Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6791
Diessel!

Igazad lehet, hogy az éltől pattant meg, mert pont ott van a blokkfelfogatás kiugró része. Esés közben lehet, hogy megrúgtam az idomot, ahogy lekatapultáltam róla, bár nincs nyoma, hogy hol.
Előzmény: diessel (6789)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6790
Diessel!

Köszi a tanácsot. Igen, jó lenne így megoldani, csak sajnos azt nem tudom, hogy hogy lehet elfesteni az élekben, még csak nagy felületen csináltam ilyen foltban javítást, de ott volt felület kifuttatni a lakkot, meg volt lakkvastagság is, hogy utána becsiszoljam 2500-assal és felpolírozzam. Ilyen kicsi helyen és ilyen vékony lakknál még nem csináltam. Kicsit kifejtenéd a menetét, ha megkérlek? A gyenge pont, hogyha kiragasztom az éleknél, akkor ott éle lesz a lakknak. Ha nem fújok el addig, akkor narancsos, illetve ködös lesz az él közelében.

Köszönöm!

ui.: beleolvastam a hsz-eidbe, látom nyírbátori vagy :-) Én is onnan származom, bár nagyon messze lakom onnan, Pakson. De szinte a rokonságom 90%-a ott él. :-)
Előzmény: diessel (6789)
diessel Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6789

szia

lehet hogy az éltöl pattant meg vagy odanyomhatta vázhoz vmikor lehet(bukásnál).

én  személyszerint  abban 3 szög lapban festeném el az élekben.

- a felpattogzás élét elcsiszolnám  egykis müa alapozo utána alapozo és festeném csak elég közel van a felpattogzás és az él ugyhogy ügyesen kell trükközni.

én igy csinálnám

Előzmény: hamvasat (6788)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6788
Sziasztok Urak!

Sajnos folytatódik a balszerencsém a motorom fényezésével kapcsolatosan. Ma találtam egy kis puklit a gyári idomomon, ami még nem volt sérülve, most sem arra az oldalra estem, hanem a másikra. Megpiszkáltam a puklit és dobja le a festéket. Lekapartam a laza részeket és a képen látható eredményt hozta. A tiszta fekete műanyag látszik ki. Hihetetlen, hogy milyen vékony a gyári festés, mindössze 0,08 mm alapozóval együtt. Érthetetlen, hogy miért dobta ott le a festéket, nincs megrepedve sem a műanyag, meg különösebb behatás sem érte.



A kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt lokálisan kijavítani, mert maga az idom máshol teljesen karcmentes és hibátlan. Van pont ugyanilyen kék festékem, ami totál ugyanez.

Egy elképzelésem van, de lehet, hogy tudtok jobbat mondani rá. Arra gondoltam, hogy kimaszkolom a sérült részt a kék-ezüst határ szélénél és rádiuszos él alatt, ahogy a képen sárgával kihúztam.
p2500-as papírral vízesen bemattítom a kimaszkolt részt és kb. p 6-800-as papírral megérdesítem a kilátszó fekete műanyag részt. Ezután airbrush-al lefújom alapozóval a hibás részt, majd leszórógittelném vékonyan (ezt nem tudom, hogy mivel tudnám lokálisan felvinni, hogy máshova ne fújjak bele).
Aztán szépen becsiszolnám síkba, majd jönne a kék bázis és a lakk. Ezeket úgy fűjnám, hogy nem pont merőlegesen a felületre, hanem kicsit az idom mögül, hogy az élen túli részekre ne menjen. Így elvileg valahol az élen lenne az átmenet, amit utána össze tudnék polírozni a gyári résszel. Egyáltalán ilyen vékony gyári lakknál nem túl kockázatos a polírozás?

Tudtok ennél jobb ötletet, egyáltalán meg lehet ezt szépen csinálni, hogy ne látszódjon a javítás?

Köszönöm előre is a tanácsokat!

ÜDv: hamvasat
diessel Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6787

 ezeket igy nem igazán adják ki.

 ezeka progik komplett huzato rendszerekkel vannak ,tehát ahoz a rendszerhez adják azokhoz a mérö eszközökhöz valo mondjuk attol még mi is tudnánk használni :P

 talána huzato   márkák nevével keressél pl: car-o-liner meg van még sok

ja és gyárilag becsületesen le vannak kodolva és nagyon nehéz kikodolni..

de ha tudsz valamit akkor én is szivesenveszem

én is keresgettem már de semmi...

Előzmény: Törölt nick (6786)
Slampixxx Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6785
Én egy ilyet szeretnék festeni:

Előzmény: Elvis74 (6783)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6784
Ami Sata pisztolyt mutat a kép az 1.6 -os fejjel és düznivel van. Ez csak alapozásra lenne jó,festéket fújni vele elég durva.
Előzmény: keyol (6778)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6783
Hali. Mi busz műszerfalakat festettünk bőrhatásúval, ha tudok segítek.
Előzmény: Slampixxx (6782)
Slampixxx Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6782
Bőrhatású festékkel van valakinek tapasztalata?
diessel Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6781
 nekem még a progi is kéne.... :)
Előzmény: Törölt nick (6780)
diessel Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6779

nekem 3000-sek vannak - ez nem tudom milyen...

nem tudom hogy te milyen festékeket fogsz vele fujni

deszerintem biztos jo arra is

Előzmény: keyol (6778)
keyol Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6778
A satat is megtudom venni csak jegyen tényleg annyival jobb mint a másik...Na meg konkrétan ez a sata jó festéket is fújni nem csak alapozni?
Előzmény: diessel (6777)
diessel Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6777

nem láttam,. hát igen pénz függö ,hogy  te melyiket engedheted meg magadnak.

 szerintem a második is jo, de a sata nyomába nem ér.... szerintem..

www.servind.hu

itt is vannak  még sata-k az alkalmazás techinkánál

Előzmény: keyol (6776)
keyol Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6776
Szia.Van ára a második pisztolynak is 37700ft
Előzmény: diessel (6775)
diessel Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6775

szia

 az elsö az tuti hogy sokáig fog precizen szolgálni ha azt veszed

ez bajnok pisztoly márka!!nekem ilyenek vannak és imádom :)

 

a második is  elég jonak nézki de se ár meg a lapalján valami 2007 es dátum van :S

Előzmény: keyol (6774)
keyol Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6774
Sziasztok.Szórópisztolyt szeretnék venni és a segítségetek kellene a döntésben.Bútorokat fújok általában 2K festékekkel dolgozom.Van két kiszemelt áldozat ,de nem tudom melyiket vegyem.Ebben kellene a Ti véleményetek is.Válaszotok előre is köszi.

http://www.magnesszelep.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;272;;269;;0;&mp=mp.php&szulo=272&nyit=272&kod2=%3E%20Pneumatikus%20szersz%E1mok&tazon=34013


http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?cPath=2_27_99&products_id=184
2006.1.2 16V FULL Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6773

Sziasztok!

 

Szeretném lefesteni a műanyag tankfedelemet./Opel Corsa C/

Fel van hólyagosodva a lakk rajta.

 

Milyen csiszoló papírral csiszoljam át elöször?

Lakkozzam is utánna?

                                         Köszönöm a válaszotokat!

Elvis74 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 6772
Szia. Szöszt, szúnyogot, apróságot mézes kendővel(sváb rongy)törölgetve lehet eltávolítani. ha kell vizesen csiszolhatsz is de azt át kell legyezni újra.
Előzmény: jacsu (6770)
jacsu Creative Commons License 2010.06.15 0 0 6770

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,metál fényezés után néhány helyen vannak apróbb hibák,néhány szösz.Lakkozás előtt van,még csak szinre van fujva,sötét szürke.Lehet e valamit kezdeni velük lakk elött?Választ elöre is köszönöm.

seby01 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6769
Köszi a segítséget :) megpróbálkozok vele
Előzmény: Elvis74 (6768)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6768
Hali. aprósághoz, kis fúvókás pisztoly az igazi, nekem van egy 1,2 esem azzal szoktam ilyeneket csinálni, kevéske anyag, és látod, hogy mikor jó. aztán lakk ha fényesre akarod. 
Előzmény: seby01 (6766)
keyol Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6767
Sziasztok.

Bútorokat fényezek és lenne egy polírozással kapcsolatos kérdésem.Sajnos nem kamrában fújok és sajna elég sok szemcse van a felületben.Eddig a polírozás előtt vizes 2000es majd 2500 papírral csiszoltam be a festett felületet,de sajna elég sokáig tart.Arra gondoltam ,hogy excenteres csiszolóval szárazon csiszolnám be 1500as vagy esetleg 2000es gépi papírral mert talán így gyorsabb és utána polír.Szerintetek mély nyomott hagy a gépi papír?
seby01 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6766
Rendben :) "megjegyeztelek" és ha aktuális lesz mindenképpen keresni foglak. Őszre terveztem ezt a festegetés projektet , de elképzelhető , hogy előbb felkereslek, sajnos nem olcsó dolog úgyhogy inkább nem kapkodom el .

Még annyit kérdeznék meg , hogy az ilyen apróbb műanyag dolgokat , mint pl a vesék , hogyan tudom szépen lefújni , úgy hogy ne folyjon meg ?, van kompresszorom , meg szórópisztolyaim is , csak a szakértelem hiányzik :)
Előzmény: Elvis74 (6765)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6765

Szia. ne haragudj, ha összekevertelek valakivel. Így nagy vonalakban kb 180 ezertől fölfelé van egy teljes külső, de érdemes ránézni elötte. Ha gondolod keress meg.

Előzmény: seby01 (6764)
seby01 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6764
Szia :)

Itt még nem hiszem hogy beszéltünk, ahogy nézem ez az első hozzászólásom .

Úgy gondoltam , hogy teljesen telibe ( full karosszéria kívülről)
fújatnám , a gyári szín maradna , csak nem sima metálban , hanem gyöngyház metálban . Ennek kb mi lenne az ára ?
Előzmény: Elvis74 (6760)
Dózerbike Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6763
szép munka,gratula!Én az asztalos szakmával voltam így,ahogy te a fényezéssel.Akkor géplakatos szakmám volt még csak.Most meg abból élek,ami először csak hobbi volt.

Használj aktív szenes maszkot,akkor nem szívod be a sok mocskot.
Előzmény: hamvasat (6761)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6762

RESPEKT!

Előzmény: hamvasat (6761)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6761
mykeman72!

Köszi. Igen, pontosan ez a jó kifejezés rám, hogy "lelkes amatőr" :-)

Alapszakmám gépészmérnök és szeretem a műszaki, szakmai kihívásokat. Épp ezért szeretem a dolgokat nem csak elméletben ismerni, bele szoktam kóstolgatni egy-egy szakmába, általában valami ügy apropója alkalmából. A fényezés is ilyen dolog. Gyerekorom óta festegetek, főleg motorokat, motoralkatrészeket, bringákat. Persze eleinte csak flakonos sprayvel, főleg neoluxxal. Egész jól ment, úgyhogy a haveroknak is én festettem mindenfélét. Aztán később sokat jártam egy ismerősömhöz, aki fényező, én kérdeztem tőle, ő meg szeretett magyarázni, megmutogatott sokmindent, szívtam magamba, mert érdekelt. Könyvtárból is vettem ki könyveket, de sajnos azokban a modern dolgok nincsenek benne, de alapnak jó volt. Aztán később hobbiból sérült robogókat, motorokat vettem, kipofoztam, lefestettem őket, használtam kicsit, aztán eladtam.

A kezdeti lökést az adta meg, hogy egyszer eldöntöttem, hogy rendes anyagokkal is megpróbálom. A szerencse is közrejátszott, mert barátom apjának a műhelyében pihent már 10-15 éve néhány profi szórópisztoly, vadi új, kibontatlanul (Sata Jet 90), meg sikerült beszereznem fillérekért Festo vízleválasztót, meg nyomáscsökkentőt. Nem akartam profi munkát, csak egy elfogadható szintűt, de ahol meg akartam venni a festéket, megmosolygott a tulaj, mikor mondtam, hogy én fogok festeni. Ezen kicsit felhúztam magamat, úgyhogy eldöntöttem, hogy profit fogok csinálni. Persze közben szívtam ezzel-azzal, de ő mindig segített, elmondta, hogy mi a probléma, mit kéne máshogy csinálni. A végére tényleg jól sikerült. Legutolsó munkám ez volt, (lásd kép) a hátsó motort fújtam én, senki sem tudta megmondani, hogy nem gyári, pedig az egész masina le lett fújva. Nagyon sziszifuszi meló volt, de megérte a végeredmény. Nagyon szeretek fényezni, de sajnos letettem róla, mert nincsenek megfelelő körülményeim, szerszámaim. Ezt a busát is kézzel csiszoltam, kézzel políroztam, összesen 1 hónapom ment rá délutánonként. Ahhoz, hogy hatékonyan tudjak dolgozni, be kéne feccölni jó pár fityinget. Meg a befejezést az adta meg, hogy mivel nem kamrában fújtam, szívtam be a sok mérgező gőzt és a vérképemen nagyon megmutatkozott, főleg a májfunkcióim voltak szarok. Amint abbahagytam a "kokózást", helyreállt minden.

Most kezdek majd építkezni, a ház alatt lesz egy 180 négyzetméteres műhely kialakítva, erősen gondolkozok, hogy hagyok ott egy helyet, ahol majd egyszer ha sok pénzem lesz, akkor kialakítok egy fényező fétis-sarkot :-)

Most is azért kezdtem el próbálgatni belőni a színt, mert ha én, amatőr létemre meg tudtam csinálni, akkor egy profi fényező nem mondhatja, hogy nem tudja.

Üdv: Hamvasat
Előzmény: mykeman72 (6758)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6760

Szia. Már egyszer beszéltünk itt, nem? szétszedve nem szétszedve darabokban, igy úgy? én fehérvári vagyok, kérdezz bátran.

Üdv.

Előzmény: seby01 (6759)
seby01 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6759
Üdv!

Ősszel telibe szeretném fújatni az autómat , de nem nagyon vagyok tisztában a költségekkel , az autó egy szedán e36 bmw és gyöngyház metál laguna zöld színre szeretném festetni . Kb mekkora lenne a költsége anyag /munkadíj , esetleg Székesfehérvár közelében ismer e valaki szakembert aki elvégezné ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!