Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mykeman72 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 6809
Az a sugárképet befolyásolja és arra kell vigyázni,hogy ha a düznit kiszereled az összerakásnál ne szoritsd túl a csavart,mert eltörik és nem tudsz szórási sugarat állítani. Egyébként használattól függően sztem,évente érdemes cserélni.
Előzmény: keyol (6808)
keyol Creative Commons License 2010.06.23 0 0 6808
Köszi a segítséget Neked és diesselnek.Ma kipróbáltam és eszméletlen,hogy milyen kicsi nyomáson milyen jól porlaszt.....Azért ugye a düzni mögött levő műanyag ami azt hiszem a levegő áramlását szabályozza nem havi szinten cserélendő dolog?
Előzmény: mykeman72 (6806)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.23 0 0 6807
Sziasztok!

Kész lett a fejidom és az oldalidom, immáron a 4. festés. Átnéztem a fényezőnél, de nem elég alaposan. Itthon vettem észre, hogy az oldalidom kékjében benne van egy kis fényes fémszemcse, elég jól rikít, az ezüstben meg van egy-két sötét kosz szemcse, mélyen a lakkban. Nyeltem egyet, a sok szívás után mostmár elmegy így, csak legyen motorom...

A lelkére kötöttem a srácnak, hogy lője be a pisztolyt, hogy kb azonos legyen az ezüst árnyalata, mint a gyári...persze, hogy túl szárazon fújta és világosabb lett. Meg sem próbálta szerintem...

Aztán jött a fejidom...letörte az egyik rögzítőfület, amit csak úgy lehet felhegeszteni, hogy leég a festék ott, tehát lehet újrafújni. De mostmár rámegy az idegrendszerem, többet ennek a fényezőnek semmit sem adok a kezébe. Ki lesz javítva a sérült rész helyileg, aztán felszerelem és motorozok, mert már április eleje óta nem volt képes megcsinálni ez a fényező normálisan. A fasza, hogy most már lesz 5 réteg festék a fejidomon...

Tippet tudtok arra adni, hogy mit lehet kezdeni azzal a fényes fémszemcsével, ami a kék részben virít? Az a baj, hogy két lakkréget között van mélyen, nem púposodik ki. A srác már megpróbálta kipolírozni.

Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy én vagyok túl igényes, vagy ilyen hibák elfogadhatónak számítanak? Lehet egyáltalán elvárni olyan munkát, hogy se kosz (nem az apró kipolírozható kis szemcsékre gondolok, hanem a nagyobb, markánsabb szemcsékre), se megfolyás, se egyéb hiba ne legyen benne, hanem egy tényleg tökéletes minőségű, szép munkát kapjak?

Az oldalidomot talán elfogadhatónak tartom, nem túlzottan feltűnő az a pár kosz benne, csak vacilálok, hogy felragasszam-e rá a 25eFt-os matricát. Félek tőle, nehogy 2 hónap múlva jöjjön elő visszaszívódásból származó sok karc.

Mindenesetre előkerestem a tartalék fejidomot, amit pár éve vettem, elvittem műanyagoshoz, mert arról is hiányzik egy kis rögzítő fülecske, aztán lehet, hogy azt majd megcsinálom, ehelyett a festéktemető fejidom helyett...

Egyébként pont ott volt a festő barátomnál egy autó, aminek fújták az oldalát és a hátsó ajtónál volt egy halvány fehéres csík, mert kifolyt a friss lakra a víz a díszléc alól. A srác mondta is, hogy ad magának egy újra táblát, így nem adja át a kocsit. Ezt tartom korrektnek, nem pedig amit velem csinált a fényező, hogy megpróbálta átadni a szart, hátha nem veszem észre és nem hozom vissza. Végül ő nyert, mert tele a tököm, 5.-jére nem fogom visszavinni hozzá, nem ér meg az idegrendszerem 70-80eFt-ot, bár tudom, hogy asztalt kéne borogatnom...
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 6806
Biztos lehetsz benne,hogy jól választottál! Sok sikert és sok munkát hozzá.
Előzmény: keyol (6804)
diessel Creative Commons License 2010.06.22 0 0 6805

eredményes és jo munkát hozzá!! :)

majd mesélj....

Előzmény: keyol (6804)
keyol Creative Commons License 2010.06.22 0 0 6804
Sziasztok.

Megvettem életem első sata (satajet 100 B RP)pisztolyát.Hát így elsőre nagyon szép és az eddigi pisztolyaimhoz képest külsőre látszik,hogy ez minőség.Remélem a munkában is ekkora különbség lesz.....
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6803
Azt mondják,új seprű jól seper .Ez igaz a pisztolyokra is. Ha karban van tartva ,és vigyázunk rá nagyon sokáig kiszolgál. Az előző lakkozó pisztolyom kb 4 évig volt szolgálatban ,és egy komplett felújítást követően még sokáig üzemelt. Hozzáteszem nálam minden nap üzemelt és dolgozott. Csak sajnos több felújítást már nem ér meg gazdaságilag. Egyébként az új pisztoly érzékeny jószág óvatosan kell vele bánni.
Előzmény: diessel (6800)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6802
Elvis74!

Köszi szépen az instrukciókat!

A falcszivacs nagyon jó ötlet!!! Olyat még nem használtam, viszont most, hogy mondtad beugrott, hogy anno a motor felnim peremének javításához is azt használtak.

Megyek délután egyik fényező barátomhoz és megpróbáljuk megcsinálni. Attól félek én is, hogy bele kell fújni a függőleges részbe is az élen túl, de reménykedek hátha az élig meg tudjuk oldani.
Előzmény: Elvis74 (6799)
keyol Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6801
Igen én is ilyen pisztolyra gondoltam..Köszi
Előzmény: mykeman72 (6798)
diessel Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6800

szia

és mit szolsz  az RP-hez??

 bejött?

 valami tapasztalat??

én imádom :)

Előzmény: mykeman72 (6798)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6799

Szia. Én is megprobálnám megcsinálni innen:)..

Ha a színnel meglehet állnia az élen akkor az már fél siker. A lakkot lehozni a függőleges részre és az él és a csavar között elhigítózni. a polírt bírnia kell szerintem persze finoman. Körberagasztást meg falcszivaccsal mert az nem hagy élt.

Néha van kedvem ilyen szöszöléshez néha meg nem, a lényeg hogy finoman lassan.

Előzmény: hamvasat (6788)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6798
Én most vettem Sata Jet 3000 RP lakkozó pisztolyt 1.3-as dűznivel. 124.950 Ft volt az ára.
Szerintem neked mindenképp jó lenne a Sata Jet 100-as széria ami létezik 1.3-1.4-es dűzni mérettel,és valahogy 70.000 Ft körül van az ára.
Előzmény: keyol (6797)
keyol Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6797
asztalos iparban PU festékek fújásához (magasfény,selyem) használnám.
Előzmény: mykeman72 (6796)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6796
Ez a 3000-es széria nagyon jó ,de csak bázis festék szórásához az igazi. Az,hogy digites kijelzős igazándiból csak "fölös" extra ami a használhatóságát nem befolyásolja,viszont az árát jelentősen megemeli.Attól függ,hogy mire akarod használni.
Előzmény: keyol (6795)
keyol Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6795
Ez lemaradt :-)


http://www.kisgeparuhaz.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=518&flypage=flypage.tpl&product_id=2677&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1
Előzmény: keyol (6794)
keyol Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6794
Sziasztok.

Ezt a pisztolyt ismeri valaki?Szerintetek megéri az árát?Köszi
diessel Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6793
én ugy gondoltam hogy az idom éle hozzá ütödött a vázhoz, pont ott  feküdt fel és meg kezdte a festéket(elvált az idomtol) és akkor már indul az magátol ,ha van mi  adjon neki ki indulást  sajna :(
Előzmény: hamvasat (6791)
diessel Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6792

 nem vagy semmi :))

akkor üdv. földim :D

őszintén ha az enyém lenne , magamnak csak ecsettel  kipingálnám azt jo van az-inkább cibálnám a száját a  solyomnak :) de kinek mi..

szoval télleg az a baj hogy nincs elég hely eldolgozni ezért profi fényezö kell hogy ugy élben meg csinálj ahogy irtam(gondoltam)

én nem vagyok az  sőtt!!!! de ugy probálnám meg ahogy irtam.

igazándibol  nehéz leirni-kitudja ha élöben látnám azt mondanám hogy nemis lehet igy.képröl is más

sok sz*pás és idegbaj árán lehet ráérezni dolgokra ,ha nem tanitanak meg féltik a szakmát ;( sajnos

Előzmény: hamvasat (6790)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6791
Diessel!

Igazad lehet, hogy az éltől pattant meg, mert pont ott van a blokkfelfogatás kiugró része. Esés közben lehet, hogy megrúgtam az idomot, ahogy lekatapultáltam róla, bár nincs nyoma, hogy hol.
Előzmény: diessel (6789)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6790
Diessel!

Köszi a tanácsot. Igen, jó lenne így megoldani, csak sajnos azt nem tudom, hogy hogy lehet elfesteni az élekben, még csak nagy felületen csináltam ilyen foltban javítást, de ott volt felület kifuttatni a lakkot, meg volt lakkvastagság is, hogy utána becsiszoljam 2500-assal és felpolírozzam. Ilyen kicsi helyen és ilyen vékony lakknál még nem csináltam. Kicsit kifejtenéd a menetét, ha megkérlek? A gyenge pont, hogyha kiragasztom az éleknél, akkor ott éle lesz a lakknak. Ha nem fújok el addig, akkor narancsos, illetve ködös lesz az él közelében.

Köszönöm!

ui.: beleolvastam a hsz-eidbe, látom nyírbátori vagy :-) Én is onnan származom, bár nagyon messze lakom onnan, Pakson. De szinte a rokonságom 90%-a ott él. :-)
Előzmény: diessel (6789)
diessel Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6789

szia

lehet hogy az éltöl pattant meg vagy odanyomhatta vázhoz vmikor lehet(bukásnál).

én  személyszerint  abban 3 szög lapban festeném el az élekben.

- a felpattogzás élét elcsiszolnám  egykis müa alapozo utána alapozo és festeném csak elég közel van a felpattogzás és az él ugyhogy ügyesen kell trükközni.

én igy csinálnám

Előzmény: hamvasat (6788)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6788
Sziasztok Urak!

Sajnos folytatódik a balszerencsém a motorom fényezésével kapcsolatosan. Ma találtam egy kis puklit a gyári idomomon, ami még nem volt sérülve, most sem arra az oldalra estem, hanem a másikra. Megpiszkáltam a puklit és dobja le a festéket. Lekapartam a laza részeket és a képen látható eredményt hozta. A tiszta fekete műanyag látszik ki. Hihetetlen, hogy milyen vékony a gyári festés, mindössze 0,08 mm alapozóval együtt. Érthetetlen, hogy miért dobta ott le a festéket, nincs megrepedve sem a műanyag, meg különösebb behatás sem érte.



A kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt lokálisan kijavítani, mert maga az idom máshol teljesen karcmentes és hibátlan. Van pont ugyanilyen kék festékem, ami totál ugyanez.

Egy elképzelésem van, de lehet, hogy tudtok jobbat mondani rá. Arra gondoltam, hogy kimaszkolom a sérült részt a kék-ezüst határ szélénél és rádiuszos él alatt, ahogy a képen sárgával kihúztam.
p2500-as papírral vízesen bemattítom a kimaszkolt részt és kb. p 6-800-as papírral megérdesítem a kilátszó fekete műanyag részt. Ezután airbrush-al lefújom alapozóval a hibás részt, majd leszórógittelném vékonyan (ezt nem tudom, hogy mivel tudnám lokálisan felvinni, hogy máshova ne fújjak bele).
Aztán szépen becsiszolnám síkba, majd jönne a kék bázis és a lakk. Ezeket úgy fűjnám, hogy nem pont merőlegesen a felületre, hanem kicsit az idom mögül, hogy az élen túli részekre ne menjen. Így elvileg valahol az élen lenne az átmenet, amit utána össze tudnék polírozni a gyári résszel. Egyáltalán ilyen vékony gyári lakknál nem túl kockázatos a polírozás?

Tudtok ennél jobb ötletet, egyáltalán meg lehet ezt szépen csinálni, hogy ne látszódjon a javítás?

Köszönöm előre is a tanácsokat!

ÜDv: hamvasat
diessel Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6787

 ezeket igy nem igazán adják ki.

 ezeka progik komplett huzato rendszerekkel vannak ,tehát ahoz a rendszerhez adják azokhoz a mérö eszközökhöz valo mondjuk attol még mi is tudnánk használni :P

 talána huzato   márkák nevével keressél pl: car-o-liner meg van még sok

ja és gyárilag becsületesen le vannak kodolva és nagyon nehéz kikodolni..

de ha tudsz valamit akkor én is szivesenveszem

én is keresgettem már de semmi...

Előzmény: Törölt nick (6786)
Slampixxx Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6785
Én egy ilyet szeretnék festeni:

Előzmény: Elvis74 (6783)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6784
Ami Sata pisztolyt mutat a kép az 1.6 -os fejjel és düznivel van. Ez csak alapozásra lenne jó,festéket fújni vele elég durva.
Előzmény: keyol (6778)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6783
Hali. Mi busz műszerfalakat festettünk bőrhatásúval, ha tudok segítek.
Előzmény: Slampixxx (6782)
Slampixxx Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6782
Bőrhatású festékkel van valakinek tapasztalata?
diessel Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6781
 nekem még a progi is kéne.... :)
Előzmény: Törölt nick (6780)
diessel Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6779

nekem 3000-sek vannak - ez nem tudom milyen...

nem tudom hogy te milyen festékeket fogsz vele fujni

deszerintem biztos jo arra is

Előzmény: keyol (6778)
keyol Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6778
A satat is megtudom venni csak jegyen tényleg annyival jobb mint a másik...Na meg konkrétan ez a sata jó festéket is fújni nem csak alapozni?
Előzmény: diessel (6777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!