Keresés

Részletes keresés

medveh Creative Commons License 2006.05.24 0 0 268
Igen te is megjelensz, amúgy nem igazan találtalak volna meg. Elég szép számban csatlakoztak a SS-hoz innen a fórumról, azt hiszem 17-en eddig de csak egy töredéke az embereknek kitartó, lehet a legtöbben még a regisztrációnál elvesztek, vagy visszautasítás miatt vagy csak mert nem kaptak visszajelzést és nem erőltették. Nem tudom, de az biztos hogy a 17-ből csak 5-en vannak azok akiket elfogadtak és képet is tölöttek fel. Különben azt hiszem többen is vannak akiknek lassan lejár a három hónap és megpróbálhatják újra.
Előzmény: Tatarszkij (266)
ophidian Creative Commons License 2006.05.23 0 0 267

Köszi!

 

A címszavak között kerestettelek a SS-on, de ott fotós nevét nem nézi.

Előzmény: medveh (264)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.05.23 0 0 266
Medveh:
Köszönöm! Nekem is tetszik ez a kép a falamon, csak a weben túl világos lett. :)
Ezek szerint nálad megjelenek, mint reffered fotós? Nagyon örülnék neki!

Ophidian:
Az én galériaszámom 34163, vagyis itt találod meg.

glad:
10D, főleg fix objektívekkel. Az első 10 képnek olyanokat igyekeztem feltölteni, amelyikek technikailag nem nagyon kifogásolhatóak.
Előzmény: medveh (264)
glad Creative Commons License 2006.05.23 0 0 265

Köszi szépen a tanácsokat! :)

 

Jól esik egy kis biztatás.

 

Most a Istock esetében jól átgondolom a következő feltöltést.

A DT már 15 képem van fent, de nincs nagyon pörgés ott. :(

Előzmény: medveh (263)
medveh Creative Commons License 2006.05.23 0 0 264
Nem mindíg találom meg az embereket, a shutterstockon az utánam csatlakozókat látom a referred photographersnél, egy-egy oldalon van névlista, én például mindenhol a medveh nicket használom. De ezt az SS-nél csak a forumon láthatod, persze ez is változó és oldalfüggő. ha visszaolvastok kicsit a fórumon sok ilyesfajta kérdésre találtok választ, már linkeltem be a galériám URL-jét például.

http://www.shutterstock.com/gallery.mhtml?id=55738
Előzmény: ophidian (260)
medveh Creative Commons License 2006.05.23 0 0 263
Régen a SS-on nem voltak ilyen válogatósak, de mivel egyre többen csatlakoznak és növi ki magát a biznisz most már megtehetik. Én tükörreflexes géppel fotozok Canon 350D mint a legtöbben szerintem, de láttam már elképesztően jó munkákat Fuji S5100al. A Pana szerintem jó lesz neked csak ne felejtsd el hogy az utómunkára is figyelj oda, zajt szürd ki de vigyázz ne menjen az élesség rovására, ha valami belóg klónozd ki, legyél maximalista állíts fel magadnak nagyobb mércét mint az elbírálók és akkor nem lesz gond. És kerüld az egyforma feltöltéseket főleg amőg még őj vagy, próbálj a lehető leg kreatívabban hozzáálni egy témához, válassz olyan perspektivát amivel még nem találkoztál, de azért ügyelj hogy technikailag megfelelő maradjon a kép. Ez a dolog neheze de ez a szépsége is egyben.
Előzmény: glad (262)
glad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 262

Na tessék most kaptam meg:

 

The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough

These images are also very similar (objects isolated on white). We would like to see a little diversity in your submissions, so if you have anything else you can show us we would love to see it.

 

:(

 

Máshol is ilyen válogatósak?

glad Creative Commons License 2006.05.22 0 0 261

Hát én csak irigykedek.

Mint írtam a DT-ra már gond nélkül kikerülnek a képeim, de sajna a letöltési ráta nagyon gyenge.

 

Most az Istock-al próbálkozom.

A teszten gondnélkül átmentem, de a próba képek már macerásabbak voltak.

Az első 3 mat elis utasítoták (pedig a DT nem problémázot velük). Egyiket megértem, de a másiknál még 200% se láttam hibát.

 

Na mindegy most beleadtam apai anyait és csináltam másik 3-at, ha ez se jó akkor nincs esélyem a Pana FZ-7-el. :(

 

Ti milyen géppel nyomoltok?

ophidian Creative Commons License 2006.05.22 0 0 260

Mármint a shutterstock-on (vagy bármelyik egyéb oldalon).

Előzmény: ophidian (259)
ophidian Creative Commons License 2006.05.22 0 0 259

Megadnád, milyen néven vagy fent?

Tatarszkij-t hogyan találtad meg?

Előzmény: medveh (258)
medveh Creative Commons License 2006.05.22 0 0 258
Gratula Tatarszkij, ez a kép nagyon klassz!
Elevador de Santa Justa by night, Lisbon, Portugal
Különben velem is előfordúl, hogy visszadobják azokat a képeket amihez nagy reményt fűzök. Az elbírálást emberek csinálják, nem állítanám hogy mindíg helyesen.
Előzmény: Tatarszkij (256)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.05.17 0 0 257
mármint "aminek a legjobban örülök" ... csak nem tudok írni. :)
Előzmény: Tatarszkij (256)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.05.17 0 0 256
Elfogadták a jelentkezésemet a Shutter Stock-ra. 10-ből 8 képem került fel. Az egyiket megértem, de a másik szerintem jobb volt, mint pár, amit elfogadtak, de biztosan mások a szempontjaik.
S aminek a legjobb, hogy ezalatt a fél nap alatt letöltötték két képemet. Ez a kb 100 ft az összes pénz, amit eddig a fotóimmal kerestem. :)
Szóval ez a nap jól indult. Szép napot midenkinek!
glad Creative Commons License 2006.05.15 0 0 255

Kb 20-30 kép alapján következtettem, de mivel 90%ban ez volt az arány megkockáztattam.

Persze csak azokkal kalkuláltam ami jelentősebb view számmal bírt.

 

Természetesen én is tudom, hogy nem mérvadó ez, de biztos létezik egy statisztikai közép arány.

 

Amúgy folyamatosan töltögetek és kb 50%-os az elfogadási arány, de hát gyenge a gépem és atudásomat is csiszolni kell még.

Még el kell néhány hónap mire normális méretű portfoló jön össze.

Előzmény: medveh (250)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.14 0 0 254

Itt is kereshetnéd: Szakkönyvek, folyóiratok, CD/DVD-k, fotó

 

Valószínű be tudom szerezni különféle méretekben, de időbe telik. 50x40cm, 91x61 cm, 158x53 cm,

Előzmény: _vadaszg_ (253)
_vadaszg_ Creative Commons License 2006.05.13 0 0 253
sziasztok,

picit OFF leszek, de keresem Tanya Chalkin - Kiss cimű fotóját. Mármint, hol tudom megvásárolni BP-en (poster méretben).

Előre is köszönöm,

vadaszg
medveh Creative Commons License 2006.05.13 0 0 252
Engem nem szeret az istock, nagyon kevés képemet fogaják el, lehet azért mert ők a legalaposabbak és ha meglátnak egy jelentéktelen cimkét a képen valami eldugott zugban azt is kiretusáltatnák. Minden esetre én fenn vagyok ott is, de nem igazán aktiválok. Viszont van aki szereti és sok jót is hallottam az oldalról. Ha jól emlékszem valaki azt mondta hogy a három közül - SS, DT, istock - az istocknál keres a legjobban, de ezt én nem erősíthetem meg személy szerint.
Előzmény: csd (251)
csd Creative Commons License 2006.05.13 0 0 251

Sziasztok!

 

Használja valamelyikőtök az i-stock-ot?

Mennyire megbízható?

medveh Creative Commons License 2006.05.13 0 0 250
Kétlem hogy érdemes bármilyen következtetést levonni, nálam az arány 12/1 két képnél a többinél meg nagyon változo, d egynél sem jellemző a 100/1, szóval vigyázz a következtetésekkel.
Előzmény: glad (249)
glad Creative Commons License 2006.05.12 0 0 249

Bár nem mondok nagy újdonságot, de mennyire igaz, hogy nagyon nem mindegy a téma, hogy mit töltünk fel a siker érdekében.

Néhány hete egyszerre tültöttem fel két képet. Már akkor tudtam, hogy az egyik populárisabb lesz (zöld kávés csésze), amásik kevésbé (elvontabb).

Ahogy nézem a DT a "views", ami egyenlő a komolyabb érdeklődőkkel a csésze 140-nél (és egy letöltés) tart addig az elvontabb 11.

 

Meglátásom szerint, nézve  atöbbi képet a letöltés/views arány kb 1/100.

posthero Creative Commons License 2006.05.08 0 0 248
lődd túl 1/3-al vagy amennyivel jónak látod. megúszod a ctrl+l dolgot.
Előzmény: medveh (239)
glad Creative Commons License 2006.05.08 0 0 247
Még egyszer kösz a segítséget!
Előzmény: medveh (242)
glad Creative Commons License 2006.05.08 0 0 246
Mondjuk a gumi gyürüs müanyag csőnek meg van az az előnye, hogy szétszerelhető, ezért is vaciláltam rajta, de aztán gyözött az árérzékenység. :)
Előzmény: zsoltva (243)
medveh Creative Commons License 2006.05.08 0 0 245
Szia!
Használd sok sikerrel!
Előzmény: zsoltva (243)
zsoltva Creative Commons License 2006.05.08 0 0 244
OK!
Képet nem annyira sikerült feltölteni róla!

ime:
www.vargafoto.com

Zs
zsoltva Creative Commons License 2006.05.08 0 0 243
Sziasztok!
Készítettem egy fénysátort. (csak a váz van még meg)
Magyarországon nem annyira a müanyag cső a divat inkább a réz, így én is ebből csináltam.
15 mm átmérő, réz cső, forrasztva.
Kb. 3500 Ft anyagköltség.

Zsolt
medveh Creative Commons License 2006.05.08 0 0 242
Valószínüleg elfogadnák.
Előzmény: glad (241)
glad Creative Commons License 2006.05.08 0 0 241

Huuu egészen tetszik a végeredmény.

Szerinted egy ilyet elfogadnának már (persze alja retusálva)?

Előzmény: medveh (239)
glad Creative Commons License 2006.05.08 0 0 240

Erre az oldalfények állításásra én is gondoltam, de ennek ellenére valahogy gond volt az, hogy a szegély már világosnak tünt addig a közepe sötét volt.

 

Előzmény: medveh (238)
medveh Creative Commons License 2006.05.08 0 0 239
Itt a képed PS-ban korrigálva, olyan 5 másodperc alatt: csak Ctrl+L-t nyomsz és elhúzod a hisztogram jobb alsó sarkánál a kis fehér nyilat bal oldali irányba, azonnal látod hogy tisztul ki a háttér. Jelen esetben 255-ről olyan 200 körülig kell húzni, hogy megfelelő eredményt érj el.
Levels
Előzmény: glad (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!