Keresés

Részletes keresés

zoomka Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2405

Megérkezett a 6205-öm!

Csupáncsak 5 nap kellett és itt van :-( Tudom közte volt egy hétvége, de valakinek itt a fórumon 1 nap alatt kiszállították. Err mire kiszállítják jönnek a kritikák. Meg a porszívórol készült jó poros képek! Ha előbb látom, akkor lehet hogy visszarettenek a vásárlástól!

Gyorsan megnéztem a portartályát, hogy is működik? Nem lettem sokkal okosabb, de érdekes hogy a por egy zsákutcába összegyűlik, csak azért mert megpörgetik a levegőt egy hengerben. Mitől tudja a por hogy neki oda kell bemenni :-)

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2404
Jó, lefényképezem majd, most épp töltőn vannak az elemek. Szivacsot megnéztem, én is be tudom tolni, azzal biztosan nincs gond. NÁlam is poros, bár én nem szoktam minden porszívózás kimosni, sőt kb. havonta szoktam csak...most 1-2 hete lehet benne, nem tom mikor mostam pontosan. De szerintem nem gond, ha ezek a szűrők porosak, végül is e zért vannak ott, hogy a motor és a hepa felé lezárják az utat az esetlegesen a tartályból kikerülő finom portól. Az a rész, ahová a tartályt berakod, nálam teljesen pormentes, még nem is törültem ki mióta meg van a porszívó. Szóval működik ez a rendszer, a hepa pedig hófehér, azóta is (okt. közepe), szóval én nem látok aggodalomra okot, biztos, hogy nem jut ki por sehol belőle....ha nem lenne ott ez a szivacs, akkor biztosan, de hát erre van kitalálva végül is.:p

Majd fotózok azért.:)
Előzmény: 1Kattka (2402)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2403
Sziasztok !

Tudnátok-e segíteni abban, hogy a megrendeleés előtt álló Philips FC9166-hoz hol, és főleg mennyiért lehet turbókefét kapni ? Köszi előre is !
1Kattka Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2402
Én meg arra gondolok,hogy valahol nem zár jól a tartály,vagy a szivacs nem zárja le jól a tartályt,mert végül is ott jön ki rengeteg por.A képeken is látszik.Légyszi fényképezd már le a szivacsodat porszívózás után,hogy az oldalán neked meddig poros a szivacs,arra lennék kíváncsi.Szerintem vékonyabb a szivacs,mint kellene,mert lötyög a tartójában és a a tartály között.Tehát nem tölti be a rendelkezésére álló teret.Be tudom nyomni a rács feöl 1,5 cm-t a tartály felé.
Előzmény: tunderlala-3 (2400)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2401
Huncut, aki "rosszra" gondol!:DDD
Előzmény: Teaway (2398)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2400

Hát, ennek én is szeretném tudni a nevét, de hogy lehet óvatosan folyó víz alatt átmosni, az biztos, mert egyszer már én is átmostam, mióta meg van a porszívó, hamarosan át fogom megint...de az enyém nem így teliben piszkos, hanem inkább csak egy csillag alakú foltban.

Az a vastag szivacs, plusz ez akadályozzák meg, hogy a motor és a hepa felé a piszok átkerüljön, szóval végül is ez a funkciójuk, csak valahogy nálad tényleg úgy tűnik, hogy gyorsabban piszkolódnak...de szerintem ezt az állatok simán megmagyarázhatják....asszem....

Előzmény: 1Kattka (2397)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2399
:))))
Előzmény: Teaway (2398)
Teaway Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2398
"mert a cica csak szőrös"

ööö...izé...:)))
Előzmény: 1Kattka (2397)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2397
Kösz a választ,még jó,hogy nem mostam ki amit hepának hittem:)))
Az az igazság,hogy kertes házban lakunk,és a kutyi is bejön néha stikába,amikor én nem vagyok otthon,mert a cica csak szőrös,de nem jár ki az udvarra,csak nyáron.
De ez még nem igazolja,hogy szerintem valami nem jól záródik a gépen mert a szivacs mellett is kijön egy kis por,ez lehet azon a fehér szúrőn.az tulajdonképpen akkor mi,ha nem a hepa.És mikor kell cserélni és hol lehet venni,milyen néven?A régi porszívómban is violt ilyen cserélhetős filter,de azt akárhol lehetett vásárolni.
Előzmény: tunderlala-3 (2396)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2396
Szia,

Az a fehér nem a hepa, ahogy meszipeti írta, az hátul van.
Valószínűleg a cica miatt lehet nagyobb a por/piszok a lakásban, mert nekem még most sincs ennyire piszkos ez a fehér szűrő, és a szivacs sem ennyire piszkos, amikor kb. havonta kimosom vízzel.....de a macsek ezt is megéri, én is imádom őket...sajnos most nincs cicánk.:(
Előzmény: 1Kattka (2394)
meszipeti Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2395
Az a fehér ami nagyon koszos az nem a HEPA!! Ez a motor előtti szűrő de nekem is koszos csak nem ennyire még 3hónap után is :D A HEPA az ott van ahol kifújja a levegőt!A két kapcsoló között.
Előzmény: 1Kattka (2394)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2394
Sziasztok!
Szeretném,ha valaki megmondaná,hogy ez normális e,hogy 6 hét alatt ennyire koszos lett a hepafilter,vagy valami nem jól záródik.Hetente 3x porszívózok és minden alkalommal kiürítem a tartályt és ki is mosom a tartályt és a szivacsot.A filtert nem.Tehát a kimosott tartály ilyen a porszívózás után,minden alkalommal,és a szivacs is.Normális ez,vagy ereszt a drága valahol.Egyébként imádom a porszívót,meg a turbó kefét is.Van egy pezsa fehér cicánk,és mindig tiszta szőr minden.és a szivacs,ami előtte kivolt mosva

hepafilter,és itt még nem is látszik anyira,amennyire  koszos:(a szivacsnál is ilyen koszos
és a szivacs,ami előtte kivolt mosva
nyikszi Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2393
Látom megoszlanak a vélemények erről. Végülis nem drága, de sztem maradunk mi is a prontónál (ez az ami nem jutott eszembe :) ). Köszi mindenkinek az infót!

Ja és megint lenne egy kérdésem: amikor porsízvóztam tegnap, egyszercsak egy kicsit olyan bugyborékoló hangja lett, mintha valami egy kicsit megakadt volna a "torkán" vagy a fene tudja. Aztán elmúlt. Lehet tényleg csak valami megakadt? Bár nagy dolog nem került bele semmi :(
Előzmény: tunderlala-3 (2384)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2391

Én sem szoktam minden porszívózás után kimosni  a tartályt, és a tartály utáni szivacsot. Kb. havonta egyszer mosom el, egyébként csak kiöntöm a szutymót belőle és annyi.

 

Márkaboltban van hepa. De azt mondják, hogy kb. 4x mosható. Ne nagyon áztasd szerintem, először folyó víz alatt óvatosan próbálkozz vele, meglátod, segít-e rajta....ha nem, akkor mondjuk langyos perwoll-os vízbe, de csak rövid időre, azért mégis csak egyfajta papír, nehogy szétmálljon a vízben.

 

Tallózás, feltöltés, és beszúrás....ezt szoktam kihagyni én is sokszor, anélkül nem megy fel a kép.

 

Jó éjt!

Előzmény: 1Kattka (2389)
Teaway Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2390
Új kép ---> Tallózás ---> Feltölt ---> Beszúr
Előzmény: 1Kattka (2389)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2389
A linket már előttem leírták.6205--m van.És baromi piszkos a hepafilterem.Holnap lefotózom és felrakom.Félek kimosni,hátha szétmegy és nem is tudom,hol tudok ilyet venni.Persze gondolom a márkaboltban biztos van.Persze nem tudom,hogyan kell fotót felrakni.Ha segítenétek,akkor megköszönném.Nem tudom mit nem csináltam jól,hogy olyan piszkos lett.Alkalmanként kiürítem a portartályt és ki is mosom a szivaccsal együtt.
Jóéjszakát mindenkinek!
Előzmény: tunderlala-3 (2384)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2388
HÁt,nemtom.....én változatlanul arra tippelek egyébként, hogy túl sokat várt....
Előzmény: Törölt nick (2385)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2387

Hú, csak hogy lehet kapni!!! :p Ennyiért.:s :D

 

És ez jóez?:O

 

MInek kell a víz alatt benyomni a portisztítás gombot, nem mindegy, úgyis belógatom a víz alá. És ez mitől elektrosztatikus? Mert az nem elég, hogy forog, vonzania is kell a port.....az El. legalább vonzza....nemtom elképzelni, hogy max. 3 percig egyébként, ez fura....

Előzmény: Teaway (2386)
Teaway Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2386
Előzmény: tunderlala-3 (2384)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2384

Szia Kattka,

 

Én még ilyen teleshopos portörlőről nem hallottam, hogy müxik ez? Forog és valami szívja a port belőle ki folyamatosan? Linket tudsz adni hozzá? És ez mennyibe kerül?

Lehet, hogy tájékozatlanságom miatt volt nekem meg fura az, hogy annyira elégedetlenkedsz ezzel az Electrolux portörlővel, ezért írtam, hogy nemtom mit vártál a pénzedért....nem bántásból, bocsánat, de egyszerűen nem tudtam, mit vártál....

 

Neked is a 6205 van????:O Mert akkor furcsa, hoyg annyira piszkolódik a hepa.

Én október közepe táján vettem a porszívót, azóta napi használatban van, de még mindig hófehér. Ráadásul az előszobában parkírozik rendszeresen, mert minden alkalommal, ha valaki bejön, összeszívom a cipőjéről lehullott sarat....természetesen, nem vendégről van szó, ilyen esetben, csak miután távozott....bár lehet, hogy a kezébe kéne nyomni a porszívót.:D

Szóval durva piszok is kerül bele, mégis hófehér a Hepa azóta is....nem értem, a tiéd miért koszos, feltéve, hogy neked is a 6205 van....

Előzmény: 1Kattka (2382)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2383
bocs,hogy 2x vagyok,de nem tudom,hogyan lehet törölni,valamiért elment a javítatlan írás is a fórumba.
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2382
Szia tündérlala!
Véletlenül benéztem a fórumra és itt van az-i dézlek -
"aki vett, de rajta nagyon látszott, hogy zsigerből utálta az első pillanattól, mert 5 ezerért kb. azt várta, hogy letörölget helyette, vagy nemtom, fel volt háborodva, hogy ez csak egy portörlő pamacs..... úgyhogy egyik nap megkapta, másnap már cserélte is vissza....szóval"
Kicsit rosszul esett, mert én azt írtam,hogy 3 perc alatt vesztette el az antisztatikus erejét és utána kihullott a por belőle.Ezért 3 percenként ki kellett szivatni.Egyébként azt gondoltam,hogy kb.olyan elven működik,mint a teleshopos forgós portörlő.Gondoltam a motorja a porszívó és a portörlő részt vettem meg hozzá ami majd forogni fog és így tudok port törölni,hogy közbe be is szívja a port,míg forog.Én ehhez képest sokalltam az árát,hogy csak egy sima portörlő volt.
Na mindegy.Csak azért ugrottam be,mert megakartam nézni,másnak is ilyen gyorsan koszolódik e a hepafilter.Nekem már nagyon piszkos,és még csak 6 hete használom.A szivacsokat minden alkalommal kimosom és a tartályt is.
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2381
Szia!Véletlenül benéztem a fórumra és itt van az-idézlek-
"aki vett, de rajta nagyon látszott, hogy zsigerből utálta az első pillanattól, mert 5 ezerért kb. azt várta, hogy letörölget helyette, vagy nemtom, fel volt háborodva, hogy ez csak egy portörlő pamacs..... úgyhogy egyik nap megkapta, másnap már cserélte is vissza....szóval"
Kicsit rosszul esett, mert én azt írtam,hogy 3 perc alatt vesztette el az antisztatikus erejét és utána kihullott a por belőle.Ezért 3 percenként ki kellett szivatni.Egyébként azt gondoltam,hogy kb.olyan elven működik,mint a teleshopos forgós portörlő.Gondoltam a motorja a porszívó és a portörlő részt vettem meg hozzá ami majd forogni fog és így tudok port törölni,hogy közbe be is szívja a port,míg forog.Én ehhez képest sokalltam az árát,hogy csak egy sima portörlő volt.
Na mindegy.Csak azért ugrottam be,mert megakartam nézni,másnak is ilyen gyorsan koszolódik e a hepafilter.Nekem már nagyon piszkos,és még csak 6 hete használom.A szivacsokat minden alkalommal kimosom és a tartályt is.
r0226 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2380
Igen, pikk-pakk eltömödik a hengeres szűrő és annyi a szívásnak vagyis akkor jön a szívás.:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (2378)
r0226 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2379
Ezt már mondtam nagya2-nek is a dysonnál a levegő útja 3-4x talán ezért kisebb a szívtelj. de jobb a szűrése.:-))))
Előzmény: zoomka (2369)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2378
Meraz hogycsinyájja? VAgy sosenem szív?:D
Előzmény: Teaway (2377)
Teaway Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2377
"majd mikor megtelik nem szív egyáltalán. Egyszóval ez a tulajdonság a porzsák nélküliek sajátja. "

Kivéve azokat, amelyekben hengeres szűrő van középen.
Előzmény: zoomka (2369)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2376

Ez egy nyeles portörlő, henger alakú tartója van, a csőre szerelhető (gondolom oda, ahol luftot lehet adni neki). Miután letörölted a port vele, visszarakod a tartójába, ha a porszívót bekapcsolod, akkor megforgatja a müa. tartóban, így az összegyűjtött port kiszívja belőle és egyúttal feltölti újra elektromossággal, hogy a köv. törölgetésnél megint magához vonzza a port.

 

Én úgy tudom elképzelni, hogy takarításnál bemész egy szobába, először letörölgetsz (egyébként is így kellene:)), aztán mikor végzel vele, visszarakod a helyére, kiporszívózol és így folytatod szobáról szobára..mire a köv. szoba kerül sorra, megint tiszta és sztatikus, mert míg az előzőt kiporszívóztad, feltöltődött és a por is eltűnt belőle.

 

Szerintem jó lehet, bár kicsit drágállom, 5 ezer körül van. De ha azt nézzük, hogy a pronto portörlő pamacs utántöltő is mennyibe kerül, és az eldobós, akkor lehet, hogy megéri. Jó lenne ha valakinek lenne és megírná, hogy valójában milyen, mert valaki volt már itt, aki vett, de rajta nagyon látszott, hogy zsigerből utálta az első pillanattól, mert 5 ezerért kb. azt várta, hogy letörölget helyette, vagy nemtom, fel volt háborodva, hogy ez csak egy portörlő pamacs..... úgyhogy egyik nap megkapta, másnap már cserélte is vissza....szóval nemtom....

 

Én még a kárpittisztító hengeres körkefés fejen gondolkozom.:p

Előzmény: nyikszi (2375)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2375
Aha, az. OK köszi, tényleg lehet csak én érzem annak :) Egyébként tényleg nagyon jó :) Olvastam a leírásban, hogy van egyes típushoz portörlő kiegészítő. Az mi? Van értelme, mert azt a bolyhos izét szoktuk használni, amit régebben agyon reklámoztak, ez valamivel többet tud vagy csak parasztvakítás?
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2374

A 6205 van? Nem találom különösebben melegnek, persze meleget fúj, de az előző is ugyanígy volt....sztem. nem extrém, más sem említette még, hogy melegnek találná.....

Pedig én sokáig járatom, mire végigmegyek vele az egész lakáson.

Előzmény: nyikszi (2372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!