Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7112
Érdekes, hogy a Vénusz bolygón a geológiai képződmények nevei 99%-ban női nevek. Ez vajon véletlen?
;)

"Szinte minden felszíni formát a Vénuszon történelmi vagy mitológiai nőkről neveztek el. A kevés kivétel közé tartozik a Maxwell Montes, amely James Clerk Maxwell nevét viseli, és két fennsík, az Alfa-régió és a Béta-régió. Ezeket még azelőtt elnevezték, hogy a jelenlegi névadási rendszert a Nemzetközi Csillagászati Unió, a bolygók nomenklatúrájának kialakításával foglalkozó szervezet elkezdett volna ezen dolgozni."
(wiki)
Előzmény: Schenouda (7110)
NevemTeve Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7111
Igazából Pán volt Dionüzosz anyja, csak reneszánsz hamisítók bekevertek a történetbe egy Szemelé nevű tébai királylányt...
Schenouda Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7110
[Ja, amúgy nekem is feltűnt a képen, hogy milyen nagyok a nő kezei...]

Valóban több ókori szerző közölt arra utalásokat, hogy Pénelopé Odüsszeusz távollétében válogatás nélkül valamennyi kérőjével együtt hált, állítólag a közös frigyből született volna a szatír Pán, a mezők kecskeszarvú és lábú istene, egy igazi incubus. Más hagyományok szerint Hermész nemzette Pénelopénak kos alakjában. Pán egy ősi pelaszg isten, a nimfák szeretője volt. Tisztelete Árkádiából terjedt el egész görög földön (szerepe teljesen analóg a nyugati boszorkánykultuszok "ördögével").
Tehát valóban nem az a 20 évig Odüsszeuszra váró példamutató feleség alakja bontakozik ki előttünk, amilyent Homérosz igyekezett lefesteni... Viszont egyes ókori magyarázók szerint itt egy másik Pénelopéról van szó, és nem Odüsszeusz feleségéről és a két nő alakja a kése magyarázók előtt teljesen összeolvadt...

Hérodotosz említi, hogy a hellének Pánt a legújabb istenek közé sorolják, akit Hermész nemzett Pénelopének, Odüsszeusz feleségének. Mindenesetre a történet Odüsszeuszról, Ithaka akháj feleségéről alig tudunk valamit. A legfőbb forrás maga Homérosz, s a feleségéről, Pénelopéről még annyit sem, s meglehet, csak Homérosz adta neki a Kyllené-hegyi gyönyörű szép nimfa, Pénelopé nevét... De meglehet nem is véletlenül, mert az "igazi" Odüsszeusszal, a kurétesz herceggel, aki napnyugatra ment a Grál-ért, valahogy éppen ilyen feleség passzolt...

Az "Özvegy Fiai" meg éppen lehet már csak egy kései, szabadkőműves -tehát utólagos- belemagyarázás, egyszerű mesékbe, mert türoszi Hiram is egy "özvegy fia" volt, s a mesékben valahogy ez szintén előkerül. Hisz a férfiak korán haltak, s a magára maradt özvegy fia rendszerint elment szerencsét próbálni, majd rendszerint királykisasszonyt vagy királyságot nyert... Nem hiszem, hogy a Grál-keresők vagy Hiram és mások az "Özvegy fiai" néven "futottak" volna... legalábbis a magyarázatok nekem nem elég meggyőzőek.


Azok a boszorkánypapnők (Médeia, Kirké, Pénelopé), akár istennőik (Ízisz, Aphrodité, Hekaté, stb.) közös jellemvonása: rendszerint nagyon szépek, pogány rítusok papnői, istennői, ezek erdei tisztásokon tartott orgiasztikus rítusok, és mind kapcsolatban álltak a Vénusszal.
Egyébként a Vénuszról ideérkezett "istenek és istennők" közös jellemvonása, hogy rendkívül szépek..., akár férfi, akár nő. Maga Lucifer is az, mint Ezekiel mondja róla: "Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességgel, tökéletes szépségben… Valál felkent oltalmazó kerub…"

Francesco Primaticcio féldomborműve valóban nagyon érdekes alkotás.
Előzmény: Nolanus (7097)
menroting Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7109
Nekem a tenyerei furcsák.
Előzmény: Nolanus (7097)
repcsepista Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7108

Lánok, le gének, legendák...

 Ki (gik) lufziferr szülei, ugganés, a vas - fémek megjelenéséval, azonos, lenne? -ami rögtön, a hüllők, hüll - hell -őkkel, kapcsolátos?

 Pontosabban, kik, miért s hogyan hozták létre, a fémeket, s mikor hol kezdődnek?

 I'll be beck!

 

Előzmény: kalamajkosz (7103)
b325 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7107
Szia

Lehet nem fogalmaztam jol, nem az a furcsa, hogy rovidebb ideig eltek, azt az Ur mondta is, hanem, hogy az egyiptomi faraok elotte is rovid ideig eltek, felteve, hogy az ismereteim helyesek, miszerint, az elso piramisok utan jott az ozonviz.

Igi
Előzmény: kalamajkosz (7104)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7106
Én pártolom. De a mesterek véleménye a mérvadó... ;)
Előzmény: kalamajkosz (7105)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7105

ja, biztos félreértettem, akkor csak valami egyletet akartál volna meg lobbizni, médiázni.. ezt mondjuk korainak találom és túlzónak. de valami közös oldalra talán nem lenne haszontalan összegyűjteni az anyagot, irodalmat, stb. na nem komplett könyveket, de a fontosabb passzusokat, idézeteket, amolyan szöveggyüjteményszerűségként, plusz linkeket, stb. kategórizáltan. mert így gyorsan lesüllyednek az érdekes dolgok, nehéz visszakeresni és az újonnan betoppanók lehet nem olvasnak vissza ezernyi szerteágazó hozzászólást. bár nem eröltetem ha a többiek nem pártolják ezt a virtuális alexandriai könyvtár szövegtár jellegű projektet.

Előzmény: Törölt nick (7099)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7104
"Nekem furcsa, hogy a bibliaban az ozonviz utan az emberek joval rovidebb ideig elnek"

ez is jó kérdés, ez is olyan ami mindenhol előbukkan, már a sumér királylistákban is..

Hüperboreával kapcsolatban azzal próbáljak magyarázni hogy az a sarkkörön túl van és hogy ott fél évig nem megy le a Nap, tehát 1nap=1év, ezért 365-tel beszorozták, de az elég döcögős magyarázat..
Előzmény: b325 (7093)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7103

a frizurára gondolsz? ilyen estekben sosem tudom mennyire szándékos vagy véletlen.

 

(valami rémlik hogy Széth kivégta magát az anyjából, de Lucifer 'születéséről' mit lehet tudni? most hirtelen nem ugrik be mit és hol írt erről Schenouda, de az egész istenekkel kapcsolatos dolog elég rejtélyes, no meg az égben játszódó csete-paté isten generációk között homályos előttem, olümposziak vs. titánok(=nephilimek?), Ázok vs. Vánok, meg háború a mennyben http://www.biblebasicsonline.com/hungarian/06/D21.html , Széth+Ré vs kígyó, Széth vs. Hórusz, stb, ehnyén szóval szövevényes és nagyon nem áll össze bennem..)

Előzmény: Nolanus (7097)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7102
köszi. nem jegyeztem meg a hiányzók számait, de elképzelhető hogy csak elnéztem valamit amikor a régebbi hozzászólásokban keresgéltem. mert most nem találom hogy mit nem találtam akkor.. :]
Előzmény: Research Fellow of Advanced Trollistics (7101)
Research Fellow of Advanced Trollistics Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7101
Kedves kalamajkosz
Megnéztem, ebből a topikból nincs moderátor által törölt hozzászólás hónapok óta. Tehát műszaki hiba lehet a magyarázata annak, hogy nem találsz valamit. Különösen közvetlenül az elküldés után vesznek el hozzászólások, tehát érdemes jegyzetlapon szerkeszteni és copy-paste eljárással betenni ide, így ha nem jelenik meg, meg lehet ismételni.
További jó beszélgetést!
Előzmény: kalamajkosz (7095)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7100
"Fájl menü, oldal mentése ;-)"
 
kösz :)
de úgy értem bárki által elérhető online formában.

Előzmény: Nolanus (7096)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7099
A Virtusra teszem Sanyi egy-két koncepcióját. Másféle oldalról nem volt szó eddig...
Hsz-ek eltűnnek az indexen rendszeresen. Ez sajnos ilyen...
Előzmény: kalamajkosz (7095)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7098
Kosfej helyett természetesen kecskefej a helyes.
Előzmény: Nolanus (7097)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7097
Nem hagy nyugodni Penelopé sem, mióta megláttam ezt a képet (a wikipédia ezzel fogad). Rögtön valami meghatározatlan borzongást keltett bennem az alakja, pontosabban a 'fejformája' (ti nem láttok benne semmi 'furcsát'?), amely furcsaság nyomán egészen zavarba ejtő ösvényekre és összefüggésekhez jutottam (de ez már offtopic).
A lényeg, hogy valami ködös összefüggés kezd bennem kirajzolódni némely mitológiai nőalakok között, pl. Penelopé és Isis között, de hozzájuk csaphatjuk akár Kirkét, vagy a többi boszorkánypapnőt. Mintha valami ősi 'Bene Gesserit' (elnézést a SciFi-s allúzióért, de meggyőződésem hogy Frank Herbert sem a kisujjából szopta, amit összehozott) klán létezett volna, Fekete Madonnák gyülekezete, vagy hogy a hírhedt kódszót használjam: az Özvegyek és Fiaik társasága, ami alapján sejthetjük, hogy az 'özvegyi fátyol' egyfajta jel közöttük (a háló-arcúak). Emlékezzünk Parcifálra ő is egy az Özvegyek Fiai közül, és mint ilyen, predesztinált a Grál elnyerésére...
Penelopéval kapcsolatban az egyik alternatív mítoszszál regéli, hogy korántsem volt annyira hűséges, mint az közszájon forog, lévén a botrányos Pán isten anyjának mondják, itt mint "Pán", vagyis "Minden", mert mindegyik kérő az 'apja' volt...

Hogy ez a szál nem annyira légből kapott, arra itt hozom Francesco Primaticcio egy másik alkotását is, ez a fontainebleaui híres királyi kastély egyik féldomborműve a 'Királyi Lépcsőház'-ról. Látható, hogy igen kedvelte ő is a gránátalmát, nem beszélve a kosfejekről és Pán istenről, amikről és akiről viszont ismeretes, hogy kinek a jelképei. És visszakanyarodunk Schenouda egyik korábban tett zavarba ejtő kijelentéséről Lucifer 'születésével' kapcsolatban (és megint csak ez a Bene Gesserit...;-).
Előzmény: Schenouda (7051)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.30 0 0 7096
"az miért van hogy eltünnek bizonyos hozzászólások??"
Én nem látok eltűnteket, a számozást figyeld. Ha valaki elkezd egy hozzászólást írni, de közben beírnak mások, és később küldi el, akkor hátrébb kerül, hiába a magasabb sorszáma...

"lehet archiválni kellene az értékesebb beírásokast, mielőtt nyomuk vész"
Fájl menü, oldal mentése ;-)
Előzmény: kalamajkosz (7095)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.30 0 0 7095
(( az miért van hogy eltünnek bizonyos hozzászólások?? legalábbis erős a gyanúm hogy eltünt néhány. lehet archiválni kellene az értékesebb beírásokast, mielőtt nyomuk vész. nem akartál volna valami oldalt összedobni, Big? ))
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.30 0 0 7094
Na most akkor lesz expedíció? 8)
Előzmény: Schenouda (7079)
b325 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 7093
Ha mar egyiptomi tortenelem+urhajok. Azert jo lenne idoben besorolni a dolgot nagyjabol legalabb. Pl. erdekelne, hogy mennyiben valtoztak a dolgok az ozonviz elott, es utan. Nekem furcsa, hogy a bibliaban az ozonviz utan az emberek joval rovidebb ideig elnek, meg ha jol sejtem, az elso piramposik meg az ozonviz elott epultek, viszont az epito faraok nem eltek tovabb a mai embernel, illetve az sem vilagos, ha Re el akarta pusztitani az embereket, akkor minek allitatott piramisokat maganak.
A venuszi legenda meg ott santit, hogy ha idoben el lehet helyezni a isteni szekereket (egyiptom, biblia, vimanak), akkor nem kell annyira visszamenni idoben, 2000 eve meg siman hasznaltak ezeket. Viszont mar a teremtes idejen is, tehat ha csak a bibliat veszem alapul, akkor is durvan 4000 evet eltek itt az istenek. Ha feltetelezzuk, hogy van egy hajojuk amivel el tudnak jutni a venusrol ide, akkor 4000 ev csak eleg volt nekik, hogy eljussanak a legkozelebbi csillagokik, ergo, nem hiszem, hogy haldoklo istenekrol lenne szo. Van arrol valami feljegyzes, hogy az Istenek miert mentek el ?
Meg egy kerdes, irta valaki, hogy a napbarkanak 9 fos szemelyzete volt , van esetleg forras, hogy a Vimanaknak mennyi, egy helyen elmitenek 32-ot talan (nyilvan sok fele hajo volt), erdekes lenne soszehasonlitrani az adatokat.


Valaki irta itt a fem fejeket, errol van valam irefreencia aneten esetleg /
Előzmény: Schenouda (7082)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7091
"amúgy ha a denderai templomban jársz láthatod a körben a szkarabot(heperut) stb"
Ez sajnos ritkán esik meg, úgyhogy kénytelen vagyok rád hagyatkozni :-)
De akkor legalább ezt tisztáztuk, hogy mégiscsak lélekmadár.
Előzmény: Törölt nick (7089)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7088
"vagy éppen fordítva: a korábbiból magyaráznám a későbbit, hogy a szk. ábrázolások -részben az egyiptomi teológiának- kései lenyomatai, átmagyarázásai... A kép amit adsz -gondolhatod- tetszik. Két oldal a Nap és a Hold, majd lépcső vezet a "Csillagra", ami az őseinknél, mindig csak egy égitestet, a Vénuszt jelentette..."
Valóban nehéz innen visszatekintve meghatározni, hogy egy-egy jelenségréteg mikor rakódott rá a szimbólumokra, de a Napnak és a Holdnak van azért sok keresnivalója az Osiris misztériumban. Magát Osirist néha Holdistenként és ábrázolják, és 14 darabra vágása összefüggésben lehet a fogyó hold 14 napjával (a holdfázisok napjai mély jelentőséggel bírtak az ősi 'hidrosztatikában', a misztikus fluidumok áramlásának leírásában). És persze ott van Horus kivájt szeme is, ami mint mondják, a fogyatkozásokat jelöli. Ennek pedig szintén igen nagy jelentősége van, ez utal ugyanis a filozófiai 'konjunkció'-ra, vagy másképp a 'kémiai mennyegző'-re (a Nap és s Hold látszólagos egyesülésével, vagy hogy a Hold felfalja a Napot), amely konjunkció sötétedéssel jár (a fogantatás és a putrefactio egybeesése): a formaadó princípium elhagyja az összetett testet, így az prima materiájára redukálódhat, és csak az így megtisztított testek fogadhatnak magukba egy új formát. A napfogyatkozás képe persze a 'sol niger' képét idézi, a nappali nap testének lenyugvása után kel fel az Éjféli Nap, és a munka e második nap sugárzása alatt megy végbe.
Persze mindenfele egy sárkány vagy egy kígyó az, ami felfalja a napot, és amely sárkánynak aztán levágják a fejét, így az hiába nyeli el a napot, kénytelen újra a 'világra hozni'. A sárkány így két részre vágatik, lesz belőle egy fej és egy farok (Caput Draconis-Cauda Draconis, Rahu-Ketu stb.), amik persze egyben a két holdcsomópontot is jelölik, a fogyatkozások potenciális helyeit.

["Az is mondják ezek a ez a három lépcsőfordulós csigalépcső nyomán alakult ki a szabadkőművesség három fokozata, s Salamon csigalépcsői egy titkos beavató szobába vezettek. A szabadkőműves rajzokon rendszerint feltűnik egy kanyarhó lépcső a kapuként szolgáló két pillér mögött... (más magyarázók bár három lépcsőfordulót tesznek fel, de nem csigalépcsőt, hanem csak amolyan cikk-cakkban emelkedő lépcsőt magyaráznak a szövegből...)"
Az a gyanúm hogy itt a Golden Dawn a spirális formát illetően (aminek láthatólag igen nagy jelentőséget tulajdonított pl. mind Crowley mind Yeats) egy a szabadkőművességtől különböző forrással is rendelkezett, legalábbis én nem ismerek olyan ábrázolást az szk.-ban, ami egyértelműen spirálra utalna, max. egy negyed félkörívet láttam. Yeats: "I planned a mystical Order, which should buy or hire a castle, and keep as a place where its members could retire for a while from the world, and where we might establish mysteries like those of Eleusis and Samothrace; and for ten years to come my most impassioned thought was a vain attempt to find philosophy and create ritual for that Order. I had an unshakeable conviction … that invisible gates would open as they opened for Blake, as they opened for Swedenborg, as they opened for Boehme..."
Előzmény: Schenouda (7086)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7087
Én még mindig le vagyok ragadva ennél a képnél, a madár alakja egy kissé megzavart, de valószínűleg itt is az Isis-Osiris misztérium szokásos ábrázolásával van dolgunk, tehát Isis madár alakban lebeg a halott Osiris felett, és misztikus módon teherbe esik tőle, aminek az eredénye A Napgyermek Horus. (Isis ugye Osiris egyetlen testrészét nem tudta összegyűjteni, vagy 'kihalászni', ezt pedig egy arany taggal pótolta, ezután Horus fogantatása valóban csodásnak mondható, és az 'arany magvát' juttatja eszünkbe a születéssel vagy az újraszületéssel kapcsolatban)
Jó lenne látni pontosan mi is van a Napkorongban (a születő Ré, Horus, Napgyermek?), én egy piramist, benne egy körzőt fogó kezet vélek felfedezni, de lehet csak túl sok kőmíves ábrát nézegettünk mostanában. Az továbbra is misztikus, mi lehet a két Djed oszlop szerepe.
Előzmény: Törölt nick (7053)
Schenouda Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7086
"Heliopolis(On) Lelkei pedig lépcsőt építenek nekem..." Mivel egy piramis belső falára írták fel, másrészt a piramis éppen lehet lépcsős piramis is.

"Az szk. ábrázolások kulcsot adhatnak a korábban említett egyiptomi 'három nap' jelenséghez is." vagy éppen fordítva: a korábbiból magyaráznám a későbbit, hogy a szk. ábrázolások -részben az egyiptomi teológiának- kései lenyomatai, átmagyarázásai... A kép amit adsz -gondolhatod- tetszik. Két oldal a Nap és a Hold, majd lépcső vezet a "Csillagra", ami az őseinknél, mindig csak egy égitestet, a Vénuszt jelentette...

Nesze Nolanus, akkor egy ősi "winding stairs": Salamon templomát U alakban három emeletes épület vette körül, mely fölfelé szélesedett, s nem a templom falához volt erősítve. Ezek raktárkamrák voltak. Királyok könyve írja: "A (környező épületrész) alsó szintjének bejárata a templom jobb oldalán volt, és csigalépcsőn lehetett a középső szintre és a középsőről a harmadik szintre feljutni." (1Kir 6.8).

Az is mondják ezek a ez a három lépcsőfordulós csigalépcső nyomán alakult ki a szabadkőművesség három fokozata, s Salamon csigalépcsői egy titkos beavató szobába vezettek. A szabadkőműves rajzokon rendszerint feltűnik egy kanyarhó lépcső a kapuként szolgáló két pillér mögött... (más magyarázók bár három lépcsőfordulót tesznek fel, de nem csigalépcsőt, hanem csak amolyan cikk-cakkban emelkedő lépcsőt magyaráznak a szövegből...)

[Még ha lehet, a kezdőbetűk helyett, inkább írd ki a teljes nevüket, hogy mások is értsék, mint az Arany Hajnal Rend-et Yeats esetében.]

Ajtó mögött
Előzmény: Nolanus (7085)
Nolanus Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7085
'"Heliopolis(On) Lelkei pedig lépcsőt építenek nekem..." én erről azt gondolom, hogy itt azt mondja, hogy "Héliupolisz papjai piramist építenek nekem"...'

Igen, a piramis is egy lépcső a mennybe, mégis a két szimbólum külön-külön is tovább élt (néha persze összeötvözik). Az szk. ábrázolások kulcsot adhatnak a korábban említett egyiptomi 'három nap' jelenséghez is. E lépcső egyébként általában a 'winding stairs' alakját ölti, vagyis kígyózó formában ábrázolják, ha a szimbolikához való viszonyában ábrázolják akkor 3-5-7 fokkal (ilyet már hoztam korábban), ebben a formájában viszont átvezet a 'spirál' szimbólumához.

Frieda Harris illusztrációja a 2nd degree-hez. Ez idő tájt a GD másik ágán W. B. Yeats sem pihen a Nobel-díján, hanem, ő is 'winding stairs'-el, 'gyre'-vel meg kúpgeomtriával foglalkozik...

My Soul. I summon to the winding ancient stair;
Set all your mind upon the steep ascent,
Upon the broken, crumbling battlement,
Upon the breathless starlit air,
'Upon the star that marks the hidden pole;
Fix every wandering thought upon
That quarter where all thought is done:
Who can distinguish darkness from the soul





And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold

And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

And she's buying a stairway
To heaven...

Előzmény: Schenouda (7048)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7084
Schenouda Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7083
Big: Bigeh= Abaton...
Előzmény: Törölt nick (7081)
Schenouda Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7082
Igen, csak valószínűsítem hogy a dél-egyiptomi kis sziget Abaton v. Philai lehetett, amiről máshol ír.
Persze jó kérdés, honnan került ide, hiszen ekkor a Vénuszon már rég megszűnt az élet... [Pachacuti által leírt "napisten"-jelenség egyébként talán történhetett egy sokkal régibb időkben, csak a világhódító Pachacuti egyszerűen kisajátította magának a történetet, mikor újjáépíttette a hatalmas Sacsahuamán erődjét, és a spanyol krónikásnak vagy két évszázadra rá már ezt a változatot mesélték el...]

Az egyiptomiak a hatalmas Főnixmadarat Benu-nak nevezték és a Vénuszt Benu-csillagának. Az egyik piramisszöveg (1207-1208. sz.) leírja a két bolygó között közlekedő égi szerkezetet: "Ó Hajnali Csillag, Hórusz...zöld madár, ég gyermeke...aki hajtja a viharokat... mikor az istenek eljönnek a mennyből..." Majd a szöveg így mutatja be Hórusz hajóját: 770 öl hosszú, szigonyának hegyét a napsugarai alkotják és a hajó kabinjában viszi a király lelkét a túlvilágra. Azaz egy 1660 m hosszú égi hajó, s ezt a szöveget 4400 évvel ezelőtt írták a falakra héliupoliszi papok, a tömegektől elzárva, egy lepecsétel piramis belső falaira...
A szöveg szerint az égi hajót Butó istenei alkották, nos Bútó Alsó-Egyiptom predinasztikus székhelye volt, még jóval Ménész előtt, az i.e. 4. évezred elején. És a piramisszövegek is ebben az időszakban fogalmazódtak meg, mint abban az egyiptológusok egyetértenek, csak évszázadokig, egészen az V. dinasztia ideéig Tiltás volt azok lejegyzésére...

Hórusz volt az egyiptomi hagyományban az első jó felépítésű ember, a mai ember "prototípusa", de ugyanúgy sántított, mint Héphaisztosz vagy Lucifer, mert mikor leestek a Földre a lázadásuk után, eltört az egyik lábuk... Hermész Triszmegisztosznál olvassuk: „Nem fogom elmondani ezt a Születést –mondta Ízisz- mert nem merek, ó hatalmas Hórusz, nyilatkozni fajod eredetéről, különben az emberiség még rájönne a jövőben az Istenek keletkezésének módjára.” [Az istenek eredethelye, nem csak Hóruszé, a Vénusz-bolygó volt.]

Úgyhogy nem tudom honnan jött az égi szerkezet, amiről Plutarkhosz beszámolt, talán volt még egy bázisuk a Földön, ahol túlélték a sorozatos katasztrófákat, nem tudom... Mindenesetre ha a sziget komor falainak ütközött és beesett a Nílusba, már eleve azt jelzi, hogy talán az "utolsó ilyen" szerkezet lehetett, ami megpróbált Egyiptomba látogatni...

Viszont annyit azért elismerhetünk, hogy ilyen leírásoknak sokkal nagyobb előttünk bizonyító hatása van, mint amikor azt olvassuk, hogy egy brazil farmert Jupangában megkergetett két ufólény, vagy egy belga postáskisasszonyt éjszaka űrből jött idegenek látogattak meg és -állítása szerint, amit hajlandó előadni a bíróságon vagy egy hipnoterapeuta kiszedheti belőle- közösülésre kényszerítették, majd kioperálták később belőle a gyereket...
Előzmény: kalamajkosz (7080)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7081
Heh, azért lett volna felesleges kérdeznie, mert én úgyis lelkesen igent mondanék? ;)

A gugliban nem találtam meg az Abaton szigetet. Gondolom Asszuán környékén van valahol. Bigeh és Philae környékén nemde?

Tulajdonképpen az a zseniális egy ilyen kutatásban hogy nem kell rá engedélyt kérni, mert nem létezik hivatalosan az, amit kutatni kívánunk. Tehát Ozirisz egy darabja ill prehisztorikus, vénuszi hi-tech, szupercivilizáció járművének roncsa kutatására irreleváns dolog engedélyt kérni és adni...
Tehát nyugodtan kutatható. Nem szokványos ásatás, nem ókori temető vagy templomrom kutatása, hanem csak egy hivatalosan bolond hóbortnak tűnő tevékenység, egy hivatalosan és ésszerűen triviálisan nem létező, képtelenség keresése... Nemde?

Jó kis kutatás lenne. Egyedül a krokodilokkal kell majd vigyázni...
;-D
Előzmény: kalamajkosz (7080)
kalamajkosz Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7080
Big is érdeklődött sanszos lelőhelyekről, de tőle felesleges is lett volna ilyet kérdezned.. viszont egy magamfajta szkepszisre hajlamos óvatos duhajtól persze.. :))
mindazonáltal aligha szerény személyem csatlakozási hajlandósága itt a főkérdés. mert ha azt mondom: oké, rajtam ne múljék a dolog, akkor hogyan tovább??megérkezünk a helyszínre, és..?


egyébként megint felettébb érdekes dolgokról szólsz.

az ősi szövegek kapcsán még betudható szimpla hiedelemeknek hogy:
- a szél tolja-fújja a Napot az égen (ahogy a bárkákat),
- hogy a napkorong nem maga a Napisten, hanem csak a "bárkája" ami az égen halad,
- ill. hogy két bárkája van, a horizont feletti és alatti úthoz,
- "millió évek hajója" - találó név ha belegondolok,
- aranyból készült, ez szinte evidens a napkorong kapcsán,
viszont a 9 lángkészítő evezőst és gyors mozgást már nehezebb értelmezni.

a koporsóábrázoláson lévő 3db napkorong lehet nem feltétlen egyidejűleg értelmezhető, látatlanban azt mondanám, hogy a kelő, nyugvó, és delelő nap is lehet, aminek mind külön neve és jelentéstartalma volt egyiptomban.

Plutarkhosz értesülését a lezuhant bárka roncsairól már nem lehet ilyesmivel elintézni. bár különös hogy (úgy tűnik) nem törödtek ezekkel a roncsokkal. ha a tudatlan parasztok félelemből el is kerülték, legalább a papoknak illett volna a "szebb darabokat" begyüjteni és elhelyezni valami nívós/kultikus helyen.

és ha jól éretem nincs közelebbi helyszín megadva, csak közvetve kapcsolod az Abaton szigetéről szóló furcsaságokhoz. az időpont is fura. ha nem tévedek ez minimum 1000 évvel később van hogy a kabirokat lehajtóvadászták a koncepciód szerint ezek az apollóni lények, igaz, a Pachacuti-féle eset még későbbi.

a többi különös dologhoz amit még megvillantasz itt, még ennyit sem tudok szólni. csupa kérdőjel..
Előzmény: Schenouda (7079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!