Keresés

Részletes keresés

capricorn18 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 297
kezdem feladni.
nem jön be se a túró se a főtt tojás se a liszt kukac. Nem akar tojni a fűrjem. Nem értem most már
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 296

Ez a színtől és a tartástól függ.

 

Természetes tartás mellett (nem fűtött, világított) 3 hónapos koruk körül lesznek ivarérettek, de a hagyományos színűeknél vadas, búza már kb. 3-4 hetesen, mikor levedlik a gyerek tollukat, a színükről megismerni a nemeket, a tojóknak pettyes a mellük.

 

A csoki, fehér, fahéj, hamvas, tarka színeknél pedig ivarérskor aktív hímeknél a kloáka feletti mirigy megduzzad és hab szerű váladékot ürítenek belőlele, de ha gyengéden megnyomod, akkor is jön hab.

Előzmény: Cauchois53 (293)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 295

De, csak nagyon ritkán, mondjuk 10 000-ből egy, ha nagyon szegényes kaját kapnak és természetközeli módon élnek.

 

Valaki mesélte, hogy vadászkutyákat tanított velük állni a vadat és sok meglógott és elszaporodtan a környéken, úgyhogy valahogy csak kikeltették a kicsiket.

Előzmény: capricorn18 (292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.26 0 0 294
Erre én is kíváncsi lennék !
De majd Marcsi megsúgja nekünk, ha ideér !

Davif : Respect apám ! 20db fürj tojiból 2-vel volt gond, meg az egyiket keléskor ÉN ebalfaxoskodtam Így a többi 17 pereg, mintha duracel lenne benne ! Ha minden igaz hétfő-kedd kelnek a brahijaid tojásai is. Majd tudósítalak azokról is. ;)
Előzmény: Cauchois53 (293)
Cauchois53 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 293

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Mennyi idős korától lehet megállapítani a fürjek nemét. Vadas színúek a kicsik. Kb 3 hetesek most. Köszi!

capricorn18 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 292
A gazdasági fűrj sosem kotlik el? Még akkor sem ha csak párban vannak?
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.24 0 0 291
A japánok kaptak, ők meg. Persze nem egészben, hanem szétszedik. A törpiknek pincebogarakat (ászka) szoktam szedni.
Előzmény: Feketemarcsi (287)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.24 0 0 290
Jó reggelt mindenkinek !

Egy kis kelési bemutató, még tegnapról :






















Axthor Creative Commons License 2009.04.23 0 0 289
Tiszta ideges volt a tojóm, átkellet tennem kalitkába a kakasával.
Ott megnyugodott lehet hogy lesz tojás?
capricorn18 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 288
ezek a picike kis maradar megesznek egy akkora bogarat?
Nállunk már lement a szezonja
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.23 0 0 287
Az enyémek meg tegnap cserebogarakat, igen élvezték.
Előzmény: capricorn18 (286)
capricorn18 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 286
Üdv mindenkinek!
Ma kaptak a fűrjek túrót. Remélem lesz eredménye hamarosan:)
Holnap főtt tojást kapnak, aztán megint túrót
persze ezek mellett kapnak magkeveréket is
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.22 0 0 285
Nekem mondod? Tegnap eggyel, amelyik mindig szökik (másfél hetes) a pince lejáróban futottam össze. Hogy hogyan került oda, az rejtély. Valószínűleg kiszökött és mikor a nagynénm felment a pincéből, őkelme meg azzal az ajtónyitással kislisszolt mellette.
Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 284
Én cserélnék veled Peti szívesen, de messze vagy. Pedig aktuális is lenne ! Nem jössz HMVHely-re ? Oda szívesen átviszem őket.
De mire átérnék velük hozzád, amilyen kis ilyedősek símán 200x kapnának infartust ! Főleg, ha motorral mennék ;)
Én is kerestem kifejlett állatokat innen Csongrád megyéből, hogy tudjam az enyémeket párba rakni, de nem válaszolt senki :(
Előzmény: fapeter (283)
fapeter Creative Commons License 2009.04.22 0 0 283

Szia!

Ivararánnyal kapcsolatban igazad volt, de még így is elviselhetö a "kár".

***

Tudok esetleg valakivel napos-hetes fürjeket cserélni vérfrissítés céljából?

(vas megye)

Előzmény: Feketemarcsi (281)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 282
Kis tollcsimbókok csak, de holnap már hatalmas csibészek :)
Előzmény: Feketemarcsi (281)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.22 0 0 281
Cukik!
Előzmény: fapeter (277)
fapeter Creative Commons License 2009.04.21 0 0 280

hát, ha a 12/4 re gondolsz,

akkor nem, mert úgy 3/1 jön ki :-)

Előzmény: kukori5 (279)
kukori5 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 279
Ez az a kelésböl van amelyik 4:1 arányban vanak elhelyezve a madaraid?

/na ezt jol megfogalmaztam/:-))
Előzmény: fapeter (277)
kukori5 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 278
Köszi a válaszokat
fapeter Creative Commons License 2009.04.21 0 0 277

Pár terméketlen tojást jól elnéztem...

112 tojásból 82 madárka 21 terméketlen, a többi feladta

naposfürjek :-)
Előzmény: fapeter (271)
Axthor Creative Commons License 2009.04.21 0 0 276
Érd környékén tart valaki fürjet innen?
fapeter Creative Commons License 2009.04.21 0 0 275

Nekem nem olyan keltetöm van, amire gondolsz...

Ha mérni tudod a páratartalmat, 65-70%-ra próbáld beállítani!

Előzmény: kukori5 (273)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 274
Nekem a régi fajta gépem van, 3 csíkja  van összesen, nekem végig a belső kettő van feltöltve, ha párolog, utántöltöm.
Előzmény: kukori5 (273)
kukori5 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 273
Sziasztok!
Az utolso 3 napban hány csikot töltötök fel / vizel/ a hungaroceles keltetöben.
A páratartalom miat
Elöre is köszönöm a válaszokat/ marcsi-fapatrer/
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 272
De jó. Meg túró, lisztkukac, csak kúra szerűen add nekik naponta a 3. tojásig. Meg nagyon jó hatású a Juventa Columba nevű vitamin is és persze legyen nekik ásványi anyag a tojás héj építéséhez.
Előzmény: capricorn18 (270)
fapeter Creative Commons License 2009.04.21 0 0 271
Hajnalban kelni kezdtek a fürjecskék :-)
Előzmény: fapeter (243)
capricorn18 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 270
annyi idősek megvannak. Ráadásul ma figyeltem hogy egy ponton a tojónak meg van tépve a feje búbján a toll ami szerintem azt jelenti hogy párzanak.
Hetente egyszer hétvégén kapnak főtt tojást fehérje gyanánt. Tójótáp helyett nem jó a tojás?
Előzmény: Feketemarcsi (269)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.20 0 0 269
A harmadik tojásig egy kis tojótápot is kaphatnak, az elindítja a tojástermelést, persze, ha már a koruk meg van hozzá, kb. 3,5-4 hónap.
Előzmény: capricorn18 (266)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.20 0 0 268

A válasz nagyon egyszerű: ezek a madarak úgy lettek kitenyésztve, hogy igénylik a nagy mennyiségű fehérjét és a vitamint, ásványi anyagot. Ha nem jutnak hozzá, elpusztulnak.

 

Nem egyszerű feladat házikoszton nevelni őket, mert igen csak drága mulatság a dara mellé minden nap ellátni őket vitaminnal, főt tojással, túróval, ásványi anyaggal, stb.

 

Ha tápot adsz nekik és mellé mindenféle zöldet, gyűmölcsőt stb. az már nem számít táposnak, viszont nem is döglenek meg.

 

HA nem akarod, vagy nem tudod számukra biztosítani a megfelelő étrendet, válassz inkább díszfürjet, azoknak az általad leírt étrend is megfelelő. Mondjuk pl. a copfosok, kínai törpék.

Előzmény: Axthor (267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!