Keresés

Részletes keresés

Éhesló Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37944
Az nem ponton híd volt.
Amelyik ponton elem a víz alá kerül (Archimédész szerint) nem képes több terhelés felvenni.
Előzmény: M.I. (37932)
Éhesló Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37943
Jégrobbantás.
Kiképzést (több napos elméleti és gyakorlati) tartottak belőle minden olyan télen, amikor volt jég a Tiszán. Tiszthelyettesi szintig voltak rá robbantómesterek kiképezve, több módszerre is megtanították őket.
Több ilyenen vettem részt, jó pár új eljárást, anyagot és töltetet is kipróbáltunk.
Ha valakik tököltek azok nem voltak rá kiképezve, vagy nem a szentesi műszakiak voltak.
A vízügyesek is ki vannak rá képezve és rendelkeznek hozzá anyagokkal is, ezért ha robbantani kell nem szívesen hívják a katonákat, a TV szereplés és a médianyilvánosság miatt inkább maguk próbálkoznak. volt olyan, hogy néhány napnyi (eredménytelen) próbálkozást követően anno a bajsziék (Kovács tbk.) takarították el a jeget.
Előzmény: Zicherman Istvan (37913)
swordmanus Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37942
Üdv!
Ha közel van a meder a hídhoz, akkor kb. a harmadik jármű után igenis fekete lyuk.
Sőt, ha csak a felsőbb folyásánál bombáznak egy kicsit, szintén. Felkavarodik a meder ugyanis.
Meg alapjában véve, ha csak a Dunára nézek manapság Pesten a partról vagy a hídről, egy kékesszürke leves az egész.
Előzmény: mcpie (37941)
mcpie Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37941

Jó, jó! Meggyőztetek! :))

 

Lézervezérlésű fegyverrel lehet támadni a hidat szerintem. A lézer minimális visszaverődése elég a célravezetéshez. A víz meg nem egy fekete lyuk. :))

M.I. Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37940
<1, a vízszint ingadozást folyamatosan figyelni és kiegyenlíteni, hogy ne legyen se több, se kevesebb rajta a víz.>
Csak egyszer kell beállítani a "fajsúlyát", utána békésen lebeg a vízszinthez képest fix magasságban.

<2, a víz alatt levő hídelemkre elég durva víznyomás nehezedik a folyásirányból. Nagyobb felületen "támadja" a víz, mint egy úszó alkalmatosságot.>
Mennyivel nagyobb felületre gondolsz?
Szerintem max 25%-al nagyobb, tehát a sodrás ereje is annyival nagyobb. Ráadásul amit én láttam felvételeket amikor egy tank átment az egyébként nem lesülyesztett pontonhídon, a súlya alatt a híd felszine vízszint alá került egyébként is.
Megfelelően méretezett szerkezetnek nem gond.

<3, a folyamatosan víz alatt levő pontonelemek élettartama jelentősen csökken: korrózió/iszaplerakódás...>
Meddig akarod használni ezt az ideiglenes hidat?

Vajon a lézervezérlésű fegyverekkel lehet ilyen hidat támadni?
Előzmény: mcpie (37934)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37939
azért nem nézném le ennyire a szovjeteket, alapvetően ők verték meg a németeket
Előzmény: mcpie (37936)
swordmanus Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37938
Ballaszttartályok: ezek üreges, úszó testek, gondolom több belső kamrával... Semeddig nem tart pár rekeszt megtölteni vízzel.
Előzmény: mcpie (37934)
swordmanus Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37937
Üdv!
Én Japánban épített hidat láttam (persze a TV-ben) olyat, ami a víz szine alatt volt. Előne: nincs árvíz, ami elmosná. Ugyanis felette át tud folyni. ha belegondolsz, van ráció az álcázásban: ha működőképes a hidad, akkor kb. pár napig életbevágó, hogy ne lássák, de használható legyen (amíg odébb nem áll a front). Annyi idő alatt sem az iszaposodás, sem a korrózió nem számottevő (alapesetben). Továbbá: nem teljesen mind1, hogy mitől megy szét: széteszi az idő, vagy szétbombázzák még azelőtt, hogy betölthetné szerepét.
Előzmény: mcpie (37936)
mcpie Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37936

Eegen... az oroszoknak eléggé mellékes volt az eszköz- és az emberállományuk kopásának mértéke. :)

 

Szerintem simán elcseszték az építést és ráfogták, hogy szándékosan, "mert így láthatatlan" :D

Előzmény: Némedi László __ (37935)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37935
2vh-ban a szovjetek sűrűn használták ezt a módszert, pl a Don-kanyarnál is.

előnye, hogy egyes felderítési módszernél "láthatatlan" a híd.

(hamár szóbakerült az álcázás, máig keresek leírást arról, hogy az angolok állítólag álcázással "arrébb rakták" a Nílust az észak-afrikai hadműveleteknél. Ha valaki tud erről anyagot, pls...)
Előzmény: mcpie (37934)
mcpie Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37934

" építettek olyan pontonhidat Szeged környékén ami 20 centire a víz alatt volt, hogy nehezebb legyen felderíteni, támadni.
Ha ez tényleg előny miért nem mindig így csinálják?"

 

HA igaz, amit mondott, akkor is van pár hátránya a felszínen úszó híddal szemben.

 

1, a vízszint ingadozást folyamatosan figyelni és kiegyenlíteni, hogy ne legyen se több, se kevesebb rajta a víz. (hogyan? ballaszttartályokkal? Nem tengeralattjáró ez...)

2, a víz alatt levő hídelemkre elég durva víznyomás nehezedik a folyásirányból. Nagyobb felületen "támadja" a víz, mint egy úszó alkalmatosságot. Nehezebb rögzíteni/stabilan tartani.

3, a folyamatosan víz alatt levő pontonelemek élettartama jelentősen csökken: korrózió/iszaplerakódás...

 

stb.

Előzmény: M.I. (37932)
belic Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37933
Szia!

"a célpont egyik műsorában készült egy riport az egyik biztonsági őrrel, némely hónapban 30 ezer forintot kapott kézhez, miközben minimálbérre volt bejelentve. de általában a bejelentett összeg 20-30%át kapják kézhez."

Ezt te elhiszed?
Azt, hogy be vannak jelentve minimalberre, vagyis 50 000 Ft koruli adot/TBt fizet utanuk a ceg az allamnak, mikozben 10 000 Ft-ot kapnak csak meg a dolgozok?
Foleg ugy, hogy az epitoiparnal is magasabb a biztonsagi cegeknel a feketemunka aránya.

Bel
Előzmény: degenerator (37915)
M.I. Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37932
Aszód 1986. Poltiszt kitalálta, hogy javítsunk a kapcsolatot a helybéli civilekkel.
Rendezzünk tornaünnepélyt. Valami bohóckodás az akadálypályán.
Hogy látványosabb legyen, ködgyertyával.
200 méterre a 3-as főúttól.
Innen detto a te sztorid!

Egyszer régen beszéltem egy öreg pasival aki korábban utász tiszt volt.
Mesélte, hogy építettek olyan pontonhidat Szeged környékén ami 20 centire a víz alatt volt, hogy nehezebb legyen felderíteni, támadni.
Ha ez tényleg előny miért nem mindig így csinálják?
Jól sejtem, hogy már az utászainknak sincs nyoma?
Előzmény: Törölt nick (37914)
1805 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37931

Hello!

 

"Nem kivánok belefolyni a dologba, mert keményen élesben mennek a dolgok, csak szeretném megjegyezni, hogy egy csapatban, egy oldalon vagytok az amerikaiakkal, szerintem nem szép azt hangsúlyozni, hogy mi nem a gaz amcsik vagyunk, mi a jóságosak."

 

Egy oldalon lenni nem jelent egyetértést és főleg nem követel teljes azonosulást. Különbségek vannak és azokat nem baj hangsúlyozni. Nem mellesleg, az ilyesmin néhány élet is múlhat.

 

 

Tisztelettel:1805

Előzmény: arpapa (37930)
arpapa Creative Commons License 2008.12.16 0 0 37930
"Nem csak magas rangú katonák voltak azon a véleményen, hogy a Humveek miatt összekeverhetnek minket a nem túl népszerű amerikaiakkal!"


Nem kivánok belefolyni a dologba, mert keményen élesben mennek a dolgok, csak szeretném megjegyezni, hogy egy csapatban, egy oldalon vagytok az amerikaiakkal, szerintem nem szép azt hangsúlyozni, hogy mi nem a gaz amcsik vagyunk, mi a jóságosak.
Persze nem tudhatom a katonai célt, ha a népszerűség megszerzése az, akkor tárgytalan amit itt agyalogtam.
Ezt már máskor szerettem volna megjegyezni, minden tiszteletemet fenntartva!
árpapa
Előzmény: Hamburger2 (37924)
1805 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37929

Tisztelt Hamburger!

 

Remélem nem gondolod, hogy nem folytatom a válasz nélkül hagyott levelezésünket.

 

Tisztelettel:1805

Előzmény: Hamburger2 (37924)
1805 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37928

Tisztelt Ptython!

 

A Humvee általában felrobban, mert túl gyenge ahhoz, hogy bármi hatásosnak számított fegyvernek ellenálljon.

Ezért nem kellene senkinek, de végül mindenki megveszi.

Ez a reform!

 

Tisztelettel:

 

                                                              1805

 

 

 

 

Előzmény: Python24 (37922)
J Dagain Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37927
Anno , mindig nyeltem egy nagyot amikor Kabulban gyalogjárőr közbeni pihenőknél mindig érdeklődtek, Rangerek vagyunk e és épp most hatolunk e be a mögöttünk levő épületbe. Frász kerülgetett mikor állunk meg egyszer rossz helyen. :-))
Előzmény: Python24 (37922)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37926
gondolom, ha már lőni akartak, akkor gondoltak arra, hogy adjanak esélyt arra, hogy pont amerikaiakat öljenek. De szerintem így is, úgy is lőttek volna.

Nem hiszem, hogy csak átutazók voltak, akik nem tudták kik mozognak az adott helyen.

(armchair analyst :)))
Előzmény: Hamburger2 (37924)
Maz Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37925
Műemlék az, amit megfelelő hatóságok műemlék védettségűnek nyilvánítanak. Tudtommal ez itt nem történt meg. Innét kezdve szabadon bonthatják. :-(
Még akkor is, ha a rendezési tervek szerint egyelőre itt katonai objektumon kívül más nem is lehet.
Bármilyen elszomorító látni. Már a TV-ben is az volt, amikor a ledőlt épületet mutatták (Amiben a makett klubunk is volt), de amikor szombaton megláttam a már csak félig álló páncélos tanszéket, összeszorult a szívem. Gyakorlatilag karácsonyra semmi se lesz a Bólyai helyén. Legalább mutatóba egyet meghagyhattak volna a régi épületekből. :-(
Még a nyáron amikor folyt a múzeum költöztetése a Petőfibe egyszer visszamentem este10 óra után és felező egyben alapjáraton végiggurultam az összes úton. Nekem úgy fog az emlékeimben megmaradni.
Hozzáteszem Budafokra sincs kedvem kimenni körülnézni, ott is gyönyörű régi épületek voltak, simán megérdemelte volna az is a műemlékvédettséget.

Előzmény: Hamburger2 (37923)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37924

Szervusz Python!

 

Gondolom, hogy Neked nem kell külön elmondani, hogy az augusztusban a Salang déli oldalán magyarok ellen végrehajtott lesállásnál egyetlen járművet vettek tűz alá a felkelők a magyar konvojból. Az egyik, akkor még "vadi új" Humvee-t! Még szerencse, hogy az erősebb páncélzattal bírt, mint a Mercik! Szerncse? Vagy esetleg tudatosan lőtték az "ami" járművet? Talán soha sem fogjuk megtudni, de a "véletlen" feltűnt az akkor kint lévő kollégáinknak is! Nem csak magas rangú katonák voltak azon a véleményen, hogy a Humveek miatt összekeverhetnek minket a nem túl népszerű amerikaiakkal!

 

Hamburger

Előzmény: Python24 (37922)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37923
Továbbra is érdekelne, hogy a Bolyai régi épületeit miként lehetett lebontani, miközben azok köztudottan műemlékek voltak!!! ??? Valami nagyon nem stimmel ebben a kuszaságban!
Előzmény: Törölt nick (37911)
Python24 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37922
Szia!!
Remélem,az a magas rendfokozatú ember is olvasta azt a cikket,aki kioktatott Kabulban,hogy azért nem kell nekünk a HMMVW,mert az felrobban..

Irakban pedig azért nem kellett,mert attól féltek,hogyjenkinek néznek minket..

Az élet végre rácáfol a dilettáns hozzáállásra!!
Előzmény: Biga Cubensis (37905)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37921
Robbantani elég furcsa lenne, hiszen ha veszélyes rámenni, akkor hogyan szerelik meg a robbantáshoz?
.........................

Ha veszélyes rámenni, akkor nincs értelme robbantani. Robbantani vastag, azaz nagy tömeggel rendelkező jeget szokás. (A vékony nem tesz kárt a duzzasztógátakban vagy hidakban).

Nem ágyúval lövik (főleg nem pontatlannal:)), hanem robbantanak. Külön tudományág.

Előzmény: Törölt nick (37918)
Anonymus65 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37920
A tüzszerész és a műszaki utász "szakma" édestestvérek, de a kettő nem ugyanaz. A műszaki utász is rendelkezik bizonyos szintű tűzszerész ismeretekkel, foglalkozik terület és aknamentesítéssel, stb. A tűzszerész is végez robbantási feladatokat, de alapjában nem ez a fő profilja. Magam is műszaki tisztként végeztem és szolgáltam vagy tíz évig anno, van bizonyos rálátásom mindkét szakterületre.
Boszniában tapasztaltam, hogy a hídroncs eltávolítással megbízott tűzszerész rajnak nagyon keservesen ment a roncs robbantással történő darabolása. Aztán rájöttem, hogy "tapasztalati képletet" használtak a robbanóanyag kiszámításánál és nem az előírt számvetéseket, így nem vették figyelembe a vasszerkezetben lévő légréseket.
Egyszóval mindkettő műszaki szakcsapat, nagy átfedésekkel, de azért célszerű mindkettőt a maga helyén és feladatkörében alkalmazni.
Előzmény: Zicherman Istvan (37913)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37919
néha lehet nekem is sikerélményem, nem?:)
Előzmény: Némedi László __ (37916)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37917

Az egészet a földdel teszik egyenlővé, vagy marad pár épület?

 

Mi lesz ott, valami giga-pláza?

 

 

Előzmény: Törölt nick (37911)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37916
megelőztél az offolással :))
Előzmény: Törölt nick (37906)
degenerator Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37915
idén 6,3 milliárd forintot költöttek őrzés-védelembe a honvédelmi keretből. jövőre 8,5 milliárd forint az előirányzott összeg erre a célra. mindezt úgy, hogy közben intézmények szűnnek meg.

más: a célpont egyik műsorában készült egy riport az egyik biztonsági őrrel, némely hónapban 30 ezer forintot kapott kézhez, miközben minimálbérre volt bejelentve. de általában a bejelentett összeg 20-30%át kapják kézhez.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.15 0 0 37913
Jóóópár évvel ezelőtt az egyik magyar folyón jeget kellett robbantani. (Egy jóbarátom is kint volt akkor a helyszínen, tőle ismerem a történetet. Tűzszerészeket hívtak a feladatra (sic)) Így is tököltek a tisztek, úgy is. A végén robbantottak, de a megindult jégtáblák majdnem elvitték azt a gátat, amelyet elvileg a robbantásokkal tehermentesíteni kellett.
Kiderült, hogy nem rendelkeznek ismeretekkel, hogyan kell jeget robbantani...
Előzmény: HG4I (37912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!