Keresés

Részletes keresés

G.Á 0123 Creative Commons License 2019.10.17 0 2 8604

Rubbish se nem fiatal, se nem művelt a természettudomány és a matematika területén.

Az viszont igaz hogy nyitott, és a newtoni mechanikát ilyen szinten talán nem rontja el nagyon.

Előzmény: Tuarego (8601)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8603

Ilyet még nem is láttam évek alatt egyik fórumon sem.  Hogy valaki szinte sírva könyörög, rimánkodik, hogy álljon már szóba vele valaki...

Ne csodálkozz ezen. Csak annyi történt, hogy belőletek, a ti fajtátokból már elegem lett, és sajnos ti özönlitek el ezt a fórumot is, így szinte keresni kell azokat, akikkel normális beszélgetést lehet folytatni.

Előzmény: Atom heart mother (8600)
Arilou Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8602

Kíváncsi lennék, hogy Arilou mit szól a felhívásomhoz?

 

És milyen témában szeretnél "párbajozni"? :)

Előzmény: Tuarego (8595)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8601

S te rubbish, mit szólsz a felhívásomhoz?

Ahogy már írtam, téged egy értelmes fiatalembernek tartalak, aki némileg nyitottnak tűnik más véleményének meghallgatására is. Mernél vállalkozni egy szűkkörű párbeszédre velem?

Előzmény: Törölt nick (8578)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8600

Ilyet még nem is láttam évek alatt egyik fórumon sem.  Hogy valaki szinte sírva könyörög, rimánkodik, hogy álljon már szóba vele valaki...

Mungo Creative Commons License 2019.10.17 -2 0 8599

De vannak,lehetnek itt még olyanok, akikkel lehetne értelmes beszélgetést folytatni.

 

Te valójában olyan beszélgetőpartnert keresel, aki egyetért veled, ugyan azokat a hibákat követi el, így lehetne nagy az egyetértés.

De ennek tényleg nem itt van a helye. Ez a kávéházi szalonfilozofálás fizikáról, tudományosnak kikiáltva, nem igazán illik erre a fórumra.

Előzmény: Tuarego (8596)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8598

Ezeket keresem, kutatom éppen.

 

:D :D :D

 

100 év magány ehhez képest királyság.

Előzmény: Tuarego (8596)
jogértelmező Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8597

A legjobb kúpingások - a kipergető-erőtan nagyjai - hajdan élt körhintatervezők voltak.

Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8596

Mi értelme lenne egy újabb süketek párbeszédének?

Veled semmi értelme nem lenne az szinte biztos. De vannak,lehetnek itt még olyanok, akikkel lehetne értelmes beszélgetést folytatni. Ezeket keresem, kutatom éppen.

Előzmény: Mungo (8593)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8595

Kíváncsi lennék, hogy Arilou mit szól a felhívásomhoz?

Őt el tudnám képzelni normális beszélgetőpartnernek, mert az ő modorával eddig ne volt komolyabb problémám. Egy ilyen szűk körű, egymásra és a témára jobban koncentráló beszélgetéssel talán jobban meg tudnánk világítani a dolgokat egymás számára.

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 -1 1 8594

Egy ritka bátor
papagály kitört a rácsos kalitkából.
Kint magához intett
néhény cinkét, pintyet,
hogy mint szabad szellem,
szónoklatot tartson a rabtartók ellen.
És gyakorlott lett régen a beszédben,
el is kezdte szépen,
a Nagy Igazságot rikoltva szét:
- Gyurrrika széép!

 

- Én szintúgy ismerlek téged, s tudom, hogy te nem vagy sem szalonképes, sem "párbajképes".

- Nem lennék szomorú, ha neked sem lenne rám időd a szűkkörű párbeszédre.

Gondolom sejted, miért... (Construct)

 

- Soknevű (Atom...stb.) levelezőtársunkat pedig már meg sem kérdezem...

 

Nahát, most, hogy már majd' mindenkit kizártál, végülis kivel szeretnél párbajozni? Én tudom, árgus szemekkel vadászol évtizedek óta azokra a cinkékre és pintyekre, akik meghallgatnák a te nagy igazságaidat.

Csak az a baj, hogy ezzel a hatodikus fizikával annyira alálőttél a célközönségnek, hogy a létező összes crackpot elfordult tőled.

 

Sokan vannak, akik nem értik a relativitáselméletet, de olyan crackpot rajtad kívül nincs még egy, aki a hatodikus fizikát sem képes megérteni. Végülis ötödikben kezdődik, egyszerű fogalmakkal, mint sebesség, gyorsulás, sűrűség, hőmérséklet, hatodikban vezetik be az erőket, a newtoni fizika alapjait. Rajtad kívül ezt az összes crackpot abszolválta már hatodikban. Tehát akárhogy vadászol a célközönségre, végülis sikerült annyira alálőnöd, hogy most már senki nem áll veled szóba, sem alul, sem fölül.

 

Merthogy ez alatt már nincs semmi. Csak az elmegyógyintézet, a szedálás, és a lobotómia. Azoknak meg nincs internetjük.

Előzmény: Tuarego (8588)
Mungo Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8593

Én nem akarok eredményt hirdetni, mert nem ez a lényege, hanem a párbeszéd.

 

Eddig érvekkel, tényekkel nem lehetett meggyőzni téged az álláspontod tarthatatlanságáról. Mi értelme lenne egy újabb süketek párbeszédének?

Előzmény: Tuarego (8592)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8592

Azon gondolkodtam, hogy tegyük fel akad jelentkező erre a "párbajra".
Mi alapján lehet eldönteni az eredményt úgy, hogy te is elfogadd?

Én nem akarok eredményt hirdetni, mert nem ez a lényege, hanem a párbeszéd. Ezért csak idézőjelben van a "párbaj", nem kell itt senkit legyőzni. A külső szemlélők meg azt gondolnak ennek a párbeszédnek a "győzteséről", amit akarnak (hogy a szekértábor mit gondol, az előre borítékolható).

Előzmény: Mungo (8589)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8591

Ez egy közvetett megfigyelés.

Mert én az álló vonatkoztatási rendszerből nézem a mozgó erőmérőt.

 

Teljesen mindegy, hogy honnan nézed az erőmérőt. Ha mondjuk a maximálisan 4 N kitérésű erőmérő éppen félállásban van, ami 2N erőt jelent, akkor ez bármilyen vonatkoztatási rendszerből vizsgálva félállásban van, ugyanis az önkényesen felvett vonatkoztatási rendszernek nincs és nem is lehet semmilyen befolyása arra, hogy egy erő kifejti-e a hatását. Egy erő működése, behatása az fizikai tény, amit nem lehet letagadni semmilyen vonatkoztatási rendszer felvételével. Már hoztam ide példaként, hogy ha pl. egy tégla téged arcon vág egy erővel, s az arcod ezt érzi, s ki is pirosodik, akkor bárhonnan nézve kipirosodik, és talán a fájdalom téged is ráébreszthet arra, hogy ez nem egy „fiktív” erővel való arculcsapás volt, hanem valódi.

Előzmény: Törölt nick (8560)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8590

Miből gondolod, hogy itt bárki is enyelegni szeretne egy beképzelt tökfejjel? Erre vagy rászorulva, hogy az interneten könyörögsz, hogy valaki álljon szóba veled, aki elismeri végre a hatalmas eszedet?

Valami nagyon el van cseszve az életedben, te mérnökök szégyene.

Előzmény: Tuarego (8588)
Mungo Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8589

Azon gondolkodtam, hogy tegyük fel akad jelentkező erre a "párbajra".
Mi alapján lehet eldönteni az eredményt úgy, hogy te is elfogadd?
Közös megegyezéssel szerveztek egy ítészt? Az ki lenne?
Egy külsős tekintély ha vállalná is, mi a garancia, hogy elfogadod az ítéletet?

Előzmény: Tuarego (8588)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 1 8588

A szűkkörű párbeszédet én nem diktátumok alapján, hanem közös megállapodás alapján gondolom. De persze nem veled...

Előzmény: Atom heart mother (8587)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8587

Nem vagy abban a helyzetben, "mérnök" úr, hogy itt bárkinek is feltételeket szabhass.

Bármit is képzelj magadról.

Előzmény: Tuarego (8584)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 1 8586

Soknevű (Atom...stb.) levelezőtársunkat pedig már meg sem kérdezem...

Előzmény: Tuarego (8585)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8585

Nem lennék szomorú, ha neked sem lenne rám időd a szűkkörű párbeszédre.

Gondolom sejted, miért...

Előzmény: construct (8583)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 1 8584

Nekem biztos, hogy nincs egy másodpercem sem rád. Ismerlek én téged

Én szintúgy ismerlek téged, s tudom, hogy te nem vagy sem szalonképes, sem "párbajképes". Ahhoz ugyanis kell egy normális viselkedési minimum, ami sajnos, neked nincs itt meg. Persze lehet, hogy a "kinti" életben tudsz normálisan viselkedni, csak itt engeded el magad, de én csak ebből tudlak megítélni.

Egyébként nem akarok senkit erőltetni. Ha nem lesz jelentkező a párbeszédre az elfogadható modorú levelezőtársak közül, akkor sem rendülök meg. Legfeljebb le kell vonnom bizonyos következtetéseket, amiket egyelőre megtartanék magamnak. Majd meglátjuk lesz-e, aki vállalja. 

 

Előzmény: Törölt nick (8580)
construct Creative Commons License 2019.10.17 0 2 8583

"minden kérdés elől angol eleganciával kitér"

 

Mondjuk inkább, egy angolna "eleganciájával" siklik el.

Előzmény: Törölt nick (8582)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 8582

Most megtudtuk, hogy Tuarego szerint mi számít gentleman viselkedésnek, amivel az embertársaihoz normális módon viszonyul.

 

Igen. Minden neki szegezett kérdés elől angol eleganciával kitér, de szeretne "szellemi párbajt" rendezni, ahol a "szakmai érvek mentén" haladna a "vita", de előtte természetesen még 3 évet vitatkozni kell arról, hogy legyen-e vita, milyen keretek között haladjon a vita, kivel vitatkozzon, milyen kérdések kerülhetnek napirendre. Szóval, a vita előtt még rengeteg apró kis vitát le kell folytatni (amolyan vita-lemmákat), mielőtt a tényleges vita megszervezéséről szóló vitát napirendre vehetjük.

Előzmény: Atom heart mother (8581)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8581

ilyen felállásban egy felsorakozott üvöltő falka ellen,

 

Most megtudtuk, hogy Tuarego szerint mi számít gentleman viselkedésnek, amivel az embertársaihoz normális módon viszonyul.

Előzmény: Tuarego (8574)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 -1 2 8580

Tehát most már tényleg nem válaszolok az itt legutóbb felvetett kérdésekre, hanem várom a jelentkezőt, aki hajlandó kiállni velem egy „egyéni csörtére”, egy előre megegyezett időpontban, s egy előre meghatározott témában.

 

Nekem biztos, hogy nincs egy másodpercem sem rád. Ismerlek én téged már a csillagváros óta, mások meg még régebben ismernek téged. Vagy 8 éve látom mit csinálsz. Konkrétan itt, ebben a topikban hónapok óta vesztegelsz egy hatodikos feladaton, legalábbis annak hatodikos részén. Két apró kérdésre kellene válaszolnod, amit többtucatszor feltettek már neked: merre mutat a golyó gyorsulásvektora, és a kötélen kívül hat-e még valami a golyóra.

Te erre képtelen vagy válaszolni, inkább szervezed a "szellemi párbaj" helyszínét és időpontját. Ne haragudj, de nekem erre nincs időm, egy percem sem. Erre a kérdésre képtelen vagy válaszolni hetek óta, lehet hónapok óta, mi a facért párbajozzak én veled? Erre itt és most kellene válaszolnod, illetve már vagy egy hónapja meg kellett volna tenned, illetve már 3 éve(!!!!) terítéken van nálad ez a kúpinga. Te ahelyett, hogy 3 év alatt (!!!) abszolváltad volna a hatodikus fizikát, "szellemi párbajokat" szervezel. Ez már túl van minden nevetségesség határán, ez már a szánalom szuperlatívusza.

 

Én megértem, hogy neked ez hosszas szervezőmunkát igényel, meg kell kérdezned az ápolókat, hogy mikor lesz szabad a gumifalú "tárgyaló", de nekem erre a tárgyalásra nincs időm. Kaptál elég időt, 3 évet(!!!) hogy felírd a kúpingánál a golyóra ható erőket, erre képtelen voltál 3 évig.

 

És különben sem ígérhetem, hogy nem foglak "pocskondiázni", mert én kimondom a sziklaszilárd, kemény, és szomorú tényeket, amik sajnos olyanok, hogy teljes joggal veszed őket pocskondiázásnak, de hát ezek a vér szomorú sziklaszilárd tények.

 

 

Előzmény: Tuarego (8574)
Tuarego Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8579

Javaslom előbb válaszolj a 8568-ra! Azt is udvariasan írtam:

 

Kedves heted7!

 

Értékelem, hogy erőt veszel magadon, s megpróbálsz udvariasan szólni hozzám, bár ez nem mindig volt jellemző rád.

Ahogy írtam, ebben a formában – egy darabig – már nem akarok részt venni a „sárdagasztásban”, még udvarias formában sem, mert hol ide kapok, hol oda, s egyszerre hat nyolc féllel nem tudok eredményesen vitázni, a körülményekről nem is beszélve.

Ezért határoztam el – ha lesz jelentkező – egyszerre csak egy emberrel és egy szűkebben kijelölt témát vegyünk át, intenzíven és egymásra odafigyelve. Ezt nevezem én „egyéni csörtének”, de lehet nevezni egyszerűen párbeszédnek is. Ha tényleg érdekelne az én érvelésem, s tudnál rám figyelni mondjuk egy este erejéig (én meg terád), s nem csupán kioktatni akarsz te is, akkor szívesen elbeszélgetnék akár veled is.

De mielőtt a kúpingába belemennénk, s amennyiben vállalkoznál egy ilyen szűk körű beszélgetésre, előtte megkérdezném, hogy te milyen felfogást képviselsz a centrifugális erő ügyében? Létezik ez az erő és számolni is kell vele, avagy csak valami „fiktív”, „pszeudo”-erő, ami csak bizonyos vonatkoztatási rendszerben van értelmezve? Mert kúpingán addig fölösleges vitatkozni, amíg a centrifugális erő kérdést nem tisztáztuk le.

 

Előzmény: heted7 (8576)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8578

Szerintem φ paraméter szerint ki kell számolni a periódusidőt és a sebességet:

L=1 és g=10

https://www.wolframalpha.com/input/?i=plot+%7B2+pi+sqrt%28+cos+x+%2F+10+%29%2Csqrt%28+10+%29+sin+x+%2F+sqrt+cos+x%7D+form+0+to+pi

 

Előzmény: Arilou (8575)
Arilou Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8577

Illetve egy gyök2-t elnéztem, szóval inkább ez a jó. (fél méteres madzaggal):

 

Előzmény: Arilou (8575)
heted7 Creative Commons License 2019.10.17 -5 0 8576

Javaslom előbb válaszolj a 8568-ra! Azt is udvariasan írtam:)

Előzmény: Tuarego (8574)
Arilou Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8575

Nekem ilyesmi jött ki (0.5 méteres kötéllel számolva):

 

 

Előzmény: Törölt nick (8573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!