Keresés

Részletes keresés

[sn4ke] Creative Commons License 2006.06.15 0 0 311
köszi az infót!
Előzmény: posthero (310)
posthero Creative Commons License 2006.06.15 0 0 310

7481 - fényképészet. 

nem kell hozzá végzettséget igazolni. de kérdezz rá miről tudnak számlát fogadni. általában ezeknek mindegy, a lényeg, hogy profilukba vágjon és el tudják számolni.

Előzmény: [sn4ke] (308)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.06.15 0 0 309

Kíváncsiságból regisztráltam a  vevőként is ShutterStockon. Kaptam egy bónusz 10$ kopunt, amit nem nagyon fogok felhasználni. A leírás szerint másnak is átadhatom, így ha kell valakinek, akkor keressen meg!

[sn4ke] Creative Commons License 2006.06.13 0 0 308
milyen tevékenységi kört kell felvennem egy már meglévő vállalkozásba, hogy számlát tudjak adni az eladott képekre (pl magyar ügynökségeknél alapfeltétel hogy számlát kérnek a kifizetéseikre) és mi szükséges ehhez? (pl megfelelő végzettség feltétel-e ahhoz hogy felvegyem a tevékenységi körbe)
uhh remélem érthető voltam :)
előre is köszönöm ha valaki tud erre válaszolni
[sn4ke] Creative Commons License 2006.06.13 0 0 307
nem rossz! én azthiszem próbálkozom. hátha. bár pontosan nem derült ki hogy milyen módon várják a jelentkező képeket.
garfieldka Creative Commons License 2006.06.12 0 0 306
Ma reggel kaptam a körlevelet, még nem volt időm átolvasni a részletes kiírást. Úghogy semmi bővebbet nem tudok, de gondoltam, hátha érdekel valakit!
Előzmény: medveh (305)
medveh Creative Commons License 2006.06.12 0 0 305
Ez szép, köszi az infót, bár úgy érzem engem nem érint. Az én esetemben körülményesebbnek tűnik Magyarországon szerződni mint Amerikában, de jónak tűnik a dolog és az MTI neve is szépen cseng.

Van pár dolog ami még kérdéses lehet a leírásban:


A bizományosi konstrukcióban értékesített fotó után befolyt összegből mind a szerzőt mind pedig az MTI Zrt. 40-60% részesedés illeti meg.

Szóval a fotós 40% kap. Ez relatív jó, de mennyiért értékesítik a képeket?


A szerzővel/jogtulajdonossal megkötött szerződés időtartamára az adott fotóra kizárólagos értékesítési jogosultságot kér az MTI Rt. a szerzőtől/jogtulajdonostól. A szerző/jogtulajdonos az MTI Rt-nek értékesítésre átadott fényképével fotópályázatokon ugyan részt vehet, de a felhasználási jogot, ugyanazon fotóra, másnak át nem engedheti.

Szóval azok a képek amik már felkerültek egy stock oldalra nem jönnek szóba?
Előzmény: garfieldka (304)
garfieldka Creative Commons License 2006.06.12 0 0 304

Na kéremalássan! Itt a hatalmas hazai lehetőség! Csak most, csak nekünk!

 

Beadási határidő: 2006-08-01 00:00:00

Digitális fotóját átveszi az MTI Fotóbankja

A Magyar Távirati Iroda Zrt. elektronikus Fotóbankja, aktuális fotókínálatának bővítésére, bizományosi konstrukcióban történő értékesítésre, átvesz hivatásos fotográfusoktól, mívesen fényképező haladó-amatőr fotósoktól kitűnő technikával készített, kiváló minőségű, fél évnél nem régebben készült, digitális fényképfelvételeket. Az e-mailen beküldött mintaképeket szakmai zsűri bírálja el, és dönt a nyomdai sokszorosításra alkalmas méretű fotók átvételéről az együttműködési (felhasználási) szerződés megkötéséről vagy elutasításáról. Amennyiben részt kíván venni az akcióban, olvassa el a www.mti.hu oldalon az általános feltételekről szóló tájékoztatót. További információk kérhetők a (06-1) 441-94-48 telefonszámon vagy a bizomanyos@mti.hu e-mail címen!

Majdnem Creative Commons License 2006.06.11 0 0 303
 OFF   pont annyira bushtól függ mint itt a gyurcsányitól ...  szeretem az ilyen nagypolitikai szemléletet ...  bocs ON
Előzmény: Törölt nick (300)
[sn4ke] Creative Commons License 2006.06.11 0 0 302
ezt honnan vetted? hol hallottad, olvastad?
Előzmény: Törölt nick (300)
[sn4ke] Creative Commons License 2006.06.11 0 0 301
barátod a google
Előzmény: areacode212 (299)
areacode212 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 299
Hello!

szuksegem lenne egy par kepre Oxfordrol egy epulo website-hoz! Eleg lenne a leggagyibb minoseg is mert szet kell tolni majd PS-vel olyan ceruza rajz szerure!

Valakinek van otlete,hogy honnan lehet szep szerkesztesu kepeket olcson beszerezni?
Konkretan az Oxford College-rol kellenenek kepek!

koszi mindenkinek

ac212
glad Creative Commons License 2006.06.01 0 0 298
Na nnak én is tudnék örülni!  ;-)
Előzmény: medveh (297)
medveh Creative Commons License 2006.06.01 0 0 297
Igen, én is kaptam mailt hogy nekik is van már ilyen enhanced licence opció, várható volt. Én annak örülnék ha az eladásaikon tudnának javítani.
Előzmény: glad (296)
glad Creative Commons License 2006.06.01 0 0 296

Valamilyen változások vannak a DT-nál.

 

Egyrészt felére csökkent az utóbbi időben az elbirálás időtartama, másrészt megjelent egy komplexebb exclusive szerződés feltöltéskor ami lehetővé teszi a kép jogainak eladását (alap értelmezésben $350-ért).

 

Lehet, hogy ők is erősödnek?

medveh Creative Commons License 2006.05.30 0 0 295
Igen, kicsit fura volt az elején nekem is, hogy véleményeznem kell, de ezáltal is tanulsz és arra késztet hogy nézzed a képeket keressed hogy mi a jó vagy mi a rossz, szerintem jó dolog.
Előzmény: glad (294)
glad Creative Commons License 2006.05.30 0 0 294

Nangyon nagyon megköszönök minden plusz segítséget, mert tényleg akarom hogy megtanuljak jól fotózni, szóval szívesen veszem ha adsz tippeket.

 

A fotozz.hu valóban fent vagyok, de azok a fránya kredeitek csak lassan jönne az pedig furcsa volt, hogy én bírálgassak kezdő fejemmel a kreditekért.

Előzmény: medveh (293)
medveh Creative Commons License 2006.05.30 0 0 293
Látom fenn van 5 képed, ha te ugyanaz a glad vagy. Hát én most az első 2-höz férek hozzá, abból a pitypangos jó kis kép lenne de jelen esetben csak belerondít a bogár, az összevissza görbülő szálak viszont nagyon tetszenek és szerintem bogár nélkül még esélyes is lennél vele stock téren is.
A másik egy elkapott pillanat ha jól értem, de az elkapott pillanat is csak akkor igazán érdekes ha minden a helyén van a képen és szerintem itt elég nagy a káosz, ugrál a szemem keresi a témát, ami belóg azt vagy kiklónozom vagy levágom ebben a esetben célszerű is lenne levágni a tetejét. Ha nagyon osztom az észt szólj rám csak szeretnék segíteni, mert látom hogy kitartó vagy és megérdemelnéd hogy felkerülj.
Előzmény: medveh (292)
medveh Creative Commons License 2006.05.29 0 0 292
Nekem sehogy se volt szimpatikus hogy Istockék annyit szöszölnek mindennel. Ha már csak elolvastam hogy mit várnak, milyen képeket már akkor is elment a kedvem az egésztől. Csomó mindenről kijelentik hogy nincs rá szükségük, mert hogy megteltek, de hát ez baromság, mindennél lehet jobbat alkotni, miért kell elve kizárni dolgokat, na mindegy.

Figyelj Glad, nem tudom jól teszem-e ha ezt mondom de szerintem probálkozz meg a fotozz.hu-val, én nagyjából olyanokkal kezdtem, amik ott jól szerepeltek és tudtam hogy nem "túl művésziek" stock fotónak és gyakorlatilag mindhárom oldal szó nélkül elfogadott. Én nagyon sokat tanultam a fotózzon, bár néha felbosszant a sok hozzánemértő de azt le kell tudni nyelni és akkor nem lesz baj én sokat köszönhetek nekik. Vannak nagyon segitőkész, jó fotósok és a lehető leg egyszerübben kapsz visszajelzést arról hogy jó úton vagy-e, vagy hogy min változtass.
Előzmény: glad (291)
glad Creative Commons License 2006.05.29 0 0 291

Hát utolsó lehetőség vagy mi. :(

 

Istock azt írja vagy sikerül 2 valamivel elkápráztotnom őket vagy nyenya.

Azt hiszem ezenkivül még egyzer megpróbálkozok az SS-al és annyi, feladom, mert akárhogy figyelek az utómunkára a képminőség behatárolt a FZ-7 által.

glad Creative Commons License 2006.05.27 0 0 290

Amúgy ha végül nem sikerül felkerülnöm a Istockra, akkor is szimpatikusak. :)

 

Tényleg sokat nyüglödnek a jelöltekkel (4.körnél tartok), korrekt mailt küldenek és ahogy írtam készség fejlesztően hatnak rám.

Korábban a DT-nál kb 50-60% volt az elfogadási arány, Istock óta ez 90-95% lett. :-)

 

Ma töltöttem fel a kért új 2 képet, hát meglátjuk mit szólnak...

[sn4ke] Creative Commons License 2006.05.26 0 0 289
ott nem vagyok fent. egyébként Pana FZ20
Előzmény: glad (288)
glad Creative Commons License 2006.05.26 0 0 288

A Istock-on te fent vagy?

Milyen géppel fényképezel?

Előzmény: [sn4ke] (287)
[sn4ke] Creative Commons License 2006.05.26 0 0 287
ha valakinek szüksége van teljes v5.0.5.0 neatimage-re akkor írjon a mailomra.
[sn4ke] Creative Commons License 2006.05.26 0 0 286
egy jól zajszűrt kép szinte nagyságrendekkel jobban tömöríthető
Előzmény: glad (281)
glad Creative Commons License 2006.05.25 0 0 285

Azért aggódtam, mert korábban túltömörítésre hivatkozva utsaítottak vissza képet.

Megjegyzem én 200% se láttam.

Na mindegy.

 

Most 10 perce töltöttem fel egy új szériát, legnagyobb meglepetésemre 5 perc alatt vissza jeleztek.

Egy képet elfogadtak, de kettőt újra visszadobtak.

 

Na majd még egy kör.

Végül is nem nyüsszögök, mert ezt a tökölés Istock részéről meglehetősen készségfejlesztően hat rám. :)

Előzmény: medveh (284)
medveh Creative Commons License 2006.05.25 0 0 284
Igen összetömöriti, ez a hátránya az ingyenes verziónak, de a tömörítés elég jó minőséget hagy maga után, valószínüleg jobb algoritmust használ tömörítéshez is mint a többi program. De végül is megéri szerintem, mert a tömörítés miatt nem utasítanak vissza, a zaj miatt viszont igen.
Előzmény: glad (281)
madgie Creative Commons License 2006.05.25 0 0 283
Nekem meg 1 letöltés :DDD
Előzmény: Majdnem (280)
_Zsolt Creative Commons License 2006.05.25 0 0 282
És a magyar lapok mennyit fizetnek és milyenek?
Előzmény: Majdnem (280)
glad Creative Commons License 2006.05.25 0 0 281

Hát megmondom öszíntén most már volt, hogy olyat küldtem amire azt hittem nem köthetnek bele, de még is sikerült nekik.

A dolog ragadós, mert már reflexszerüen én is hibát keresek egy képen ha nézek egy újságot.

Nagyon kiváncsi leszek, hogy az Istoc a következő adag képemre mitt reagál majd.

 

Medveh:

Az utómunkákkal kapcsolatban próbálgatom a NeatImage programot.

Szépen dolgozik csak az a furcsa, hogy ami a PS tömörítéssel (12) 3-4MB az a kép a NeatImage kezelés után 1MB.

Nem tömöríti le tulságossan?

Mondjuk nekem csak a nem szabályozható próba verzió van, de elméletileg ez jpg-ben max quality-be nyomja.

Előzmény: Tatarszkij (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!