Keresés

Részletes keresés

szedit99 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 178

............Kedves Kerub: Cserébe küldöm az én kedves karácsonyi énekemet:

A Kisjézus aranyalma

Boldogságos szüz az anyja

Két kezével pólyázgatja,

A lábával ringázgatja

 

Jézus ágyán nincsen paplan

Jaj, de fázik az ártatlan

Elveszett a báránykája

Miből lett volna bundája

 

Hát te dudás, mit szundikálsz

Fényes az ég, nem kell lámpás

Verjed, verjed a citerát

Kisjézusnak egy szép nótát

 

 

 

Pirine! Te biztos ismered. Ha rosszul emlékeztem, javítsd ki!

Jó éjszakát, jó készülődést mindenkinek!

.......

Előzmény: kerub (174)
kerub Creative Commons License 2004.12.15 0 0 177
A Grammy.ru alatt található zenéket az i Tunes nevű izével tudod lejátszani .
Előzmény: NagyonI (176)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.15 0 0 176

Jó kerub!! Én annyira hülyének érzem magam: egyszerűen a Grammy.ru-n nem találok semmit. Hogy kő???

 

Valamikor kora tavasszal én magam ajánlottam ezt az oldalt egy azóta már a mennyországban zenét hallgató fórumtársunknak, s mindketten gyakori látogatók voltunk.

 

Mommeg mér nem találok semmit most??? Cirilisztika nem mondom, hogy a zsebemben van, de a bötűit még ösmerem, mégsenem találok::::)))))

Előzmény: kerub (160)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.15 0 0 175

Jaj!! Ezt én is szeretem!!!!! Bár én csak a zongoraóráimból ismertem....  Nagyon könnyű átirata lehetett, mert művészi pályafutásom nem volt hosszú, s anyukám jól elpáholt egyszer, amikor kiderült, hogy vagy 3 hónapja nem voltam zongoraórán...

 

Drága Bella néni!! Ő volt a szaloncukorcsináló elsős-másodikos tanítónénim... Aki behívatta anyut az iskolába, mert  Evicska csúnyán olvasott. Anyu jól elnáspángolt a gyakorlás alatt is... de ez olyan makarenkói náspáng lehetett, mert hamarosan én voltam az osztályban a legjobb olvasó...

Előzmény: kerub (174)
kerub Creative Commons License 2004.12.15 0 0 174

Ha valaki elfelejtette és szeretné megtanítani az unokáinak....

 

 

Menyböl az angyal lejött hozzátok,
Pasztorok, pasztorok;
Hogy Betlehembe sietve menvén,
Lássátok, Lássátok.

Istennek fia aki született,
Jászolban, jászolban.
Ö leszen néktek üdvözitötök,
Valóban, valóban.
  Mellette vagyon az édesanyja,
Mária, Mária.
Barmok közt fekszik, jászolban nyugszik
szent fia, szent fia.

El is menének köszöntésre
azonnal, azonnal,
Szép ajándékot vivén szívükben
magukkal, magukkal.

pirine Creative Commons License 2004.12.15 0 0 173

Ez    nagyszerűen    sikerült !    Lementettem    egy   mappába,   kiraktam   az   asztalra   ,   csak   rákattintok    és    szól !

 

És   eltaláltad,   igen    ezt   is   nagyon   szeretem !    És   köszönöm !

Irigyellek    benneteket   NagyonIvel     csak   úgy    tudtok   ilyen   zenéket    varázsolni. !   Egyszer   megtanulom !

Előzmény: kerub (170)
kerub Creative Commons License 2004.12.15 0 0 172

 

 

Rengeteg zenét lehet találni, szerzőre, címre, előadóra keresve sőt még a dalszövegek is megtalálhatók itt  ott .

kerub Creative Commons License 2004.12.15 0 0 171

Ja és a dalhoz ez a grafika tartozik.....

 

 szerintem tök jó.
Előzmény: kerub (170)
kerub Creative Commons License 2004.12.15 0 0 170

Pirine !

 

Hát azér anyám korabeli nem vagy  de mindenesetre hozzám mérve már nagylány vagy.

 

Ha  már a zenéknél tartunk akkor a te kamaszkori szerelmeid dala talán valami

 

ilyesmi volt.

 

Na hát fogadd tőlem ezt a szívküldit szeretettel, remélem nem tévedtem.

Előzmény: pirine (161)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.15 0 0 169

Pirine!!

A 128-as szám alatt van egy aláhúzott. Arra klikk!

 

Szvsz valamit rosszul csinálok, mert másoknál a klikkre rögtön jön a zene...

 

de mit csinálok rosszul??

Előzmény: pirine (168)
pirine Creative Commons License 2004.12.15 0 0 168

NagyonI  

A    lap   bejött,    mindenféle   van   rajta   oroszul,    de    hova   kattintsak,   hogy   induljon   a   zene?

 

Arra   én   is   emlékszem,    hogy   a  80-as   években    drágább   volt   a   feladás,   mint   a   szaloncukor.

Egy   vagyon   lehet   neked   egész    fára   való   szaloncukor+   feladás!

 

Előzmény: NagyonI (167)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.15 0 0 167
karácsonyi  hangulathoz
NagyonI Creative Commons License 2004.12.15 0 0 166

Gondolhatod Pirine, hogy mekkora gond nekem évente a szaloncukor küldése Messzilánynak. Ha későn adom fel, olyan tetemes mennyiséget kell fizetnem a feladásért, ha korábban akarom feladni, akkor meg futkoshatok a szaloncukor után.

 

Én falun laktam 4-14 éves koromig, s az elsős-másodikos tanítónénim csinélta a házi szaloncujkrot. A csopkist és a citromost szerettem anagyon. A cukor papírját pedig nem dobhattuk el, azt kisimogattuk,s eltettük a díszekkel a következő évre...

 

 

Előzmény: pirine (162)
ÁcsNóra Creative Commons License 2004.12.15 0 0 165
A kedvesének. Három királyok ajándéka
Előzmény: NagyonI (159)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.15 0 0 164

Idézzük Apánkat, jó: az enyém nagy bohém volt, eredetileg cipész volt, mint nagyapám és mint nagybátyjai. Daloskedvű volt, rengeteget nótázott, viccelt, de nehéz ember volt az biztos. Anyu még tavaly is emlegette, hogy mikor elhatározták, hogy összeházasodnak, akkor mondta neki a lelkész, hogy ne azt nézd, hogy bohóckodik, hanem, hogy 6 embert tart el a munkájával. Nem tudom milyen okból kifolyólag nagyapám elhatározta, hogy bendzsózni kell a családnak, s így Apám és 2 huga is bendzsózott, a legkisebb lány dobolt. Idén nyáron találtam meg a fényképüket, ahol nagykamaszként zenélnek. Nagyon családszerető volt, hogy a karácsonyokon mit csinált azt nem tudom, csak arra emlékszem, hogy az unokáinak micsoda varázst tudott készíteni, igazi hasból mesélőset...A felnőtt culák még most is emlegetik mondásait és állatmeséinek egy-egy mozzanatát: mindig volt róka és nyúl a mesében, mindig.

És ő tanította csúnyán beszélni az unkákat, akik harsány kacagással ismételték...áldja őt meg az Istenke, ha van, elszorult a torkom...

Én még nem sirattam őt el...18 éve ment el,  1 hét múlva lenne 85 éves....

Előzmény: NagyonI (159)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.15 0 0 163

Pirike,

a szaloncukrot nem nagyon ismerik ám máshol....tudtommal.

Előzmény: pirine (162)
pirine Creative Commons License 2004.12.15 0 0 162

Már   évek   óta   nem   készültem   karácsonyra,   féltem   az   ünnepektől.   Boszival   bíztattuk   egymást,   hogy   majd   valahogy   átvészeljük   És   tavaly   tényleg   sokan   felköszöntek  a   topicra  egy-  egy   percre,   volt   tv    műsor

Most   meg   ahogy     elkezdtük   idézni   a   régi   karácsonyokat,   olyan   ünnepi   hangulatba   kerültem.

Eszembe    juttattad   Mézem,   amikor    házilag    csináltuk    a   szaloncukrot,   magunk   csomagoltuk.   Ez   a  háború   után   volt

Ez   meg   eszembe   juttatja    azt   is,   hogy   az   USA-ba    menekült    rokonainknak    legnagyobb   örömet    jelentette,   ha   karácsony    előtt    küldtünk   szaloncukrot.    Lehetséges,   hogy   ott   enélkül   van   karácsony?

Előzmény: mézontófű (158)
pirine Creative Commons License 2004.12.15 0 0 161

Kedves   Kerub!

Köszönöm,   hogy   olyan   fiatalnak   gondolsz.   Én   még    946-ban   is   németet   tanultam,   de  kb .   olyan   rossz    módszerrel,    mint   azután   az  oroszt    tanították.   947.ben   ---talán   mikor    anyukád   született-----kezdtem   tanítani.

 

Ezért   is   vagyok   olyan   ügyetlen   a   zenék      netről   való   varázslásával.

Köszönöm    nektek,   akik    segítetetek !

Előzmény: kerub (160)
kerub Creative Commons License 2004.12.15 0 0 160

 

Pirine!

 

Te nem panszkodhatsz mert még azon szerencsések közé tartozol akik tanulhattak ingyen oroszul.

 

Remélem a cirilisztika nem okoz gondot a zeneszámok kiválasztásában, ugyanis itt rengeteg zene van....

 

 

tessék válogatni!!
Előzmény: pirine (157)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.15 0 0 159

Jó reggelt a Frissebbeknek!!

 

Nálam még nem sül-fő semmi karácsonyra.

A Tescót tegnap azért jól kifosztottuk (volna), de legalább as húsokkal nincs már gondom.

Mézontófű!! Idézünk apát ma??Az enyém nagyon különleges fajtája volt a nemének., Nálunk ő főzött, sütött. Amikor először mentem barátnőékhez, nagy volt a meglepetésem, hogy ott nem úgy volt... És milyen jól csinálta a konyhatündérkedést!!!

 

SOS!! Keresek egy Maugham elbeszélést egy szegény lányról, aki az egyetlen kincsét adta ajándékba (de kinek??) a haját....

mézontófű Creative Commons License 2004.12.15 0 0 158

Jó reggelt!

NagyonI kevés volt a mese? Talán azért, mert nekem mindig úgy tűnt, hogy maga a karácsonyi "rituálé" maga a mese, és most átéljük a mesét. Mindig úgy gondoltam, mintha valamilyen előadásra készülődtünk volna, régen is. Csak akkor Anyukám sütött, a nagymamám főzött. Mindig így volt a megosztás. Azt ne kérdezzétek, hogy Apu mit csinált, mert bizony úgy tűnik, hogy ebből ő kihúzta magát. És arra sem emlékszem, hogy vajh' mindig volt-e karácsonyfánk, azt hiszem nem. Olyan vidéken laktunk, ahol kevés a fenyő, és semmilyen dísz sem maradt meg a családi kacatgyüjteményben. Amikor 10 éves lehettem, arra már emlékszem, hogy volt, és dísze a házi szaloncukor, a gyertya és a csilagszóró. Volt még füzér is, de az biztos, hogy nem fényes.

Miért maradt ki ennek az emléke, miért csak az vésődött be, hogy milyen pörgéssel készültek Anyuék?

És hó volt, nagy csönd, csak mi játszottunk (társasjáték az mindig volt), és csapd-le-csacsi. Megszépítí a távlság.

pirine Creative Commons License 2004.12.14 0 0 157

Tiszta   karácsonyi   hangulatot   varázsoltál.

Igaz,   más   ,   mint   a   régi,   de   szokni   kell   az   újat,   különösen,   mert   szép.Majd   ha   ráérsz   a   napokban,   lepj   meg   bennünket   újabb   zenével.  Én   keresem   a   zenét   a  neten,   nem   sikerül   ügyetlen   vagyok.

Köszönöm.

Előzmény: kerub (154)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.14 0 0 156

Bocsáss meg ÁcsNóra!!!

 

Nem kevés mese volt, hanem kevesen meséltek...

A tiédet még meg sem köszöntem..... Ki fogom nyomtatni, s úgy is elolvasom, mert így nem az igazi...

Ezt még hozzá kellett tennem.....

NagyonI Creative Commons License 2004.12.14 0 0 155

.........................................    ..............................   ................................

 

A lélekzetem elakadása...... bezony!!!  Köszi!!!

Én most el is köszönök mára. Kevés mese volt... Talán holnap.

 

Jó éjt!!!

 

 

Előzmény: kerub (154)
kerub Creative Commons License 2004.12.14 0 0 154
mézontófű Creative Commons License 2004.12.14 0 0 153

Tényleg nem, ez csak ragadvány valahonnan...

De: szeretem ezt a számot, rég volt, igaz sem volt talán...

Előzmény: NagyonI (152)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.14 0 0 152
Ahogy látom, nem annyira kicsi az... milyen fillentős is vagy te!!!
Előzmény: mézontófű (151)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.14 0 0 151

Nagyonka,

azt kéri ez a nyavalyás ifjonc, hogy Please, realese me let' (me) to go....vagyis, hogy hagyjam elmenni....Na, egye fene, ha ennyire kéri, mehet!:-))))

De, én nem tudok angolulllllllll, csak egy iciri-picirit....

 

Előzmény: NagyonI (148)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.14 0 0 150
Sikerűlt, de ez csak egy részlet lett, bocs. De nem jár mára több:::))))
mézontófű Creative Commons License 2004.12.14 0 0 149

Megette a fene őt is, hát nem azt nótázza, hogy engedjem el???

:-))))

A javasolt ablakpucolók dalai best of-os frenetikus volna, ismerem az utca álláspontját. Biztos csonttörés!!!

:DDD

Előzmény: NagyonI (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!