Keresés

Részletes keresés

laaa Creative Commons License 2004.02.21 0 0 6528
c20xe !!!
A Nemzeti Parkokat mindenképp érdemes felkeresni (Plitvice,Krka,Kornati...) Ha szigetre mégy onnan nehézkes kirándulgatni. Dalmácia szebb és olcsóbb, mint az északi részek. Szállást foglalhatsz is, de a helyszínen is találsz bőven, ebben az esetben 10 euró/fő/nap számolhatsz.
Az üzletek és éttermek kb. 10-20%-kal drágábbak, mint itthon, de a színvonal az legalább 300 %-kal jobb. Autópályadíj néhány ezer Ft ,nem vészes. Ha először mégy, akkor menj szerintem Sibenik környékére, ott a közelben egy csomó szép dolog van.
Előzmény: PÍT (6526)
DrShan Creative Commons License 2004.02.21 0 0 6527
Sztem is olvass vissza;) + a horvatorszag.lap.hu-n hasznos infokat talalsz (tavalyi sztradadij, szallasarak, utitippek). Amugy szallast szinte mindenhol mindig talalsz. Ha mast nem utmenti hirdetoknel. Mi tavaly itthon foglaltunk helyet, igy valaszthattunk igenyeknek megfeleloen (garazs, panorama, strand, stb...). Nagyon jol valasztottunk. Szoval annyit meger az a parezer plusz, h biztos helyed lesz, es nagyjabol tudhatod, mire szamits.
Arak 1,5-2 szeresek.
Előzmény: PÍT (6526)
PÍT Creative Commons License 2004.02.21 0 0 6526
Sziasztok!

Segitséget kérnék, nyára szóba került Horváthország, ahol még sosem voltunk, pár kérdésem volna.

Mik azok a helyek amit feltétlenül szép, és jó.
Szigetek? Krk, Rab, stb? Szállás itthonról, vagy nyugudtan beülni a kocsiba és kint bárhol, bármikor lehet normális kb. 2-3* apartman találni.
Árak? Szállás, étteremben, boltban? Kb. mennyi sztráda díj?

Előre is köszi. Igyekszem a beírásokat is visszaolvasni.:o)

Üdv:c20xe

wdriver Creative Commons License 2004.02.15 0 0 6524
Tavaly viszont június nagyon jó volt, 35 árnyékban! :-)
Előzmény: llb (6522)
llb Creative Commons License 2004.02.15 0 0 6523
:-))
Előzmény: mzsperx (6520)
llb Creative Commons License 2004.02.15 0 0 6522
Kakadú,
köszi! ismerjük Lopart, 3 évvel ezelőtt voltunk ott a kempingben,fantasztikus volt!
amiatt az egy miatt kérdőjeles, mert júniusban szeretnénk menni, és félek az időjárás miatt. mi augusztusban voltunk ott, akkor 2 hétig 1x láttam felhőt kb. 1/2órára :-)
tavalyelőtti nyáron Sibenikben voltunk júniusban (ugye az jóval délebbre van) és hát az első 2 nap igencsak szeles, esős idő volt :-(
de Lopar tényleg nagyon tuti, valószínü az marad!

llb

Előzmény: Törölt nick (6521)
mzsperx Creative Commons License 2004.02.13 0 0 6520
natessék, ismerős :-)

miiiiis. másfél évessel+ nagy pocakkal, csak semmi nézelődés, hanem döglés.
porecben voltunk, az nagyon tetszett. szállodát nem szeretnék, inkább apartmant. hogy tudjak kutyulni valamit, ha kell. és tengerpart, és ne túl messze mitőlünk. denyőfák rulez!
jameg, kéne útközben valami megálló, mert egyhuzamban nem bírjuk ki kocsival, az tuti.

kösz.

Előzmény: llb (6519)
llb Creative Commons License 2004.02.13 0 0 6519
sziasztok!
én és a férjem is nagy Horvátország rajongók vagyunk :)
idén is tervezünk nyaralástaz Adriára, de már egy 1,5 éves kölökkel :) ezért is szeretném kérni a segítségeteket, hogy tudtok-e jó kis "bababarát" helyekről?(pl. homokos/aprókavicsos part,sekélyebb víz).szállodába szeretnénk menni.

előre is köszi:
llb

showtimes Creative Commons License 2004.02.12 0 0 6518
Ha nyugodtan akarod élvezni a tengert, akkor valamelyik apró, nehezen megközelíthető szigetre kell menni. Mint például Ilovik a Kvarner öböl külső szigetsorán. Csendes kis yacht kikötő a faluban, szemben régi , valószínűleg velencei erőd romjai, sziklás part... kikötői kocsma, ahol enni is lehet. Fotózni is van mit. Honlapomra is tettem belőle párat. Szóval aki nem szereti a nyüzgést az itt el tud tűnni, vagy a közeli Premudán.
rocher Creative Commons License 2004.02.11 0 0 6517
Nem bírok válaszolni a méledre. Indexmail:-(((

Majd hétvégén megpróbálok küldeni képeket az otthoni gépről.

OFF
Érvényes ez mindenkire, aki kért képet!!!!!
ON

Előzmény: DrShan (6515)
szepi111 Creative Commons License 2004.02.11 0 0 6516
Hi!

Zagrab-tól Split felé van autópálya?

Ha van akkor az ára?

Tavaly Isztrián voltunk, de idén délebbre mennénk...

Köszi!

DrShan Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6515
Nem nagyon sajnálom. Ott is a ;) a hsz végén. Azért a magyarok ezt is elleshetnék tőlük az autópályaépítés mellett;)
Olvastam valahol, hogy Rijekáig kész az autópálya (ha jól emlékszem, Zágráb-Rijeka 50Kn), és végre elkészült a Varazdini szakasz is. Nyárra állítólag megtoldják az M7-et is, és Letenyénél is elkészül egy rész. Ha minden összejön, lehet majd szálguldani a part felé;)

petra: mail ment;)

Előzmény: rocher (6514)
rocher Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6514
Ne sajnáld! Olyan kis vacak labda volt, olyan reklám cucc, hogy az első szellőcske felkapta és elvitte. Mint egy lufit... Érhetett 10 forintot. Persze aranyosak, hogy adták, meg térképet és ásványvizet.
Előzmény: DrShan (6512)
DrShan Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6512
Strandlabdát? Afene rosszkor mentünk;))
Előzmény: alibenkuka (6507)
Leadfoot Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6511
Legközelebb ne lopott kocsival menj... :-PPPPP

Mikor pár éve Erdélyben voltunk a haverokkal, azon problémáztak a magyar határőrök, hogy az engedély, hogy elhagyhatjuk a kocsival az országot, kézzel volt írva (az egyik haverom apjáé volt a kocsi).

Azon meg majdnem meghülyültünk a röhögéstől, mikor az értelmes román határőr tapló módon odanyögte (a kocsi előtt állva): "OPEL?" Fiat Brava volt... :-))

Előzmény: fekvőrendőr (6508)
Leadfoot Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6510
Legközelebb ne lopott kocsival menj... :-PPPPP

Mikor pár éve Erdélyben voltunk a haverokkal, azon problémáztak a magyar határőrök, hogy az engedély, hogy elhagyhatjuk a kocsival az országot, kézzel volt írva (az egyik haverom apjáé volt a kocsi).

Azon meg majdnem meghülyültünk a röhögéstől, mikor az értelmes román határőr tapló módon odanyögte (a kocsi előtt állva): "OPEL?" Fiat Brava volt... :-))

Előzmény: fekvőrendőr (6508)
szepi111 Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6509
Hi!

Valaki tudna pár szót mondani Pisak vagy Baska Voda helységekről?

(bárcsak menne az index keresője normálisan... :(( )

fekvőrendőr Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6508
Be, be, én meg majdnem agyvérzést kaptam, mikor a határőrök közölték, hogy áljak félre, mert loptt az autóm! Ennek valótlanságáról, csak másfél órás procedúra után lehetett őket meggyőzni.
Azért már jó lenne megint az Adrián lenni!!!
Előzmény: alibenkuka (6507)
alibenkuka Creative Commons License 2004.02.10 0 0 6507
Mi is kaptunk térképet, szórólapokat, strandlabdát... :-DDDD
Előzmény: DrShan (6506)
DrShan Creative Commons License 2004.02.09 0 0 6506
Nekünk ingyen adták a határ után;PP plusz ingyen ásványvizet, mindenkinek 1-et. Már az elején teljesen oda voltunk;)
Előzmény: Bacilus Benő (6504)
Frajti Creative Commons License 2004.02.09 0 0 6505
Tudom, hogy poén, de azért jelzem, a térképemen, amit nyáron vettem, fel van tűntetve a kész autópálya, a készülő (dátummal). Szóval azért nem kéne diszkont áron adni :-PPPPP :-)))))))
És nem vagyok térképboltos :-DDDDD
Előzmény: Bacilus Benő (6504)
Bacilus Benő Creative Commons License 2004.02.09 0 0 6504

Diszkont áron kéne árulni a Horvátország-térképeket, hiszen jó, ha egy évig stimmel benne az autópálya-hálózat rajza...

:o))

Előzmény: Kékbálna (6486)
szepi111 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 6503
Hi!

Köszi!

Ja, és ha fognék valami tengeri élőlényt (tegyük fel hogy halformája van), akkor minden további nélkül sütve ehető?

Vagy vannak olyanok is amit "nem ajánlott" megenni?

Köszi!

Előzmény: KAti (6502)
KAti Creative Commons License 2004.02.09 0 0 6502
Szabad horgászni.
Előzmény: szepi111 (6501)
szepi111 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 6501
Hi!

Nem tudja valaki megmondani hogy a horvátoknál szabad csak úgy pecázni a tengerparton?

Teszem azt fogom magam, kiülök a mólóra, és pecázok...

Szól ezért valaki?

Köszi

MAKARSKA Creative Commons License 2004.02.08 0 0 6500
Sziasztok!
Tucepi Afrodita appartmanházakhoz volt valakinek szerencséje?
rocher Creative Commons License 2004.02.06 0 0 6499
Tar.hu-ra nem érek rá, nagyon lassú. De ha te úgyis honlapot csinálsz, akkor adnék egy csomót, abból lehetne szemezgetni. Amúgy egy kis Minolta Dimage-Trabant kategória.
Előzmény: DrShan (6498)
DrShan Creative Commons License 2004.02.06 0 0 6498
Ajjaj... ez picit bonyolultan hangzik;) vagy esetleg a kep.tar.hu-n is elhelyezheted, közkinccsé téve a képeket. Ha a többi kép is ilyen szép, biztosan érdekelné a fórumlakókat is. Ha nem titok, megkérdezhetem, hogy milyen géppel csináltad őket?
Előzmény: rocher (6497)
rocher Creative Commons License 2004.02.06 0 0 6497
Huha, akkor lehet, hogy nem e-mailben, hanem CD-n kellene adnom képeket. Nekem a határtól lefele Splitig és vissza van 3 év termése digitalice. A többi papír, de szkenneléssel már régóta nem érek rá foglalkozni. Megbeszélhetnénk, ha érdekel, szivesen adom, persze, csak természetképeket, családit nem.
Előzmény: DrShan (6496)
DrShan Creative Commons License 2004.02.05 0 0 6496
Nagyszeru otlet... nagyon megkoszonnem;) Az e-mail cimem benne van az infoban. v.laszlo@netposta.net
Nem tudom mennyi szabad kvotam van meg, de sztem egy 5 meganyi anyaggal siman megdobhatod;)
Amugy nemsokara elkeszulok egy Horvatorszagrol szolo honlappal. Elmenyek, tapasztalatok, fotok, stb... Sajnos a legjobb kepeket meg nem tudom feltenni, mert nem digitalis jatekszerrel keszultek, de majd idovel...
Előzmény: rocher (6495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!