Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2009.01.01 0 0 38437
BÚÉK mindenkibe!
gencsydani Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38436
Hadkielégítő alegység!:D
Előzmény: Dobri (38432)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38435
"És ebben az esetben szerinted hogy tudják majd megoldani a jelenleg is hatalmas társadalmi feszültségüket ?????"-Koltoi kerdesekre nem kell valaszolni! :-)
Előzmény: Kuruc71 (38413)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38434
De az is igen hamar bekövetkezhet, hogy ,,összfegyver és nemiellátó bázis".
:))))))))))
Előzmény: Zicherman Istvan (38433)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38433
Így kell helyesen írni magyarul:
egy összfegyver-nemi ellátó bázis.

:DDDDDDDDDDD
Előzmény: Dobri (38432)
Dobri Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38432
Utolsú információm szerint,egy összfegyvernemi ellátó bázis.:)
Előzmény: Fefe952 (38431)
Fefe952 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38431
Djiboutiban a kupiban szedtem össze a vérhast a század kb 30%-ával.:)Csapvízből csinálták a jeget.

És tessék mondani, mi az a kupi? Milyen alegység? :-)
Előzmény: Dobri (38428)
Fefe952 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38430
Djiboutiban a kupiban szedtem össze a vérhast a század kb 30%-ával.:)Csapvízből csinálták a jeget.
És tessék mondani: mi az a kupi??? :-) Ez egy alegység? :-)
Előzmény: Dobri (38428)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38429
Hát nem mondta a feldkurát úr, hogy csak palackozott folyadékot szabad arrafelé inni?:)
Előzmény: Dobri (38428)
Dobri Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38428

Afriknak a nagyrészét két ország gyarmasitotta,ezért a kontinens másik fele angolul beszél.Tehát a nyelvi gondok nem annyira probléma.Kuruc 71 írta,hogy kínaiak megfékezése érdekében ottani gyakorlattal rendelkező EU-s államoknak nagyobb részvételt kellene vállalniuk.Az igaz,hogy ennek a kettő államnak van elég nagy gyakorlata,de szerintem a kapacitásuk határán vannak a csapatküldéshez.

Ennek következtében a kevesebb vagy egyáltalán nem rendelkező államok is szépen sorra kerülnek a csapatküldésben.Teljessen mindegy,hogy pl a víztisztitóik melyik országba mennek,mindegyikben nagy szükség van rájuk!

Djiboutiban a kupiban szedtem össze a vérhast a század kb 30%-ával.:)Csapvízből csinálták a jeget. 

Előzmény: swordmanus (38425)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38427
Szerintem egyértelműen töltöttem ki. Sőt, a számlaszámot - pont a kis hely miatt - kétszer is leírtam. Odaírtam a lap aljára még egyszer, szép, kerek számokkal; és melléírtam egy magyarázó szöveget is a gyengébbek kedvéért. :)

Lehet, azt neheztelték, hogy a "Van-e folyamatban ezügyben bírósági pere" (vagy valami hasonló) beX-eltem, hogy nincs, és melléírtam, hogy "Még!". :))
Előzmény: J Dagain (38416)
Fefe952 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38426
Az új számban lesz egy írás az afrikai misszióról. Érdekes gondolatokat közöl.
Előzmény: Hamburger2 (38407)
swordmanus Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38425
Szia!
2008 májusban Budán is ilyen hangok voltak. Hangsúlyozva a kínai nyomulás veszélyét.
Dobrinak.
Nem biztos a túljelentkezés veszélye. Kevesen beszélik a franciát jól. Továbbá nem biztos, hogy a helyi kultúra és AIDS fertőzöttségi arány mellett bölcs dolog mélyen elmerülni a féktelen bujálkodásban. Merthát a gumi is csak addig véd, amíg nem lyukas, illetve a bosszúszomjas helyiektől még kevésbé. Aztán persze lehet hogy rosszul látom a helyi viszonyokat, de ha nem elnyomó hódítónak megy az ember, akkor ne is úgy viselkedjen. Mindemellett: billentyűhuszárkodom csupán, a helyi tapasztalat nálad van.
Előzmény: Kuruc71 (38411)
Éhesló Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38424
Kedves Hamburger2,
leírtam, hogy a vízfelhasználás max. kb. 20%-a az ivóvíz. Erre használnak most palackosat azok, akiknek nem kerül sokba vizet szállítani repülővel.
A többit fürdésre, főzésre, mosásra, mosogatásra stb. használják fel, és ez nem "ipari víz minőség", hanem (szintén járványügyi okok miatt) ivóvíz minőségű kell legyen.

A nehézségek amiről hallottál arról szóltak, hogy a hosszú ideig tengerre telepített és teljes terhelésen hajtott technika egyes elemei időnként meghibásodtak. Gondolom ez nem egyedi a technikatörténetben. A másik része a problémák az, hogy a víz elszállítása az esetek többségében nemzeti felelősség volt. Nos a szövetségesek vízszállító eszközeiben elszállított víz az első időkben nem volt emberi fogyasztásra felhasználható. Ennek okát természetesen a mieinken kérték számon az ott telepített közegészségügyi megelőző labort üzemeltető német kollégák, de egy alapos vizsgálattal kiderült, hogy a hiba nem a mi fiaink "készülékében van". Ezt követően pár nap alatt a fiúk megtanították a szövetségeseket ivóvizet tárolni és szállítani, pontosabban az eszközeiket takarítani és fertőtleníteni. Ezt követően nem volt gond a szállítási láncban a 36-48 órás felhasználási időhöz tartozó vizsgálatokon. A csereperiódus max. 24 óra volt.
Természetesen más nemzetek is állítanak elő vizet saját tábori eszközökkel, hiszen ez minden hadsereg működéséhez nélkülözhetetlen. Ezért nem tartom soknak a hazai 1 (AZAZ EGY) víztisztító századot, amit sikerült 10 év alatt kialakítani, átfegyverezni és kiképezni. Az eszközeik sem voltak olcsók. Egy egy víztisztító szakasz felszerelése talán néhány 10 repülőóra árába is belekerülhetett.

A hiányképességekről (mit is értünk ez alatt??) való véleményeltérésünk szerintem nem jelentős, legfeljebb a kialakult (tragikus) helyzet megítélésében lehet közöttünk nagyob véleményeltérés.
A helyzet kialakulásának nem (helytelen, vagy téves) szakmai megfontolások, koncepcók az okai, hanem ezek hiánya és az elégtelen erőforrásokhoz történő hozzáférés meglehetősen esetleges és korántsem koncepciózus rendszere.
Ebben a meglehetősen esetleges folyamatban olyan szakmai műhelyek nyúlhattak bele a kasszába, akiknek volt elég teljesítménye és lobbiereje elfogadtatni azt a (szerintem kétségtelen és gyakorlati példákkal is alátámasztott ) tényt, hogy olyat tudnak nyújtani szakmailag, ami ma a NATO-ban sem tucatteljesítmény. Erre nem csak a teljesítmény és sikerhiányos MH volt vevő, hanem az erre szintén éhes, európai szövetségesei által kivéreztetett NATO is.

Nekem vesszőparipám volt és marad, hogy alulról kell építkezni és ezt itt is leírtam párszor, mert harcos, raj..... stb. nélkül nincs hadsereg. Nincs is.
De abban a lehetetlen helyzetben ami itt a kilencvenes évekre kialakult, nem vitatom el a jogát (még az általam mélységesen megvetett légierőnek sem, akik erőforrásaink kb 40%át égetik el a semmiért cserébe) ahhoz, hogy egy szétesett rendszeren belül a saját szakmai minimuma érdekében és annak túléléséért harcoljon. Ennek pedig - megfelelő vezetés, vkf. és vk. hiányában - ez a következménye, amit ma láthatunk: normális egyéni felszerelést és harcost sem sikerül felszerelni, kiképezni miközben szárnyalunk mint a griffek....:((((
(És ennek még korántsincs vége, mert a vkf. most nem hadtápos, hanem "rendőr(:)))").

Üdv, Éhesló


Előzmény: Hamburger2 (38384)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38423
Nekem az midíg üzenet értékű mikor valami evidens dolgot elkezdenek hangsúlyozni.


http://index.hu/politika/kulhirek/372906/
Előzmény: Zicherman Istvan (38420)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38422
Szia Plieur


Happy new year ????


A válság ellenére Au kifizette az összes államadósságát, valamint eszméletlen pénzt nyomott a hazai ipar fejlesztésébe. Csak a két autógyár kapott 8 milliárd AUD-ot. Ezek mellett megkeresték a Spanyol kormányt hogy a két megrendelt "Nehéz" partraszálló hajók leszállítását 2015-16 ról hozzák előbbre ha kell extra költséget is vállalva, illetve további megrendeléseket is kilátásba helyezve.

Ha van egy kis szerencsénk talán még 2009- esetleg 2010 is békés lesz de utánna már nem gondolom.

Persze ez csak az én elvetemült véleményem de azért elmondom hogy Huntington este meglátogatott és egész jól megértettük egymást:-)))
Előzmény: Plieur (38417)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38421
Beléd is!!!:)
Előzmény: Plieur (38414)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38420
Simán.
Előzmény: Kuruc71 (38419)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38419
Kérdés hog egy "néphadsereget" mennyire lehet a népellen bevetni mikor évtizedek óta a nép védelmére nevelték.


Előzmény: Plieur (38417)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38418
Szent László Menet 2006



"Kétszer is megerőszakolta volt élettársa lányát, akinek a szájába faleveleket tömött, majd megrugdosott. Nem jogerősen 18 évi fegyházra ítélték.
hirdetés

Tizennyolc év fegyházbüntetésre ítélték P. Sándort a Komárom-Esztergom Megyei Bíróságon emberölés kísérlete, folytatólagosan elkövetett erőszakos közösülés, kifosztás bűntettéért és több vétségért. P. Sándort a bíróság a közügyektől is eltiltotta tíz évre - írja [1] a kemma.hu.

Az első fokú nem jogerős ítélet szerint P. szakításuk után is folyamatosan figyelte és követte volt élettársát. 2006 nyarán a buszmegállóban felajánlotta a volt élettárs lányának, hogy hazaviszi. A lányt nem haza, hanem egy faházhoz vitte, ahol P. Sándor letépte róla a ruhát, a fehérneműjével megkötözte, majd fogdosni kezdte. A faházban a lányt megverte és megerőszakolta.

Másnap P. Sándor ismét berántotta autójába a lányt. Felhívatta vele az anyját, hogy menjen el a lányáért az utcájuk végébe. Az anya először egy ismerősével ment. P. Sándor ezért leszorította Zsuzsannát az autóban, és újra hívatta S. Lászlónét, hogy egyedül menjen. A nő ekkor autóval indult el. P. Sándor üldözni kezdte a nőt, de meglátott egy járőrt, ezért felhagyott az üldözéssel.

A lányt ekkor egy földútra vitte, ahol újból megerőszakolta. Kivitte az erdőbe, kezét-lábát összekötözte. Száját teletömte levelekkel, a testét gallyakkal fedte. Megrugdosta, megtaposta, amíg el nem vesztette az eszméletét.

Amikor Zsuzsanna magához tért, kiköpte a leveleket, és kibújt a kötelekből. Annyira le volt gyengülve, hogy csak fenéken csúszva tudott pár métert megtenni.

Csak másnap este találtak rá gyakorlatozó katonák, így élte túl a támadást. Olyan maradandó sérüléseket szenvedett, hogy azóta csak suttogva tud beszélni - írja a kemma.hu.

Az ítélet nem jogerős.
"
Plieur Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38417

Szia!

Happy New Year to the Kangaroos and Kiwis! Specially for the fresh Kangoo!

Tippem van: a mezőgazdaság megvan, enni világválságban is kell, a hatalmas mennyiségű szakképzetlen vagy helyben betanitott munkaerő egy része visszamegy rizset termelni. Ha meg pofázni akar Ki -csüng elvtárs hogy nem megy vissza pufajkás észak-kinai őstermelőnek, akkor ott a Vörös Hadsereg és a Népi Milicia.

Másik módszer: megkönnyitik a külföldre utazást, hadd kinlódjanak a konténerlakókkal a nyugatiak, annál kevesebb embert kell foglalkoztatni otthon.

Ha meg ugatnak nyugaton az imperialista láncos ebek, ott vannak az emberi jogok:)

 

Előzmény: Kuruc71 (38413)
J Dagain Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38416
Lehet kilógott a 2 cintis rubrikából a számlaszámod.Ami nem véletlen hiszen a számlaszámok nem 6 jegyűek. :-) A lakcím is elég gáz. Ha Pécsen laksz nincs gond. Na de ha Hódmezővásárhelyen akkor.. :-)))
Előzmény: Törölt nick (38409)
J Dagain Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38415
Várok....mi mást tehetnék.
Előzmény: Hamburger2 (38406)
Plieur Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38414
Minden kedves fórumtársnak és szeretteiteknek: BUÉK!
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38413
És ebben az esetben szerinted hogy tudják majd megoldani a jelenleg is hatalmas társadalmi feszültségüket ?????

Előzmény: Kavics78 (38412)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38412

Majd a gazdasagi vilagvalsag helyrevagja oket!

Ha nincs mit eladni kar dompingtermekeket gyartani.

Szvsz.

Előzmény: Kuruc71 (38411)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38411
Vannak erre felé olyan hangok miszzerint a Kínaiak Afrikai nyomulását a helyi tapasztalatokkal rendelkező EU-nak kellene ellensúlyoznia, még pedig sűrgősen.

Előzmény: Hamburger2 (38407)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38410
elhívtak = Felhívtak
Előzmény: Törölt nick (38409)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38409
Engem még úgy 15-e körül elhívtak. Mivel épp nem volt nálam a mobilom, így volt egy nem fogadott hívásom. Sejtettem, hogy valami fontos lesz, így visszahívtam a számot. (Kb. 20 perc telt el a hívásuk óta.) Kiderült, hogy "ők" azok. Kérdeztem is az ipsét, hogy akkor most mi van. Azt mondta, hogy valami probléma volt a papírommal (??? kerekedett a szemem, hogy mi probléma lehet???) viszont most már nincs előtte a papírom, de majd visszahívnak. ... Azóta várom a hívást. Kétszer ugyan próbáltam közben hívni őket, de foglalt volt. Azóta semmi.
Mindegy, van még kicsit több, mint 16,5 órájuk az utalásra... Utána január elején van még annyi haladékuk, amíg eljutok az ügyvédig. Gondolkodom ilyeneken, mint esküszegés, szándékos késlekedés, meg hát az Alkotmánybíróság határozatának megsértése. ... A késedelmi kamat mellé talán megpróbálok fájdalomdíj gyanánt pár százezret összeszedni - ha az ügyvéd is elérhetőnek látja.
Előzmény: J Dagain (38403)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38408
Óóó, beszéltek itt már Kongóról is...! Néhányan bele is lovallták magukat. (Én meg kuncogtam a markomba. :) )
Előzmény: swordmanus (38401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!