Keresés

Részletes keresés

zee944 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 416
Ti ezeken jókat kacarásztok, de miért nem írjátok le legalább 1 db. tőmondatban, hogy mi a helyes?
Előzmény: tere (415)
tere Creative Commons License 2007.02.02 0 0 415

Tőlem...

Végülis pont bigivel beszéltük, hogy a százezres denonban takkra ugyanaz a belsőség van, mint az egyik 8-15 kHUf-os fo$adékban. :))))))

Előzmény: spacc (414)
spacc Creative Commons License 2007.02.02 0 0 414
poéngyilkoss!   hadd kőccse a pénzit.....
Előzmény: tere (413)
tere Creative Commons License 2007.02.02 0 0 413
Meglepetééééés! NEM így van.
Előzmény: Marc71 (407)
Marc71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 412
EZ jó szöveg, tetszett :)))))

Hát igen, nem egyszerű az élet.
Előzmény: proletár (410)
Marc71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 411
Sima miki nem. Ahhoz kell a bemenet (mikrofon).
Megoldás egy olcsó keverőpult - aminek VAN mikrofon bemenete (használtan talán 3-5 ezer pénzért lehet venni).
Vagy veszel egy ~10~15 ezer forintért kapható használt vezeték néküli mikit. Azoknak általában a vevőegysége direkt ráköthető normál bemenetre. (épp a nyáron vettem egy ilyet 8.5 ezer pénzért, ha érdekel belinkelhetem - illtve belinkelhetek hasonlókat)

Simán sajnos nemigen tudod rákötni - ugyanis a mikrofon jele nem olyan mint egy bármi másé amit közvetlenül tudsz csatlakoztatni egy erősítőhöz.
Előzmény: atti78 (409)
proletár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 410

jajjjj.. köszönöm mindenkinek az okosítást. szal tornyocskát építek dvd játékosokból..

csak az a baj hogy az új beszerzéssel egyidejűleg 1db játékost lelogisztikáztunk anyósomhoz és így a játékosok aránya a lakásban a kritikus 2/1,5 szobára esett és ez esetben mindkettő egy helységben lenne. ami aggasztó állapotokat idézne elő amennyiben valamelyikünk kísértést érezne a kisszobában megtekinteni többéve bontatlan celofánban heverő akciós dvd-inket. Egyébként már indítványoztam nőmnek egy 6500 Huf-os akciós-divx-es játékos rendszerbe állítását analóg kimenettel, de szerintem megrendült eü. állapotomnak tudta be a porbléma-felvetést.  Ugyanakkor még nem vetettem be a min. 50000 HUF-os HM erősítő beszerzésének alternatíváját, amely jó eséllyel mindkettőnket a játékosszám-bővítés felé terelgethet.

Előzmény: Marc71 (408)
atti78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 409

Sziasztok!

 

Adott egy Yamaha RX-V359-es házimozi erősítő amire mikrofont szeretnék csatlakoztatni (karaoke céljából)

Direkt mikrofon csatlakozás sajnos nincs rajta.

Esetleg megoldható valahogy a mikrofon csatlakoztatása külön keverő vásárlása nélkül?

 

Előre is köszi a segítséget.

Marc71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 408
Szóval az egy VHS - DVD RW kombó? Akkor valahol érthető a dolog. A DVD felvevők amúgy is csak sztereó módban tudnak rögzíteni, nekik nem szoktak adni dekódert épp ezért. Hiszen tv-ből vagy külső forrásról is csak sztereó felvételt készítenek, tulajdonképpen analóg módon. A gyári filmekre (ill DD5.1-esekre) meg ott a direkt digit kijárat - gondolták ennyi elég. (de a nem DVD RW -s, hanem csak sima VHS-DVDplayer kombókon sem igen van analóg kimenet)

Így marad a rögzítésre az új kombód - sztereó filmnél azon is mozizhatsz, gyári DD5.1 -es filmeknél meg előveszed a régi jó kis playered.

Az erősítődön amúgy is kell(ene) lennie sima 2 RCA-s bemenetnek is. Ide kötöd a sztereó jelét a kombo-nak, a 6RCA-ra meg marad a régi cucc.

Míg meg nem unod, és veszel egy HM erősítőt :)). Ahhoz meg ugye hangfalak is kellenek... és elindulsz a lejtőn a házimozi felé... :)
Előzmény: proletár (405)
Marc71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 407
Digitális hangot úgy értettem, - hogy le tudjuk formálni analóggá. Egyébként csak van digitális hangunk, de nem tudjuk továbbítani dekóder hiányában... :)

Ha van HM erősítőd, akkor pedig szvsz felesleges az analóg kimenet és ezzel a dekóder a dvd játékoson. Egy HM erősítőben az esetek nagy többségében jobb minőségű dekóder van mint egy ~10 ezer pénzes playerben. Na persze minden ár és minőség függő. Egy high-end player nyilván jobb átalakítóval rdnelkezik mint egy belépő HM, és így tovább, lehet variálni. De alap esetről lenne szó.
Előzmény: tere (406)
tere Creative Commons License 2007.02.01 0 0 406
Digitális hangot nem adunk a hanxóróinkra, de az erősítőkkel és játékosokkal tényleg jó vigyázni.
Én a fullos játékos híve vagyok, nem vennék olyat amin csak digit kijárat van!
Előzmény: Marc71 (403)
proletár Creative Commons License 2007.02.01 0 0 405
yap. a régi no-name lejátszónknak 6csatis rca kimenetele van és nem is volt semmi baj vele. az új sem vmi extra cucc, csak éppen az a daewoo combo, ami oda-vissza felvesz vhs-t és dvd-t. megtudtam hogy ilyet akarunk.. :( és ennek pedig digitális audio kimenetele van.
Előzmény: Marc71 (403)
Marc71 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 404
akarom mondani

"3 ezer forintért többért".
Előzmény: Marc71 (403)
Marc71 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 403
Pont egy ismerősöm járt így. Csak ő rendkívüli "tudálékosságának" lett elszenvedője.
Eddig mindig sz.gépen nézett filmet, de most elhatározta hogy ha már van egy tűrhető kis 5.1 számítógépes erősítője (6 csatornás azis, nem dekóderes) akkor néha a család is tudjon mozizni, vesz egy sima dvd playert, ne kelljen 19 collon bámulni.


Megnéztem neki a környékbeli fukarbolt cuccait, mondtam is milyet vegyen, az jó lesz neki. Természetesen lelkesen jött, hogy az eladó lebeszélte erről a noname termékről és 3ezer forintért mégiscsaK márkásabbat vett, merhogyhamár.

Nem értette miért javasoltam neki azt... meg azt sem, miért sajnálkoztam.

Persze hogy nem volt analóg kimenete a cuccnak, csak sima sztereó PCM dekódere (2 rca).
Most épp a cserén ügyködik...

Egyébként érdekes, de pont a drágább cuccoknak nincs analóg kimenete - talán azért, mert amit ott spórolnak, az máshol jelentkezhet pluszban, na meg gondolja a gyártó, ilyet úgyis HM erősítőhöz vesznek, abban meg van dekódoló/processzor.

Egyébként kis fogalomzavar többeknél, de HM (házimozi) erősítőnek ezeket - a dekóderes/processzoros, hangfal nélküli "nagyobb" erősítőket hívják.

A többit csak úgy, hogy 6 csatornás erősítő, 5.1-es szett.
Úgyhogy mindig figyelni kell, nem elég az 5.1 varázsszó, tudni kell azt is tudunk-e majd valóban digitális hangot adni a hangszóróinkra.

Sok ember megkímélné magát kisebb-nagyobb bosszúságtól, ha kérdezne néha.
Marc71 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 402
Így van, ahogy a többiek mondták. Sajnos nincs DD dekódered.

A játékosban ezért van csak direkt digit kimenet, mert nem tartalmaz ilyet (ha lenne, abban az esetben lenne rajta 6 analóg kimenet, amire dekódolná a digitalt - de nincs...)

Az erősítőd meg sima 6 csatornás erősítő, ami szintén nem tud dekódolni, ezért "vár" csak szegény 6 darab dekódolt analóg jelet.

És ugye koax (azaz digit jel) - rca (analóg) átalakító kábel meg nincs :)).

Esetleg valami külső dekóder egység lehet a megoldás, de szvsz értelme nincs, ma már 8-10 ezer pénz egy analóg kimenetes (azaz dekóderes) dvd játékos - nem hinném hogy jelentősen olcsóbb lenne egy CSAK dekódolásra képes cucc.
Előzmény: proletár (399)
zee944 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 401
Ha jól értelmezem csak analóg RCA bemenet van az erősítődön, a DVD játékoson meg csak digitális kimenet + gondolom analógban sztereó RCA. Sajnos csak az utóbbit tudod használni, magyarul sztereót. Vagy az erősítőt, vagy játékost kell lecserélni, hogy szóljon az 5.1 és még esetleg a DTS is.
Előzmény: proletár (399)
trophylaci Creative Commons License 2007.02.01 0 0 400

Hát ha nincs az erősítődön is digi koax bemenet akkor sanszos, hogy nem lesz Dolby Digitalod és DTS-ed sem.

Én ilyen madzagot még nem láttam, de nem is hiszem hogy létezik ilyen.

Előzmény: proletár (399)
proletár Creative Commons License 2007.02.01 0 0 399

előre is bocs, hogy olyat kérdezek amire már volt téma és hogy szakszerűtlen vagyok!

kérdésem: van egy ócsó kis házimozi szettem, az erősítőbe a 6 rca bemenettel. az új dvd játékosunkon viszont csak digitális audio koax kimenet van. össze lehet paszítani a kettőt? van olyan átalakító, elosztó, kábel aminek az 1ik oldala a digitális csatlakozó, a másik pedig a hat utas rca? 

vagy uj erősítő beszerzése is szükséges? :(

Marc71 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 398
Utána kerestema guglin, hát nem mai darab ez az erősítő. Persze ettől (sőt!) még lehet igen jó. Mennyiért kínálják? E-Bay -on olyan 40-60 euros áron hirdették anno.
Ránézésre ez sima rca-s bemenetes cucc, nem kifejezetten hangosításra tervezve.
Csak azt tudom mondani továbbra is, próbáld ki a helyszínen.
Előzmény: szekszi (396)
Marc71 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 397
A cucost nem ismerem...

DVD-vel akarsz hangosítani?

Ha "cd/mp3" lejátszóként akarod használni, akkor legyen sztereó rca kimenete a dvd-nek. Azt gond nélkül rá tudod kötni majd mindenfajta erősítőre.

Esetleg, a hangosításos (deszépszó) erősítőknek nem biztos hogy rca-bemenete van. Lehet jack (nagy, 6,3as) (L - R két jack), vagy XLR (máshogy Canon - ilyen 3 csati kerek dugóban és 3 luk kerek aljban:)). Ezek strapabíróbbak mint az rca. Erre figyelj, gáz tud lenni, ha össze akarod kötni műsor előtt, és nem megy... :)
Átalakítókat kell ilyenkor csinálni/venni. RCA-Jack (ek, 2db) vagy RCA-XLR szintén kettő L-R szerint, vagy ha elég a mono, akkor egy sima rca-(nagy)jack.

Ha van módod, mindenképp vásárlás előtt próbálj ki mindent, összekötéseket, stb.. Ha tudod, a helyszínen! Akkor meg is lehet hallgatni, mennyire bírja a dolog, a hangszórók hogy szólnak, mennyire melegszik az erősítő.

Egyáltalán hány W-os, hány Ohm-os, hány csatornás? Meg a hangfalak szintén.
Előzmény: szekszi (396)
szekszi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 396

Egy seoum sa 3180-as erősítőt kínáltak nekem.Tök kezdő vagyok.Egy sportcsarnok mérkőzéseinek bemelegítéséhez és a mikrofonhoz kellene az erősítő.Ránézésre jó állapotban van. A csarnokban kiépítve 2 pár hangfal van amikről csak annyit tudok,hogy kettő ba..ott nagy a másik kettő valamivel kisebb.Jó lesz ez a cucc oda?Ráköthető(és ha igen mivel) egy sima dvd lejátszó?Köszönöm válaszotok előre is!

tere Creative Commons License 2007.01.25 0 0 395
Nincs odaírva, hogy vegyéújat, csak hogy mi van és az hogy müx. Olvass már bele!
Előzmény: spacc (394)
spacc Creative Commons License 2007.01.25 0 0 394

:)))    a dolby honlapjáról.  yooo!!     :)))

 

 

Ebből is láccik, hogy csak a beetetés folyik, vegyé újabb dolby xyz.........   :))))

Előzmény: tere (388)
tere Creative Commons License 2007.01.25 0 0 393
:)))
No prob.
:)))
Ott van a Dolby lapja, le van írva mi ez. Baloldalt a menüben a többi rendszer leírását is megtalálod.
Előzmény: Mathias-2120 (392)
Mathias-2120 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 392
Igazad van, langUage! ez vagy valami rossz berögződés, vagy a nagy sietség, egyszerűen elkapott az ideg, amikor megláttam, hogy angolul beír a fórumba, ráadásul egy idézetet. Gyors választ akartam! : )
Előzmény: tere (387)
zee944 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 391
Az 'EX'-et valszeg a Lucasfilm találta ki, mint valami önkényes minőségbiztosítási rendszert, de attól még azok szerintem szabványos DD5.1 sávok. Én ilyen kitételt dekódereknél (akár erősítőről, akár lejátszóról van szó) még sohasem láttam, az enyém is lejátszotta gond nélkül az eredeti trilógiát pár hete.
Előzmény: Mathias-2120 (383)
tere Creative Commons License 2007.01.25 0 0 390
Extrém módon vagyok lusta nektek lefordítani, de nagyjából sejtettem, hogy a csatornabővítés lehet mögötte. :)
tere Creative Commons License 2007.01.25 0 0 389
És most utánanézek, hogy mi is a különbség. OK? :D De valami kiterjesztett funkcióra utal az 'EX' jelző.
tere Creative Commons License 2007.01.25 0 0 388
Émmeg ilyen faszságot nem idézgetnék... :D
Előzmény: spacc (385)
tere Creative Commons License 2007.01.25 0 0 387
LangUage, de mind1.
Előzmény: Mathias-2120 (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!