Keresés

Részletes keresés

NagyonI Creative Commons License 2005.01.01 0 0 599
jóvanna... Boszi!! pedig olvastam a hsz-dat, s abból is meg az emlékeimből is tudtam, hogy Bánádák Tibor.....
Előzmény: NagyonI (598)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.01 0 0 598

Jó délutánt/estétet!!

 

Úgy játszottam d.u. a hároméves unokámmal,hogy 1 perc alatt vagy 2500x néztem rá az órára. Önfeláldoztam: Ittlány álmos volt, s miután az éjjel még tanulnia kell- hétfő 2 vizsga-hagytam aludni. Kislány viszont az atyaégnek sem akart, ezért matricáztunk, kivágtunk, ragasztottunk, meséltünk, biliztünk.... miközben éktelenül laposakat pislogtam.

 

Azért az, hogy éppen ünnepkor karbantartanak, elég fura, nem???

Igaz, az éjjel már  a szgép előtt is szikrákat láttam, lefeküdni kutyaugatás miatt nem volt értelme..

 

Viszont az Újévi koncertet lélvezettel hallgattam, igen ritkán tudtam ezt eddig megtenni, most is majdnem kitúrta a Kisvakond videó... De nem engedtük....

 

Szedit lelkem, drágám, barátosném, remélem, nem büntetsz, mert Fijúék elfoglalták a szgépes szobát, s a maszek levelek írásával még mindig el vagyok maradva...?????

 

Kibédi bejglije világszám volt, csak a lényeget nem értettem, hogy milyen bejglit csinálhattak, hogy nem múla el???? Az enyém mindig viharos gyorsasággal el szokott fogyni.....

 

Mézontó!! Részvétem a petárdák miatt... Nem mintha nagy veszteség lett volna, de a tévé hangját már nem hallottuk...

 

 

Boszorka Creative Commons License 2005.01.01 0 0 597
Én emlékszem rá. Benedek Tíbor fantasztikus magánszáma volt. És emlékszem egy még régebbi szilveszteri számra is. Azt Horváth Tivadar adta elő, tényleg nagyon régen még az ötvenes években a rádióban. Akkor azon röhögött az egész város napokig.
Előzmény: szedit99 (595)
Boszorka Creative Commons License 2005.01.01 0 0 596
Mézontóm én is háborús gyerek vagyok, de ez a durrogtatás nyugatról keveredett ide hozzánk. A legnagyobb ilyen jellegű církuszt Németországban éltem át. Akkor nekem teljesen új volt. Mára megszoktam, szinte észre se veszem. Igaz nincs kutyám.
Előzmény: mézontófű (591)
szedit99 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 595

 Elmúla el a karácsony, de nem múla el a beigli.....KI emlészik még erre?

 

Mi a szokott módon szilvesztereztünk hármasban,Ákos unokánk volt nálunk. Szeditúr már 8-kor elaludt, mi Ákossal hol a tévével hol a szgéppel szórakoztunk. Szeditúr éjfél előtt felébredt, gálába vágta magát, durrant a pezsgő, csattantak a jókívánság-csókok, fogadtunk néhány telefonhívást, aztán lementünk az egyedülálló szomszédasszonyomhoz koccintani az újévre. Aztán ki-ki folytatta, ahol abbahagyta: Laci az alvást, mi a szgépet és a tévét 2 óráig.

 

Itt is voltak nagy durrogtatások, sajnáltam a kutyásokat. Az unokahúgomék kutyája egyszer világgá ment ilyenkor, 3 nap múlva került elő a harmadik faluból. Mi nem tudtunk igazán haragudni a durrogtatókra, boldogult úrfikorunkban mi is azt csináltuk egy hajós sógor hozott petárdákat külföldről, mikor itt még szinte nem is ismerték. De az minket is felháborított, hogy tízezreket költenek ilyen hülyeségre, mikor sok embernek még szaloncukorra sem jutott.asztok! Még egyszer nagyon boldog újévet, békés, munkás napokat, jó egészséget kívánok mindannyiunknak!

zi

szedit99 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 594
........Én is csak várok, várok, várok, várok.............

É

Előzmény: NagyonI (590)
pirine Creative Commons License 2005.01.01 0 0 593

Imok !  De   sajnálom,   hogy   nem   néztem   be     akkor    ide!   Jó   lett   volna   a  természet   üzenetével    fogadni   2005.-öt.

 

Himnusz   után   néztem   be,   de   akkor    még   Cet     esti   írása   volt   fenn.

Sehol,  semmi,   a    tv-ben     nem   nekem   való   ment,   olvastam,   lefeküdtem.

 

Délelőtt   nem   engedett    be   az   index.  

 

De   volt   egy   szívet   melegítő ,    boldogító   hívásom   telefonon.   Így    mégis   jól    kezdődött    az   év.

 

Meséljetek !

 

Mézem,  Kedves !   Ezek   szerint    nem   csak   NagyonI    szilveszterét,    a   Tiédet   is   elrontotta   a    csatazaj.   Azt   hittem,   csk   engem    emlékeztet   a   háborúra,   de   még    titeket   is,   akik   éppen    megszülettetek.    Engem    még   az   égen   megjelenő   kondenzcsík   is    megijeszt    most    60   év   múlva   is.   Hát    még   ezek   a   robbanások !

Előzmény: imok (592)
imok Creative Commons License 2005.01.01 0 0 592

A spektrumon természetfilmek mennek!

Pirike, ezt neked is figyelmedbe ajánlom!

mézontófű Creative Commons License 2005.01.01 0 0 591

Boldog Új Évet kuckótársak!

 

Este nem jártam erre...bambán meredtem a világba és reméltem, hogy túléljük a kutyámmal a szilveszteréjjelt.

Alig sikerült.

Miért csinálják? Miért? Tudom: milliárdos üzlet...

Akkor is: csöndet szeretnék! Én háborús gyerek vagyok, még ráadásul...

 

NagyonI Creative Commons License 2005.01.01 0 0 590

Amíg tart a petárdázás, nem érdemes lefeküdnöm. A kutyák úgy tudnak ugatni, mint 10 kutya, ha ugat...

Pedig már kezd fájni a szemem...

Vártam egy picit pirinére , szeditre is, de ......de...

Köszönöm a mai /tegnapi látogatásokat!!

 

Valahogy a Szilveszterek nem igazán sikeredtek nagy bulira nálam...Egyszer fősulis koromban (vizsgám volt 2-án, így nem mentem haza- elmentem moziba. Hát... igen lehangoló volt. Voltunk vagy öten. Vígjáték volt, de nem tudtam nevetni. Elszorult a torkom.

Aztám voltam egyszer egy barátommal a családjuknál. Tényleg a barátom volt. Ez a barátom most karácsonyra elküldte esszé kötetét, és legújabb verseinek CDés változatát. Büszke vagyok rá....

 

Csupán egyetlenegyszer sétáltam Vele az éjszakai Budapesten. Akkor volt a twiszt őrület. De imádtam!!!

 

Pedig rengeteget buliztam az életben. S miután még a legjobb barátházaspárunkkal is sikerült összebalhézni egy ilyen alkalommal, úgy döntöttünk, hogy mi elsején köszöntjük az új évet..

Huszonévig így is volt... Hiányzik... Mert már nincs meg a búvó otthoni tájékunk...Majd 300 kilométerre költözni az OTTHONTÓL majd 60 évesen.... talán ez az öngyilkosság...

 

Hátha minden e világon földi életem, halálom, mindez mese, csalódás, álom?- csak hasból idéztem, s nem biztos, hogy jól...

 

 

Na végre elcsendesült az utca... talán alhatunk egy nagyot reggelig....

 

Szép álmokat...............

Szováta Creative Commons License 2005.01.01 0 0 589
Boldog újévet !!!
ceteris Creative Commons License 2005.01.01 0 0 588

Remélem, hogy a durrogatók a kissebbség, mert azon túl, hogy idegesítő.., tényleg nem 2 fillér ennyi pirotechnikai mizéria..:((

 

Adja az Úr, hogy jobb év legyen az előzőnél, és jövő ilyenkor is köszöntsük egymást, békességben, jobb egészségben, és kevesebb szomorkodni valóval!!!!!!!

Előzmény: NagyonI (586)
ceteris Creative Commons License 2005.01.01 0 0 587

Gratulálok!!!!

 

A legkissebb Mikulás, mintha megszeppent volna.....

Előzmény: NagyonI (584)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.01 0 0 586

A Himnusz alatt mindig végigfut előttem az év. Senki sem ment el tőlünk... Többé kevésbé egészségesek maradtunk... Adósságunk sem növekedett túlságosan..

 

Mi kell még?? Ennél rosszabb ne legyen az előttünk álló év sem.

 

Gondolok a sok szerencsétlenül járt emberre... Hozzon az idő- ha egyáltalán hozhat- mielőbb enyhülést mérhetetlen bánatukra...

 

Gondolataimat a szűni nem akaró petárdák és a soha nem látott mennyiségű tűzijáték (kutyaugatással kísérve) zavarja meg.  Nagyon szépnek tartottam valakinek a gondolatát: szánjuk a durrogásra pazarlandó pénzünket a szökőár áldozatainak megsegítésére..

De nem. Mi durrogunk. Tüzijátékolunk... már aki. Van miből!! Hadd lássa mindenki: nekünk rengeteg eldurrogtatni valónk van.

"ne gondolj a világ bajával...."

 

De ugye a durrogtatók  vannak kisebbségben?

imok Creative Commons License 2004.12.31 0 0 585
Lassan készíteni kell a pezsgőt és a poharat. Boldog új évet!!!
NagyonI Creative Commons License 2004.12.31 0 0 584
  Mi is boldog új évet kívánnánk- ha tudnánk. Mi vagyunk NagyonI itthoni kegűdvenc unokái.
ceteris Creative Commons License 2004.12.31 0 0 583

BUÉK!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cet

Előzmény: NagyonI (582)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.31 0 0 582

Mindjárt éjfélt üt az óra...

 

Boldog új évet!!

Vajon felébred Férj, vagy egyedül ihatom meg a pözsgőt (ami ellen nincs nagy kifogásom, mert igen-igen-igen szeretem.....)????

ceteris Creative Commons License 2004.12.31 0 0 581

Egyetértünk Pirikém!!!

 

Azok a humornak egy egészen másfajta megnyílvánulásai voltak, 60-tól volt TV-nk, és szerettem az akkori kabarékat, pedig alig volt technika, lila köd, sőt még színem sem....

 

Én is úgy döntöttem, hogy idén nem megyek sehova, pont most, amikor a közelbe kellene csak mennem:)))

 

Fiacs sem döntött még, de egyenlőre nem nagyon akaródzik Neki sem kimozdulni....

Előzmény: pirine (578)
kerub Creative Commons License 2004.12.31 0 0 580
Előzmény: NagyonI (574)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.31 0 0 579

Pirike!

m1-Hofi; hamár a régi műsorokat emlegeted...

De nem sok néznivaló lesz; talán inkább a rádió 1/2 9-kor.

Előzmény: pirine (578)
pirine Creative Commons License 2004.12.31 0 0 578

Szép   estét    a   még   otthon    ülőknek.  

Megy   a   küldött   zene   NagyonI.    Kár,   hogy   a   szöveget   nem   értem.   De   a   dallam   kellemes   és   ismerős.

Tv-t   nem   érdemes   bekapcsolni,   sehol,  semmi   fény.....Azok   a   régi   jó   műsorok   a   60.-   70es   években.   Igaz,       utána   mindig   azt   mondtuk,:   a   tavalyi   jobb   volt.    De   erre   már    nincs   mit   mondani.

ceteris Creative Commons License 2004.12.31 0 0 577

Sikerült!! Köszi szépen!!!!

 

 

Mindjárt mehetek készülődni..., nemm tudom, hogy meddig lesztek éjjel, de ha haza jöttem, akkor benézek!!!!

 

Addig is legyetek vidámak, meséljetek sokat, ne nézzetek hülye TV-műsorokat:)), bár néha akad jó is......., egyetek-igyatok (mértékkel), és holnap is csak egy nap lesz!:)))))

Előzmény: NagyonI (573)
ceteris Creative Commons License 2004.12.31 0 0 576

BOSZI!!!

 

NEM TOPIKOT AKAROK NYITNI!!!!! aZT TUDOK, HA AKAROK, DE NEM AKAROK!!!!!

 

Hanem, arra gondoltam, hogy az 50+-on belül lehetnének topikok, mint ez a kunyhó, meg mindenféle témák, mert nem mindenkit érdekel minden...., ezért fárasztja a sok visszaolvasásá, ha győzi....így arról beszégethetsz, ami éppen érdekel.......

 

De, lehet, hogy hülyeség, csak a Fiam mondtaa, amikor meséltem Nekije, hogy mikről beszélgetünk, hogy ez már nem topik (téma), hanem egy fórum!!!!!!

Előzmény: Boszorka (575)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.31 0 0 575

Klassz !!!!!!

 

Nagyonom,

magyarázd már el Cetnek hogy kell topicot nyitni. Please........

Előzmény: NagyonI (574)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.31 0 0 574
Hurrrrááááá  !!!!!
NagyonI Creative Commons License 2004.12.31 0 0 573

Most nagyon izgulok, mert napok óta készülök ennek a zenének az elküldésére. Remélem, sikerül... Ma nem fogom feladni, bocs... Most még keresem a magyar fordítását (segítség!!!) De nem tudok várni a próbálkozással.

 

Mert mindenkinek, de legkülönösebben  a természetet, a fákat, madarakat szeretőknek.....   küldöm.

 

 

Jaj...

de azért az angol szöveget mellékelem...

 

 

I see trees of green, red roses too
I see them bloom for me and you
And I think to myself what a wonderful world.

 

I see skies of blue and clouds of white
The bright blessed day, the dark sacred night
And I think to myself what a wonderful world.

 

The colors of the rainbow so pretty in the sky
Are also on the faces of people going by
I see friends shaking hands saying how do you do
They're really saying I love you.

 

I hear babies crying, I watch them grow
They'll learn much more than I'll never know
And I think to myself what a wonderful world
Yes I think to myself what a wonderful world.

 

 

Szováta Creative Commons License 2004.12.31 0 0 572
Én is... legalábbis megpróbálom....
Előzmény: ceteris (571)
ceteris Creative Commons License 2004.12.31 0 0 571
Hiszem........!!!!!!
Előzmény: Szováta (570)
Szováta Creative Commons License 2004.12.31 0 0 570
Igazad legyen..:)))
Előzmény: ceteris (568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!