Keresés

Részletes keresés

pirine Creative Commons License 2005.01.03 0 0 637

 

Évekig   legkedvesebb    élményem   volt    a   cséplés .    Nagyon   készültünk   rá.  Figyeltük    milyen   idő   várható .   Csak    nagy   forróságra    emlékszem   /mint   ahogy   havas   karácsonyokra,   csikorgó   csizmákra   éjfli   misére   menet /

 

Leterítették   az   egész   szérüt   ponyvákkal.   Egy   szem  búza   ne   vesszen  el.  Mindig   ez   jutott   eszembe,   amikor    Ady :   Grófi   szérün  c.   versét   tanítottam.   Mindig   gombóc   volt   a   torkomban,   mert   nálunk   is   azt   mondta   édesapám:   a  búza =   élet !

 

Amikor    elment   a   cséplőgép,      a    ponyván   maradt   gabonát   a   férfiak    nagy   rostára   rakták,   amin   csak   a   búzaszemek   mentek   át.    A   rostán   maradt   törött   gabonaszemek,   gyommagvak   is    zsákba   kerültek.  Az   volt   az  ocsu,   amivel   etettük   a  baromfit.

 

Csépléskor    früstökre   /reggeli/   szalonnát,   pálinkát   kaptak   a  cséplőgépnél   dolgozók,    délben   mindig    paprikás   csibe   volt   nokedlival ,    rétes.   Uzsonnára   briós,    munka   után   saját   termésű   bor.   Én   végig   ott    tettem-vettem   a   gép   körül,   tetőtől   talpig   porosan,   naptól   leégve,    de   csodálatos    élménnyel   gazdagon   kerültem   a   házba.

 

Amikor    983-ban   hazajöttem,   megdöbbenve   láttam   aratás    után   az   úton   vastagon   a    búzát,   ahogy    nyitott   teherautóról   a   malomba   menet   kiszóródott.   

Hogy   mit   éreztem???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: szedit99 (624)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 636

Most olvastam csak el a bemutatkozását. "Vagyok mint minden ember fenség, észak fok titok idegenség", hogy oda ne rohanjak....

 

Talán szerényebb lenne ha ezt mások állapítanák meg róla.:-(

Előzmény: sneci (634)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 635

Meglehet, mert te egy olyan kalandozó tipus vagy.:-)))

 

Egyébként meg utálom ha "nagyinak" szólítanak. Nagyi az ő öreganyja!!!

Előzmény: sneci (634)
sneci Creative Commons License 2005.01.03 0 0 634
Azt hiszem, én több helyen olvastam, mint Te!
Előzmény: Boszorka (633)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 633

Quijo,

 

unalmas vagy. Ezt a szöveget már olvastam ma meg is válaszoltam. Ha nem vetted volna észre ennek a két topicnak a közönsége majdnem ugyanaz.

Előzmény: Quijo (632)
Quijo Creative Commons License 2005.01.03 0 0 632

Nagyik!

Ti a havi telefonszámlátok összegéhez képest mennyi pénzt küldtetek a szökőár áldozatainak megsegítésére? Nem kellene nemes versenyre kelnünk ebben? (Én - pirulva mondom, dehát annyi mindenre kell az a k..va pénz! - csak a felét.)

NagyonI Creative Commons License 2005.01.03 0 0 631

Jó reggelt!!

 

Ragyogón süt a nap és szikrázik a fény... -ez valamilyen táncdal szöveg, de nem emléxem, kik, mikor, hol....

 

Legyen jó napotok... én ma "utazom"- 6 km-rel arrébb...Ittlány vizsgázik, megyek Vej óráit megkönnyíteni vagy megnehezíteni....(:::))))

 

PS: Boszi!! nem tudom, a háj melegít-e....de  a fűtés hiányát igen meg tudom érezni...és tennap este már rég lekapcsoltam- sokáig cihelődtem....

nehány kilót mindenesetre sürgősen le kell adnom, s akkor tájékoztatlak hiedelmed igaz avagy téves voltáról (bár ha huszat leadnék, még mindig előnyösebb helyzetben lennék veled szemben- legalábbis hájilag:::(((    )

Boszorka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 630

Ejnye nagyon! Nekem mindig azt modják, hogy azért fázom mert olyan kevés a háj rajtam. Lehet, hogy ez egy tévhit.:-)))))

 

Gute Nacht!

Előzmény: NagyonI (629)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.02 0 0 629

Elköszönök...

 

Itt már kezd hideg lenni az éghajlat. Ágyikóm egy szobával arrébb van. Odabúvok.

 

A kuckót még nem zárom be: nyitva van az ajtó is meg az ablak is, jöhettek, sőt: gyertek!!!

Tegnap is olyan jól eldumáltatok itt "villanyoltás" után.

Apr.!! Kinek volt igazi villanyoltásban= ki volt kollégista közületek?? Jöhetne néhány vidám koleszos sztori........Hm????

 

   Jó éjt!!!

 

                                      (fázósI)

szép álmokat!!
Boszorka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 628

Bár igazi aszfaltnövény vagyok, a "búzát az ocsutól elválasztani" egy használatos kifejezés volt, arra nézve, hogy az értékeset vagy jót a haszontalantól vagy rossztól elválasztani. Ergo szvsz a használhatatlan gabonaszemek voltak az "ocsu" vagy valami ilyesmi. Lusta vagyok utána nézni, mert ugye az értelmét értem, akkor ez nekem elég.

 

LustaBoszi

Előzmény: NagyonI (626)
tölgy Creative Commons License 2005.01.02 0 0 627
köszönöm a válaszokat, okosodom mindig, dejóóó nekem!:-)

válasz is ment!:-)
Előzmény: szedit99 (624)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.02 0 0 626

Kellett nekem nagyképűsködni?? Közben elfelejtettem a pontos def.et.

Viszont az indexen való olvasgatásom közepette erre bukkantam:

 

Az év politikai eseménye

Tudták Önmagukról, hogy képesek elválasztani a búzát az ocsútól? Nem? Pedig arra nem gondoltunk volna, hogy ennyire érzékenyek az igazán fontos dolgokra! Az év politikai eseménye díjat ugyanis - igaz, szoros versenyben - Magyarország európai uniós csatlakozásának szavazták meg. A helyezési sorrendet bogarászva pedig meg kell állapítsuk, Önök egy kész történelemkönyven át tekintenek a világra, a 2. és 3. helyezett valószínűleg ugyancsak szerepelni fog unokáink LCD-kijelzős tankönyveiben: szorosan a csatlakozás után futott be Medgyessy Péter bukása és alig valamivel maradt csak le a december 5-ei népszavazás.

 

 

 

Rettenetes tudásszomj gyötör??? Na : szal: valami rosszul hántolt búza... És ha mégse, akkor joggal fog engem szeditünk megenni...

Előzmény: tölgy (623)
ceteris Creative Commons License 2005.01.02 0 0 625

NagyonI!!!

 

Ha Pirike így látja, akkor így is van!!:)))

 

Ő megelőlegezi Neked is, meg aztán a toleranciát tanulni sohasem késő!!!!:))

 

Előzmény: NagyonI (617)
szedit99 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 624

Ocsú: A gabonából /búzából, árpából/ kirostált töredezett szemek és gymmagvak, a baromfi etetésére használták, azok kiválogatták belőle a nekik tetsző szemeket.

Mélt küldök.

Előzmény: tölgy (622)
tölgy Creative Commons License 2005.01.02 0 0 623
a könyv a jövőhét élménye lesz! /nem lehet rossz, nem lehet 4-esnél gyengébb osztályzata, amennyit összekutattam róla a neten, és amennyit vártam rá a rendelés után a boltomban!:-) naés az eredeti ajánló szavak is megragatak anno, emléxel a kis kitérőnkre, mikor szóbakerült kettőnk közt?:-)

olvasatlanul ajánlom, de hiteles csak utána leszek!:-)
Előzmény: tölgy (622)
tölgy Creative Commons License 2005.01.02 0 0 622
kösz a fogadtatást:-)

annyit sejtek, hogy ugye nem az igazi mag /tehát: buza, bab,bármit az ember hasznosit/, hanem ...
nem a törek-ami mi is?
huh de buta vagyok:-(

nede ha a pelyva-akkor azt is hasznositjuk/tották.

szóval abban a szakajtóban mi volt szedit nagyinál?
és miért volt mégis eltéve-azaz nem beforgatva a földbe pl?
Előzmény: NagyonI (621)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.02 0 0 621

Én ugyan megpróbálom egy ideig titokban tartani (ocsu), de szeretnélek mint VIPet köszönteni, boldogújévelni...,.,

Nem veszem el szedit99 babérjait, Férj ugyan felhomályosított ocsuilag, de önmegtartóztatok....

 

Milyen könyv, mesélj....!!

 

megfelelő rész aláhúzandó:

 

jó:                 1 ,2,3,4,5  

izgalmas  ,unalmas, elmegy

ajánlom, nem ajánlom,

lebilincselő, letehetetlen,elveszett

 

 

 

Előzmény: tölgy (620)
tölgy Creative Commons License 2005.01.02 0 0 620
szeditem!
mi az az ocsúúúúúúúúúúúú?????????
/buta nemnagyitölgy/
Előzmény: szedit99 (618)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.02 0 0 619

Van, van....én meg itt ücsörgök az informésönben, s pont neked készülök levelecskét írni....

 

De annyi érdekes dolgot lehet itt összerolvasni, hogy csuda!!!Mindig elkalandozok valamerre....

Hát én is ismerek valakit, aki fene jó nagymama, dédmama, barátnő....

Nem jeleztél, hogy sikerült-e a küldött zenéimből 1-2-őt meghallgatnod, s melyik tetszett, meg mi a fenét tettek a gépedre te jó nagyi, az unokáid, hogy elveszett az ö betűd???

Na elhúzok levelet írni....

Előzmény: szedit99 (618)
szedit99 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 618

   Hogy milyen a jó nagyi? Hát olyan, mint az enyém volt. Szüleim elváltak, és egy éves koromtól 6 éves koromig Q nevelt, végtelen szeretettel és türelemmel.

Emlékszem, egyszer meszelte a kiskonyhát. Ilyen munkánál bizony, láb alatt van a kisgyerek. Ö elém tett egy szakajtó ocsut, és azt mondta:

-Ebben van neked egy kis meszelö, keresd meg, akkor segíthetsz!

Én kavargattam az ocsút, és ha valami meszelöre hasonlító gyommagot találtam, futottam vele nagyanyámhoz: -ez az?-Nem, keresd csak tovább! Én megmondtam Örzsi nénédnek, hogy tegyen közé neked egy kis meszelQt!

Kavargattam, kavargattam, kerestem türelmesen. Mikor befejezte a meszelést:

-Ejnye, majd megmondom Örzsi nénédnek....

 

Mikor ment kapálni a határba, mellette futottam, mint egy kiscsikó. Hamar elfáradtam.

-FusselQre, -mondtaQ- és hajól lehagytál, ülj le az árokpartra pihenni, ott várj meg! Bevált. Olyannyira, hogy évtizedek múlva én is sikerrel alkalmaztam az unokáimnál.

 

Egyszer vert meg, már nem tudom, miért. Arra jól emlékszem, hogy futottam elöle az udvaron, Q meg utánam a seprqnyéllel, és csépelt. Aztán 1-2 nap múlva magához ölelt: Ne haragudj, kisunokám, nem volt igazam mikor megvertelek, nem te voltál a hibás!

 

Mikor már nagyobbacska voltam, elvárta, hogy segítsek. Kisöpörni, paréjt szedni a malacnak. Ha tétlenül ültem, rám mordult: - No, nincsen dógod? még ma is hallom, ha csak úgy üldögélek....

 

Rengeteget tudnék róla írni, de félek hogy ilyen hosszú szöveghez hozzá sem fogtok!

 

Aki nem tudja, dédimama vagyok, de ö örökké él bennem...

 

NagyonI Creative Commons License 2005.01.02 0 0 617

Pirike gyanús vagy te nekem ezzel az itt mindenki hú de jó, hű de toleránssal...Azért néha (???:::)))) nem vagyunk annyira toleránsak... Én legalábbis aztán nem....

 

De szeretek bekukkantani ide. Az 50 +ba is benézek olykor.  És tudok örülni a jó hangulatuknak...

Remélem,  lesz még itt is móka a javából....

Előzmény: pirine (616)
pirine Creative Commons License 2005.01.02 0 0 616

Nagyon    szépen   köszönöm   mindenkinek   az   időjárásért,   ill.   értem   drukkolást!

 

Hazaértem, szép napom volt. nem zavart a kis eső. Ott voltam Tatán, az Öreg-tó partján, fák és madarak között. Jó volt így kezdeni az évet.

 

Visszaolvastam 3 teljes lapot és nagyon büszke lettem az 50+-ra és kis kuckónkra. Olyan jó ide hazajönni !

 

Mennyi különböző ember !  Van aki kutyát, cicát, madarat szeret, sokan rajongunk a hegyekért, más a tengerpartért, vannak unokázó , vendégségeskedő nagymamik, és egyedülállók,    lányok    és    fiúk,       és olyan harmónia árad mégis az 50+-ból      és   a   mi    kuckónkból !   Mindenki tolerálja társai másságát, véleménykülönbségét. Tanácsokat , segítséget nyújtanak egymásnak.

Miért nem lehet így az egész társadalomban????

 

ceteris Creative Commons License 2005.01.02 0 0 615

Boszikám!

 

Nagyon is élsz, hála Istennek!!! De, hogy emberből van-e egy Boszi????? Háát, nem tudom...., de, ha Te mondod, akkor biztosan:))).

 

Nekem unokám még lehet, így mint unokanővéremnek, lehet Neked is unokaunokád!:))

Előzmény: Boszorka (610)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 614

Ennek, az apai, nagyanyámnak 3 fia volt. Ök 1-2 éven belül házasodtak. Apám volt a legfiatalabb. Aztán először lett egy fiuunoka, a következő évben egy másik fiu és napra pontosan egy évre rá jöttem én. Lányunoka nem is ember.:-(((

 

Szerencsére nem sokat találkoztam azzal a nagymamával, mert nem laktunk egy ideig Pesten, na meg volt még más is, de ez hosszú történet. Ő se nagyon szeretett hozzánk jönni. Csak egy jellemző story: Apám hetente járt akkor Pestre és sokszor itt is aludt. Nos saját mama egyedül özvegyen kis saját családi házban, anyós és após szintén saját családi házban. Mit gondolsz apám hol szállt meg? Mindig az anyósánál. Ő volt a jónagymama.

Előzmény: mézontófű (611)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.02 0 0 613

Jól értetted a tanácsot!! (=ti unokák hogyan látjátok a jó nagyit... MA)

És mag is köszönöm. Remélem, alapból azért tudtam, sejtettem ("s ekkor száz kérdéssel állott elém anyam... de nekem e kérdések olyan jól estenek...")

 

A mi Boszink Quijo, csudaszív Boszi... Csak a sors úgy hozta, hogy nem lett szülő... Attól ő még a szeretetet nagyon is ismeri. Na és? MI van ha ez nem szülői "csupán" emberbaráti szeretet???

 

Szeretitek a kedvenc kajámat a krumpli aludtejjelt?? A legtöbben elképzelni sem tudjátok, mert nem ismeritek... de ha megismernétek is, valszeg sokan idegenkednétek tőle...

 

Én sem minden gyereket szeretek... Olykor de nagy kedvem lenne egy nagyot behúzni... !!!!!!    

De ha bajban van, de ha kedves... de ha segítened kell neki....

A nap nem mind a 24 órában őrjöngünk mi sem, hogy jaj!!! de szeretem!!!

 

 

De most kimegyek.... mindjárt jönnek....

 

Előzmény: Quijo (612)
Quijo Creative Commons License 2005.01.02 0 0 612

Köszi a fogadtatást, NagyonI. Gondolhatod: nagyon szeretem a Nagyit - s nem csak a jó főztjeiért (két-három hetente még mindig Ő lát vendégül bennünket...) Jó tanácsok? Nagyképűség lenne, ha tanácsot adnék neked. Annyit azért elmondok (dehát úgyis tudod): szeretjük, ha a Nagyi mesél, de még jobban szeretjük, ha kérdez, ha érdeklődik a dolgaink iránt, ha nem zárkózik be az emlékei közé.

 

Boszorkának is hadd válaszoljak egyben:

 

Olvasd el Bazin francia író "Viperát markolva" c. regényét. Vannak gonosz anyák (és belőlük is nagyanya lesz, tehát minden bizonnyal vannak gonosz nagyik is, ha én ilyennel még nem is találkoztam sem az életben, sem az irodalomban.) Dehát ezt csak azért mondom, hogy még hálásabbak legyünk a sorsnak, amiért nekünk szerető mamát és nagymamát (papát és nagypapát) adott.

Előzmény: NagyonI (606)
mézontófű Creative Commons License 2005.01.02 0 0 611

Boszi,

hogyan lehet nem szeretni egy gyermeket? Egy unokát? Képtelen vagyok beleképzelni magam. Én csak 1 nagyikámat ismertem, aki nagyon zárkózott volt, soha nem mondta, hogy szeret, simogatni is csak kicsi korunkban nagy bánatunk fennforgása esetén símogatott, de minden percben tudtuk, hogy szeret Bennünket.

Azt nem állítom, hogy valamennyi unokáját egyformán, de szeretett ...

Előzmény: Boszorka (610)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 610

Na akkor ráteszek egy lapáttal. Se nagyszülők se szülők és hála Istennek biztos nem lesz unokám se. Szóval "Se rokona se boldog őse...."

 

Ettől függetlenűl emberből vagyok és élek. Az a nagyanyám aki nem szeretett 96 évesen halt meg, amelyik szeretett az 63 évesen.:-(((

Előzmény: ceteris (609)
ceteris Creative Commons License 2005.01.02 0 0 609

Szia Unoka!!!

 

Sajna, nekem már nincsen egy árva nagyim sem, és csak remélem, hogy belátható időn belül lesz unokám!

Előzmény: Quijo (605)
ceteris Creative Commons License 2005.01.02 0 0 608

Szia kerub!!!

 

Így is jó lett a fotód!!! Csuda helyes pánkos-mókus!:))

 

A fákon nálunk is zajlik az élet, de sajna mókusunk nincsen:(, csak egy tözelő 4 hónapos cicám van, aki kezd az őrületbe kergetni:)))

Előzmény: kerub (604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!