Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35830

ezt azért ha tudod töröltesd :-D

Előzmény: nagykunsági (35812)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35829

hőmérséklet különbség oldala érthető.

miből adódik veszteség?

vagyis  konkrétan kérdezem.

bele viszek 8 kw  meleget akkor a veszteség miatt nem jön le 8 kw?

Előzmény: Házas Ember (35816)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35828

olvasgatok

hozzá nem értőként 

tisztelettel kérdezem!!!!!

Mi az a VESZTESÉG a lemezes hőcserélőnél?

mondjuk le van szigetelve és ott volt fizika órán !

Hatospista Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35827

inkább az idö folyamán sárgult meg vagy a melegviztől.nem tudom  semmi nem látszik rajta De amit találtam a kertben a fészerben az jóval világosabb volt.Azon sem láttam semmi irást.

Előzmény: Házas Ember (35826)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35826

Ez nem annyira fehér, hanem inkább sárga... Van piros csík az oldalán?

Előzmény: Hatospista (35825)
Hatospista Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35825

padlófűtés osztó gyűjtő.....

Előzmény: Házas Ember (35824)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35824

Átlátszó? Akkor passzolom a kérdést, fehérben (ami nem ötrétegű) csak tejfehéren áttetszőt láttam eddig.

Előzmény: Hatospista (35823)
Hatospista Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35823

ilyet nem irtam 100 százalék.Fehér átlátszó cső irás nem látszik rajta.Elég keménynek  ridegnektünik.Kiépitett volt amikor megvettem 1 évvel ezelőtt a házat.Állitólag 5 éve csinálták mivel 5 éves a háznak az a része. A kertben találtam megmaradt ilyen csövet.Hajlitásra szétrobban

Előzmény: Házas Ember (35822)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35822

Már nincs kedvem visszakeresgélni, de mintha azt írtad volna, hogy piros csővel lett kiépítve a padlófűtés rendszer.

A piros cső kimondottan padlófűtés céljára lett kifejlesztve, nem engedi át az oxigént. Sok fűtésszerelő az ötrétegű csőre esküszik, de sokan vannak, akik a klasszikus padlófűtés csövet alkalmazzák.

Előzmény: Hatospista (35820)
Hatospista Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35821

IGEN!!!!!

AZAZ!!!

Előzmény: Taki40 (35819)
Hatospista Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35820

Szóval mint irtam két oka volt a hőcserélőnek a padlófütés körben   1. A kazán szivattyúja szerelő szerint nem birta volna az egész rendszert.    2 Padlófűtés csöve átengedi az oxigént?? vagy valami ilyesmi a szerelő szerint,ami nem tesz jót a kazánnak.

Előzmény: Házas Ember (35818)
Taki40 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35819

Így van, a szerelőd helyesen azért választotta szét a padlófűtést hőcserélővel a rendszertől, mert a padlófűtés oxigéndiffúziós csővel van kiépítve!

Előzmény: Hatospista (35817)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35818

Tehát elég csak a hőcserélőt kidobnia a keverőszelepes kör készen van.

Nem szívesen mondom, hogy egy ezzel foglalkozó mesterembernek nincs igaza, de most kénytelen vagyok.

Nem elég kidobni a hőcserélőt. A hőcserélő a radiátor körbe van beépítve (azt ráadásul nem is tudjuk, hogy az előremenő, vagy a visszatérő ágba) és a radiátor kört a kazán saját szivattyúja hajtja. A hőcserélő utáni padlófűtés kört pedig saját szivattyú hajtja.

Ha simán csak kiszedné a hőcserélőt, akkor a két szivattyú összevissza nyomásviszonyokat hozna létre, nem igazán lehetne beszabályozni a rendszert.

Előzmény: nagykunsági (35801)
Hatospista Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35817

Hú mekkora vitát generált egy egyszerű kérdés!(amire még mindig nem kaptam választ)Szóval a kazán elé be lett épitve egy TF1 es mágneses filter,a radiárorról jövő szennyeződések kiküszöbölésére.És most eszembe jutott az is hogy nem csak azért javasolta a szerelő a hőcserélőt mert igy külön körön van a padlófűtés külön szivattyúval hanem mert a padlófűtés csövek(most lehet hülyeséget mondok mert pontosan nem emlészem)átengedik az oxigént ami nem tesz jót a kazánnak.A vegyes tüzelésűnél különben 3 grundfos volt beépitve. De mint irtam a rendszer számomra tökéletes.Szakaszolható,.jól felmelegiti az egész házat is az eddigi tapasztalatom szerint.Múlt havi gázszámlám annyi volt a 270 nm es házon 22 fokon tartva ,mint anyám számlája aki egyedül és nappal a konyhában használja a konvektort este meg a szobában.Szóval 15-20 nm -t fűt állandóan egy vert falú házban ,igaz nem 22 hanem inkább 24 fok van mivel idős ember fázósabb

Előzmény: Apaxp (35815)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35816

Nem, a hőmérséklet különbség két dologból tevődik össze.

A hőmérséklet különbség egyik oka a veszteség, a másik része viszont abból adódik, hogy a két közeg között csak akkor lehet hőátadás, ha az egyik melegebb, mint a másik.

Nézegesd a hőcserélők működési diagramjait, láthatod, hogy nagy hőteljesítmény átadásához nagy hőmérséklet különbség kell. Nulla hőmérséklet különbségnél az átadott teljesítmény is nulla lenne, feleslegesen menne a rendszer.

Előzmény: Törölt nick (35804)
Apaxp Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35815

De ha kijön a hőcserélő, akkor viszont hidrováltó szükséges a különböző hőmérsékletű fűtési részekhez.

Előzmény: Apaxp (35814)
Apaxp Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35814

Teljesen kívülállóként, azt kell mondjam hogy neked van most igazad.

Mivel a topictárs érthetően leírta, hogy a vegyes kazán lett lecserélve egy kondis kazánra, így szerencsétlen megoldás az a félig védett kondenzációs. Vagy a te megoldásod (hőcserélő ki) lenne a jó, vagy a másik (hőcserélő marad), csak akkor a teljes szekunder részt (radiátor+padló) a hőcserélőn keresztül kéne működtetni.

Jelenleg a padlórész koszolása nem jelenik meg a kazánban, viszont a radiátor kör minden szennye a kazánon megy keresztül.

Tehát vagy hőcserélő ki és egy tf1 szűrő be, vagy a hőcserélő marad de akkor a primer ágon csak kazán, a szekunder oldalán pedig minden radiátor+padló.

Taki30 Creative Commons License 2019.12.29 0 2 35813

Ember ne égesd már magad, ekkora hülyeségeket amiket írsz még nem hallottam! Neked a fűtés szereléshez annyi közöd van, hogy magadnak otthon összetákoltál egy rendszert. Ez még nem is lenne baj, de legalább maradjál csendbe ha valamihez nem értesz!

nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 -4 1 35812

Na látom megint nyomod a betanult szöveget. 

Jelenleg az országban beépített hőcserélők 90%-át csak azért építették be, hogy csökkentsék a hőfokot. 

Ezért is nem méreteztek, csak "ilyet szoktunk" alapon betettek egyet. 

Főleg padlófűtéseknél alkalmazták, régi nyílt égésterű gázkazánoknál, mert azt ugye nem illett 60 fok alatt üzemeltetni. 

Aztán mikor kazáncsere van, az benn marad, mert csak "minimálátalakítással" cserélünk gázkazánt. 

Úgyhogy csak óvatosabban terjeszd az igédet, mert nem sok köze van a valósághoz. 

Előzmény: Taki30 (35811)
Taki30 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35811

Na látod megint baromságokat írsz, egy hőcserélőnek nem az a szerepe hogy a hőmérsékletet csökkentsék, hanem hogy különböző típusú, nyomású közegeket elválasszák egymástól a megfelelő hőátadás mellett! Ha valamit nem tudsz, akkor olvassál utána, de legfőképp tudatlanul ne irkálj másnak hülyeségeket!

Előzmény: nagykunsági (35810)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35810

Semmi, mindkettőt azért tették be, hogy a kazán által előállított radiátor számára megfelelő hőfokot levigyék a padlófűtés számára alkalmas alacsonyabb hőfokra. 

Ezért felesleges az egyik. 

Mivel a hőcserélő csak veszteséggel működik, a keverőszelep meg veszteség nélkül, így biztos hogy a hőcserélőt dobnám ki, nem a keverőszelepet. 

A kettő együtt meg borzasztó felesleges. 

Amúgy érdemes lenne megmérni, hogy a felhasználó által említett kaán előremenő 40 fok, az valójában hány fok is a hőcserélő szekunder kilépő oldalon? 30-32? A keverőszelep meg 30 fokra van állítva. 

Ténleg sok értelme van a kettőnek együtt. 

Na ennyit a baromságról. 

Gondolozz logikusan mielőtt beszólsz. 

Előzmény: Taki30 (35808)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 -1 1 35809

Nem én tanácsolom, de biztosnágtechnikailag biztonságosabb egy nyitott rendszer. 

Amúgy szerinted a legtöbb sima vegyeskazánra miért van ráírva, hogy csak nyitott rendszerbe köthető?

Előzmény: mókusfülecske (35807)
Taki30 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35808

Már ne haragudj, de mi köze van a keverőszelepnek a hőcserélőhöz? Mindegyik egy külön elem, egész más funkciókat látnak el a rendszerben! Te tényleg tudsz akkora baromságokat írni hogy még a kopasz ember haja is égnek áll!

Előzmény: nagykunsági (35793)
mókusfülecske Creative Commons License 2019.12.29 -1 1 35807

"A vegyeskazán-puffer kombó térhódításával egyre több helyen alkalmaznak nyitott rendszert. ".....hát ott biztosan, ahová te adsz tanácsot. Meg is érdemli az összes, aki így csinálja.

Nem zavarok tovább, hajrá, terjeszd csak a butaságokat.

Az a jó, hogy itt következmények nélkül teheted. 

Megszívatsz pár embert az ilyen

"Tehát elég csak a hőcserélőt kidobnia a keverőszelepes kör készen van. ".....tanácsokkal és mindenki boldog lesz:) 

Vagy nem.......

Előzmény: nagykunsági (35806)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 35806

A vegyeskazán-puffer kombó térhódításával egyre több helyen alkalmaznak nyitott rendszert. 

Igen , már vettem észre, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter. 

Előzmény: mókusfülecske (35805)
mókusfülecske Creative Commons License 2019.12.29 -1 1 35805

"Maradjunk annyiban, hogy hőcserélőt csak az épít be aki vagy nem hallott még keverőszelepről, vagy nem tudja hogy kell betenni. "

Háromszor írtam át ezt a pár sort, hogy elkerüljem a sértést.

A javaslatom, hogy töröltesd a hozzászólásod (az enyémmel együtt), amennyiben a nickneved ér valamit a számodra.

Ez a kijelentésed a későbbiekre nézve nevetségessé tesz.

Sajnos az oxigén diffúzióval kapcsolatos válasz se jobb, abból is egyértelmű, hogy fogalmad sincs róla, mi is az, mitől van.....

Ma már csak nagyon szélsőséges esetben alkalmaznak nyitott rendszert, de ha mégis, és jól van megépítve, a tágulási tartály pont az, ami egy deka oxigén felfételt sem okoz.

Részemről lezártam, mint ahogy nixonnak írtam, erre sem időm, sem kedvem, alapvető szakmai ismeretek nélkül mindenféle további eszmecsere csak felesleges bosszúságot okoz.

Szép napot kívánok neked.

Előzmény: nagykunsági (35793)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35804

és a különbség a veszteség?

Előzmény: Házas Ember (35798)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35803

mit is?

nem vagyok fűtés szerelő

Előzmény: nagykunsági (35795)
UniGabCal Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35802

"De a gyári adat van beállitva ami 15K. Na fogalmam sincs hogy ez mit jelent.Ha 15 Kelvint jelentene  akkor miért 5 fok csak a különbség "

Van egy olyan képlet ami megoldást ad eme rejtélyre: Q=C  * m * delta T

Namármost a kazánod min teljesítménye 4.5 kw .ilyen teljesítményen ha delta t 15 fokot szeretnél akkor ahhoz a képlet alaoján kb 258 liter /h azaz 0.258 m3 /óra  szivattyú által szállított vízmennyiség kell. Nagy valószínűséggel a kazánban lévő szivattyúd ,nem tud ilyen értékre lemenni.

Hiába állítod be a menüben a delta t értéket a kazán nem tudja tartani (hidd el törekszik rá mert nem hülye ,de ahhoz több feltételnek is teljesülnie kéne) pl: nem korlátozod le 40 fokra az előremenőt..stb...

Előzmény: Hatospista (35766)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 35801

Ha figyelmesen olvastad volna, amit írt, akkor elolvastad volna, hogy van egy hőcserélő, és a hőcserélő után van egy keverőszelep és egy külön szivattyú. 

"Padlófűtés hőcserélője után be lett épitve egy 3 járatú keverőszelep ami 30 fokra van jelenleg beállitva.A padlófűtés ugye külön szivattyúval külön vzkör."

Tehát elég csak a hőcserélőt kidobnia a keverőszelepes kör készen van. 

Előzmény: Házas Ember (35800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!