veszélyt a helyi életközösségre, mivel nem terjed ilyen agresszívan. Feltehetőleg a hajók horgonyára vagy fenekére tapadva hurcolták be őket a mediterrán vizekre, de az is elképzelhető, hogy akvaristák által kidobott növények telepedtek meg a Földközi-tengerben. A növény akár két centit is nőhet egy nap alatt, és akár tíz napon át is életben marad szárazon. Az algában található méreganyag nem árt az embernek, sok halfaj és gerinctelen számára azonban mérgező.

Nincs ellenszer

Eddig semmit nem találtak, ami hathatós védelmet nyújtana az algák ellen, legfeljebb lassítani sikerült kissé a terjedésüket. Nem segített az sem, hogy az utóbbi két tél folyamán szokatlanul lehűlt a tenger, (alig 9 Celsius-fokra,) tavasszal ugyanis gyorsan felélednek az algák, és folytatták rohamos terjedésüket.


Ante Zuljevic, a spliti intézet szakembere, az expedíció vezetője szerint a Starigradi-öbölben sürgős megoldást kell találni a hatékony alga-irtásra, mert különben a következő 5 évben végig beborítják az egész öbölfeneket.

lborli Creative Commons License 2003.12.01 0 0 6346
Látogattam. Bizony, télen sem lehet csúnya. ;-)
Előzmény: wdriver (6345)
wdriver Creative Commons License 2003.11.28 0 0 6345
Hát igen, szép lehet a "vízfagyásesészuhatag" télen!
Nézni kell az időjárást HR-ban és biztosra kell menni. -10C egy-két hétig és már jó is.
:-))
Üdv W.

khm..
Látogassatok I D E !
;-)

Előzmény: lborli (6344)
lborli Creative Commons License 2003.11.26 0 0 6344
Akkor nevezzük vízfagyásnak (vagy vízszáradásnak). :-)
Előzmény: H_G (6343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!