Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2010.02.24 0 0 207
Hát akkor vegyük a torokfájást. Valamikor 2007 decemberében volt utoljára, azelőtt minden évben volt ilyen amolyan. Elkaptam az unokáktól, a melóban, a vonaton, vagy az asszonytól - vagy mit tudom is én honnan mászott rám. Tehát még egy kicsit emlékszem rá. Ha az ember figyeli a test jelzéseit, rezgéseit, akkor hamar észreveszi, hogy valami jön. A vizelet, a széklet, a hang, a pulzus, hány lépést megyek reggel levegővétel nélkül stb. Tehát megéreztem, hogy jön. Semmit nem csinálok másként, csak a hangokat a torokra irányítom, ahol csak tudom. Semmi ijedstég, meg méreg, hogy már megint rámtör a baj. Mintha egy bárátommal találkoztam volna és egy kicsit elszórakozom vele. Nagyon fontos a tudat, a lélek hozzáállása - ezt a legnehezebb elsajátítani - hogy az ember ott legbelül tudja már, hogy hihet benne.

A halk mély eeeeeee hang. Ha a bal fele fáj jobban, akkor vevevev, vvvvevvve, veeeeveeee stb kombinációk.Ha a jobb fele, akkor a pepepepe, ppppepppepepe, peeeepeeeepeeee stb kombinációk. Hosszan elnyújtva, de nem erőlködve.

Én csinálom a dolgom, a test meg közben már gyártja az ellenanyagokat. Hogy jobban kihasználjam erejét, kezdek a saját nyálommal gurgulázni. Ha kell gyakrabbam (minden 10 percben mondjuk, vagy még gyakrabban, van belőle bőven), ha nem kell gyakran, akkor elég óránként is. A nyál tele van ellenanyagokkal, a gurgulázással (mivel az is hangot gerjeszt) lerezeg a légcsövön is. Ez olyan anyag, hogy nem árt. A só viszont mar, az alkohol is mar stb.....

Hogy még jobban kihasználjam a nyál ellenanyagait, nem röstellem bekenni vele homlokomtól kezdve, a bajszomat, szakállamat, orrlyukaimat, szemeimet (csukottan, hogy a szembe ne menjen). Hogy miért? Mert ha lélegzünk, akkor a környező levegő az orrban egy kicsit filtrálódik. Ezt a felületet ezzel a módszerrel meg lehet tetemesen nagyobbítani. Mivel az arcra kent nyál lassan párolog is, az arc közelében lévő levegő is feldúsul ellenanyagokkal. Mi több, az arcon lévő kórokozók is jól seggbe lesznek rúgva ellenanyagainkkal.

Ez a módszer nálam annyira bevált, hogy nyugodtam mehetek focizni is. Persze régebben is mentem ilyenkor focizni, de akkor még mindenféle vacakot is iszogattam (gyógyteák, méz, alkohol, meg cseppek, meg mit tudom én már hogy mi). Néha literszámra, hogy izzadjak. A fennt vázolt program mellett már semmi mást nem kell szednem (csak a nyálom és a hangom használom, na meg itt ott oda is csapok nekiaz öklömmel), mégis alig éreztem 2007-ben, hogy valami mütyürkék játszogatbak a torkommal........

Prevenszióként csinálgatom azért télen itt ott. Látom, hogy már 2 éve véd is. Na majd meglátom, milyen lesz ez az év. Már lassan március, az unokák már kétszer oda voltak és az asszony is, a fiam is egyszer. A melóban is jó páran........
Előzmény: Semmisem (206)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 206
lehet kérni hogy erre vagy valamelyik ilyen programodra mondj egy példát?

nagyon köszönöm.
Előzmény: ghepard (205)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 205
Hát még csak azok tisztulnak. Azok rezegnek a legjobban, azok gerjesztik a hangot. Például, ha elfelejtem megköszörülni őket reggel, akkor nem ismerem meg a köszönésemet a portán. A nagyon halk hangot úgy tanultam meg, hogy fogtam a torkomat 2 ujjal, ha nem érzek semmit , nem vibrálnak a hangszálak, ha érzem a vibrálást, akkor rezegnek. Mikor kinnt a kidőlt fán ülve próbálgattam, sokszor meg kellett fognom az ádámcsutkámat, hogy megy e a hang. Aztán később már valahogy anélkül is érzem, ha megy a halk hang.....

Én sokszor nem is tudom, mit fogok dumálni, dúdolni magamnak, csak elkezdem és valahogy magától előjönnek a dallamok. Úgy néz ki, minél több annál jobb......

A hidegről igaz lehet. Valamikor olvastam, hogy a nagy indiai (Ghandi) egyik barátjával valahol Svájcban tanult és versenyeztek télen, hogy ki fog hamarébb megszáradni, mikor kijönnek a vízből - de még magukra terítettek csurom vizes lepedőt. Na ettől engem akkoriban a hideg rázott, még az olvasáskor is. Azóta eltelt egy két nap, most már el tudom hinni, hogy megcsinálta, még akkor is, ha nagyon sovány volt.

Már a nagyon hosszú kilégzés is segít, hiszen a bennt lévő levegő lassan leadja a testnek hőjét. Ha gyorsan fújjuk ki, akkor a meleg elillan gyorsan belőlünk - szinte kifújjuk magunkból a meleget. Ha még hangok is kiadok (főleg magasat, halkan, hosszan), akkor az a súrlódás miatt még fel is melegít. Próbáld összenyomni a két tenyered és gyorsan dörzsölni egymáson. Pár mp alatt forró lesz........ A hang is ezt csinálja, csak kicsiben, de gyorsan.......

Nem jellemző, hogy mikor mit, amihez van éppen kedvem. Sokszor ugyanazt az éneket 50 percig is dúdolom egyfolytában. Máskor váltogatom. Megyek bicajon leszállok és nyomom magam mellett, akkor mindjárt másra kapcsolok, csak úgy. HA ráülök, megint átkapcsol egy belső kapcsoló vagy mi valami másra...

Program mondjuk valami bajra jellemző. Akkor egy bizonyos terv szerint csinálom, hogy a lehető legnyugodtabban átmenjen rajtam........

Előzmény: Semmisem (204)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 204

A hangszálak is tisztulnak tapasztalatod szerint a hangoskodástól? azért kérdem, mert olyan halk rezgést nem tudok produkálni, ami alig hallható, és ha tudok valamit is, el el hal.

meg 1-2 hang maximum, szóval nem nagyon tudok válogatni magas és mély között nagy nagyon halk módban.

 

a hidegről amit mondasz, az való igaz lehet, azt mondják a hideg helyen élő népek a légzés ritmusának variálása által tratják maukat melegen, pl 0,-10 fok van nekik a sátorban ahol élnek, és az nekik természetes emiatt a légzés miatt.

tehát gondolom a hosszan elnyújtott finom kilégzés már evégett is segít.

de akkor te ezek szerint még megbolondítod egy íííí hangzással is.

 

monomton hangzásokat is csinálsz, vagy váltogatod, a magánhangzót is, mélységet magasságot, és szüneteket?

 

van olyan eljárásod amire ezek fentiek közül bizonyos "program" jellemző?

 

nagyon köszönöm.

Előzmény: ghepard (201)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 203
Igen, vannak olyan embercsoportok, akik a normáltól sokkal tovább élnek. Láttam is erről egypár tudományos filmet a NatGeo-n........ Sok függ attól, hol él az ember, mit csinál, mit eszik, iszik, mikor eszik, iszik, mit lélegzik, mit mond, mikor van csendben, mikor hangoskodik, mikor alszik, mikor van fent stb...........
Előzmény: Törölt nick (200)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 202
Igen, köszi a linket. Nézegettem ilyeneket már jó párszor. Nekem az volt a bajom, hogy rezgéshiányban szenvedett a fülem és a testem is (hiába futkároztam, ugráltam stb - az egész más, az csak amolyan földrengés). Mikor 2004-ben mérték a rokkantsági miatt meghűlt bennem a vér, abba is hagytam......... 2009-ben júniusban mértek utoljára, nagyon rossz volt (92.9% károsodás), de már egész biztos, hogy nem annyi. Már nem fognak behívni, ha kedvem lesz, jobban oda figyelek majd, de nem sürgős.........
Előzmény: Semmisem (198)
ghepard Creative Commons License 2010.02.23 0 0 201
Igen, lehet ott van a kutya elásva. Mint a mondás tartja, minden éremnek két oldala van. Tehát rossz, hogy nem hallok, de van előnye is, 7 éve rátaláltam. Tehát, ha az ember kiktassa a dobhártya rezgéseit (jól bedugítja a füleit, hogy a dobhártya és dugó között ne legyen levegő) és akkor próbál hangokat hallatni, jobban fogja érzékelni teste rezgéseit. Ez stimmel, mert ki is próbáltam és én is jobban érzékeltem, még az eddigitől is. Persze jól be kellett dugítanom füleim. De ez a dugítás nekem nagyon nem tetszik - a fül sérülhet tőle, legalábbis az enyém, erre már kétszer ráfizettem.....

Ha gyulladás van, akkor a mély hangok nyugtatnak, mivel azok nem olyan erősek. De kombinálni kell, néha néha magas hangot beleadni, hogy gyorsabb rezgés menjen a gyulladásba, ami jobban roncsol és aztán a mély csendes hang elhordja lassan a roncsokat. Majd megint egy kis magas erősebb, és aztán sokáig nyugodt mély hangok. Erre rá kell érezni és akkor mondjuk a torokfájás egész gyerekjáték, níha oda is lehet csapni lágyan az ököllel - ez olyan tsunami féledolgot generál. Én már lassan felejtem is, hogy hogyan kell nekimenni, mert az idei a harmadik év, amikor már elkerült. De a hangokat nem felejtem, lehet védnek már elég szépen. Na majd meglátjuk a jövőben.....

Igen a higegtől kegyetlen, hogy tud védeni. Én voltam a fagyosszent, bármi volt rajtam, megfagytam kinnt a hidegben. A kulcs a tüdőben van. A magas hangok egy kettőre elnyelődnek (akármilyen betű, de iiiiiii-t lehet talán a legmagasabban). Ha tehát nagyon magas, de nagyon halk (hogy ne vesszen az erő feleslegesen) hangot ad ki az ember hosszasan elnyújtva, akkor a tüdőben lévő vér a rezgésektől felmelegszik és szépen széthordja a testben a meleget. Persze az érrendszernek a legvékonyabb pontokon is (hajszálerek) átjárhatónak kell lenniük. Lehet az enyémek valahogy nagyon kitisztultak a 7 év alatt.

Minden hang, rezgés jó ami eljut a ujjakig a kézen és a lábon is. Ez volt nekem a legnagyobb rejtély. Hogy a francba múltak el 2003 elején (mikor kezdtem hangoskdni) a kegyetlen sarokfájásaim, melyek 5 éven át (1997-2002) kisértek. Mikor kb 1974-ben a mélybe zuhantam és nyújtott lábbal landoltam a betonra (kb 4m-t zuhantam), a sarkaimon icipici hajszálrepedések lettek. A bal térdem befelé nyomódott, három fogam eltört, a derkam azt hittem összement, mint a colstok. De kihevertem, 23 évig békesség volt, de aztán minden rám zúdult. Na és ezeknek a fájásoknak kb 2 hónap alatt befelllegzett. 2 évig nem tudtam, mi a franctól, annak ellenére, hogy hangoskodtam, tiszta hülyeségnek tartottam, hogy valahogy a hang a láb sarkaira is hatott volna. Ezt nem tudtam megemészteni, hogy hatott volna. De úgy néz ki, hogy hatott és azóta is hat. A földrengés meg a tsunami megvolt (a futás, az ugrálás stb), de hiányoztak a finom rezgések, amik, mint a hangyák elviszik a lerekódásokat.

Ezért nem segített a prosztatának sem, mikor csak hangoskodtam neki, de 2006-ban az a hülye agyam a kettőt végre összekapcsolta és elkezdtem rengetni is ütésekkel, gyors ki be légzésekkel és úgy már mindjárt másképp festett a dolog. Akkor kezdtem elhinni, hogy miért is múltak el a sarokfájásaim, derékfájásaim stb. Nincs benne semmi csoda, egyszerű fizika.........

"nagyon köszönöm."

Nincs, mit - ha segít másokon is, még boldogabb leszek...........
Előzmény: Semmisem (197)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 200
Annal, hogy valaki 150-500 evig el a legenda szerint, erdekesebb az a statisztika, hogy milyen embercsoportok elnek sokkal tovabb, mint a tobbi. Nekem legalabbis. Mert az kizarja a genetikus hajlamot nagyjabol a hosszu eletre, es tenyleg egy eletmodot reklamoz.
Előzmény: ghepard (192)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.22 0 0 199
na most h nézelődtem még találtam ezt is. biztos alaposabb vizsgálatot igényelen, de most nem tudom átnézni, csak az első képet nyitottam meg és ott voltak szerevk egészséges rezgés értékei. remélem hazsnálható valamennyire.
Előzmény: Semmisem (198)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.22 0 0 198
biztos nézelődtél már ilyesmit a füleden való, elkövetkező munkához, de hátha még nem és akkor ez talán segít valamit:
http://www.danavox.hu/anatomia.html

egészen érdekes dolgokat irogatnak a végén a lap alján. hátha valami ihletet ad neked h "megjavítsd" a fülrendszeredet.
Előzmény: ghepard (196)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.22 0 0 197
arra próbáltam célozgatni, h a felfogásod a rezgések felé pont azért mélyült el, mert nem hallod a hangokat, hanem másként érzékenyebbé váltál rájuk.
és ez kicsit egybevág azzal az effektussal, mikor füldugót teszek be és akkor én sem hallom a hangot amit kiadok, vagy alig, inkább belsőleg érzékelem.
Na és lehet h itt vana kutya elásva. hogy ilyen módon sikerült megérteni olyasmiket a rezgésről/hangról, amit lehet h nem értettél volna meg ha csak a füleddel hallod a hangokat.ezt próbálhatja szerintem más is, és ha van egy jó füldugójuk, akkor már majdnem érezhetik, h milyen a te helyedben lenni.

végig olvastam egyébként az egész itten írást az elejétől, úgyh tudom h mit írtál eddig. azért kérdeztem kicsit másképp, hogy hátha kicsit ki tudod bővíteni.
mint például, hogy ha gyulladás van valahol, akkor jobb e a mélyebb frekvencia, ami szinte símogat inkább, finoman rezegtet, vagy a szívhez közeli magasabb frekvencia a való ilyenkor inkább?

arra is melékszem h írtad, h kiültél a fatörzsre hidegben és ha jól rémlik, akkor az íííí segítségével melegítetted magad.
Ehhez kapcsolódóan az volna kérdésem, h a lábfejek, kézfejek ilyen "átrezegtetése" szempontjából mit tudnál mondani? melyik hangokkal kezdjünk arra felé kísérletezni? és a lábfejhez el kellene juttatni pl egy csővel?

nagyon köszönöm.
Előzmény: ghepard (196)
ghepard Creative Commons License 2010.02.22 0 0 196
Én a természetben próbálgatok. A vonatban, az úton a meló felé, a melóban, hazafelé csak dúdolgatok magamnak. De most megyek a harmadik évbe, hogy semmi se fogott meg (torokfájás, nátha,stb). Lehet már elég jól csinálom....... Nem használok a fülbe semmi dugót, inkább a kezeim teszem ide oda és nyitott vagy csukott szemmel próbálom érezni a rezgést.....

A topik elején leírtam, hogy milyen hangok hol rezegnek (valahol az első 20-30 hsz valamelyike, már ahogy én érzem). Hogy milyen magas, mély, erős az a fájdalomtól is függ. A magas hangok erősebbek, de hamar elnyelődnek. A mélyek messzebbre eljutnak.....

Igen, ha az ember összegombolyodik, akkor kisebb lesz és így a hang kisebb távolságon futkározik összevissza (a test végén mindig visszapattan). Ezért érezni akkor, hogy szépen rezeg a derék, de nemcsak az, hanem a többi szerv is ott bennt. Mivel ilyenkor a derék külseje lesz hosszabb, szint e balzsamként hat a fájó derékra a mély hang.

Hát persze, szokok énekeket dúdolgatni, meg a rendes szöveget is kimondva. Némely szívbemarkoló szöveggel is bír (például Koncz Zsuzsi dala a Mama, kérlek meséld el nekem)....... Tavaly kezdtem olyan kongó, harangozó hangokkal próbálkozni, minth aegyszerre két hang jönne ki. Azt elég nehéz kiadni, még fizikailag is, mert mintha duplán menne ki a levegő. De a hatása egész különleges. oooooooo-ból eeeeeee-be már szépen megy. Szokom rengetni, kongatni bennem a Jóóóóóóóóó ééééééééjt egymásután jópárszor......


Az se mindegy, hogy vannak a fogak. Összeérnek, vagy sem, az állkapcsot elfordítjuk balra, vagy jobbra. Ha a nyelv minél feljebb van, annál jobban rezeg feljebb. Ezért az nnnnn rezeg a legmagasabban, mert a nyelvet ilyenkor a szájpadláshoz kell nyomni. Persze megy lefelé is, de a fejtetőn nagyon érezni. Az mmmmmmm hangot is. Ilyenkor be van csukva a szánk és a levegőnek az orron kell távozni és út közben rezegteti az ottlévő anyagot

Igen, az előbbiből is látható. A hangszálak megrezegnek és ha be van csukva a száj, akkor a levegőnek hosszabb a kifelé vezető út és így az útban lévő anyagot is rezegteti..... A szájat is lehet becsukva tartani, egy kicsit kinyitni, vagy éppenséggel teljesen kinyitni - mindig másképp fog rezegni a kijövő hang és így a belső szerveket is más más távolságban ostorozza.....

Hát igen, a reklámok - az valami katasztrófa, menjenek a pééééééé-be már velük. Itt a fővárosban már lassan nem is lehet sehova nézni, hogy a szem bele ne pottyanjon. A TV is tele van velük - katasztrófa. De már megszoktam, hogy akkor pihentetem szemeim, tehát már várom, hogy becsukjam őket arra az időre. Ebből a szempontból klassz,nem felejtem el......

Hát valóban nem hallom a sok zörejt, jobb is - a csend is gyógyít, nyugtat. Lehet ezért is vagyok a nyugodtság jelképe, azt hiszem nehéz engem felcseszni. Most a saját hangok, rezgések miatt ez még felfokozódott. A test valóban felfogja a rezgéseket, de a nagyját elnyeli a ruha és így csak nagyjából a fülünk rezeg be. A mély hangoktól már rezegnek nagyobb testek is és így érezni lehet. A levegőben gyorsan elveszik az impulzus, kb 360 m/s terjed és pár km-re hallani az oroszlán ordítását. Vízben azonban (az ember 80%-a folyadék, víz) már kb 1600 m/s gyorsan terjed és mondjuk a bálnák hallják magukat 160 km-re is. Nagyon jól írod, ha zengetjük magunkat belülről, akkkor mintegy pajzsot képezünk magunk körül, ami véd a külvilág zajaitól rezgéseitől (mint a Földet védi a magnetoszféra)......

Csak nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok valamit .....

Hát igen, mást nem tudtak felhozni a hülyeségen kívül.......

Igen a gyógyszer is csak a test rezgéseit hivatott megváltoztatni. De, mivel idegen anyag a test küzd ellene. Ezért mindig újabbakat és újabbakat kell kikisérletezgetni, és persze erősebbeket, amik meg lassan kinyírják az embert. A rezgést viszont be lehet vinni tisztán is. Ezt tanulom és valahogy meg kell magyarázni a dolgokat, amik velem történtek ezek kapcsán. Persze a legnagyobb akadály maga az ember, a félelme, meg az hogy nem bízik magában. Ezért elmegy orvoshoz, majd a doki, kap gyógyszert, majd a gyógyszer rendbetesz. De így a házifeladatot valami más végzi el helyette és nem tudja a test, hogy hogyan kell csinálni. Egyre rosszabb lesz az immunrendszere és a végén inkubátorba, vagy szkafanderba kell tenni, hogy még véletlenül se leheljen rá senki.......

Hát még nem nagyon tudják. De a természet tudja. Nem voltak orvosok évmilliókon keresztül, mégis itt vagyunk.......
Előzmény: Semmisem (195)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.22 0 0 195
Úgy próbálom ám, hogy füldugót használok, azt hiszem valami 35 dB nyit tompít. már évekkel ezelőtt észre vettem, h 4-es pvc csövet fújtam épp, és ha nem a fülemmel akartam hallgatni, h milyen hagngokat találok, akkor betettem a füldugót. és akkor a rezgést érzékeltem valahogy másképp.
Na most h írod ezeket elkezdtem figyelmezni, h mifelé merre terjed melyik hang.és van h csak saját hanggal, még a csövet sem használom.

Ha frekvencia szempontjából nézelődünk, akkor van már megállapításod, hogy mire melyik frekvencia kell vagy jellemző?

Nézelődtem, hogy összegömbölyödve melyik hang mit rezegtet be, meg hanyat fekve, lábakat behajlítva, olyasmit vettem észre, hogy az úúú és óóó végül pedig az oommmm (ami ugye valami csoda hang), ilyen testhelyzetben rezgetve feallazítják a hátat és már már a medencét is.

Olyasmit tapasztaltál, hogy egyik hangból adott módn átmenni a másikba még nagyobb hatást vált ki?
itt kezdtem elgondolkodni azon, h már már "új" (vagy régen elfelejtett, kikopott) magánhangzókra találhatunk.

A fogak helyzetéről a szájban megállapítottál valami felismerést? mondjuk pl valahogy nem fér el a nyelvem rendesen a szájpadlásnál, nem fér be fogak közé és nem tudok rrrr-t rezegtetni rendesen. pedig az valami összetett hang volna.

Még csak próbálgatom de mintha egyszerre több szervvel is lehetne rezgést kiadni, pl száj és torok. olyan mintha pl a torkból inditott rezgést a szájban fel lehetne dúsítani más rezgéseket hozzá adva. ilyen már volt? mit mondsz?

Olyat mondhatunk, hogy a sok buta reklám tábla tv és sok divatos színű ruha és a sok karattyolás, zenebona és politizálás, meg pletykálás, ezek mind ellenőrizhetetlen hatássla vannak az emberfiára? úgy értem ha vannak gyógyító, hasznos frekvenciák , akkor bizonyára létezik ártalom is.
gondolom ide, hogy a ruhák színét nem azért választják, h az a szemnek, testnek rezgések szemponjából természetes, hasznos legyen - de legalább is elviselhető... akkor meg lehet h csak az agytekervényeket zavarják fel a sok "divat" színnel és pláne még a sokféle anyagú ruha.

Azon gondolkoztam még, hogy mivel halláskárosult vagy, te legalább nem hallod a sok zagyvalékot, de a tested attól még ugyan annyi rezgést nyel el mindezekből, nem?
tehát azt tudjuk tenni, hogy zengetjük magunkat így úgy amúgy és ezzel "lemossuk" a zagyvalékot, nem?.

Na nem kérdezek többet :)

te meg ne is törődj egyet se, h ki hol mit zagyvál , csináld a "dolgod",nem? áhh, pont azért hurrognak le, mert nem tudnak mit mondani, pedig "nagy tudósok".

a gyógyszerekről azt hiszem a test rezgését akarják megváltoztatni. csak a tudós bácsik nem tudják hogy hogyan is rezegnek igazán.áhh, én se tudom, de majd megtudom ezt a kacifántot.
Előzmény: ghepard (194)
ghepard Creative Commons License 2010.02.22 0 0 194
"Szerencsére akkor még van sok időd. Például, hogy kutakodj a hang és fény kapcsolata között (hang és szín). nagyon érdekesek lehetnek azok a cikkek amik készülnek, amit emlitettél."

Hát azt nem tudom, mennyi van hátra, holnap (vagy még ma is) felfordulhatok. A szemről már elkészült egy rövidke (23 oldal) szlovákul. Már fel is kért újabbra. Mondom neki, hogy először írok egy összefoglalót az emberi hangról és a rezgéseiről, mert már megigértem- Betartom igéretem és már lassan lassan írom. De azt nem lehet 1-2 oldalon, lehet 40 is meglesz, ahogy nekimentem.....

"van egy olyan érzésem, h az a kiváncsiság is csak idő kérdése, megeshet te magad igen hasonlókra bukkansz mint ahogy eddig is tetted - érdekességekre bukkantál de legalább is felismerésekre."

Az lehet, mert a rezgés már ebben a világban kb 13.7 miliárd éve rezeg, gondolom tök egyformán rezegnek a dolgok. A bonyolult csaqk az, hogy marha sok van belőle, de az elv ugyanaz.......

"Hátha yuen Li-vel is az volt a helyzet, h csak azér tanulhatta meg azt a speciális tanítást, mert már képes volt megérteni, érezni.
Minthogy ha sok sok éve azt mondják neked, h bizonyos betűt rezegtetve ilyen és ilyen eredményre jutsz,tán nem is hittél volna annak az illetőnek..."

Hát igen, tanultam egyet mást. Tudjuk, hogy minden szín másképp rezeg, más a hullámhossza, tudjuk, hogy a szem csak egy antenna, ami berezeg. Mégis senki se olvas úgy, ahogy január elejétől én olvasok. A színektől jobban rezeg a szem (az antenna), erősebb impulzosokat képes generálni, ami aztán megy az agyba feldolgozásra. A látás ott kezdődik és attól függ, hogyan rezgett be az antenna (a szem). Az ember egész életen át fehér papíron fekete betűt olvas. Az éleslátás (központi) helyén viszont csak színérzékelő receprotok vannak. Egy ideig bírja az agy kompenzálni, de 50 felett, 20 éves programozás után aszonta (1997-ben) -elege van belőle. De tavalytól dolgozom rajta, hogy feléledjen, az idén már éledezik nagyon......

"Egy egy magánhagzónak, ÍÍÍÍ, ÓÓÓ, stb több tónusát is hazsnálod? mármint lehetésges az ú-t is magasan vagy mélyen zengetni. "

Hát persze, minden elképzelhetőt.........

"próbáltál valaha rezgetni pvc csövet? említettél többszörös hangokat, amit már már sikerül kiadnod, csak azért kérdeztem. ezeket a kis csöveket is meg lehet rezgetni szájjal is és közben pedig más szervekekl is, több rezgés hozható össze egyszerre."

Én gumicsövet szoktam használni, mikor megrúgnak. Mert mondjuk a térd alá nem igen ér el a szám. Igen, és ezekre rá kel érezni. Olyan hangot próbálok kiadni, amitől egy kicsit jobban kezd fájni az ütés helye. Na ez azt jelenti, hogy az a freki, erűsség már kezdi szétszedni a sejteket. Tehát elég az alatt muzsikálni neki és akkor fájdalom nélkül, de lassan mennek el az ütés nyomán keletkezett lerakódások......

"mi a véleményed az ilyen polihangokról? vagy összetett hangokról?"

Nagyon hatásosak, mert az ember oda tudja tenni a bajra. De hangot, rezgést ütéssel is be lehet vinni. Az valóságos tsunamit gerjeszt a testben. Az ökölbeszorított kéz alsó húspárnájával lehet döngetni mindent, közben még hangot is kiadni. Például olyan helységben, ahol nincs semmi csak a falak, olyan visszhang képződik a testben, hogy szinte hallani hogyan kalapál a gyomor, vagy a tüdő.........

"Próbálgattam egy egy magánhangzót, pl h a fogam vagy állam hozzáérintettema térdemhez, és egy egy magánhangzó bzonyos tónusú rezgetésekor azt vetetm észre, hogy egyészen mélyen az izületbe hatol, és nem is terjed nagyon tovább. mások nem hatolnak olyna mélyre és akár lejebb a bokában is érezehtők."

Igen, minden istenyilát próbálgattam. Például a náthára, torokfájásra olyan dolgokat csináltam, ami egy kicsit röhejes, de végül megtaláltam, amit kerestem. Az egyik kéz hüvelykujjával befogtam az egyik fülemet (visszaveri be a hangot), a középső ujjal befogtam az egyik orrlyukat, a másik kéz mutatóujjával pedig nyomtam egy kicsit a szabadon maradt orrlyuk csontját. Közben pedig erőteljesen csukott szájjal az mmmmmmmm hangot nyomtam. Ez olyan erős rezgést produkál, szem, homlok, orr magasságában, hogy minden lerakódás (takony is) kiindul.........

"tettél kísérletet elkülöníteni új magán vagy mássalhangzókat? van ilyesmi felfedezésed?"

Igen próbálkozom. Például az aaaaaaaa a szív hangja. Ha vvvvv-vel kombináljuk, akkor a bal belén fog jobban rezegni (vavava, vvvavvvavvva, vaaaavaaaavvaaaaaa stb), ha meg pppp-vel, akor a jobb oldal rezeg jobban......

"jaj sok kérdés van még, de hát most csak ezeket, a többit meg majd kiagyalom, hát meg ezeket is, de olyan tiszteletre méltó a munkásságod, h megpróbálom hozzátenni amit tudok, ami alig valami."

Nagyon örülök, hogy próbálod megismerni rezgéseidet. Csak nyomni kell és figyelni, rá fogsz érezni olyan dolgokra, amik egész meghökkentőek. Nagyon hamar megrérzed majd, hogy valami közeleg feléd (nátha, torokfájás, derékfájás stb) és mielőtt még elhatalmasodna - cseggberúgod néhány jól irányított rezgéssel, hanggal, ütéssel, hogy gyorsan fogja a sátorfáját és odébb áll, még mielőtt bajt csinálna......

"minden esetre hála a megosztott tapasztalatokért, 2kincset" érnek, azt hiszem."

Hát köszi szépen. Átadom még akkor is, ha csaknem az összes topikban lehurrogtak. Persze semmi mást nem tudtak ellene mondani, csak azt hogy baromság, hülyeség stb. De ettől nem lettem okosabb, mondtam nekik......... 7 éz után érzem, hogy ezekben a rezgésekben van erő. A tudomány csak 4 erőt ismer. Tehát csak ezekkel hathat, mint minden. Hiába van 3000 gyógyszer, mindegyik ugyanazon elv alapján hat, hiába van 300 féle orvos, ugyanazon elv szerint hat - mindenki megtalálhassa azt az elvet, erőt - és akkor is fog hatni........ Hogyan másképp........
Előzmény: Semmisem (193)
Semmisem Creative Commons License 2010.02.21 0 0 193
Szerencsére akkor még van sok időd. Például, hogy kutakodj a hang és fény kapcsolata között (hang és szín). nagyon érdekesek lehetnek azok a cikkek amik készülnek, amit emlitettél.

"mert akkor megtanították valami speciális légző és hangtechnikákra........ Na erre volnék kíváncsi - mik voltak azok.........."
van egy olyan érzésem, h az a kiváncsiság is csak idő kérdése, megeshet te magad igen hasonlókra bukkansz mint ahogy eddig is tetted - érdekességekre bukkantál de legalább is felismerésekre.
Hátha yuen Li-vel is az volt a helyzet, h csak azér tanulhatta meg azt a speciális tanítást, mert már képes volt megérteni, érezni.
Minthogy ha sok sok éve azt mondják neked, h bizonyos betűt rezegtetve ilyen és ilyen eredményre jutsz,tán nem is hittél volna annak az illetőnek...

Egy egy magánhagzónak, ÍÍÍÍ, ÓÓÓ, stb több tónusát is hazsnálod? mármint lehetésges az ú-t is magasan vagy mélyen zengetni.

próbáltál valaha rezgetni pvc csövet? említettél többszörös hangokat, amit már már sikerül kiadnod, csak azért kérdeztem. ezeket a kis csöveket is meg lehet rezgetni szájjal is és közben pedig más szervekekl is, több rezgés hozható össze egyszerre.

mi a véleményed az ilyen polihangokról? vagy összetett hangokról?

Próbálgattam egy egy magánhangzót, pl h a fogam vagy állam hozzáérintettema térdemhez, és egy egy magánhangzó bzonyos tónusú rezgetésekor azt vetetm észre, hogy egyészen mélyen az izületbe hatol, és nem is terjed nagyon tovább. mások nem hatolnak olyna mélyre és akár lejebb a bokában is érezehtők.

tettél kísérletet elkülöníteni új magán vagy mássalhangzókat? van ilyesmi felfedezésed?

jaj sok kérdés van még, de hát most csak ezeket, a többit meg majd kiagyalom, hát meg ezeket is, de olyan tiszteletre méltó a munkásságod, h megpróbálom hozzátenni amit tudok, ami alig valami.

minden esetre hála a megosztott tapasztalatokért, 2kincset" érnek, azt hiszem.
Előzmény: ghepard (192)
ghepard Creative Commons License 2010.02.17 0 0 192
Megkerestem arról a kínairól írt hsz-t. Egy szemészeti topikon egy fórumtárs tette be. Tud valaki esetleg többet erről? Hát nem mindennapi az biztos. Már az első 130 év se semmi, a ma emberének szinte a végtelenben van. Erre még rátett 120 évet, aszongya azért, mert akkor megtanították valami speciális légző és hangtechnikákra........ Na erre volnék kíváncsi - mik voltak azok..........

"ghepard írta:
Én egyszer amolyan viccesen már írtam, hogy kb 170 évig fogom húzni. "

A fórumtárs szövege:

A világ leghosszabb életű embere
Ching-Yuen Li kínai harcművész, természetgyógyász és hadi taktikai tanácsadó állítólag 250 év hosszú élet után 1928 május 6-án halt meg. Nehéz elhinni, hogy ilyen sokáig élhet valaki, de professzor Wu Chung-chieh, a Chengdu University tanára talált olyan császári dokumentumot, melyben 1827-ben a Császár Kormánya gratulál Li,Ching-Yuen mesternek 150. születésnapja alkalmából.

Li mester történetére Generális Zang Sen figyelt fel először, akit 1927-ben a mester meg is látogatott. A generális nagyon elcsodálkozott a mester fiatalosságán, frissességén és erején. Az egy évvel később bekövetkezett halála előtt a mester állítólag azt mondat barátainak:
Mindent megtettem amit meg kellett ezen a Földön tennem így most már haza megyek.

Li mester élete nagy részét a hegyekben töltötte, ahol gyógynövényekkel foglalkozott és Chi-qong -t tanított.. 130 éves korában találkozott egy idős remetével akitől megtanult egy Chi-qong gyakorlat sort, melyhez jellegzetes légzési és hang technikák csatlakoznak és egy meghatározott táplálkozási forma. A mester vallomása szerint hosszú életét annak köszönheti, hogy ezeket a gyakorlatokat 120 éven keresztül mindennap, rendszeresen, pontosan és őszintén végezte el.

Li mester szerint a hosszú élet titka:
• Legyen nyugodt a szíved
• Ülj mint egy teknős béka
• Járj fürgén mint egy galamb
• Aludj mint egy kutya

A mester táplálkozásának több kínai gyógynövény is részét képezte többek között a vad ginseng, he shou wu, reishi gomba , ázsiai gázló és nem utolsó sorban a Goji bogyó. Nem múlt el olyan nap, hogy ne fogyasztott volna legalább egy fél maréknyi lícium gyümölcsöt.
ghepard Creative Commons License 2010.02.17 0 0 191
Hát mondjuk én nem nevezném szerencsének. Keményen megdolgoztam azért az élményekért. Valóban volt (remélem még lesz is) jó pár sikerélményem (mostanában a szemeimmel vannak a legnagyobbak), de keményen hajtok, hogy legyenek is. Hát azt tényleg érzem, hogy az én élményeim.

Nálam nem működik a telepátia, egyenlőre még tippem sincs, hogy hogyan működhetne.

Előzmény: libapék (190)
libapék Creative Commons License 2010.02.16 0 0 190
Dehogy nem volt szerencséd!
Alább írtad, a sok pozitív sikerélményedet.
Ez mind az.
Azt kell látni, hogy ez egyedi élmény.
Nálam a telepátia kezd mostanában egyre jobban működni.
Persze rendszertelenül és spontán.
Előzmény: ghepard (189)
ghepard Creative Commons License 2010.02.16 0 0 189
Hát mondjuk nekem még nem volt szerencsém vele. Lehet engem nem szeret. De ahogy írod, úgy már jobban hangzik. Igen, mindenki a maga istene. Tehát kb 7 miliárd kis isten van csak ezen a Földön. Tehát nagyon is be kell vonni ezt a kisistent, az agyat a tudatot, hogy segítsen és ne romboljon. Már a rossz gondolatok is tönkretehetik az embert, mert azok is gyorsan rezegnek bennünk és mindenhova viszik a rossz infót. Van olyan, hogy nincs is veszély, de a képzelt félelemtől szinte megbénul az ember......
Előzmény: libapék (186)
ghepard Creative Commons License 2010.02.16 0 0 188
Hát megvan a topik, Tiéd is és mindenkié. Nincs jobb saját tapasztalatnál. Mindenki a saját maga istene, kell hogy higgyen magában.

A kimondott szónak nagy ereje van. Mert tovább rezonál benned és nem hagy nyugodni, míg meg nem oldódik a probléma. Például, ha netán rossz emberek megfenyegetnek keményen, szóbelileg - akkor félni fog az ember. És ez megmarad benne mindaddig, míg le nem győzi azt (a félelmet) - a tudat gondoskodik róla, hogy állandóan azon járjon az ember esze. Még ha a baj nem is valós - lassan kinyírja az embert. A betegség is egy fenyegetés. Látni kell az utat legyőzésére, akkor sokkal könnyebben megy, mert a tudat egész másképp fog rezonálni a testben...

Igen, ha elhiszed, hogy a bajod nem is olyan vészes, megkönnyebbül a lélek és nem fog akadályokat gördíteni feleslegesen a gyógyulás útjába. Ezt kell elhitetni valahogy a bennünk lévő kb 75 miliárd sejttel.......

Az orvostudomány szép sikereket ér el, szépen halad az is, de mintha nem tudná tartani a lépést. Újabb és újabb bajok jönnek elő. Szerintem nagyon a bajra koncentrál, azt igyekszik megjavítani, sokszor csak úgy, hogy eltávolítják az érintett szervet. Ez sokszor semmit se ér, hiszen az ember mint egész nem igen változott meg. Ha továbbra is úgy fog élni, ahogy addig - a bajok belbukkannak, csak már máshol..... Az embert mint egészet kellene mindig venni, a baj nem is ott van, ahol látszik - a baj ott van ahol nem is látszik (legtöbbször).....

Nekem sincs sok gőzöm, hogy pontosan miért működnek a rezgések (nemcsak a hang), de a 7 év alatt összejött egypár dolog. Megpróbálom egy összefoglalóban előadni tapasztalataimat, észrevételeimet és magyarázataimat. Már elkezdtem írni, mert a szemről szóló cikk már elkészült (23 oldalasra sikerült csak a szemről). Nem tudom, mikor fog elkészülni és mennyi oldalra sikerül majd....

Legjobbakat kívánom nektek is és mindenkinek.....
Előzmény: Gyógyíthatatlan? (185)
Gyógyíthatatlan? Creative Commons License 2010.02.15 0 0 187
Igen, van ilyen könyv is. Isten az agyban. Köszike
Előzmény: libapék (186)
libapék Creative Commons License 2010.02.15 0 0 186
Hello,

olvasd el a 168-as hozzászólásomat is.

A lényeg: Az isten az agyban van. Az, hogy hogyan szólítod meg a benned lakozó mindenhatót, egyéni preferencia kérdése.

Neked sikerült, a magad módján.

Mindenkinek a saját útját kell kikísérleteznie.

Irigyellek.
Előzmény: Gyógyíthatatlan? (185)
Gyógyíthatatlan? Creative Commons License 2010.02.15 0 0 185

Szia.

 

Köszi, hogy ezt a topikot megírtad nekem, így innen is tudok rengeteg információt szerezni. Elkezdtem végig olvasi, és azt látom, hogy (tapasztalatból) irdatlan mennyiségű lehetőség van. Most még csak itt olvasgatok, és figyelem kinek milyen tapasztalata van.  Mert ha működik, mindegyik jó és azt amit a másik végigcsinált tudja, hogy jó, nyugodtan tudja a saját tapasztalatát leírni.

 

Régen jártam az indexen, más irány kötött le, de csak úgy vissza-vissza néztem, és rád találtam.  Mint régi ismerősre. Mi valamit megcsináltunk, és bejött. És kíváncsi lennék, hogy hangnak ehhez mekkora ereje van. És nem annak a hangjának, aki rendbe jött, hanam az enyémnek, amikor azt mondtam neki, fejemet fogva 1 hétig,, "hogy te Atya Ég Te nem is vagy beteteg." Vagyis, mekkora ereje lehet a kimondott hang erejének. És biztos, hogy van rá valami értelmesebb válasz, mint amit én el sem tudok képzelni. Kidobtam a diplomámat.  Ott, ahol az orvostudomány Csődöt mondott, ott mi rendbetettük a dolgot.  A legújabb lelet, "Lényegében kifejezetten panaszai nincsenek." És ez nekem bármit megér.  Visszatérve a hangra. A saját hang, vagy a hallójáratokon át bekerült hang is ugyanilyen jó-e, mert megmondom őszíntén, nekem az egész elejétől  ehhez halvány gőzöm sincs. De megvan a negatív lelet.  Vajon mit csináltunk meg? Mi hogyan működik, ami működik?  És köszi, hogy beléd botlottam. A Férjem üdvözöl. Kata

Előzmény: ghepard (184)
ghepard Creative Commons License 2010.02.15 0 0 184
Nagyon jó dolgokat szedsz elő valahonnan. Én mondjuk a világ egyik leglustább embere vagyok. A focin kívül (mostanában azért hívnak egypárszor pingpongozni is) nem is igen van kedvem mozogni ide oda. Inkább rezegtetem magam lustán mint a lomhár, de a rezgés mégis gyors lesz és ezek a gyorsulások/lassulások is megteszik a maguék bőven..........
Előzmény: menroting (181)
ghepard Creative Commons License 2010.02.15 0 0 183
Nagyon jól írod........
Előzmény: menroting (177)
ghepard Creative Commons License 2010.02.15 0 0 182
Igen, veszélyes is lehet. De az ember saját hangja nem olyan veszélyes. Még az igen erős is nagyságrenddel kisebb az ultrahang, vagy az infrahang erejénél. Az infrahang veszélyesebb, mert nagyon terjed (mert hosszúak a hullámok). Tehát van egy fegyverünk, ha megtanuljuk használni - hasznunkra válik.......
Előzmény: menroting (177)
menroting Creative Commons License 2010.02.14 0 0 181

Hang és mozgásterápia együtt .Vajon igy eredményesebb lehet ?

"A gyógyeuritmia egy mozgásterápia, amely a beszéd és mozdulatok mellet zenét is alkalmaz. A test olyan formáló erőit ébreszti fel, melyek a betegség során elveszhetnek, és vegetatív történéseket is befolyásol a szervezetben. A magánhangzóknak és mássalhangóknak ebben más és másfajta mozgás felel meg.

A "B"-nél például a karokat a felsőtest előtt hajtjuk össze. Eközben az ujjak szorosan egymáshoz simulnak. A "B" egy óvó mozdulat, mellyel az ember magának teremthet burkot, melyben biztonságban van.
 

Az "E"-nél az alkarokat a mellkas előtt határozottan keresztezzük. Ez azt a képességet erősíti, hogy jobban el tudjuk határolni magunkat a környezettől és kimerültség esetén új erőt ad. Ennél a mozdulatnál is önmagát éli meg az ember: azt hogy kevésbé támadható. A három részből álló lépésnél a lábakat egymást váltva tudatosan és lassan emeljük, visszük előre a talaj fölött, és lábujjhegyre ereszetve gördülékenyen helyezzük vissza a talajra. Ez erősíti az egyensúly-érzéket, a testünk fölötti önuralmat, és az egész testben stabilizálja a ritmusokat.
 

A gyakorlatok célzottan élénkítően vagy erősítően hatnak és szabályozzák a ritmikus és más élettani történésekre a szervezetben. Az "I-A-O" hangok (itt a képen az "A") sorozata különösen kiegyensúlyozóan hat a testre, szellemre és lélekre.

A gyógyeuritmia (itt képen a "G": egy erőtítő felegyenesítő mozdulat) a test egész mozgás-szervezetét befolyásolja, de az egyes szervek működését is, valamint az ember lelki és szellemi történéseit is.

A gyógyeuritmia - a legjobb értelemben véve - a teljes emberre ható terápia."

libapék Creative Commons License 2010.02.13 0 0 180
Tudom a Dűnében is milyen kafa hangfegyver volt.
Igaz csak a kiválasztottaknak.
Előzmény: menroting (177)
libapék Creative Commons License 2010.02.13 0 0 179
:-) jól hangzik.
Előzmény: Törölt nick (176)
menroting Creative Commons License 2010.02.13 0 0 177
A hang ölhet is.Egyáltalán nem mindegy hogy egy bizonyos állapotban mit énekelsz vagy hallgatsz.Mint a gyógyszereknél.Egy énekes viszont van amikor nem válogathat mégha érzi is azt hogy ez a fajta rezgés most nem igazán oké számára.
Előzmény: libapék (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!