Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37740
Nem reménykedem a válaszban. A pénzben még igen. ;)
Mellesleg a végére azért odaírták, hogy "Büntetőjogi felelősségem tudatában... bla bla, kijelentem, hogy az adatok megfelelnek a valóságnak, és bla bla hozzájárulok az adataim használatához bla bla.
Szóval védik magukat! :)
Előzmény: Némedi László __ (37737)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37739
ja, meg nem szeretném látni, hogy valami adategyeztetésre hivatkozva húznák a kifizetéseket!
Előzmény: Törölt nick (37731)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37738
Ha hagyják...
Előzmény: Gyöki II (37736)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37737
lszi jelezzétek mi volt a válasz, mert ha továbbra is ilyeneket kérdeznek, szívesen írok az adatvéd ombudsmannak (már ismernek :)))

Előzmény: Törölt nick (37731)
Gyöki II Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37736
igen, de "elég a hazának az, ha mindenki elvégzi a maga feladatát"...
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37735
Elméletben igen sok mindenre adna lehetőséget az adott Nemzeti Katonai Stratégia.
PAPÍRON.
A gyakorlatban kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire fog működni.
Előzmény: Gyöki II (37732)
uselessjunk Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37734
Parancsolj! Egy gyakorló Fagott és egy metszett Faktoria
Fagott
Faktoria
Előzmény: Plieur (37729)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37733
Pontosítok. A Löfe/8 stimmel, de nem Ált.Kat.Kik.-et akartam írni, hanem az új lőkiképzéses könyvet, amit kiadtak. (Valami akármilyen lőkiképzés rendszere, vagy mi a címe. Ha kell, utánakerestetek.)
Előzmény: Törölt nick (37728)
Gyöki II Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37732
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37731
Mivel ma kaptam meg a devizakülönbözettel kapcsolatos adategyeztető papírt (meg pár egyéb dolgot is), így gyorsan írtam is a Párbeszéd fórumra. Kíváncsi leszek a válaszokra.
Ennek ellenére ide is bemásolom - mások okulására.
Ha valaki esetleg tudja bármelyik kérdésre a választ, vagy tud infókat, szóljon. (Főként a deviza-különbözet adómentessége érdekelne.)

"Tisztelt Érintettek!

Én a mai napon (!!!) kaptam kézhez az adategyeztetéshez szükséges papírokat.
Csak tájékoztató jelleggel szólnék, hogy december 8. (betűvel is leírom: tehát nyolcadika) van (nem mintha ez bárkit is különösebben érdekelne).
Ha holnap postázom az Adategyeztetés és megbízás című dokumentumot (9-e lesz), akkor - ha minden jól megy - 10-ére az érintettekhez kerül. Ez szerdai nap.

Első kérdésem:

- Elképzelhetőnek tartja bárki is, hogy jövő hét hétfőre (15-ére) a számlámon lesz a pénz??? Mert gyakorlatilag az adatok feldolgozására és az átutalás teljesítésére (ami ugyebár hétvégén nem működik) 2 azaz kettő napjuk lesz addig.

- Emellett megkérdezném, hogy miért van szükség adategyeztetésre? Pláne oly módon, ahogy történik.
Mire is gondolok?
A levélben, amit küldtek nekem, benne volt egyben az adategyeztetéshez szükséges nyomtatvány, egy-egy levél az ÖHP-től és Kaposvárról, valamint az ÖHP parancsnoka által írt parancsom a devizaellátmány módosítására vonatkozóan.
Namármost az adatlapban ilyen kérdések/kitöltendő rovatok szerepelnek (az alapadatok mellett, amelyet a személyügyi főnökség elvileg percre, valójában 8-10 napra pontosan tud, hiszen minden adatváltozást 8 napon belül be kell jelenteni a katonának - a postázási címről már nem is beszélve, mivel valahogy eljutott hozzám a levél, ugyebár):
- alkalmazotti azonosító
- állományilletékes alakulat (ami szintén szerepel a személyügyi anyagokban és elvileg a KGIR rendszeren is)
- kontingens megnevezése
- besorolási parancsszámok
- külszolgálat kezdete/vége
stb.
A probléma mindösszesen az (amellett, hogy mindezek a személyügyekről és a rendszerről lekérdezhetőek), hogy ugyanezen adatok szerepelnek az ÖHP parancsnoka által írt parancson is! És a kettő (a kitöltendő lap és a parancs) egy levélben érkezett!
Miért van szükség megadnom olyan adatokat, amelyeket a küldött parancsról simán leolvashattak volna??? (Pláne, hogy egy példányt a parancsból Kaposvár is kapott!) Ahelyett, hogy az ügyintéző borítékolta volna a levelet, inkább olvasta volna elé a parancsot, és kiírta volna belőle az adatokat.
Emellett ezen adatok nagy része a kérelmemben is meg lett adva, sőt, mellékelve lettek az adott besorolási parancsok fénymásolatai is!!!
Nem lenne elég pusztán a banki adatokat megkérdezni? (Amit gyakorlatilag már pár hónappal ezelőtt meg lehetett volna oldani, és az átutalást teljesíteni. Hiszen minden egyéb adat - főként az aktív katonáké - folyamatosan rendelkezésére áll a Honvédségnek.) Már csak azért, mert december 15-e igen közel van ám!

Emellett további kérdéseim a következők:

- Miért kell nyilatkoznom a adategyeztetés során, hogy várhatóan melyik adósávba fogok esni? (Tudomásom szerint a deviza-ellátmány adómentes amúgy is. Vagy tévedek? De ettől függetlenül sem értem, hogy miért szükséges ez. Pláne, hogy a pénzügyi rendszerről könnyedén lekérdezhető.)

- Miért kell nyilatkoznom arról, hogy melyik nyugdíjpénztárnak vagyok a tagja? (Mellesleg ez is rendelkezésére áll a Honvédségnek.)

- Miért kell nyilatkoznom arról, hogy indítottam-e bírósági eljárást?

- A HM KPÜ NGGTPEO pénzügyi főtiszt által (szintén ebben a borítékban) küldött levélben kérik, hogy amennyiben mód van rá, a megadott számla számlaszerződésének a fénymásolatát is csatoljam. Kérdezem: MIÉRT?
(Anyakönyvi kivonatomat, 10 évre visszamenőleg az összes számlaértesítőmet, esetleg az elmúlt 5 év bolti vásárlásainak a nyugtáit ne csatoljam...? Ráérek...)
Mi szükségük van a megadott folyószámla számlaszerződésére?

Válaszaikat előre is köszönöm."
Légierő Blog Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37730

Bár a HM még hallgat, ma kaptam megerősítést arról, hogy a PRT az izraeli Elbit Skylark I mini-UAV-ját kapja, a lengyel MB Electronics Sofarja helyett.

 

http://legiero.blog.hu/2008/12/05/mar_kesve_szol_a_pacsirtaszo

 

Üdv,

 

Gábor

Előzmény: Légierő Blog (37638)
Plieur Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37729

Hm.

Ha lenne egy kép egy Fagot hátsó részéről vagy egy metszet valahonnan...

Előzmény: internal server terror (37727)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37728
Igen. A Löfe/8-as szabályzat és az Általános Katonai Kiképzés kézikönyve szerint legalábbis. Az RPG-7 szabályzatát már nincs alkalmam elolvasni (meg most már ezeket sem, de ezekre emlékszem). De ha muszáj, akkor szólok ismerősöknek, hogy nézzenek már bele abba is. Bár szerintem abban is ez áll.
Előzmény: Kuruc71 (37723)
internal server terror Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37727
"Ha nem Laval-fúvóka, akkor ez igaz."

Ám ez egy kategorikus kijelentés volt. Nekem elsőre a szuperszonikus áramlással üzemelő torlósugárhajtómű (scramjet) jutott eszembe.
Előzmény: Plieur (37726)
Plieur Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37726

Ha szabad kérdeznem, miért "nókomment"?

Ha nem Laval-fúvóka, akkor ez igaz.

Előzmény: internal server terror (37725)
internal server terror Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37725
"Fizika: az adott keresztmetszeten (fúvókán fojtáson) átáramló gáz sebessége helyi hangsebességnél nem lehet nagyobb."

nókomment
Előzmény: Éhesló (37678)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37724
"Tudja valaki, hogy hogy mukodik a Javelin?"



Volt szerencsem eloben latni. Tetszik a masina mert a tuzelj es felejsd el kategoriaba tartozik es baromi nehezen zavarhato.


Kepalkoto infra oniranyitos a lelkecskem igy egy egy infrafaklyaval nem lehet becsapni. Meg arra is kepes hogy ha egy infra faklya reszben eltakarja a cel kepet akkor a meg lathato konturos reszbol megallapitja hol a cca kozepe es a szamitott pontra megy.



De a 2500 m es hatotavjat keveslem.


Előzmény: Kavics78 (37716)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 37723
90 fokos becsapodasnal ????
Előzmény: Törölt nick (37712)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37722
Képalkotó infravörös/hagyományos optika. Mikor befogja a lövész a célt, akkor a rakéta "megjegyzi" annak alakját, és azt próbálja követni.
Előzmény: Törölt nick (37721)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37721
Nem.

De mégis:

http://www.haditechnika.hu/Tipus/Javelin.htm

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/javelin.htm
Előzmény: Kavics78 (37720)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37720

"Az uccsó kérdésre: igen."- Prezentalnad?

A celbefogas, ravezetes erdekelne.

Előzmény: Törölt nick (37717)
tuzer Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37719

Az orosz 125mm-es ágyúcsőből lőtt irányított pct. gránátnak (T-64/T-80 csodafegyver) az újabb változatai lassú légicélt is le tudnak küzdeni.

 

Ha a lassú légicél magával viszi az irányított pct. GRÁNÁTOT és felrobbantja magát.

 

Az irányítható pct. RAKÉTA esetleg,de ezis inkább csak lőtéri kunszt.

Előzmény: Törölt nick (37715)
4csíkos Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37718

Tiszteletem!

 

"Nagymértékben megnöveli az afgán Baglán tartomány biztonságát, hogy jövő áprilistól egy afgán zászlóalj is ide települ. Az alegység felkészítését magyar és amerikai katonák végzik majd "

 

A tartományét? Talán.

És a PRT-ét?

Előzmény: Hamburger2 (37626)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37717
"Most mar beegtel kar mosdatni a szerecsent!"
Nem igazán, de ha így nyomod, hát tégy így. Nem kezdem magyarázni.

Az uccsó kérdésre: igen.
Előzmény: Kavics78 (37716)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37716

"Én a "régire" gondoltam. Nálam a huzalvezérlés az huzalvezérlés."-Most mar beegtel kar mosdatni a szerecsent!

A huzalvezerles azt jelenti, hogy a kormanyparancsokat huzalon keresztul kapja meg a raketa.

Tulajdonkeppen manualis iranyitasu raketa nincs is rendszerben mivel:

  • lejart a szavatossaga
  • ellovoldoztek oket gyakorlatokonhaborukban

Innentol kezdve marad a rateszem a szalkeresztet es rajtatartom ill. a rateszem a celjelet, kijelolom es egy korrel hatarolt tartomanyban tartom a celt modszer.

A szamitogep meg majd kitalalja a kormanyparancsokat!

 

Tudja valaki, hogy hogy mukodik a Javelin?

Előzmény: Törölt nick (37713)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37714
Már letárgyaltuk. Lekéstél. Tuzer olvtárs egyértelművé tette, hogy mi micsoda. Lásd úgy 4 hsz-el ezelőtt.
Előzmény: Hpasp (37694)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37713
Ezt is lásd ezelőtti hsz-em. Én a "régire" gondoltam. Nálam a huzalvezérlés az huzalvezérlés. nincs benne semmi extra kütyű. ;)
Előzmény: belic (37684)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37712
"Wiki: 330 mm
world.guns.ru: 260 mm"

A Magyar Honvédség szabályzataiban pedig 250 mm.
Előzmény: belic (37683)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37711
Már írtam, hogy miből adódott a félreértés.
Előzmény: belic (37682)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 37710
Itt szerintem valamelyik másik hozzászólásra reagáltál, nem pedig arra, amire mégis megírtad, vagy amire akartad. Így nem is kommentelem, mert igazából sehol nem cáfolja, amit írtam.

A nyugalmam ennél magasabb szintű nem is lehetne. Egyelőre a figyelmemmel sem nekem van bajom szerintem. ;)
Előzmény: Éhesló (37678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!