Keresés

Részletes keresés

vm.aniko Creative Commons License 2008.03.26 0 0 300
tényleg sokkal később hajt ki az enyémeken sem látszik még semmi.mivel mediterrán növény jóval melegebbnek kell lennie hogy ő meg merjen "mozdulni".
Előzmény: tothmonika27 (299)
tothmonika27 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 299

Kedves grántalmások,két éve vágyom már egy ilyen növényre,erdélyben élek én itt sosem láttam még gránátalma bokrot.2OO6-ban láttam pécset a növérem kertjében.Néhány nappal ezelött sikerült vásárolnom debrecenben egy kb 7o cm magas példányt.A gondom az ,hogy nem tudom él-e.Az elado váltig érösitette hogy késöbb hajt ki.Mivel ez volt az egyetlen példány ,hát megvettem.Az ágai hajlékonyak amiböl azt gondolom él,de rügyeket nem láttok rajta,illetve néhány fonyadt rügyet....most honnan tudhatom,él -e...

TTNora Creative Commons License 2008.02.03 0 0 298

Szia!

A Csodakert magazin 2008/02 számában van egy cikk a gránátalma történelméről.

Idézem: " A gránátalma latin megnevezésében a Punica a főníciaiakra vonatkozik, akik vallási okokból intenzíven termesztették a növényt. A granatus jelentése: magvakkal."

Szóval a neve valóban annyit tesz, hogy vettél egy gránátalma fát. :-)

Előzmény: taormina1 (296)
endru Creative Commons License 2008.01.31 0 0 297

A törpe gránátalma Punica granatum "Nana"

Most lomb nélkül kellene pihennie, várnia a tavaszt. 15 foknál már kezd éledezni.

Előzmény: taormina1 (296)
taormina1 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 296

Szia, hát most elbizonytalanodtam; igen, az volt ráírva, hogy Punica Granatum, de azt hittem, ez csak annyit jelent, hogy "gránátalma". Nem szeretném,ha törpe maradna. Különösen, hogy csak mérsékelt(ebb)en fagytürö.

Megyek kiteszem a teraszra.

Előzmény: Taxus (292)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.31 0 0 295

ja és voltam körúton a sártengeres kertemben,/nem volt hosszú séta,500m2/:))

és semmiféle fagykár nem érte őket pedig első telük kint.ja és semmilyen módon nem voltak takarva.

a füge bezzeg visszafagyott vagy 20 cm -t de ezt sem takartam.akkor nemis olyan rosz:)

vm.aniko Creative Commons License 2008.01.31 0 0 294

szia!

amikor én megvettem az enyyémeket akkor az első telet/30 cm es korukban/egy üvegezett teraszon vészelték át,ahol 15- 0 fokig minden volt.szerintem ha nincs fagy a teraszotokon és világos van akkor még mindig jobb mint a sötét konyha.aztán 1 év alatt ugyis akkora lesz ha jól tartod,hogy nyugodtan kint maradhat.nekem tavasszal lettek kiültetve és 1 métert nőttek.de ezek dísz fajták.nem tudom van e külömbség.igaz,öntörtem is,tápoztam is....

Előzmény: taormina1 (291)
Taxus Creative Commons License 2008.01.30 0 0 293

A törpe gránátalmáról:

http://www.few.hu/Punica_granatum

 

http://www.kertpont.hu/uj/kertpont.php?menu=cikk&CId=570

 

lehet belőle bonsaj is.

Taxus Creative Commons License 2008.01.30 0 0 292

Hát nem tudom!

Pihennie kéne az biztos, de most hogy melegben volt, nem tudom mit szól a teraszhoz. A terasz üvegezett?

Előzmény: taormina1 (291)
taormina1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 291
Szia, 15 fok körüli hely csak a konyha van, ott viszont elég sötét van, nem szeretnek ott a növények. A teraszon sokkal inkább, de ott nagyon extrem a höingadozás.
A fajtáját nem tudom, és az eladó sem, amolyan "nagyüzemi" képes kartonba csomagolt növényke. Nem dugványnak látszik, mert mindjárt a föld fölött 4-5 felé ágazó cérnavékony ágacskái vannak. Nem kéne tulajdonképpen most pihennie?
Talán mégis inkább a teraszra teszem.
Előzmény: Taxus (288)
Taxus Creative Commons License 2008.01.30 0 0 290

Itt írnak részletesen a gránátalmáról:

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/gyumolcs/granatalma.html

Taxus Creative Commons License 2008.01.30 0 0 289
Sajnos nincs sarja, nem tudom, hogy sarjadzik-e egyáltalán, lehet, hogy le kell hajtani egy ágat, ami 1 év alatt meggyökeresedik. A föld felett pár cm-re elágazik, onnan nőnek ki az ágak. Úgy tudom magról és dugványokról szaporítják, én még sosem csináltam.
Előzmény: KGáborr (281)
Taxus Creative Commons License 2008.01.30 0 0 288

Szia,

ez egy elég kicsi növény lehet, valószínüleg dugvány. Tavasszal (április 2. felében) szerintem ki lehet ülteni, sokkal gyorsabban nő kint. A tél eléggé kérdéses, de ha jó védett helyet találsz neki megmarad valószínüleg. Télen érdemes jól betakarni, rárakni sok földet és  avart, tavasszal letisztítani. Persze sok függ milyen tél lesz, de ha 1 telet túl él a következőn már olyan nagy lesz, hogy biztos megmarad.

Addig világos és ne túl meleg helyen tartsd szerintem, de mivel eddig melegben volt nem javaslom az 5-10 fokot, ami egyébként ideális lenne számára, talán 15 fok körüli lenne a legjobb. A szobai üvegház szerintem kicsit meleg és párás neki, de hát ha még dugvány... Különben nem igényli a párát.

Az is lehet, hogy úgynevezett törpe gránátalma, az kevésbé alkalmas kiültetésre, sokkal fagyérzékenyebb. Nekem ilyen nincs. Csak 1 termő és 2 diszváltozat. Esetleg fényképezd le, bár nem biztos, hogy meg tudom mondani milyen. Amikor vetted nem mondták?

Előzmény: taormina1 (286)
SuetiMueti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 287

Szia!

 

Szerény véleményem szerint ha nincs kutya akkor kirakhatod, elvégre a természetben is szaporodik a növény....:)

Nekem van egy kis mogyoró bokrom, de egy ág az egész, azt pl én a télikertben tartom de majd nyáron kirakom erősödni és télen megint vissza. Jelenleg nekem a füge bokor is a házban van mert már olyankor vettük amikor már nem tudtuk kiültetni...

 

 

Előzmény: taormina1 (286)
taormina1 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 286

Szia, egy kiállításon vettem 1 gránátalmat, ami régi vágyam volt. Asszem teltvirágú piros, de nagyon apró növény, kb 10 cm magas, kb 4-5 gyenge, lágyszárú ágacskája van. Most a szobai üvegházban lakik. Ajánlatos-e egyáltalán kiültetni egy ilyen apró növényt? Mikor? Addig hol legyen?

Üdv

Tao

Előzmény: Taxus (275)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.29 0 0 285
akkor remélem egy normális eladót fogsz ki,sok szerencsét!:)
Előzmény: SuetiMueti (284)
SuetiMueti Creative Commons License 2008.01.29 0 0 284
Hát mivel imádom a gyümölcsöt így valószínűleg termő lesz belőle:) De nagyon tetszenek a teltvirágúak is...
Előzmény: vm.aniko (283)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.29 0 0 283

nagyon szivesen!és te csak termőt akarasz?

 

/egyébként az eladók sajnos sok helyen ilyenek./

Előzmény: SuetiMueti (282)
SuetiMueti Creative Commons License 2008.01.29 0 0 282

Hát egyszer már jártam így, kérdeztem egy futóvirágról hogy ez golgota virág? Erre közli hoyg az... megvettem aztán otthon megvizsgáltam, néztem neten hogy olyan furi a levele... aztán kiderült hogy valami teljesen más volt..:)

Köszi a tanácsokat, remélem a nyáron már én is küldhetek képeket a fácskáimról....most már tuti hogy legalább 2 lesz:)

Előzmény: vm.aniko (280)
KGáborr Creative Commons License 2008.01.29 0 0 281
Hello Taxus!
A termő gránátalmádnak nincsenek tősarjai vagy nem próbáltad dugványozni?
Cserébe tudnék télálló Yuccat, agavét, kaktuszt felajánlani
Előzmény: Taxus (275)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.29 0 0 280

találtam neked egy csomagküldőt akiknek van termő fája,kicsit drága de elég nagy példányok vannak.sajnos nem tudom,hogy a termő ennyivel drágáb e,mert én a dísz fajtámat ennél olcsóban vettem.azért ha van a közelben kertészet előbb ott nézz körül.csak ne ess abba a hibába,hogy forditva kérdezel:)))

mindig ugy kell kérdezni,hogy az eladó ne tudja meg ,hogy te mit szeretnél,mert akkor a növény azzá fog változni:)

pl:-ez termő gránátalma?   eladó:-hát persze hogy  termő!!!:))))

 

http://www.treemail.hu/termek.php?id=1827

Előzmény: SuetiMueti (279)
SuetiMueti Creative Commons License 2008.01.29 0 0 279
Van kutyi de okos, ha rászólok nem pisili le:) Vagy esetleg megelőzve olyan helyre ültetem ahonnan el van zárva, bár az kicsit árnyékosabb... Annyira jó hogy ilyen segítőkészek itt az emberek! Igazán hálás vagyok, és mostmár vigyorral az arcomon várom mikor veszek cserjét/cserjéket:)
Előzmény: vm.aniko (278)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.29 0 0 278
szerintem akkor vegyél amikor már hajt,akkor biztosan nem fagyott el a kertészetben.tényleg ennyire rosz tapasztalataid vannak,hogy nem marad meg?esetleg emeld fel a cserepet és nézd meg,hogy kijött e e gyökér az alján.akkor biztos erős és erőtelses gyökérzete van.és amikor elülteted ne ugy rakd a gödörbe ahogy a cserépben volt összetömörödve,hanem nyomkodd össze a földet szedd egy kicsit szét a feltekeredett gyökereket,nem baj,ha valamennyire a föld is lejön.jól be kell iszapolni,én nem hinném,hogy ne eredne meg.hacsak nincs sok kutyád amik rendszeresen lepisilnék.mert akkor esetleg nem fog megmaradni.
Előzmény: SuetiMueti (277)
SuetiMueti Creative Commons License 2008.01.29 0 0 277

Köszönöm, ez igazán kimerítő válasz volt.... annyira hogy kedvet is kaptam hozzá:)

Van egy két kertészet a közelemben (oázis, fitoland, new garden), érdemes onnan venni? Van esélye hogy megmarad?

Vagy inkább dísznövény kiállításokon???

 

Lehet hogy nem is csak egyet szerzek:)

Előzmény: Taxus (275)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.28 0 0 276
nekem ez a fajtám van,mint kurdilacinak.nagyon szép és ugy 1 métert nőtt tavaly.
Előzmény: kurdilaci (235)
Taxus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 275

Szia!

A gránátalma tipikus mediterrán növény. Hosszú forró napos nyár, rövig hűvös esős tél az igaz számára. Tehát minél naposabb melegebb helyre kell ülteni, talajban egyáltalán nem válogat, nincsenek extra igényei, nálam homos talajban van. Egy az igénye: nem szereti a nagyon vizes, kötött talajt. Ültetéskor azért tegyél bele jó földet és trágyát, ezt meghálálja. Én mérsékelten locsolom nyáron, nálam nagyon száraz a talaj ezért kell locsolni, különben a nagyobb növényt nem kell. De az első években minden növént kell locsolni a nyári szárazság idején, mert még kicsi a gyökerük.

Konténerben sosem tartottam, de úgy tudom lehet, de akkor sokkal lassab nő és kevesebbet terem. Télen nem bírja a meleget, lombhullató, pihennie kell.

2 féle gránátalma van. A sima virágú, ettől lehet várni termést, régebben tettem fel képet a bokromról. Telt virágú, ez nagyon szép, de termést ne nagyon várjál tőle. A telt virágúból sok féle változat van, dupla, tripla, rózsaszín, piros stb.

Több felé lehet kapni őket, egyes kertészetekben, kiállításokon, interneten. Én Rappaiéktól vettem, disznövénykiállításra felhozzák a rendelt növényeket Pestre.

 

A növényt tavasszal kell elülteni, védett meleg helyre őszre jól begyökeresedik, elvileg jól bírja a teleinket, de az első években érdemes takarni, de NEM fóliával, a földre vastagon avart kell tenni, majd gyékénnyel, náddal, kukoricaszárral, vagy valami hasonlóval takarni a növényt. Fóliát csak a tetejére érdemes tenni, hogy ne ázzon át. Néhány év után nem szükséges takarni, persze ez függ a helytől ahol laksz. Én 1 télen takartam, ez a 4. tele mikor nem takarom. KB. -15 fokig semmi baja, utána kezd visszafagyni az ág vég, nálam kb. -17 fokos minimumot kapott eddig pár éve, de minimális ágvisszafagyást gyorsan kinőtte. Rengeteg virágot hoz de ehhez képest kevés termés lesz (több 100 virág tizenegynéhány termés) Októberben érik be.

Előzmény: SuetiMueti (273)
vm.aniko Creative Commons License 2008.01.28 0 0 274

nekem csak díszgránátalmáim vannak de nagyon fény és  melegigényes,szóval jó napos helyet kellene keresned neki.nálunk agyagos a talaj nagyon gyorsan nő rajta vizet csak annyit adtam nekik mint a többi növénynek.

 

Előzmény: SuetiMueti (273)
SuetiMueti Creative Commons License 2008.01.28 0 0 273

Sziasztok!

 

Első alkalommal írok ide, ugyhogy üdvözletem:)

Nagyon szeretem a gránátalmát és ha tehetem vásárolok, ám idén szeretnék szert tenni egy növényre, de sehol nem találok olyan útmutatót hogy milyen helyre kell ültetni, konténeresen lehet e tartani, milyen föld kell neki, árnyék-fény igény?

ÉS honnan érdemes cserjét venni? Már nem egyszer volt szerencsém venni cserjét (nem gránátalma) ami nem bírta sokáig pedig én tényleg szeretem a növényeket és nem bíztam a természetre hogy majd ő elintézi:))))

 

 

ELőre is kösz a segítséget.

Előzmény: sjohn (272)
sjohn Creative Commons License 2007.11.24 0 0 272
Miért nem kérdezed azt akitől hallottad?:))
Ő biztosan tutira tudja.
Előzmény: Drapálek (271)
Drapálek Creative Commons License 2007.11.24 0 0 271

Tisztelt GA-rajongók,

 

Azt hallottam, hogy a gyümölcs szemeit nem kell lezúzni, préselni, hogy ivólevet kapjunk. Egy tálba kell morzsolni és citrommal, kristálycukorral leönteni. Így levet enged, ami rögtön iható. Tud erről valaki valamit? Pl. "keverési" arányokat?

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!