Keresés

Részletes keresés

lip Creative Commons License 2002.12.11 0 0 59
Milyen flash plugin? 6-os beta?
Előzmény: NevemTeve (58)
NevemTeve Creative Commons License 2002.12.11 0 0 58
Tegnap valami ujfajta flash-reklamot tettek az index.hu-ra, amitol a Mozillam szo nelkul becsukodott... a megoldas a szokasos: junkbuster
lip Creative Commons License 2002.12.11 0 0 57
Nálatok is kilép magától magából a Mozilla?
Amennyire látom, akkor, amikor hangot akar adni, de a /dev/dsp-t valaki birtokolja. (De ebben nem vagyok biztos, csak keresi a hangos modulokat ilyenkor, aért gondoltam.)
Szóval az az érdekes benne, hogy a /etc/mozilla/rc,vagy miben a dsp=none.
Mozilla 1.2.1, Debian SID, Blackdown JRE 1.3, vagy mi, de talán az annyira nem számjŧ (vagy?).
best sunday dress Creative Commons License 2002.12.11 0 0 56
függ ennek a gyorsindítónak a mérete / működése attól, hogy a mozillát hogyan indítod? sz'al ha nem gyorsindítózól (hanem kurblizol? :) akkor ez nem olyan lényeges?

áhh, írni kell egy scriptet, ami a méretet figyeli és töröl. a .procmail.log file-lal is ezt csinálom

Előzmény: crockl (54)
kpl Creative Commons License 2002.12.10 0 0 55
vettem, figyelni fogom, köszi
Előzmény: crockl (54)
crockl Creative Commons License 2002.12.10 0 0 54
Uj mozilla verzio feltevesenel ezt a Xul gyorsito file-t aminek csaj az a funkcioja hogy ne minden egyes inditaskor ujra elorol kezdje el feldolgozni a xul allomanyok egy reszet hanem itt mar egy elore compillalt verzio van, szal hogy gyorsabban induljon. Ergo ez barmikor torolheto ha hasonlo gubanc bejonne vagy netan tul nagy meretet oltene mar:) bar nem szokasa de 5 meganal > ne legyen, 1.5-3 mega kozott ingadozik nalam, attol fuggoen milyen componensek vannak epp mozilla-hoz felteve, igaz en hetente legalabb 2x uj build-et teszek fel, es tesztelem.
Előzmény: kpl (52)
g_mac Creative Commons License 2002.12.10 0 0 53
1.4-es JRE-el csinalta nalam is, ha java volt az oldalon. Csere 1.3-ra megoldotta.
Előzmény: sabahu (47)
kpl Creative Commons License 2002.12.09 0 0 52
"...a profile-odbol a XUL.mfl filet..." ennek a kitörlése megjavította, azóta megy. Vagy az indexesek kijavítottak egy javascriptet ?
Mást nem kellett bántani, de engedélyeztem minden böngészőbővítményt.
Mindenesetre köszi a tippet.
De azért az mégse az igazi, hogy a hiba közben a Névjegyében még azt sem tudta magáról hogy hányas verzó.

kpl

Előzmény: crockl (48)
kpl Creative Commons License 2002.12.09 0 0 51
További tünetek: a Súgó "telepített bővítmények" listája tök üres lett ! Pedig volt itt minden: java, flashplayer, shockwave. Ezek a /plugins könyvtárban a helyükön vannak. Mi a fene lett ?
Előzmény: kpl (49)
sabahu Creative Commons License 2002.12.09 0 0 50
1. általam látogatott bermelyik oldalakat, főle portálok, de teljesen esetleges, szerintem jeletősége nincs.
2. mandrake 9, szerintem ennek sincs jelentősége.
3. előbb, utóbb egyszerűen mindíg kilép, valamikor bírja 30 percig, valamikor már 2 perc után ledöglik.
4. fel, le telepítgetés megtörtént.
Én csak feldobtam a témát, hogy nehogy úgy járjak, hogy napokig keresem a hibát nálam, és közben a program a hibás.
Előzmény: crockl (48)
kpl Creative Commons License 2002.12.09 0 0 49
Ha az index.hu főoldalára gondolsz, akkor ma nekem is ezt csinálja. Nem szép tőle. Szombaton még nem volt semmi gond, azóta nálam változatlan minden: mdk8.2+blackbox+mozilla1.2.1hu. (Holnap meglesem win alól)
Előzmény: sabahu (47)
crockl Creative Commons License 2002.12.09 0 0 48
milyen oldal, milyen operendszer, mindig vagy csak neha, probaltad-e mar hogy letolrod mozilla konyvtara-t illetve a plugins-t belole inkabb ne, es a profile-odbol a XUL.mfl filet es ujra tetted. Es mindezen mondat sok ? jellel ertelmezve :)
Előzmény: sabahu (47)
sabahu Creative Commons License 2002.12.08 0 0 47
Nekem az új mozilla (1.2.1) új oldal letöltődésekor, mindenféle hibajelzés nélkül, rendszeresen kilép. Mások is tapasztaltak ilyent, vagy csak nálam lehet a hiba? A Galeon is hasonlóan viselkedik most már, ott van hibaüzenet is. Gecko hiba lehet ?
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.08 0 0 46
csak most fedeztem fel, milyen klassz extensionok vannak már mozilla/phoenixhez. egér-gesztusok, leech (letölt minden linket az adott oldalon), text-link (ha csak szöveggel van kiírva egy url, rá lehet kattintani, mintha szabályos link lenne) stb.
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.07 0 0 45
// TrueType
pref("font.FreeType2.enable", true);
pref("font.freetype2.shared-library", "libfreetype.so.6");
// if libfreetype was built without hinting compiled in
// it is best to leave hinting off
pref("font.FreeType2.autohinted", true);
pref("font.FreeType2.unhinted", false);
// below a certian pixel size anti-aliased fonts produce poor results
pref("font.antialias.min", 6);
pref("font.embedded_bitmaps.max", 1000000);
pref("font.scale.tt_bitmap.dark_text.min", 64);
pref("font.scale.tt_bitmap.dark_text.gain", "0.8");
// sample prefs for TrueType font dirs
pref("font.directory.truetype.1", "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/truetype");
pref("font.directory.truetype.2", "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF");
pref("font.directory.truetype.3", "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/sharefonts");
pref("font.directory.truetype.4", "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/freefonts");

ez a truetype szekcióm a unix.js-ben

Előzmény: khiraly (44)
khiraly Creative Commons License 2002.12.07 0 0 44
engedélyezni a freetype hintinget
>melyik opcio?
Előzmény: amanibhavam (41)
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.07 0 0 43
küldtem
Előzmény: sirkalmi (42)
sirkalmi Creative Commons License 2002.12.07 0 0 42
Kuld el legyszives nekem azt a unix.js file-t a sirkalmi@mailbox.hu cimre. Nekem nem akar osszejonni a dolog.
Előzmény: amanibhavam (41)
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.06 0 0 41
nem kell ahhoz xft, legyen freetype betöltve, és a /usr/lib/mozilla/defaults/prefs/unix.js filet kell szerkeszteni, felvenni bele a truetype font könyvtárakat, engedélyezni a freetype hintinget, beállítani az antialiasingot stb.
Előzmény: sirkalmi (40)
sirkalmi Creative Commons License 2002.12.06 0 0 40
Es mas rendszerekhez, hogyan lehet xft tamogatast aktivalni? En pl SuSE-et hasznalok es mar regota szeretnem elovarazsolni a TrueType fontokat mert anelkul az oldalak 99%-a rusnya.
Előzmény: g_mac (38)
crockl Creative Commons License 2002.11.28 0 0 39
mivel az index.hu oldalan nincs definialva semmi-lyen charset, ezert ha nem jol jelenik meg epp akkor tedd Central European-ra azaz iso-8859-2-re. Sajna az index-oldalai szarok ebbol a tekintetbol is, dehat ez van :)
Előzmény: micu (34)
g_mac Creative Commons License 2002.11.28 0 0 38
Gondolom mindenki tudja, hogy kijött az 1.2-es verzió. Ami a lényag, hogy van RH8-as csomag xft támogatással! Mindenkinek ajánlani tudom, nagyon szép!
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.29 0 0 37
és ezzel együtt ha beállítod a view -> caracter coding -> central european (iso8859-2) kódolást, mégsem müx?

akkor tanácstalan vagyok

Előzmény: micu (36)
micu Creative Commons License 2002.10.29 0 0 36
Ez mozilla 1.0.1 (RedHat 8.0)
Előzmény: best sunday dress (35)
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.29 0 0 35
az lx.hu nekem ékezethelyes, mozz1.1 alól

az index nagyon ritkán viszont "meggyárgyul" icicpici és latin1 kódolású betűkre vált, egy reload rendbe szokta tenni

az lx. oldalán mg is van adva a charset, az index viszont ezt vmiért lusta megtenni...

Előzmény: micu (34)
micu Creative Commons License 2002.10.29 0 0 34
Auto Detect->Off. De érdekes módon az index.hu-ra is ezt mutatja.
Előzmény: crockl (33)
crockl Creative Commons License 2002.10.29 0 0 33
NEzd meg hogy amikor az oldal-ra mesz ahol nem jo az ő betu, ott a View->Character Coding az mire van allitva.
Előzmény: micu (32)
micu Creative Commons License 2002.10.29 0 0 32
Egyébként az index alatt jó, csak a prog.hu, lx.hu, root.hu, stb helyeken nem. És szintén érdekes módon a konqueror ugyanott korrektül mûxik.
Előzmény: micu (31)
micu Creative Commons License 2002.10.29 0 0 31
Nálam is be van állítva az Edit->Preferences->Navigator->Languages->Default Character Coding ISO-8859-2-re, sõt ugyanott a Languages In Order Preferences-ben is a magyar az elsõ (bár szvsz ez ebbõl a szempontból mindegy). Az sem zavarja ha LC_ALL=hu. Nem tudom mit lehetne még állítani...
Előzmény: Floriol (27)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.27 0 0 30
Szervusztok!
Bár amanibhavam tuti jó ötletet adott, ez rajtam FreeBSD alatt nem segitett. A megoldás a következö.

Ahhoz, hogy Mozilla kulturáltan jelenitsen meg a fontokat, elöször is szerezni kell pár windowsos *.FON és *.TTF kiterjesztésü fájlt, ennek mikéntjét nem árulom el, mert ez köztudott dolog. ;-) Aztán szépen bemásolni öket, FreeBSD alatt, /usr/X11R6/lib/X11/fonts/mozilla könyvtárába, ahol már kitöröltük előzöleg az ott lévö marha ronda *.pcf, ugy emlékszem, kiterjesztésü fájlokat. Valamint be kell állitani a fontokat az Edit/Preferencess... menüben, Appearance/Fonts csomopont alatt tetszés szerint. ;-) Voila!

U.i. 16-os betüméret antialiasing vagy mi a szösz, nem igazán tud érvényesülni.

Előzmény: Törölt nick (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!