Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46211

Magyarországon igen. A fűtő változatát a Bosch nem forgalmazza hazánkban.

Előzmény: kormos* (46210)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 0 0 46210

Boch 2300i W-ben csak kombi kazán van?

kormos* Creative Commons License 2022.12.30 -1 0 46209

Lejjebb kell venni a víz hőfokot a felfűtési időt minél jobban el kell nyújtani. 

Ki kell tapasztalni, hogy az adott külső hőmérséklet mellé milyen hőfokon fog menni szinte állandóan kazán. 

Előzmény: szunnnyogvár (46206)
kormos* Creative Commons License 2022.12.30 -1 0 46208

"Olyan kazánt szeretnék amit az időnkénti karbantartáson kívül el is tudok felejteni, hogy van."

 

Nyitott vagy zárt rendszer, talán még vegyes kazán is van? 

 

Lehet jobban járná, ha rendszer átmosás helyett tetetnél be egy hőcserélőt is, ami nincs alul méretezve!

 

Előzmény: stukov1 (46204)
freyya Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46207

Minek van 60 fokon a víz? Pont azért csinálja ezt. Ki kell tapasztalni, az adott időjárásnál mi az a legalacsonyabb hőmérséklet, amivel még fel tudja fűteni 23 fokra. Nálunk például 22 fok van a házban, és 45 C-ra van állítva az előremenő. Folyamatosan melegek a radiátorok, sokkal jobb a hőérzet, és a fogyasztás is alacsonyabb. 

Előzmény: szunnnyogvár (46206)
szunnnyogvár Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46206

Üdv.

Olyan kérdésem lenne,2,4 Kw Savio kombi gázkazán,Savio szobatermosztát van,ami 0,5C hőmérséklet érzékelés függvényében vezérli a kazánt,ki-be.

Családi ház kívülről nem,padlás szigetelt,a nyílászárók fából,de szigetelve vannak az ablak szárnyak.

A ki és a be kapcsolás között eltelt idő alatt teljesen lehűl a rendszerben a víz,induláskor újból fűti fel a rendszert.
Réz fűtés csövek,radal alu radiátorok.,lakás 23 C-ra van be állítva.
Gázkazán 60 C-ra van állítva,"magasabb"hőmérsékletű vizet nem tud előállítani.

Puffer beépítésre nincs hely.
Lehetséges valami megoldás,trükk,hogy ezen a jelenségen lehetne valamit javítani?

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46205

A Boschok alkatrész ellátottsága nagyon jó. Az alkatrészeket áruló kereskedők általában tartják raktáron a fontosabb ,gyakrabban keresett alkatrészeket .

 

A Boschnak nincs M.O.-i alkatrész lerakata,a legközelebbi alkatrész bázis központ : Wien ...itt 99% ban minden van. 1 nap postával itt van .

 

stukov1 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46204

Értem...mindenkinek köszönöm a segítséget, próbálok értően szelektálni a sok hozzászólás közül. Azért jó az index fórum, mert mindig vannak hozzáértők, akik nem sajnálják idejüket, türelmüket a magamfajták ( laikusok) problémájanak a megoldására! 

Minden kazánt el akarnak adni, de szerencsére megtehetem, hogy ne a legaljáról válasszak...a teteje meg szóba se jön. Tudom honnan jöttem, ezért tájékozódok, fontos a jó ár-érték arány.

 

Lentebb kérdezték: a ház kb 180m2 (fsz+tetőtér), kb 450 lég m3, jó hőszigetelés, radiátoros fűtés. Olyan kazánt szeretnék amit az időnkénti karbantartáson kívül el is tudok felejteni, hogy van.

 

Ha elkezdik szerelni, kimosatom a rendszert! Köszi!

Előzmény: attila0325 (46203)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46203

A lényege az volt a mondandómnak, hogy ne hallgass a gázszerelőre. Nem neki kell majd üzemeltetni a rendszert, és együtt élni vele, hanem neked.

Sokan azért ajánlanak egy-egy modellt, mert azt ismerik úgy-ahogy. Távol álljon tőlem, hogy degradáljam a gázszerelő szakmát, de amíg az ilyen "szakik" nem kopnak ki a szakmából,

még nagyon sok szar rendszer fog megszületni. Ha nem jó kazánt választasz, vagy elsumákolod a tisztességes beüzemelést, csak magadra haragudhatsz.

 

Vegyél egy jó bosch condens-t. Az alkatrész miatt én nem aggódnék, pláne egy bosch esetében. Takarítsd ki tisztességesen a fűtésrendszert, és tegyél egy tisztességes füstgázelvezetést.

 

Egy korszerű kazán minimum teljesítménye 3 kw körül van, vagy alatta. Ami felette van, felejtsd el. Manapság nem veszünk meg  4-5-6-7 kW minimum teljesítményű kazánokat.

Amíg tél van, oké, nagyjából mindegyik jó. De ha lesz tavasz, vagy ősz, és kint lesz 10 fok, bent meg kell 20, a 4-5-6 kw minimum teljesítményű kazán csak kapcsolgat ki-be és zabálja feleslegesen a gázt.

Előzmény: stukov1 (46199)
Apaxp Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46202

Nagyon félreértetted azt amit írtam. Nem az a baj, ha az ügyfél nem ért hozzá, hanem ha olyan készülék kerül a rendszerbe, ami gázzabáló és felesleges pénzkiadást kényszerít az ügyfélre.

mi az hogy takarékos

 

például, ha a házad fűtési idejének 95%-ában elég egy 2,5kW-on működő kazán. A felesleges és nem takarékos pénzkiadás pedig ha olyan készülék kerül a rendszerbe, aminek a minimum teljesítménye pl. 5kW és ezáltal feleslegesen túlfűt, kikapcsol, lehűl, újra túlfűt, lekapcsol. Ezzel a komfortérzet is rosszabb és több gáz is fogy.

Itt sokan vannak akiknél a kazán minimális teljesítményen fűtve tudja tartani az igényelt hőmérsékletet állandó komfort mellett.

Annak örülök hogy te bátran ki tudod fizetni a számlát, de én inkább másra költöm a takarékosság miatt megmaradó pénzemet.

Előzmény: stukov1 (46199)
Zaho33 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46201

Kombi kazánnál a HMV betáp egy 10mm átmérőjű flexicső nem vékony? 

kormos* Creative Commons License 2022.12.29 -1 0 46200

Mekkora a ház, hány szobát fűtesz, milyen radiátorok vannak? Van-e termofej a radiátorokon? Hány fokos vízzel szoktál fűteni??

Előzmény: stukov1 (46198)
stukov1 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46199

Nem olcsó, takarékos, hanem főleg jól működő rendszer kell!

Mi az, hogy takarékos?? Meg van adva a hatásfok...hasonló mind...

Ki tudom fizetni a gázszámlát egy kisebb hatasfokúnál is! (ki tudnám, ha lenne ami éppen fűtene🤣)

Az eredeti 10 évvel ezelőtti megoldást gépészmérnök tervezte, azóta van hőszigetelés, kisebb kazánt fogunk felrakatni.

Előzmény: Apaxp (46197)
stukov1 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46198

Nem veszem magamra...Azért tájékozódok, mert nem értek hozzá! Ha nem lenne sürgető, biztos elég mélyre beleásnám magam a témába. 

A szakik meg olyanok, hogy mind megmondja a tutit.

 

Nyilván nem alsó kategórias cuccot fogok venni, attól azért kicsit több a keret, csak szeretnék jó döntést hozni! (több út is vezet Rómába)

 

Nem fogom figyelni, hogy mikor kapcsol ki-be, mert külön kazánház van, emiatt a kijelző se döntő tényező... A minimum teljesítmény fontossága nem teljesen világos, egy havi gázszámlában minimális lehet az e miatti többlet egy ilyen szempontból gyengébb készülék miatt. (...de nem értek hozzá)

 

Annyi kell, hogy fűtsön, meg ne romoljon el...ezért húzok a Bosch felé! (...vagy rossz az irány?)

Apaxp Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46197

80 hozzászólással ezelőtt írtam Unicalfan posztjára válaszként. Sok ember csak write only üzemmódban működik. De legalább mindig előre kerülnek a fontos dolgok :D

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163311420&t=9182044

Előzmény: attila0325 (46196)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.29 -1 0 46196

A mai nap margójára:

 

" - Sziasztok! Kazáncsere előtt állok, mit javasoltok?

- Mekkora ház? bla bla bla

- Bosch Condens, Victrix TT, Vitodens 100

- A gázszerelőm szerint ez sokkal jobb, és még olcsóbb is! Kicsit nagyobb lesz, hogy biztos elég legyen a teljesítménye!"

 

 

 

Fél évvel később:

 

" -Sziasztok! Túl sokat kapcsolgat a nemrég felrakott kazán, pedig a gázszerelő javasolta! Mit állítsak rajt, hogy szépen, egyenletesen menjen, és takarékosabb legyen?"

 

 

Minek próbálunk meg újra és újra teljesen logikus és érthető okok miatt kazánt ajánlani annak, aki ezt utána egyetlen "öregszaki" véleménye alapján ennyire semmibe veszi?

Csak hangosan gondolkodom.

Sony Black Creative Commons License 2022.12.29 -1 0 46195

"Bosch Condens kevés van, kevés alkatrész..."

 

Ez még az idei év viccébe akart beleférni? :DDDD

Egy Bosch-hoz polcról adnak alkatrészt, pont úgy mint egy Junkers-hez is.

 

"Immergas Vitrix Omniat javasolja!"

 

Azt hát! Miért nem egy ÉTI 25-öst akkor?

Szerintem vedd meg! Nincs is kérdés.

Előzmény: stukov1 (46191)
kormos* Creative Commons License 2022.12.29 0 1 46194

Gondolom, majd a szerelő fogja karbantartani és neki ez szimpatikus, akkor vedd meg az omniát. Egy korábbi konstrukció és 250 ezer az ára. Az omnia 24 min. teljesítménye 4,1 kw még a 24 TT estén 3,1 kw.

 

Mekkora a ház vagy lakás??  

Előzmény: stukov1 (46191)
kormos* Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46193

Ez a hőcserélő, akkor bírja a koszos vizet?

Előzmény: attila0325 (46192)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46192

Semmi baj nincs az alu hőcserélővel. Ez nem alu, hanem ötvözet. Nagy különbség. Alumínium, magnézium, szilícium.

 

Az omniának 4.2 kW az alja, és Condevo Condcell kazántest van benne. Ez sem giannoni, hanem egy tekercses, nagy vízjáratú. Ebből a hőcserélőből több generáció is van.

Grundfos szivattyú van benne, a gázszelep ugyanaz a B&P SGV100 mint ezer más kazánban. Kombinált elektródás, azaz egyben van a gyújtó és ionizációs elektróda,

ahogy sok más kazán esetében. Ariston genus, Vitodens 100W előző generációja.

 

 

Kicsit "érdekes" a videó, de a kazántest megszemlélhető:

https://www.youtube.com/watch?v=r6TPY5OFMjg

 

Árkategóriában "alsó polcos" termék, olyan 250 ezertől lehet megvenni. Kijelzője vetekszik egy számológépével

Előzmény: stukov1 (46191)
stukov1 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46191

Ma jön hozzánk egy szerelő a csere miatt...

Azt mondta a Vitrix TT-re, hogy jó-jó, csak kár, hogy alumínium a hőcserélője...Bosch Condens kevés van, kevés alkatrész...

Immergas Vitrix Omniat javasolja!

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.29 0 0 46190

A szabadalom miatt gondolom nem...valószínű a Vaillant levédte vagy 20 évre.

Előzmény: attila0325 (46185)
peterch Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 46189

Szia !

 

Induljunk ki a gyártók adataiból !

 

Sima gázkazán 84% ( fűtőérték ) az 74 % - a az égéshőnek ami főtésre hasznosul .

 

Turbós 92% ( fűtőérték ) az 81% - a az égéshőnek ami fűtésre hasznosul .

 

Kondenzációs 92% az 92% - a az égéshőnek ami fűtésre hasznosul .

 

Ebből az jön ki , hogy egy klasszikus nyílt égésterűt , ha turbósra cserélte valaki , akkor nyert 7%-ot , viszont ha kondisra cserélte , akkor viszont nyert 18%-ot . ( jó az eredmény csak megközelítő érték ) :-)

 

Előzmény: kormi07 (46188)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 46188

Utolsó hsz, mert már én unom magamat:-)

 

marad kb 25 % fogyasztáscsökkenés átlagban.(ami a kpcsolgatások drasztikus számának a lecsökkenéséből adódik

 

pont azt magyarázom, hogyha olyan rendszerről veszed le a kazánt ami nem kapcsolgat, akkor is hasonló lesz a csökkenés, mert nem a ki-be kapcs miatt, hanem a készülék hatásfoka önmagában is jobb ennyivel.

Erre mondtam, hogy aki Étit cserélt le radiátorról, annak is ennyit csökkent, de ott kevesebb a kapcsolás.

Ti mondjátok, most is azt írtad, hogy a kapcsolgatás önmagában hoz 25%-ot.

Akkor ezekszerint ha elindítom a régi kazánomat, hogy fixen menjen, akkor közel hasonló hatásfoka lesz, mint a kondenzációsnak 25 évvel később? Ne már:-)

 

mivel magyarázod azt a 25% átlag fogyasztáscsökkenést?

 

Azzal, hogy műszakilag sokkal jobb a készülék, mint a régi?.

 

itt a Homor úr véleménye

1.
Ha Önnek nagyrészt padlófűtése van,
akkor kb. 30%-os mértékű energia-megtakarításra számíthat.
(Azért nem tud sokkal több lenni, mert a lomha padlófűtés miatt a régi kazán sem kapcsolt be-és-ki
túl gyakran, így főleg a jóval alacsonyabb füstgázhőmérséklet és a kondenzációs hatásfok miatti
különbség „jön ki”, (ezen pedig csak 8..9% múlik)

 

 

erre fogtam a fejemet, mert ez nem így van a valóságban, de lényegtelen.(ha igaz lenne a ki-be kapcs miatti nagy megtakarítás, akkor nálam 40% felett kellett volna kijöjjön, de nem jött ki. akkor se jött volna ki, ha puffert fűtök napi 2 bekapcsolással, onnan meg külön szivattyú fűti a lakást. hülye voltam, mert létezett ilyen összeállítás nálam, ki tudtam volna próbálni gázfogyás szempontjából)

 

szerintem én elengedtem a témát, nem értünk egyet, van ez így.

Előzmény: Unicalfan (46155)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 46187

Fejből nem tudom biztosra. A genus one sorozatba a Bertelli & Partners SGV100 kell, a clas one esetében talán 2 félét használtak.

Ha érdekes, megnézem a szervizdoksit, nem akarok hülyeséget mondani, nem vagyok cikkszám katalógus :-D

Előzmény: Apaxp (46184)
kormos* Creative Commons License 2022.12.28 0 0 46186

Teszteltem!

Victrix 20 gyári állapotban a szoftvert átállítottam a Victrix 12-re. Gondoltam,  ha letudja kezelni ugyan ezzel a hardverrel a földgázt és PB gázt, nem kell semmit állítani cserélni, akkor miért ne menne le 1,9 kw-ra. 

És végeredményképpen a min. teljesítmény magasabb lett. 

Előzmény: attila0325 (46183)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 46185

Ez a vaillant ecotec exclusive sorozat megoldása a hmv előmelegítésre:

 

https://www.youtube.com/watch?v=uQw7mBLz5r4

 

Ettől nekem még semmivel nem fog jobban tetszeni a giannoni. Ezt egy Viessmann vagy Condevo hőcserélővel is meg lehetne csinálni amúgyan, ha nagyon akarnák.

Apaxp Creative Commons License 2022.12.28 0 0 46184

Nem néztem utána, de tudomásom szerint a clas és geus nem ugyanolyan gázszeleppel megy. A clas szelepén van állítócsavar, a genusnál ilyen nincs.

Előzmény: attila0325 (46183)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 46183

Igen, tudom. Az ariston esetében is más a venturi cső mérete, meg más a premix előtti fúvóka, de alapvetően ez csak a maximum teljesítményedet limitálja.

Ettől még ugyanaz a primer hőcserélő, ugyanaz a venti, ugyanaz a gázszelep, és ugyanaz a szivattyú. A többi "csak" szoftver, de az alaplap is ugyanaz, csak különböző beállításokkal.

Előzmény: kormos* (46179)
kormos* Creative Commons License 2022.12.28 0 0 46182

Ugyanaz ventilátor a gázszelep a hőcserélő stb... 

A kártyán 14 fajta kazánt  lehet kiválasztani. 

Előzmény: Unicalfan (46180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!