Keresés

Részletes keresés

NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 730

Tudod kerub, tudathasadásos nagyi vagyok... De jóban vagyok magaimmal.....

 

Kiváncsa szokott hátbaveregetni, amikor azt hiszem, hogy a világ fájdalma az enyém. Ha kell, elég erőszakos... Na már most én a 90 kilót céloztam mag... hurráááááá!! sikerült!!-- szal egy depiből kicincálni nem könnyű dolog. De ha segítenek neki, akkor kivonszol...

 

Sneci! Te árulkodó Júdás!! Nem kapsz piros tojást!!!Jóvasnna... azé szeretlünk mindannyian....

nettomazsola Creative Commons License 2005.01.10 0 0 729
tobb mint 30 eve voltam utoljara Gyurufun (uristen ...) akkor eppen kihaloban volt ... dejo, h ilyen okofalu lett belole! csodalatos taj, csodalatos a falu is.

kecskesajt meg a kedvencem, csak borzatszo draga. (mindenhol a vilagon)

gyerekkel elnek ott?
(kecske kepet kerek!!)
Előzmény: szedit99 (706)
sneci Creative Commons License 2005.01.10 0 0 728

Itt van.

Előzmény: kerub (727)
kerub Creative Commons License 2005.01.10 0 0 727

Nagyon!

 

mi itt már elkereszteltünk Evicka von Levickának, Kiváncsa még verset is írt hozzád igaz azután eléggé el nem ítélhető módon eltünt.

Remélem visszajön!!!!!

 

Porszívozni nem annyira szeretnék, de a kabáttartót ( fogast?) azt fel tudom szerelni, voltam én iparos is...

Előzmény: NagyonI (693)
tölgy Creative Commons License 2005.01.10 0 0 726
/szuláksó/
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 725

Én meg téged véltelek fölfedezni a nagyapa mögött/melletti szépségben!!Nem volt szóbeszéd a családban, hogy hasonlítasz a nénédre??

 

Mennyi mindenhez értettek!! Hogy csinálták?? Én meg itt tökölök egy vacak négyzeten- dicsekedtem az új készítménnyemmel a tanítványomnak, hát erre kiderült, hogy varrónő::(( Dicsekvésből Sopánka T.Ancsa lett). A pecs lényege, hogy a varrásoknak nagyon precíznek kell lenni. Hát ez az, ami nálam sose az. De miután sose voltam precíz, nekem nem is szabadna ilyesfajta munkát csinálni... de csinálok... És kapkodok... és türelmetlen vagyok... Mindjárt akarom látni a végterméket... Semmi erőlködés... Csak úgy lazán...

De juszt se hagyom abba... Görbe? Görbe... nem stimmel? Nem. De jóóóóóóó!!!!

 

Hogy tudtak őseink házat építeni, bútort farigcsálni, ennyi gyereket, unokát eltartani....  ??????

 

Kiváncsiak lesznek ránk is?? Nem kellene feljegyzéseket készítenünk?? Nem.,.. ez röhejesen hangzik...

 

 

Előzmény: tölgy (723)
kerub Creative Commons License 2005.01.10 0 0 724

Nagy igazságot mondasz az ösök emlékének megőrzése és további eleink kutatása dologában.

Fiatal emberként mindig kibujtam az ösök felemlegetése és lajstromba vételének megbeszélése  előll ha apám előhozta a témát.

Aztán eltelt méhány ( tíz) év és kezdett érdekelni de már nem volt aki elmondja, legalább is azt hittem.

Most néhány éve apám hagyatékát rendezve találtam egy iratcsomót és jónéhány régi vastag kartonra rakott fotót.

Meghatottan gondolok még ma is apámra ha ezek a felvételek a kezembe kerülnek.

Képzeljétek, minden kép hátlapját feliratozta, hogy kit/kiket ábrázol, mint aki tudta majd egyszer mégis érdekelni fog amit annyiszor próbált elmondani nekem.

Ez egy ilyen üzenet volt ami azért csak megérkezett...

 

Nem kis élmény látni az ükapámat, ükanyámat egy 1852-ben készült felvételen.

 

Ma már rajtam/ rajtunk a sor felírni kik vannak a képen hátha lesz valaki akit érdekel majd....................... 

Előzmény: mézontófű (720)
tölgy Creative Commons License 2005.01.10 0 0 723
nekem is van a mozsgói nagyapámékról-apum a kisfiú

/nagyapán 10 éves korában leesett a cseresznyefáról, eltört a kjobb keze, elüszkösödött, és le kellett vágni félferkarcsonkkal élte végig az életét-81 évesen ment el/ és a házat magamögött sajátkezével épitette mikorra megszületett az egy szem fia!és most ezt adtuk el a jóminőségű földjével együtt, nos anno mikor ifju házasok voltak nagyanyámmal-aki egy éves koromban halt meg, éppen 50 évesen-már tuléltem, hhhhhhh..., nos a falunk kastélyának ura nyittatott utcát, házhelyet a dolgos .. napszámos? parasztok megkötése érdekében, részletre, de belevágtak.
és nagyon nagyon szegények voltak, legkisebb lányt már nem tudták tartani, odaadták örökbe nagyapám növérééknek Pécsre. Ő ma olyan szuper nagyi mint Ti vagytok! :-) csak a lábát farigcsálják a dokik, már térdnél tartanak:-( most lesz 70 éves, csupasziv, unokázik, csodásan kézimunkázik...és mosolyog! /

na elég ennyi az emlékekből mára.

most látom, nincs is a képen már a legkissebb lány:-(
mézontófű Creative Commons License 2005.01.10 0 0 722

Brokát, taft, organdi, zsozsette? Ott??? Nem, ez a parasztasszonyok fekete fényes anyaga volt, jó strapabíró.

A taft ruhára nagyon vágytam 15 évesen. Anyu varrta a ruháimat, de taft akkoriban nemigen került a gépe közelébe...

Szedi biztos megmondja, hogy milyen anyag volt.

 

Tudod, mi is hogy szenvedtünk, amikor rokonlátogatóba mentünk a valakihez... most pedig nagyobbik öcsémmel versenyre kell kellnünk 1-1 emlékképért.

Most azért elég szépen összeállt a sor ükapámig...

Mivel foglalkozhattak? Nagyapám már mesterember volt, de dédapám aligha, szabad emberek voltak az biztos, mert költöztek a nagycsaládok.

Szerinted hogy költöztek 12 gyerekkel??? Mondjuk 1866-ban... Pedig tudom, hogy pont akkor költöztek a kolera elől. (Utólag, aki megmaradt).

Ekhós szekérrel? Vagycsak úgy, felpakoltak a szekérre és mentek?

Előzmény: NagyonI (721)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 721

Férj nagyapja évekig "üldözte" Férjet és nővérét azzal az ötletével, hogy lediktálja nekik az életét. Hogy bánja Férj, hogy elmenekültek a diktálások elől!!

 

Nem hinném, hogy klott lehetett az anyag... bár biztos az sem egyféle volt, mint a tornagatyánk... Nekem még fekete klott tornanadrágom volt fehér blúzzal...

 

A brokát az ruhára nehéznek tűnik. Volt még vagy van is? zsorzsett, meg taft. Taft ruhám volt egyszer! Nővéremtől örököltem. Imádtam.És organdi... bár az inkább elsőáldozóknak való, nem sötétbe öltözött dédiknek...

Előzmény: mézontófű (720)
mézontófű Creative Commons License 2005.01.10 0 0 720

Azt gondolom, hogy azért kezd el idősebb korban érdekelni, mert egy (nem) szép napon arra  ébredsz, hogy csak Te vagy, aki emlékezhetsz már, amennyire tudsz emlékezni.

Ez következett be, s annyira sajnálom, hogy nem figyeltem korábban.

Akkor tudhattam volna esetleg, hogy az itt látható Zsófi vagy Ilona dédanyáim 1855-ben ill 1856-ban születtek!!!

A Zsófi dédanya 2. feleség volt; az elsőt 18 évesen elvitte a kolera 1873-ban....

és az is Zsófi volt....


Azért hasonlítanak, mert egyforma viseletük volt, tudod olyan fekete fényes...talán klott?? Nem tudom már...

Előzmény: NagyonI (718)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 719

Na jó vicc!! Azért ennyi nekem nincs.... A tied az egy erdő....

Nekem kankalinom (primula: ach! mily műveltség!!) virágzik... de nem olyan vadul, mint a te képeden lévő... És én mégis dicsekedtem..

 

Vajon mikori a legrégibb virágoskertes emlék? Berzsenyiig tudok most hirtelenjében emlékezni... A reneszánsz meghozta a virágoskertek kultuszát is? Vagy régebbiek??

 

 

Méz! Páhnyet vesznOJ!!!!!! De még meddig?? Meglesz ennek a bőjtje??

 

Na hív a pecsem, nagy feladat vár ma rám, rátétet kéne csinélnom, de nem tok.

Előzmény: tölgy (715)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 718

Megindítottad bennem a nosztalgiavonatot, s nem olvastam el az előzményeket, csak írtam. Milyen érdekes, hogy csak idősebb korban kezdi el az embert érdekelni a múlt!

És le a kalappaL előtted, hogy levéltárakban is böngésztél!!

Ha valaki olvasta az első- szerencsétlenre sikeredett mesémet, most elhiheti, hogy mennyire örülök, ha az életemből sikerül (és gyakran sikerül!!) egy-egy epizódot elmesélnem az utódoknak. Most lesz 3 éves az Ittunokalány, s olyan édesen kéri, hogy nagyi! mesélj   a kis nagyiról, aki te voltál!!

 

Most az az epizód a menő, amikor Böske néninek  énekeltük utcabéli gyerekek a Böske néni bő szoknyáját....És Böske néni táncolt... táncolt... (mert egy kicsit ivós fajta volt).

 

Viszont eszméletlen fantáziátlan vagyok, ha megpróbálom beleélni magam valamelyik ősöm életébe... Egyszerűen nem tudom....

Előzmény: mézontófű (713)
mézontófű Creative Commons License 2005.01.10 0 0 717

 Milyen lehetett ez az illat??

 

Eszembejutott: a frissen kivett kenyérhéj illata volt az!!! Ez biztos!

Előzmény: NagyonI (710)
tölgy Creative Commons License 2005.01.10 0 0 716
mézecske!

de jó olvasni soraidat!

:-)
Előzmény: mézontófű (713)
tölgy Creative Commons License 2005.01.10 0 0 715
nagyonkám!

mit láttál ma virágozni?
kankalint vagy krókuszt?????,
:-)

/ablak nálunk nem lesz msot még pucolva, túl nagy/:-)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 714

Nem csupán a család volt nagy, nagyon szépnek tűnik a ház is!! Ma már tökéletesen el tudom képzelni a házzal, családdal való elfoglaltságok idejét....

 

MI Ittlánytól kaptunk karácsonyra egy -egy fényképalbumot (1 Férjnek, 1 nekem).Rengeteget dolgozott a régi képekkel. Sok rokont faggatott ki... jobban ismeri a rokonságot, mint mi.

 

Nem is bírom ki, hogy ne tegyek én is egyet ide...

 

A baloldalon anyum áll, középen a nagymamája azaz az én dédim (hát nem rémes!! Már nem tudunk róla semmit!!!Hogy élet, miről álmodott, mit/kit szeretett...

 

Bocs Méz, hogy utánozlak. A dédijeink olyan hasonlóak egymásra, nem?? Hány éves lehetett?? Szerintem nálam biztosan fiatalabb. De ez a ruha úgy öregít... (Bocs, dédi!!Miért? Dédi??

 

 

mézontófű Creative Commons License 2005.01.10 0 0 713

Pirike,

az iagzság az, hogy a családról egyáltalán nem meséltek! Képzeld el, Anyum, aki beházasodott a családba ő tartotta a kapcsolatot. Nekem most derültek ezek a kapcsolatok ki, hogy a dédmamám 2 héttel Apuék esküvője előtt szilveszterkor halt meg; hogy a képen látható és sokat emlegetett Zsófi nagyanyám és a gangon álló ikertestvére a dédi 41.életévében születtek - gondolom utolsóként; hogy voltak nagybácsik, akikről soha senki nem mesélt...pontosabban nem tudtuk a rokoni fokozatokat.. volt "ángyika" (azt sem tudom, hogy az milyen fok), de a nagybácsik, azokról nem sokat hallottam.

 

Ezeket most derítettem fel, egyházközségben, levéltárban...

Nagyapám meghalt, amikor én 4 és féléves voltam, nagymamám (aki itt elégedetten mosolyog a 4 szép gyereke mellett), nagyon mogorva lett férje halála után, nem volt mesélős...Apu igen, ő bohóckodott; neki az állatmesék voltak a kedvencei (de, úgy hasból!!), róka, nyuszi és a farkas...ez volt a szereplőgárda.

És énekelt, zenélt. Nagyapám valamiért 3 gyerekét bendzsózni tanítatta (honnan volt az ötlet a Viharsarok csücskében - fogalmam sincsen), Anyu azt mesélte, hogy a kamaszoknak minden vasárnap 3 után a nagyapámat kellett szórakoztatni, nagon szerette a zenét hallgatni.

Meg láttam képet a falusi színkörről is, Apum 17-18 évesen....a Falu rossza!

Az is volt, állítólag!

:-)))

 

Előzmény: pirine (711)
pirine Creative Commons License 2005.01.10 0 0 712

 

SzEditke !   Most   már   ezért   is   várom   a   tavaszt !    Nagyon   kíváncsi   vagyok!

Nagyszerű    lányod   lehet,    hogy  merészen    nekivágott    egy   gyönyörű,   de   sok   munkával   járó    életnek.

 

Náluk   is   van   már   unokád?   Ott   nagyon   szép   lehet   gyermeknek   lenni !

Előre   is   köszönöm,   hogy   elmehetek   lányodékhoz !

 

Mikor   lesz   a   festéses   vizsgálat?   Nagyon   vigyázz   magadra   addig   is.  Lélekben   mindig   veletek   vagyok,      ez   nem   csak    frázis !  A   kuckó   nagyon     velem,  bennem   él,   és    néhányan    a   régi  lakosztályból   is.

Előzmény: szedit99 (706)
pirine Creative Commons License 2005.01.10 0 0 711

.....én   nem   mondta   a   pirine.   Nem   szeretek   ablakot   tisztítani,   különösen   télen.

 

Olyan   "Kincskereső   kis   ködmön .."   hangulat   lett   itt   most.   Mézontó,      neked   érdemes    családtörténetet   kutatni,    sok   mindenre    emlékszel   gyermekkorból,   sokat   mesélhettek    szülők   és   nagyszülők    is    emlékeikből.       Annyi   sok  kép   idéződik    fel    nekem   is   ebben   a   kuckós   hangulatban.

Alföldi   nagynéniknél,    anyám   szülőházában   is   volt   kemence,   ott   is    sutnak   hívták   a   melegedő    helyet   a   fal   és   kemence    között.

 

Megható   nézni   ezt   a   nagy   családot !Mennyi   munka,   gond    lehetett   dédmamád   vállán!    Bírnánk,   bírtuk   volna   mi    azt???

Előzmény: NagyonI (710)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 710

Istenem!! Hogy milyen jó is egy jó kis óra!! Ha hamar elröppen az idő, az jóóóóó!! És most hamar elröppent. Mindjárt nem is érzem magam Evicska von Depicskának::))))

 

Méz!! Annyira meghatódtam a régesrégi képen!! Még a gépról is mintha a régi idők illata lengte volna ba a kuckót!! Milyen lehetett ez az illat?? Hát most nekem mindenképen a kemence ontja az illatot.. Bár ha belegondolok, az soha illatot nem ontott... Vagy de??Nagymamám a konyhából fűtötte, én a szobában melegedtem a falánál. De jó volt a kemencéhez támaszkodni!!!!

 

Mennyire lehetett más a kemencében sült tök a mikróban sültnél?? Vagy a sültkrumpli???Biztos más volt..

 

Amikor már M.o-n laktunk kisgyerekkoromban, a szomszédba jártunk tejért. Drága Leitert néni!! Álltunk, s vártuk, amíg megfeji a tehenet. S hoztuk boldogan A HABOS FRISS TEJET.

 

Aztán modernizálódtunk. A boltban vettük a pasztőrözöttet... És amikor férjhez mentem, anyósomék még mindig tartottak tehenet, de sem a férjem sem én nem tudtuk a friss habost meginni!!!

 

Na el... jön lassan a Vágó, s mivel a kuckóban nincs (hálistennek nincs) tévé, keresek arrébb egyet....És az isteni 2xsültem is vár....

 

De ki pucolta meg a kuckó ablakait???

szedit99 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 709

Bizony! A kemencepadka remek hely volt, különösen ha tökmagot is ropogtathattunk üldögélés közben. Hát még a kuckó! Van, ahol sutnak hívják. Ketten- hárman is elfértünk ott egymás hegyén-hátán, mikor még kicsik voltunk.

De ez csak afféle nosztalgiázás. Olyan, mint a görhe. Ez durvára darált kukoricából készült, viz és némi zsír hozzáadásával. Kézzel pogácsa alakúra formálták, és kemencében pirosra sütötték. Nagyon szerettem! Mikor a fiaim már ovisak voltak, megkértem nagyanyámat, süssön nekünk görhét, hadd ismerjék meg Qk is. Nem lelkesedtek érte! Mit mondjak, akkor már nekem sem ízlett annyira.

Előzmény: mézontófű (704)
mézontófű Creative Commons License 2005.01.10 0 0 708

Pirike,

volt ilyen is, olyan is, ahogyan mindenkinek.

Idei barangolásomkor találtam nagynéném férjénél ezt a fotót, itt van a régi háza, a nagycsaláddal, nagyapám, nagyanyám, ikertestvére és 4 gyerekük, valamint a dédanyám. Róla most láttam először fotót, de már senki nem tudja megmondani, hogy nagyapai avagy a nagyanyai dédmamám. Mindkettő ebben az időszakban még élt, holott férjeiket régen eltemették. Az egyik 77 volt, amikor meghalt, a másik 89; én rá tippelek. Nagyapám 13. utolsó gyermeke volt, 5-öt elvesztett kicsi korában. Volt év, amikor 2-öt temetett és 1-et szült.

 

Végignéztem a könyveket 1837-ig, s meglepődtem, hogy milyen rendszeres-módszeres élet volt akkor: esküvők mindig novemberben...

 

Ha valaki korábban, dolog időben esküdött, ott biztos lehettünk benne, hogy meghalt az előző feleség és pici gyerek maradt a családban.

 

No, ennek a háznak a melléképületében volt a búboskemence a cipészműhellyel, ahol Apum készített kiscsizmát..de előtte Anyunak esküvői cipőt. Az csudaszép volt, 12 évesen még botladoztam benne.

 

 

Nagyszülők
Előzmény: pirine (705)
NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 707

Hali!! Most tartok egy isteni órát:::)))))  (jó lenne). aztán jövök, s kifaggatlak benneteket, hogy ki mosta le az ablakokat...

 

Csakis az igazat kérem!!!

szedit99 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 706

ves Zsur, pirike és NagyonI ! A képeket a lányom készítette. Pk Gyürüfqn élnek, kecskefarmjuk van, bio kecskesajtokat készítenek és árulnak.

A lányom egyébként gyógypedagógus és újságíró -volt, a férje népmqvelQ -volt A házukat és a belsQket sk. készítették, némi segítséggel. Minden természetes anyagból készült, ez ott elQírás, mert Gyürüfq okofalu.

Nem kell receptre felírni, bárki kaphat itt házhelyt, ha jól tudom, 50 évre 1 Ft-ért. Bárki, aki vállalja az ökofalu szabályait, és itt tud keresQ foglalkozást folytatni.

Pirikém, és mindenki! Tavasszal szervezünk ide egy autós kirándulást, bárki jöhet.

Azért autós, mert tömegközl. eszközzel körülményes megközelíteni, autóval egy nap alatt vígan megjárható!

Pirikém! Neked lesz hely a kocsinkban!

Ked

Előzmény: ZsuR (698)
pirine Creative Commons License 2005.01.10 0 0 705
Nagyon   sajnálom,   hogy   nem   tudok   rajzolni.   Úgy   magam   elé   képzeltem     azt  a   cipészműhelyt,    téged,   ahogy   élvezed    nagypapa   vidám   játékosságát,   szeretetét,    és   a      meleget   ontó    kemencét.   Szép   gyerekkorod   lehetetett !   Mesélj!
mézontófű Creative Commons License 2005.01.10 0 0 704

Szép napot!

Ablakpuccot nemmmmm! Istenem, hogy azt én mennyire úúúúútálom! Párnarendezgetés az igen, az jöhet, meg a virágos ablakpárkány. Na, az lesz az én feladatom.

Az az árva, szerencsétlen ricinus aligha fogja túlélni a telet. Karógyökerei vannak, annak pedig nincs az a cserép, ami jó lenne.

 

Néztem a képen a kemecét, s az jutott eszembe, hogy bizony volt búboskemencénk Békésben, a nagyapáméknak, annak volt ugye a padkája, s amikor befűtötte nagymamám,  a hátat nekivetve ott ücsörögtünk, s hallgattuk Apánk bolondozását. Ez egy cipészműhelyt fűtött, ahol Apa volt a cipészsegég, a háromlábú székkel, és viaszos cérnával 2 tűvel varrta a kiscsizmát.

Megmutassam?

 

 

 

Cipők

 

Szépek vagyunk a testvéreimmel, nem?

Előzmény: NagyonI (701)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.10 0 0 703
NagyinI koszi akedves fogadtatast - nem, nem szeretek ablakot pucolni, viszont nagyon nem szeretem a piszkos ablakot. . .ez altalaban eleg motivacio szokott lenni ahhoz, hogy rongyot ragadjak! :))

Nalam egy agra sem sut a nap - minden szurke. . .
Előzmény: NagyonI (700)
pirine Creative Commons License 2005.01.10 0 0 702

Nagyonka !  Ki   ne   dobd   a   párnákat !   Kellemes   és   romantikus    üldögélni,   csak   nekem   a   felállás   nem   meeeegy!   De   a   fiatalok   biztosan   élvezik!

 

Nálam   minden   évben   virágzik   a   kankalin-------most   a   fehér   és   lila-------tavaly   a   sárga.   Boldogan   vittem   be   két   szálat   a   szobámba,   azonnal   vége   lett   a   melegben.    Most   az    ablakból    nézem,    meg    madáretetés   közben. 

  Semmi    jelentősége,   csak   ránk    hasonlít:   rásüt   a   nap,   máris   meg  ill.   kinyílik,   virágzik,   boldog.   Aztán    jön  a  csípős   fagy,   vagy    a  mesterséges   hőség    és     lehervad.

 

A   ricinus    nem   évelő,    ha   kitart   tavaszig   a   cserepedben,   hamarabb   lesz    bokor   belőle.  Jövőre   sok   magod   is   lesz.   Nagyon   szeretem,   ha    jó   a  helye,   nagy   bokorrá   nő,   szép   színes ,   hatalmas   levelei   vannak,   tűzpiros   virága.

 

Editke !   Ha   van   olyan   kampány,   hogy   ingyen   bevezetik   az   ADSL-t,   jobb   lenne.   Másfél   évig    modenes   voltam.  25  óráért   3800  Ft-ot   fizettem,    telefon    átlagosan   5000  Ft.   Csak   este   6   után   mehettem   fel    a   netre.   Nappal    könyvtárban   1   órát    ingyen   lehetett   netezni,   aztán   fél   óra   200  Ft.    Az   ADSL   havi   9000  Ft   és    egész   nap   bekapcsolva   a   gép,   vagy   neten    böngészek,   vagy   zenét   hallgatok   /   Bocs.   könnyen   beszélek !   Mivel   harmadik   gép   vagyok,   nekem   ingyen   van.   Egy   darabig    rösteltem,   aztán   azt   gondoltam,   annyi   mindent   elvettek   tőlem:    én   ezt   megérdemlem ! /

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NagyonI Creative Commons License 2005.01.10 0 0 701

Na má meg is jöttem... Igaz, nem sokáig fonnyasztom itt a fenekem (ezt egyszer egy anyukától kaptam meg a kukorica címerezős táborban, éppen akkor voltam  a lelkem mélyéig apum halála miatt gyászban, nagymamám a drágám meg ,aki velünk élt,

kórházban volt- sajnos utoljára, tele voltam bajjal, erre jött Ő, éjjel, sőt az éj közepén akart a gyermekével beszélni, s én nem tudtam erre engedélyt adni, erre ő: mer magának se kutyája se macskája (éppen 2 macsekunk volt) csak itt fonnyasztja a seggét /sic!)

 

Na miután ebből a mondatból azért nehezen, de kimásztam, írom,  amiért újra idefuttam.

 

1.Virágzik a depi melletti kankalin. a sárga is meg a lila is. Jójeez, vagy a vesztüket érzik ezek a virágok??

 

2.a szomszédban említették a ricinust. Na mármost itt a kuckóban rátaláltam egy cserépben kornyadozóra. Micsinájjak vele?? Gondolom ki kellett volna ültetnem a tavasszal, de fogalmam sem volt mijez, amikor a barátnőim felhomályosítottak, már késő volt, itt van most és várja a micsinálást.

 

Csak úgy kicsit bónamártázok vagy ajgnerszilárdozok:

hétágra?? tizenhétre süt a nap!! És még meg is melegítette a hátamat!! Úgyhogy kert, reszkess!! Támadok. Kuckótakarítás majd a hóesésben... Ölég rend van azér, ha jól láttam...A pókokat is kicsalom.. 

Viszír (=viszont írásra) majd este a pecsnél.....

Előzmény: NagyonI (700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!