Keresés

Részletes keresés

bestoptika Creative Commons License 2003.11.06 0 0 216
Erre csak vizsgálat után tud bárki is értelmesen válaszolni.
Előzmény: Lotti01 (212)
index_tc2 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 215
Mondjuk az 50k HUF az nem normál ár, hanem drága. :) Egy normál szemüveg 20k körül van. A védőszemüvegeket a cégek kötelessek intézni minden monitorral dolgozó munkatársnak, a finanszírozás mértékéről azonban nem tudok semmit.
Előzmény: ostoba Tuk (211)
bestoptika Creative Commons License 2003.11.06 0 0 214
Tb támogatás igénybe vehető, de szerintem majdnem egyenlő a nullával.
Nálunk beindult egy karácsonyi akció! Minden keretből és lencséből 30% kedvezmény!
Előzmény: ostoba Tuk (211)
bestoptika Creative Commons License 2003.11.06 0 0 213
Ok. Holnapra utána nézek!
Előzmény: Pavel (210)
Lotti01 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 212
Nekem pl. kétféle kontaklencsém van, mert két orvoshoz is elmentem. Szóval az egyikkel nem látok távolra élesen, a másikkal viszont igen:) 1 egész dioptria a különbség a kettő között. Melyik a jobb?

Bár engem baromira zavar, ha nem látok élesen:(

Előzmény: Törölt nick (195)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.11.06 0 0 211
Sziasztok, én a képernyővédő szemüvegről szeretnék érdeklődni. Egyrészt a magam részére, másrészt kollégának, ő különösen nehéz eset.

Egyrészt itt vagyok én, +6 dioptriás kontaktlencsét hordok évek óta, ehhez kellene védőszemüveg, feltehetően dioptria nélkül.
Másrészt itt van ő, ősszel operálták szürkehályoggal, jövőre fogják a másik szemével, ehhez vannnak még dioptriái is (-1 körül).

A cég azt mondja, hogy járjon utána az, aki vágyik ilyenre, viszont az ártól függően hajlandóak finanszírozni a beszerzést (részben vagy egészben). A munkahely minősítésébe nem mennék most bele.

Most elsősorban az árak érdekelnének, az alapján, amit eddig hallottam, normál szemüvegárban vannak (tehát 50.000,- Ft magasságában), illetve hogy van-e lehetőség TB-támogatásra.
Az is érdekelne, hogy hol (melyik hálózatban) érdemes ilyen szemüveget beszerezni, és hogy mire kell figyelni a rendelésnél.

Egy kicsit hosszú lettem ahhoz képest, hogy első megjelenésema topikban, elnézést kérek.

Pavel Creative Commons License 2003.11.06 0 0 210
Üdv bestoptika!

2 hónappal korábbi hozzászólásodban találtam napszemüveg árakat, engem is érdekelne egy hasonló (UV-s, műanyag, sötét vagy fényre sötétedő - főleg monitorhoz és vezetéshez kellene). Viszont a szemem nem egy könnyű eset, nem tudom hogy lehet-e egyáltalán valami esztétikus szemüveget faragni rá.
-7 cyl -1.50 70
-8 cyl -1.00 90

Tudsz ajánlani valamit?

Üdv. Pavel

U.i.: Mi az a fundus? Most látom ide van írva hogy -10-nél látható de gőzöm nincs mit jelent...

Előzmény: bestoptika (181)
.attus. Creative Commons License 2003.11.05 0 0 209
A dioptriát a rendőr nem ellenőrzi, ez igaz.
Előzmény: Pavel (208)
Pavel Creative Commons License 2003.11.05 0 0 208
Így van, de egy 100forintos reklámnapszemüveg bőven elég.
Előzmény: .attus. (206)
bestoptika Creative Commons License 2003.11.05 0 0 207
Cylinderes lencse esetében használják és a tengely állását jelöli.
Előzmény: augusztusi_lany (205)
.attus. Creative Commons License 2003.10.30 0 0 206
Az minden esetben kötelező, bármelyik rendőr kérheti igazoltatáskor a sofőrtől!
Előzmény: Karsai Robert (202)
augusztusi_lany Creative Commons License 2003.10.30 0 0 205
Sziasztok,

Hátha tud nekem valaki segíteni.

Mit jelent az ax:180 a lencsénél?

bestoptika Creative Commons License 2003.09.16 0 0 204
Valóban a minuszos lencsék esetében az üveglencsék magasabb törésmutatóval is léteznek. Mivel nagy divat a damilos keret és a nagyon vékony fémkeretek, mi műanyag lencsét javaslunk. az üvegnak nagyon vékony a középvastagsága vékonyított lencsénél és egy rossz mozdulat és végigreped. Kivéve ha megfelelően veszed le és vigyázol rá. Ha bevált az üveg, nem kell váltanod, csak a damilos vagy fúrt keretet választasz.
Előzmény: Karsai Robert (199)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 203
Hála-köszönet az újabb felhomályosításért. Vannak napjaim, időszakaim, amikor elég a szememnek a felírt -6,25 és 6,5, ilyenkor megy az előttem kettővel levő autó rendszáma is. Meg van ennek az ellenkezője is. Viszont, ha a párom -0,75-sét a szemem (és a saját szemüvegem elé rakom), akkor úgy látok, mint a sas, és, mint a régi kontaktlencsémmel. Amikor elkezdtem megint csak szemüveget hordani, nem is mertem benne vezetni, mert az volt az érzésem, hogy ilyen látással... de mostmár egy éve csak szemüvegben nyomom, és tudom, hogy mit tudok ebben (kevesebbet), de az őszi ködös estéktől már előre félek...
Előzmény: bestoptika (196)
Karsai Robert Creative Commons License 2003.09.16 0 0 202
forgalmi... nem fogalmi. csak onnan tudom különben, hogy két hete mondta az oktató, hogy a vizsgára azért vmi pótszemüveg-félét nem árt hoznom.
Karsai Robert Creative Commons License 2003.09.16 0 0 201
állítólag a rutinvizsgán meg a fogalmi vizsgán a vizsgabiztos a szemüvegen kívül kérheti a pótszemüveget is a vizsgázótól, ha "szemüveggel" korlátozás szerepel az orvosi adatai közt.
SZem Creative Commons License 2003.09.16 0 0 200
Az aszférikus kialakításnak a pluszos lencséknél van nagyobb hatása az esztétika és látáskomfort szempontjából.

Én egyébként nem sajnálom az éleslátást senkitől. Az én látásélességem - korrekció nélkül - hangulattól és évszaktól függően 1.6-1.8 szemenként és 1.9-2.0 két szemmel együtt. Garantáltan nem lehet az éleslátástól rosszul lenni. Viszont ha lerontom mondjuk 1.1-1.0 körülre, az teljesen homályos nekem. Most akkor miért kéne 0.8 körülig korrigálni aztán se többet?
Nyilván van olyan, akinek nem tetszik egy éles látás, de vezetéshez pl. elég fontos. Példa: ha én 200 m-ről észreveszek egy leesett betonkoloncot az autópályán, akkor az, akinek 0.8 a vizusa, csak 100 m-ről veszi észre. 180-nál már nem biztos, hogy elég lesz a reakcióidőket és fizikai tényezőket beleszámolva.
off:
Tapasztalatom szerint pont a vaksik a legbátrabbak, még szemüveg nélkül is száguldoznak.
Én szigorúbban venném ezt, és aki szemüveg (vagy KL)nélkül vezet, elvenném a jogosítványát, mert életveszélyes.
on
A legfontosabb egyébként a két szem látását egyensúlyba hozni (nem egyformára!!!), mert az agy akkor tudja legkönnyebben, leggyorsabban az ingerből a képet megalkotni.

Előzmény: Karsai Robert (199)
Karsai Robert Creative Commons License 2003.09.16 0 0 199
Az igaz, hogy az AS lencséket inkább a távollátóknak ajánlják? Mintha valahol ezt olvastam volna...
Mindenesetre nem mertem kipróbálni, de más okokból, én egyszerűen jobban szeretem az üveget, és abból sokkal nagyobb törésmutatójú változatok léteznek, vagyis egy jó kis 1.7-es, 1.8-as törésmutatójú üveg _szerintem_ vékonyabb, és többet jelent "kozmetikailag" mint egy AS műanyag. legalábbis azokból a mintákból, amiket eddig láttam az optikusoknál, ezt szűrtem le.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Előzmény: bestoptika (191)
Karsai Robert Creative Commons License 2003.09.16 0 0 198
Azért szerintem ha a feliratokat nem tudod elolvasni moziban, akkor jócskán alul van korrigálva a szemed. Nekem most -4.5-ös mindkét szemüveglencsém, ez kb. 0.5-0.7-tel van alulkorrigálva, de azért a moziban ez még nem gond, szerencsére. a rendszámtábla meg sokszor a megvilágítástól is függ :)

Azt mondjuk nem tudtam, amit bestoptika ír, hogy elég gyakori az alulkorrekció.

Előzmény: Törölt nick (195)
.attus. Creative Commons License 2003.09.16 0 0 197
Ezzel együtt - főleg erősebb látáshibánál - jó lehet, ha két szemüvege van az embernek. Nekem az egyik -5, a másik -7.
Előzmény: bestoptika (196)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.15 0 0 196
Computer - alkalmazkodásmentes állapotban vizsgálja a szemet. A szem a mindennapi életben alkalmazkodik bizonyos távolságokra, ingerekre. Ha megadnánk a gép által bemért adatokat szemüvegkorrekciónak, hátast dobnál, annyira élesen látnál.
Orvos - eltérő. valaki alul korrigál, valaki megadja a kellő dioptriát.
Én korrekcióm - egy szemre 80%-ra szoktam kikorrigálni, így általában két szemre megvan a 100%-os látás. Ha minuszos dioptria van és sok a közeli munka, akkor én is egy kicsit alulkorrigálok, hogy gond nélkül tudjon dolgozni a páciens.
Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 195
Szeretném megkérdezni, ha lehet egyáltalán igazságot tenni, hogy miért van az a gyakorlat, hogy az optikus ált. gyengébb szemüveget ír fel, mint, amit a szám.gép vagy szemorvos bemér. Voltam szemvizsgálaton szemorvosnál, és majd egy dioval többet mért legjobb korrigált látásnak, mint amit aztán az optikus ajánlott nekem (pedig odaadtam az orvosi eredményt) Lehet, hogy nem tudnám huzamosabb ideig kényelmesen viselni? Csak így, ha vezetek, nem tudom elolvasni a kettővel előttem menő autó rendszámtábláját :-(( Pláne, ha fáradt a szemem...
Valahol olvastam, hogy azért van ez, hogy a szem ne legyen teljesen tehermentesítve, hanem "tornáznia", erölködnie kelljen. Vagy két szemüveget kellene csináltatnom, egyet napi viseletre, egyet, ha valamit nagyon élesen kéne látnom (pl. esti vezetés, feliratos mozifilm)???
Codename Creative Commons License 2003.09.12 0 0 194
köszi szépen az infókat, jegyeztem.
a műkönnyet még nem próbáltam, remélem segíteni fog.

üdv,
cN

Előzmény: bestoptika (193)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.12 0 0 193
Szemüveglencsék /Essilor/
Airwear 1,59 Crizál - 20 %-kal vékonyabb, mint a normál lencse. Törhetetlen műanyag. rétegei: karcálló bevonat + tükröződésmentes réteg + páramentesítő és portaszító réteg + Uv réteg.
/7990 Ft/db/
Myoperál Ormex 1,56 Supra- ez is 20 %-kal vékonyabb. csak keményréteggel 8990 / db,
Crizál réteggel 13790 Ft/db.
Egy normál lencse törésmutatója 1,5, minnél magasabb ez a szám, annál vékonyabb a lencse.
Kontaktlencse: szerintem az éves lencséd alacsonyabb könnyigényű volt, a három havi lencsék ill. a havi lencsék és napi lencsék több nedvességet igényelnek. vagy egészíts ki műkönnyel a használatot /nálunk sok páciens életét megkönnyítette/ vagy próbáld ki az éjjel - nappali kl-t. ez alacsonyabb könnyigényű és szilikonanyag biztosítja a maximális oxigénáteresztő képességet.
Előzmény: Codename (192)
Codename Creative Commons License 2003.09.11 0 0 192
"néhány ember érzékenyebben reagál. egy kicsit más a képalkotás és ez zavarhat"

igen, ugyanezt mondták ott is. próbáltam megszokni, de nagyon zavart 1 hét után is. aztán nemakartam kifutni a visszavásárlási gar-ból, így inkább kicseréltettem normálra.

"Miért nem viselsz kontaktlencsét?"

áh, megvagyok áldva ezekkel a dolgokkal. régebben (12éve kb) hordtam -ha jól emlékszem- U4 nevű lencsét, az még 1 éves volt. azt teljesen jól bírta a szemem. aztán pár év után azt már nem lehetett kapni, utána jöttek be a 'modernebb' 3havi lencsék. na azokból már 1et sem bírt a szemem. kényelmetlen volt, égette, zavart nagyon. a szemész azt mondta, hogy valószínűleg már nem bírja a lencsét a szemem. 3 év után. fura.
aztán jött az 1napos lencse. ezt alkalmakra szoktam használni, max 5-6 órát bírja a szemem, aztán ettől is kikészül, amit főleg másnap érzékelek. eres lesz, ég.
de ha van valami ötleted, hogy mi az, amit esetleg még érdemes lenne kipróbálnom, akkor szívesen veszem.

"Holnap utána nézek, milyen vékonyított lencsék vannak, ami nem As felületű."

ez is érdekelne, előre is köszönöm!

Előzmény: bestoptika (191)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.11 0 0 191
Jól tudod. valóban az As felületre néhány ember érzékenyebben reagál. egy kicsit más a képalkotás és ez zavarhat. Egy erős szemüvegesnek viszont meg kell szoknia, hogy a nézés irányába fordítja a fejét.
Holnap utána nézek, milyen vékonyított lencsék vannak, ami nem As felületű.
Miért nem viselsz kontaktlencsét?
Előzmény: Codename (185)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.11 0 0 190
Amit leírtál, azt multifokális vagy progresszív lencsének nevezik. Én a következőt tanácsolnám: Először mindig csak tv-hez használd ülő helyzetben. vegyél a kezedbe egy újságot és ismerkedj meg a távolságokkal. minnél messzebb helyezed a lapot, hogyan kell tartani a fejed. utána ismerős környezetben /lakás, mh/ használd. utolsó fázis a gyalogos közlekedés illetve a vezetés. Az sem mindegy, mennyire széles csatornájú lencsét ajánlottak neked. Egy szűk csatorna esetében kisebb a munka ill. az olvasó zóna és valóban sokat kell keresgetni. Ha anyagi helyzeted engedi és valóban a legjobb multifokális szemüveget szeretnéd, mindig széles csatornájú lencsét válassz, minden féle réteggel. sok helyen meg sem próbálják ajánlani, mert valóban nem olcsó, de ez hiba az ő részükről.
Sok sikert! Írd meg kb. 1 hét múlva, hogy mi újság.
Előzmény: Törölt nick (187)
SZem Creative Commons License 2003.09.11 0 0 189
A maradék fényvisszaverésnek van színe. Ez a lencsén átnézve természetesen nem látható.

Ha mosni akarod, savas, tehát 7-es pH-nál kisebb értékű szert ne használj hozzá! A tiszta víz egyébként általában kihozza a szutykot a keret réseiből is, a lencsének pedig a mikroszálas kendő első osztályú.

Előzmény: Judit78 (188)
Judit78 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 188
SZem!

Az antireflex-rétegnek van valamilyen színe? Nekem semmi színezés nincs a lencséimen, de mások zöldesnek látják, és ha nekem is ráesik közvetlenül a fény, az is zöld.

A másik: Nem igazán merem "mosogatni" a lencséket, mert csak ph-s stb. mosogató, szappan van. Általában a kapott kis kendővel törlöm, ami szerintem szépen tisztítja, de elég ez? Vagy időnként vízzel (és mivel még?) mossam le?

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.11 0 0 187
Köszi a jó tanácsot, megfogom próbálni a folyamatos viselést, illetve folyamatosan viselni fogom! A kollegám kitünőnek tartja, csodálkozik, hogy miért nem tudom megszokni. Ugye, az ember egyszer járni is megtanult, aztán már nem gondol rá, hogyan csinálja.
Előzmény: SZem (186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!