Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2019.05.18 0 1 1717

Ez a hozzászólás mindent elmond Rólad - a hozzáértésedről, a viszonyodról a zenéhez, a személyiségedről!

Világosan leírtam, hogy Te nem érted, arról csak Te tehetsz - általánosságban írtam amit írtam, arról ami nem csak egy konkrét típusnál áll fenn, hanem szinte bármelyiknél! Hogy ezen mit nem lehet megérteni, fel nem foghatom!:(((

AJ

Előzmény: csárlisín (1712)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.17 -11 0 1716

hallgass meg, próbálj ki egy példányt, de akár vehetsz is magadnak, nem fox tönkremenni bele.

elfér a pc,laptop, tablet mellett , aztán majd meglepődsz, mit tud a kicsike.

azért , egy ásónyomra álljál meg, amikor majd összehasonlítasz vele bármit, vedd figyelembe , hogy

tízenpárezer forintos cuccosról van szó.

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1713)
Mono SE Creative Commons License 2019.05.17 -2 0 1715

ja, a "kultúrális elvárások" mindig árulkodnak - kiógnak, mint kapanyél a szájból ;Đ

Előzmény: Alex Raps (1714)
Alex Raps Creative Commons License 2019.05.17 0 0 1714

Lépre mentél fater. :) A tényleges kultúrális elvárásokhoz sok köze valóban nincsen, de ahhoz a házimozi hangzáshoz amelyről oly sommásan (és állítólag objektíven) sikerül itt megnyilatkozniuk némely audiofileknek, ahhoz viszont nagyon is sok van. Mert ha nem nézed akkor nem is hallhatod. Ha nem hallod, akkor vajon mi lehet a fikázás tényleges alapja? ;) 

Előzmény: btamas70 (1711)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 1713

Hogy ez "pumpálja a basszust", hehe. 

 

https://youtu.be/0p6Wv6VGrsQ?t=88

 

 

Előzmény: csárlisín (1712)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.17 -11 0 1712

"de terjeszti"

idefigyelj, papagésa!

leírtam az alkalmazott készülék beállításaimat, hangügyileg, amint te is megtetted.

éppen személyed az, aki megpróbálja bemesélni , hogy az milyen jó.

magasról lexarom, ki hova tekeri a potikat, mindenkinek a magánügye, a laikusoknak is.

a zenéket amiket kedvelek, úgy szeretem hallgatni, ha dübörög a hangsugárzó.

még ha halkan szól is, legyen testes a hangzás.

az erősítőd márkáját , típusát nem tom' miért nem lehet közzétenni?

lódíthatsz is akár, úgy sem fog senki se leellenőrizni.

nálam , most éppen ez a szett pumpálja a basszust

naná, hogy a majdnem teljesen feltekert bass potijával

i love bass!

Előzmény: AudiJo (1710)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 1711

"Blade Runner 2049 és az Aquaman amit meg sem merek kérdezni a nagytudásúaktól hogy látták-e, nehogy kiderüljön az hogy nem"

 

No és ha kiderül, akkor mi lesz? Mi köze a tudáshoz, vagy akár a műveltséghez, hogy valakit nem hoznak lázba a hollywoodi szórakoztatóipar "szuperprodukciói"?

Előzmény: Alex Raps (1706)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.17 0 0 1710

De terjeszti - és ez a nagyobb baj!:((( Ráadásul a laikusoknál - általában - hamarabb megragad mint a valóság!

AJ

Előzmény: Mono SE (1709)
Mono SE Creative Commons License 2019.05.17 -2 0 1709

A buta ember valóságával nem kell vitába szállni, mert a létezése elleni támadásnak veszi. Számtalan valóság létezik, mindenkinek joga van a sajátjához, nem kell lemenni a szintjére. Ennyi.

Előzmény: AudiJo (1708)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.17 0 0 1708

Ezt anno már Darvas is leírta a HFM-ban, hogy hifis ismerősével volt akusztikus zenei koncerten és az ismerőse ott is feljebb csavarta volna a magasakat!:))) Sztem régi dolog ez már, hogy a különféle művi megjelenitőknél szeretik az eltúlzott színeket/hangokat - gondoljunk csak a színes-szélesvásznú mozifilmekre vagy a korai színes televíziók eltúlzott szín beállításaira. De nekem nem is ezzel volt bajom - ha valakinek úgy tetszik, hát nézze/hallgassa úgy! Ez sztem akkor válik elítélendővé amikor ez válik a valóság mércéjévé és ez az "álomvilág" válik követendővé!

A konkrét bajom meg csárlisin azon két kijelentésével volt, hogy a kis teljesítményű erősítő az gyenge és vérszegény megszólalású és ezt gyenge, vérszegény megszólalást szerinte a hangszín szabályzókkal kell/lehet kompenzálni! Erre írtam, hogy ez nem igaz és butaság, nem kellene ezt a tévhitet terjeszteni!

AJ

Előzmény: quad (1693)
quad Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1707

Bocs, de a hozzászólásodat inkább Csárlinak kellett volna címezned. Ő az aki csak feltekert basszussal tudja elképzelni a zenehallgatást. 

Én pont azt mondom, hogy jó rendszerbe egyáltalán nem kell hangszínszabályzó. (Ha jól értelek, végső soron te is ennek a híve vagy)

 

Azt meg már a hozzászólásom elején mondtam, hogy házimozit csak kiállításokon vagy a MM-ban hallottam, azokra inkább a természetellenesen felcsavart basszus volt a jellemző. (Ez valószínűleg megegyezik azzal a jelenséggel, amit már a HiFi magazin is észrevételezett, hogy a boltokban hallható készülékeken mindig fel van csavarva a magas és a mély poti, mert a vásárlók jó része ezt szereti)

 

Előzmény: Alex Raps (1706)
Alex Raps Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1706

Ebből a megközelítésből má megin' túlcsordul az előítélet. Segíts már megértenem hogy a hatszázas sorozatú B&W hangszórókkal magát körbebástyázó felhasználó, miféle elképzelés mentén tekerget bármiféle pótmétert a hasonló osztályban játszó erősítőjén a kibaszott hangerő gombon felül? Ugorjunk: Ha nekem mondjuk 10 milliós házimozim van akkor logikus hogy a magas és a mély ki is van maxolva? Ne találgassunk már ki ilyen hülyeségeket! 

Az a tapasztalatom hogy egy bizonyos hardverminőségi szint felett csak forrásanyag függő a mélyek v. a magasok túlgondolt mennyisége. Magyarán balfasz volt-e a hangmérnök vagy sem, aki lekeverte a filmet. Tömérdek olyan filmem van, ahol a helyén van és csattanós a mély - nem cincog a magas - és előfordulnak olyan forrásanyagok - igaz nem túl sok - ahol elszínezetten és kiemelten életszerűtlenül dübörög* meg fülsüketítő a magas. Ilyet persze csak az tapasztalhatott aki megnézett már házimozin pár filmet (és itt nem kettőre, hanem sok százra v. ezerre gondolok). ...és a zenei anyagokkal is pontosan ugyenez a helyzet. A LossLess 90% szépen szól a házimozin és a maradékot pedig elcseszi a jómunkásember hangmérnök. Sebaj. A vonat is szokott késni.

Az pedig hogy az önmagukat audiofilnek kikiáltó nagyon szűk létszámú, kényeskedő közösség erről mit gondol azt pedig tökre leszarom. :) 

 

 

*pl. közelmúltból: Blade Runner 2049 és az Aquaman amit meg sem merek kérdezni a nagytudásúaktól hogy látták-e, nehogy kiderüljön az hogy nem. 

Előzmény: quad (1698)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1705
Előzmény: csárlisín (1704)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1704

béközéptamás is megvolt mára

a harapóslónak biztos!

húzzál is el, azt keresd meg az elgurult gyógyszeredet, ha meglesz ihatsz is rá

neked már úgyis mindegy..leszerepeltél , mint bangóné:)))

Előzmény: btamas70 (1702)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1703

"a fő cél az, hogy ... mintha benne lennél a filmben , elölről, hátulról, oldalról jönnek a különböző hangok.

 

A félsüket v nárcisztikus házimozistának a színházban / koncerten is nyilván az a fő célja, hogy ott tülekedjen a színpad közepén. Főszereplőnek, sztárnak képzeli magát vagy csak 1xűen nagyothall szegény? Ki tudja..

Előzmény: csárlisín (1700)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1702

"jönnek a huhogók"

 

Már itt is vannak!

https://www.youtube.com/watch?v=AyNaZA8TBlA

Amit mostanában összesüketeltél, vedd úgy, hogy hozzád "beszélnek". A megfelelő nyelven, hogy tutira ne érthesd félre. B-középtamás is megvolt mára, pápá:)

Előzmény: csárlisín (1700)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1701

mi van , te billentyűhuszár?:))

baszki, van itt autóhifi, blutusz, occó hangfalak, gettóblaszterek, stb. minden, ami hangot ad ki.

ráadásnak még itt vagy te is, aki mindig belepukizik a nagyok dolgába

keress inkább egy árnyékszéket magadnak, oszt húzd le magad , soha hasta la vista:)))

Előzmény: btamas70 (1699)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1700

minél jobb basszus ecetera, ecetera

nem csak az!

a fő cél az, hogy mivel szét vannak rakva a hangszórók, olyan legyen a hatás , mintha benne lennél

a filmben , elölről, hátulról, oldalról jönnek a különböző hangok.

a .1-re, a mélynyomóra meg azért van szükség, hogy az erős robajok, robbanások is kellő

vehemenciával szólaljanak meg.

van egy kisebb teljesítményű 5.1-em, és zenére is kellemes hangzása van.

mindjárt jönnek a huhogók, de nem!

semmiféle averzióm sincs a hallgatása közben.

Előzmény: quad (1698)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1699

A fórum alcímét (nem "többi audio", hanem a hifi, a mid-fi és a high-end országa) is el teccett olvasni? Teccikérteni?:))

Előzmény: csárlisín (1697)
quad Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1698

Nézd, nekem nincs házimozim, valószínűleg nem is lesz, így a házimozizást csak néhány demóból, illetve a házimozisok elmondásából ismerem.

Ennek alapján nekem úgy tűnik, hogy a házimozinál első helyen a minél jobb basszus és a magas hangok visszaadása áll. Ugyanakkor a hifizők a rendszer linearitására törekszenek. 

 

Előzmény: csárlisín (1696)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1697

a hegy meg előbb fog menni mohamedhez, minthogy béközéptamás megértse, a házi mozi ugyanúgy

erősítőket , hangfalakat tartalmaz, mint a többi audió.

 

 

Előzmény: btamas70 (1694)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1696

aki hozzászokik a házi mozi hangzásához

csak hogy , a házi mozi  rendszerek között óriási különbségek vannak.

nem mindegy, hogy egy kis/kisebb teljesítményű , tízen párcentis mélynyomóval szerelt szettet

hallgatunk, vagy pedig többutas szatellitekkel , min. 20 centis subwooferrel rendelkező

nagy/nagyobb teljesítményű cuccost.

ez ugyanígy igaz a sztereóra is. 

Előzmény: quad (1693)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1695

Van azért itt egy kis bibi...

 

Mesélje el valaki, mi keresnivalója van a

Hi-Fi,  Mid-Fi és High-End országában

a házmozinak?

Előzmény: quad (1693)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1694

Előbb fog a 🐴 háton úszni, minthogy sramlikarcsi ebből bármit is megértsen:Đ

Előzmény: AudiJo (1692)
quad Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1693

Egyetlen egy okból akár igaza is lehet Csárli kollégának: nem a hifi, hanem a házimozi topicban vagyunk. :-)

 

Még a "nyomtatott" HiFi-Piac-ban volt egy riport egy hifi guruval - azt hiszem Van den Hul-lal - aki nagyon szépen kifejtette, hogy a házimozi, a túlzott mély és magas hangjaival eldeformálja az emberek hallását. Aki hozzászokik a házimozi hangzásához, annak az élő zene, és az azt hűen visszaadó sztereó  berendezések mélyei és magasai már szegényesnek tűnnek. Emiatt a házimozisok nem is gyakran járnak élő koncertre sem.

 

Ízlések és pofonok különbözőek, kár vitatkoznotok. Szerintem a kiegyensúlyozott hang visszaadás hívei soha meg nem győzik a házimozisokat és vice versa.

 

 

Előzmény: csárlisín (1691)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1692

Veled ellentétben én eléggé szabatosan leírtam a véleményem a kis teljesítményű erősítő vérszegény megszólalásáról és a hangszín szabályzásról amivel sztem nem korrigálható a gyenge, vérszegény hangzás a hangszín szabályzóval! Ezt Neked kellett volna cáfolnod (már ha vitatkozni kívánsz velem), de a meglehetősen szürreális megfogalmazásodban ezt meg se kísérelted csak előadtál egy gondolat-kísérletet, amit semmi nem bizonyít! Képzeld, én is próbáltam az audio-kultúra nulla óra nulla perce a hangszín szabályzást különböző erősítőkön és mindig arra kellett jutnom, hogy ami gyenge, vérszegény, az a  bass-t rátekerve sem lesz izmos-erőteljes a hangzása, csak a felső basszus kezd el kontrollálatlanul brummogni-puffogni vagy rosszabb esetben döngeni mint a vashordó. Ez még csak nem is rendszer függő - bármely erősítő hangfal kombináción így van. Épp a hangszín szabályzók elvéből következően - a legmélyebb basszusra nem igazán van hatással, csak a közép alját - a basszus tetejét "tolja meg", tehát csal! Hogy ezt sokan nem tudják/nem veszik észre és bedőlnek a gyártók marketing szövegének, attól még ez így van (legalábbis az integrált erősítők 99%-ánál). A grafikus ekvalizátoroknál egy picit jobb a helyzet, mert ott legalább van lehetőség kicsit pontosabb beavatkozásra, persze mindennek isszuk a levét a fázis-frekvencia viszonyok torzulásában!

Természetesen magadnak úgy q..rod el a hangzást ahogy akarod, ahhoz semmi közöm, viszont mikor nagy hangon öblögetsz butaságokat és ezzel ismeret-terjesztesz, akkor engedtessék meg, hogy közbe szóljak és nem is a Te érdekedben, hisz rólad láthatóan lepörögnek az észérvek, hanem azok érdekében akik olvassák a butaságaidat és nem tudják megítélni, hogy az ténylegesen butaság! 

Zenei mániám nincs - szeretem a tartalmas zenéket! Hogy ez Neked magas - arról én nem tehetek! Úgy tapasztalom, hogy veled nincs semmiféle közös halmazunk a zenehallgatás illetően!

AJ   

Előzmény: csárlisín (1689)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1691

a tamáskodó béközéptamással meg végképp nem!

az ide linkelt cikkben, azért elhangzik , hogy "ízlés dolga".

vidiből is volt jó néhány nekem, és linear állásban gyenge, xar hangzása volt=sokol rádió

de hát házi mozi topikban vagyunk

vedd ki az 5.1-ből az 1-et, a mélynyomót , aztán meglátod/hallod a különbséget.

ha még sem, a xarul beállított cuccosoddal kiölted a sertéidet:)))

Előzmény: btamas70 (1684)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.16 -1 0 1690

Hát ja. Van a schwyzerörgeli nevű népi hangszer, és nem félnek használni...

 

 

 

 

Előzmény: AudiJo (1687)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1689

zagyvaság

ide figyelj , papagésa!

mitől az?

azért, mert te írod?

a 3 pontban megfogalmazott válaszom egyikében sem tudsz érdemben megcáfolni, csak kategorikusan

kijelented , hogy az xerinted bizony nem jó.

számomra meg az nem elfogadható, ahogyan te vélekedsz a témáról.  

amikor a hangrendszereimet építettem, soha nem szorultam rá mások segítségeire

(az itt mellveregetőkére meg végképp nem)

a saját szájam íze szerint alakítottam, és a hallásomra hagyatkoztam a beállításokkor.

felesleges is a további szócséplés, mert teljesen mást gondolunk róla.

a perdöntő az lehetne, ha élőben meghallgathatnánk , hogy ki milyen hangzást részesít előnyben?

aztán ott ki lehetne fejteni érveinket

csak hogy , engem speciel abszolút nem érdekelnek a zenei mániáid.

 

egy adalék ehhez, a múltból:  az utcán a piros lámpánál megállt egy amerikai izomautó

mivel jó idő volt leengedett ablakokkal, az utastérből stílszerűen billy idol egyik száma üvöltött

de annyira xarul, mivel mély az nem igen volt benne , hogy rossz volt hallani  .

egy combosabb erősítővel meghajtott min. 30-as subwoofernek a dörmögése hiányzott a hangképből.

 

Előzmény: AudiJo (1682)
Alex Raps Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1688

Nem is értem hogy miért, de imádom a Schramlit. :) Valószínűleg azért mert egyáltalában nincsen benne a genetikámban. :D 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!