Keresés

Részletes keresés

Sonya91 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 765

Én is ezt tudnám első körben javasolni. Illetve célravezető lehet még a szoftverfrissítés (ami egyben újratelepítés is ugye).

Előzmény: alexandercoe (763)
TamiBT Creative Commons License 2015.03.23 0 0 764

 - probabol nem tesztelted-e egy masik kartyaval is?

Előzmény: alexandercoe (763)
alexandercoe Creative Commons License 2015.03.21 0 0 763

Szatok! 

 

Gopo 3+ black kameràmmal van egy kis prblémàm. Az a baj, h nem rögzít videot. Pontosabban filet csinál a kártyán,de nem lehet megnyitni a videot. A legzavaróbb az,h van amikor ua beállítással ugyanakkor viszont működik és megnézhető videot készít. 64-es samsung evo class 10 van benne,olvastam,h a 64-eskártyákat nem szerették régebben,de lehet ez a baj?

köszi

 

Gergő

Sonya91 Creative Commons License 2015.03.20 0 1 762

iPhone és iPad! :D 
Viccet félretéve fogalmam sincs. Guglizz rá, biztos találsz használható információt.
(Amúgy közel sem vagyok benne biztos, hogy minden típust támogat az app)

Előzmény: Eifried Melinda (761)
Eifried Melinda Creative Commons License 2015.03.20 0 0 761

Sziasztok! Nemrég vettem én is 1 hero 4 black kamerát, minden jó vele, viszont az élőképpel vannak gondjaim androidos platformon, mert az asus me173x tableten nincs élőképem, viszont kipróbálva több telefonon, amelyek a környezetemen barátoknak vannak, van amelyiken van, van amelyiken nincs. 2 éves motorola motog-g-n például megy, atab 5-ön nem megy, 1 hónapos alcatelen nem megy, de samsung galaxyn megy, többféle androidos verzión próbálva sincs semmi rendszer, mert az alcatelen 4.4.2 van , a tableten 4.2.4 van, a huawei telefonon 4.3 és azon megy.Tudja-e valaki mi miatt van ez így, illetve mi a megoldás, mert leginkáb a 4.2.4-es asus tableten használnám?Köszönöm, üdv.: Jani

badmad Creative Commons License 2015.03.15 0 0 760

Valószinűleg a program azt hiszi, hogy képszekvencia, vagyis time-lapse-nak nézi az egymás utáni képeket. Emiatt minden kép 1frame hosszúságú, azaz 1/25mp hosszú. Nem ismerem a programot ennyire, de tuti, hogy valahol meg lehet adni a beillesztett képek hosszúságát, valószinűleg egyesével. Egy ilyen képnél az általánosan elfogadott hossz a 3-5mp szokott lenni, ennél rövidebben csak ha zenére, ütemre váltanak, hosszabb csak akkor legyen, ha meg tudod mozgatni, mert unalmas lesz nézni.

Előzmény: Mendoza (759)
Mendoza Creative Commons License 2015.03.15 0 0 759

Sziasztok,

 

Gopro studioban probalom a videokhoz adni a fenykepeket is, de azt egy "fajl"-ba rakja es irtora felgyorsitja. kb 20 kepem van es 0,25 mp alatt vegigporgeti.

ha belassitom, akkor meg tele lesz zold es lila vonalakkal... :(

 

Hogyan tudom ezt orvosolni?

Koszi!

Alfalaca Creative Commons License 2015.02.24 0 0 758

Biztos lehet saját bukót vinni, de mivel nem motorozok ezért nekem nincs. :(

Előzmény: Sonya91 (756)
badmad Creative Commons License 2015.02.24 0 0 757

Budaörsön, meg a Kozma utcában is én a saját, motoros bukómban mentem mindig, sosem volt ebből probléma.

Előzmény: Sonya91 (756)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 756

Saját bukót nem lehet vinni (amin esetleg van fix mount)? Amúgy, ha már itt tartunk, Pesten nem tud valaki egy fasza gokart centert, jól karbantartott, gyors gokartokkal és hosszú pályával?

Előzmény: Alfalaca (753)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 755

Köszi a tippeket mindkettőtöknek!

badmad Creative Commons License 2015.02.24 0 0 754

A 4black is hamar lemerült, igaz, folyamatosan -5fok körüli hőmérsékleten használtam még csak. Sajna ehhez még nem láttam olyan szilikontokot, mint a 2-höz volt. Mondjuk egy 2x5ujjas bűvésztanulmány volt, mire belepaszírozta az ember, de sokat védett a hideg ellen.

Előzmény: Alfalaca (753)
Alfalaca Creative Commons License 2015.02.24 0 0 753

köszönöm a válaszokat

akkor megnézem a gyorsabb kártyát

 

Közben nézegettem a képeket és elvileg bukókeretes a gokart ahova megyünk, szóval majd írok nekik és akkor inkább a csőre fogatom.

kocsi Creative Commons License 2015.02.24 0 0 752

Hero3-t én sem használtam protune módban, de hero2-nél sokkal nagyobb filemérettel és sokkal gyorsabb akkumerüléssel járt. (Nem csak pár százalék, jelentősen nagyobb áramfelvétel)

 

Képminőségben egyértelműen jobb, de a fentiek miatt meggondolandó.

Előzmény: Sonya91 (749)
badmad Creative Commons License 2015.02.24 0 0 751

Sajnos erre vonatkozóan nincs még tapasztalatom. És bevallom, nem is emlékszem, hogy a 3black-en használtam-e a protune-t.

Viszont ha bekapcsolva marad, az sem okozhat nagy gubancot, hiszen a paraméterek rontani nem fognak, csak nagyobb adatmennyiséggel kell számolni. Ha kikapcsolod, max ez történik: magas ISO=sötétben szarabb képek; színprofil=élettelen, színtelen képek; élesítés=kevésbé kontúros, mosottabb kép. Az expokorrekció okozhat gubancot, akár fel-, akár lefelé állítod, pont emiatt én ezt nem állítgatom, ha netán az egyenlítőn, vízparton használnám, akkor talán levenném 1 fényértékkel. De még havon sem kellett belenyúlni a lenti beállításokon kívül.

Előzmény: Sonya91 (749)
badmad Creative Commons License 2015.02.24 0 1 750

Csakis a gyorsabbat venném. Egy 100ezres kameránál nem szabad a kártyánál pár ezresen spórolni.

A sisakpánt megmarad, de nem 100%-os, arra azért készülj fel, pláne nem gokarton, ahol nagy G erők is hatnak. Tehát sosem lesz olyan stabil, mintha felragasztanád. De elég jól lehet rögzíteni.

Előzmény: Alfalaca (747)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 749

Értem. Azzal kapcsolatban esetleg van tapasztalatod/információd, hogy mikor nem (szabad) érdemes bekapcsolni a protune-t? Illetve sima Hero 3 Black-el is érdemes alapvetően bekapcsolva tartani?

Előzmény: badmad (746)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.24 0 1 748

Szia!

Alapvetően a legfontosabb, hogy Class10-es legyen a kártya és lehetőség szerint minél jobb minőségű. Gondolok itt pl. a Sandisk-re, Samsung-ra, de jó lehet akár a Kingston is. Tapasztalatok és vélemények alapján elmondható, hogy a Sandisk Ultra típusú memóriakártyája a legjobb. Viszont ebből következően drága is.

Full HD-s felvételek roppant nagy adatmennyiséget generálnak, ami így kártyát is rendesen igénybe veszi felvétel közben. (A GoPro szoftvere automatikusan megvágja felvétel közben a növekvő adatmennyiséged 3,6 GB-onként. Teszi ezt azért, mert egyszerre csak ekkora adatmennyiséget tud biztonságosan kezelni a kártya. Azonban összefűzés után 100%-osan visszaállítható az eredeti felvétel.)

A kapacitást tekintve, a 32-es elég tud lenni, de ha sokszor vagy úgy, hogy egész nap szeretnéd használni hosszabb/rövidebb felvételekre (persze nem non-stop), akkor lehet, hogy a 64-es jobb választás.

 

Fontos az írási/olvasási sebessége is a kártyának. Evidens, hogy minél nagyobb ez a szám, annál jobb.

Összességében tehát elmondható, hogy egy GoPro, jó minőségű, minimum Class10-es, megfelelő írási/olvasási sebességű kártya nélkül egyenlő egy darab téglával....használhatatlan lesz....!
Így én azt mondanám, megéri a befektetést az általad linkelt drágább kártya (a Sandisk Ultra viszont már tényleg nem létszükséglet), hidd el hosszútávon megköszöni....!


Ja igen...a fejpánt. Szerintem megáll a bukón, bár próbálni még nem próbáltam.

Előzmény: Alfalaca (747)
Alfalaca Creative Commons License 2015.02.23 0 0 747

üdv mindenkinek

Pár napja kaptam ajándékba egy GoPro Hero-t. Elkezdtem beszerezni hozzá a különböző tartókat viszont a memóriakártyával hadilábon állok mert sehol sincs arra utaló információ, hogy mondjuk 1080p/30fps vagy 720p/60fps esetén mekkora adatmennyiségről beszélhetünk.
Az alábbi kártyákat néztem ki: 

  • Samsung 32GB SD micro PRO (Class10, UHS-1 Grade1) (MB-MG32D/EU) memória kártya Olvasás 90MB/s - Írás 80MB/s  14900Ft
  • Samsung 32GB SD micro EVO (Class10, UHS-1 Grade1) (MB-MP32D/EU) memória kártya  Olvasás 48MB/s - Írás 48MB/s  8999Ft

Mind sebességben, mind árban is nagy az eltérés. Elég neki a kisebb írási sebesség ?

 

Illetve a közeljövőben mennénk gokartozni és érdekelne, hogy ez a fejpánt megáll-e a bukósisakon ? ( ugye a 3M-es talp nem jöhet itt szóba hisszen elég macerás eltávolítani ) 

badmad Creative Commons License 2015.02.23 0 0 746

Igen, ezekkel a beállításokkal:

auto white

gopro színséma

max ISO6400

sharpness high

expo compensation 0

 

Előzmény: Sonya91 (745)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 745

Ezek szerint te a protune-t mindig bekapcsolva tartod?

Előzmény: badmad (744)
badmad Creative Commons License 2015.02.23 0 0 744

Na közben a facebookon kiderült, hogy ezek a felvételek sima, alapbeállításokkal készültek, semmi tuning, semmi protune, stb. Mondjuk én sosem próbáltam a 4blacket protune nélkül, de nekem is csak az alap színminta van kiválasztva.

Előzmény: Sonya91 (743)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 743

Tehát nem csak nekem tűnt úgy:)

Előzmény: badmad (742)
badmad Creative Commons License 2015.02.23 0 0 742

Nagyon fura, mert ez alapján a legolcsóbb goprot, vagy a Drift Stealth2-őt választanám. Viszont a gopro4 black képe engem meggyőzött, hogy nem vettem rosszat. :)

Előzmény: Sonya91 (741)
Sonya91 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 741

Szerintetek mennyi értelme van az efféle összehasonlító kamerateszteknek? Ráadásul szöveg nélkül??! Youtube-ra feltöltve.... 

(csak nekem tűnik úgy, hogy pl a 3+ képének színei néha mélyebbek, néha pedig fakóbbak lennének...pl az autó pirossága)

 

https://m.youtube.com/watch?v=UAFO1bKxsEg&feature=youtu.be

 

Cooper AoNang Creative Commons License 2015.02.15 0 0 740

Májusban visszatérünk rá. :-)

Előzmény: jaszy1 (739)
jaszy1 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 739

Engem érdekelne, persze az ár is kérdéses :D

Előzmény: Cooper AoNang (737)
jaszy1 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 738

Tudom hogy nem olcsó de "sétálós" videóhoz nagyon jó lenne.  Motoron nekem a tükörszáron van, remeg kicsit, de elfogadható.

Előzmény: badmad (736)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.02.14 0 0 737

Nekem van egy jutányos áron eladó kézi gimbalom, mert most kaptam meg a gyártótól az új modelt tesztelésre. 

Fei-Yu G3, 2-tengelyű, májusban megyek haza. Ha valakit érdekel, üzenjen!

Előzmény: badmad (736)
badmad Creative Commons License 2015.02.13 0 0 736

A kézi gimbal jópofa, csak elég húzós, még ebayről is.

Nálam motoron a villahídon, vagy a mellpántra van feltéve, vagy ha van idő, akkor ahova épp fel tudom rögzíteni (tükörcsavarok, vagy hátsó lábtartó, stb), snowboardon a sisakon, vagy síbotból készült selfie-boton, wakeboardon is bot, a deszkára ragasztott tappancs, vagy térd alatti pánt, vagy most vettem egy kesztyű-szerű tartót, meg van egy hasonló markolat, mint a gyári úszómarkolat, de egy pánttal a felkarhoz rögzíthető, így nem vész el.

Előzmény: jaszy1 (727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!