Keresés

Részletes keresés

BodiZ Creative Commons License 2012.01.09 0 0 23354

Szia nagyvillám!

Ismerek olyat, aki járt Makunudun. Mi lenne a kérdés vele kapcsolatban?

Előzmény: nagyvillám (23353)
nagyvillám Creative Commons License 2012.01.09 0 0 23353

Segítenétek?

Járt már valaki Makunudu Island-en? Milyen?

Meerun hányas számú beach bungaló a legjobb? Mik a tapasztalatok?

Cheese Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23352

Nekem szimpatikus lenne ez a megoldás.

Szuper! Én is ebben reménykedem, pontosabban azért azt szeretném, ha egyszer szép látványosan jönne egy igazi trópusi vihar, de szigorúan csak 1 napig. OK, lehet csak fél nap is!

Előzmény: wwwlll (23351)
wwwlll Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23351

Mi is gondolkodtunk,hogy ott maradunk:-),tökéletes idönk volt,talán egy nap volt picit felhős

Előzmény: Cheese (23350)
Cheese Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23350

Milyen időtök volt?

Ezen a kilépési illetéken még gondolkozom: ha kérik, és azt mondom hogy már nincs pénzem, akkor ott maradhatok tovább??? :)

Előzmény: wwwlll (23349)
wwwlll Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23349

sziasztok,most jöttünk a Sunról,hidroplán már nincs,és nem is lesz,de senki nem kérte tőlünk az 50 usd,kiutazási illetéket

Cheese Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23348

Az eddigi tapasztalatom (bár évi rendszerességgel csak 1-1 napkörüli utazást szoktam tenni), hogy indulás előtt 6 és 3 hónap között lehet jó áron jegyet találni, illetve egy héten belül szuperolcsó jegyet (de itt már benne van a kalapban hogy csak méregdrága lesz, netán semmilyen).

Előzmény: BodiZ (23344)
Cheese Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23347

Nekünk odafelé menetrend szerint 3 óránk van átszállásnál, visszafelé pedig kis híján 2 óra, a repjegy illetékkel (BUD-MLE) pedig 194eFt-ba került. Persze ez nem Qatar (én is azt néztem) hanem Légiflotta.

Az Araamu travel találta nekünk ezt a megoldást, és innen a fotelből nézve roppant kedvezőnek találtuk, majd meglátjuk mennyire leszünk törődöttek utána. :)

Előzmény: Cajga83 (23339)
Cheese Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23346

Ez biztos nem is ilyen szép - szóval hiszem ha látom! ;)

Előzmény: chrlengly (23338)
BodiZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23345

Szia Cajga83!

Az én véleményem, hogy félpanzió, ha nem isztok sok alkoholt...vagy nagyon sok üdítőt.

Az, hogy az AI-ben benne van-e a koktél az szigettől függ. Van ahol igen, van ahol nem. A minibár használat is változó szigetenként. Filitheyo esetén nincs benne az ALL-ban sem a koktél, illetve a minibár sem. 

 

Ami a Super vs Deluxe bungit illeti. Mind a 2-nél van saját partszakasz és napágy, így egymást nem zavarjátok. Az eltérés annyi, hogy a Deluxe önálló bungi a Superior iker bungi.

 

Elég nagy az áramlás egy részen, lehet, hogy ezért nem ajánlják rosszabb úszóknak. De kimondottam jópofa, hogy bemész az egyik részen és szinte úszás nélkül visz az áramlás és csak gyönyörködni kell...

Előzmény: Cajga83 (23340)
BodiZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23344

Szia Cheese!

Az előre repülőjegy foglalás azért veszélyes is lehet, attól is függ mennyivel hamarabb veszitek meg. De célszerűbb úgy intézni, hogy már meglegyen a szállás is párhuzamosan. Vagy, ha az iroda úgy intézi, hogy addig nem állítja ki a jegyet, amig nincs meg a szállás fixen...

Előzmény: Cheese (23337)
Tojglius Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23343

Csel, én ezt találtam... hátha még nem láttad...

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298332-d316953-Reviews-Summer_Island_Village-North_Male_Atoll.html

Traveller phosos-ra bökés :-D

http://www.holidaycheck.com/hotel-Travel+pictures_Hotel+Summer+Island+Village-ch_ub-hid_26019.html

 

Tengeralattjárózás passz... akár szép is lehet... Asszony nem kedveli a zárt helyeket, így nekünk anno kimaradt...

(a vízalatti scootert kipróbáltuk máshol (illetve csak én, mert Asszonyka amint ránktették a buborékot kiszállt :-D), az nem volt egy nagy élmény... sőt... inkább felejthető volt)

Előzmény: csel78 (23341)
Tojglius Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23342

a 4 óra várakozás az még az épp jó kategória... dohában kb el is tudsz tölteni ennyi időt...

Én általában úgy keresek gépet, hogy max 4 óra várakozás legyen... persze nem mindig van... de annál többet bóklászni egy reptéren vagy feküdni-üldögélni  egy kényelmetlen széken az szörnyű...

 

és igen, a jó árú repjegyet érdemes befoglalni, mert az könnyeben betelik, mint a 100 turistasziget... (amiből egészen biztos, hogy van 10 olyan ami tökéletesen megfelel az igény/pénztárca mutatónak)

 

Ja, mégegy okos ötlet, egy barát mondta nemrég... nem nyaralás utánra kell két nap akklimatizálódás, hanem nyaralás előtt, hogy kicsit már átálljon az agy a "pihenőfokozatba"... és ki már a repülőúttól eltekintve kipihenten érkezz és ne még a meló miatti stresszben...  persze ha van hozzá lehetőség... :-D

Előzmény: Cajga83 (23339)
csel78 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23341

Sziasztok!

 

Maldive summer island-ra utazunk feb. 17-től már nagyon várjuk!!! Ha esetleg valakinek van valami infója vagy képek nagyon megköszöném. szuperior szobánk lesz erről esetleg képet mert nagyon kevés van a neten. Tudtok valamit a tengeralatjárózásról (ez így jó csúnya szó)?

Természetesen ha valaki ebben az időszakban utazik ide találkozhatunk az egyik pálmafa alatt. :)

 

szép napot mindenkinek

Cajga83 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23340

Hi,

 

mar lattam a kepeidet amikor visszaolvastam a forumon. Gyonyoruek, gratula hozza!

 

Mivel kozuletek sokan voltak mar Filitheyo-n szeretnem a segitsegeteket kerni egy-ket donteshez:

1., AI, TP vagy FP?

Az ar amit kaptam az irodaktol nagyon eltero:

- az egyiknel TP 20EUR/Fo/Ej  AI: 50EUR/Fo/Ej

- masiknal TP 12EUR/Fo/Ej  AI: 31EUR/Fo/Ej

A tripadvisort olvasgatva megolszottak a velemenyek (gondolom itt is ez lesz) tehat legyszives tenyekkel irjatok le miert.

Ezen felul nehanyan azt mondtak, hogy p a koktelok benne vannak az AI-ban nehanyan meg azt, hogy nincsenek. Mi az igazsag?

Pl ha AI-m van hasznalhatom a minibart dijmentesen? Kerhetek egy uveg bort 2 poharral amit a bungaloban iszunk meg?

 

2., Deluxe bungi vs Superior bungi

Itt is sokan mast mondanak.

Itt az volna a lenyeg, hogy csendes helyen legyen es legyen szep homokos part elotte ahova kifekudhetunk ugy hogy ne keljen mas bungija ele "befekudni".

Nezegetve a terkepet a szigetnek ( http://malongo.uw.hu/szigetek/islandmaps/filitheyo.bmp ) a deluxe bungik a vizi bungi es a barok kozott vannak a szigeten ami gondolom eleg nyuzsis. Viszont nagyobb a strand resz elotte es nincs ikerszomszedod.

A superiorban meg az a rossz, hogy van egy szomszeod es a bungi falait elnezve gondolom mindent lehet hallani, ami rossz esetben nagyon el tudna rontani az utunkat... :( Azt is olvastam, hogy a 60-90 -ig kell kerni a superiort viszont olvastam valahol, hogy a 6-7-8 as exitet nem ajanljak "rosszabb uszoknak meg akik felnek" (ez meg mit jelent???)... Tekintve hogy mi a Southwest monsoon idejen megyunk, jozan paraszti, szarazfoldi esszzel azt gondolnam, hogy a hullamzas pici lenne a 6-7-8 exitnel... Kerlek javitsatok ki.

 

Elore is koszi a tanacsokat, mar igy is sokat tanultam a forumon de valahogy nem tudok dulore jutni ;)

 

Előzmény: chrlengly (23338)
Cajga83 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23339

Koszi a valaszt,

 

Az en esetemben a repcsire ugy latszik maradok a sajat foglalasnal:

Pl Qatar oldalarol:

9 ejszaka: Jun 04 12:40-07:55 (02:40 varakozas) <---> Jun 14 19:40-06:50 (04:00 varakozas) 1289 EUR

Sztem ez olyan ar es varakozasi idok ami siman a legjobbak kozott vannak olvasva a forumot.

 

Mar tegnap befoglaltam volna az egyiket csak volt egy pici gond a hitelkartyammal ( en hibam ;) ) es ugy tunik keddig varnom kell vele :(

(legalabb meg van idom donteni, hogy mennyi idore is menyjunk)

 

Előzmény: Cheese (23337)
chrlengly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23338

Szia!

 

Filitheyo szuper!

 

Mi szeptemberben voltunk.

 

Itt megnezheted a kepeinket:

https://picasaweb.google.com/Kriszsol

 

Előzmény: Cheese (23336)
Cheese Creative Commons License 2012.01.06 0 0 23337

Az irasok alapjan lattam, hogy a repulonek kell meglennie legeloszor. Erdemes mar ugy lefoglalni, hogy meg azt sem tudom, hogy melyik szigetre megyek?

 

Basszus, most írtam egy szép adagot és nekem is elszállt. :(

 

Akkor még egyszer, de rövidebben: repjegyet szerintem akkor érdemes befoglalni, ha éppen jó áron van. Viszont nagyon sokáig nem érdemes halogatni, mert egyrészt nem tudod hogy mikor/hol fognak maldív repjegyet akciózni (ha egyáltalán), másrészt nem alaptalan gyanakvással lehet tekinteni az USD/HUF keresztárfolyam jövőbeli alakulására.

Én repjegynél az irodás foglaláshoz tenném le a magam kétcentesét, ha jó az iroda. Nekünk például intéztek jó áron kellemes átszállási időkkel olyan jegyet, amit magamtól nem találtam (pedig nézek a kayak-tól a pelikan-on át a travelocity-ig sok mindent).

Előzmény: Cajga83 (23331)
Cheese Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23336

Sziasztok!

 

Köszönettel átfutottam kb. 1 évet, igen olvasmányos volt. :)

 

Szóval az általánosságokkal most már tisztában vagyok, egyetlen konkrét kérdésem lenne: van-e valakinek valami aktuális praktikus tanácsa Filitheyo-val kapcsolatban? Ugyanis bő 1 hónap múlva indulunk, lassan kezdődik a visszaszámlálás.

jostipa Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23335

Szia kohsamui!

 

Nem inogtam  meg nem is volt rá már idő.

Egy év alatt sok minden változik amint látjuk. de bízom benne hogy jó lesz, mert mi is úgy akarjuk. Az  Orosz tezsvéreg meg hát mindenütt vannak már. Bízzunk a legjobbakban.

 

Előzmény: kohsamui (23323)
jostipa Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23334

Köszönöm Martine, a biztatást!

 

Én is eképp kalkuláltam, Sun -nal kapcsolatban. Valamit valamiért.

Ketten megyünk a feleségemmel ,elsőre "nehéz", ő pörgősebb én már nyugodtabb vagyok, öreg hiba"D.

Hogy dönts jól,? elöre.? Csak ott tudatosodik benned hogy te mit is akarsz mit szeretnél.

"Mindegy ", így lett. Febr  22-én indulunk.

Mocsar.

 

Előzmény: martine (23325)
bmtg Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23333

Szia Miyoko!

 

Remélem Kuramathi nem változott semmit mert a második sziget nekünk is az lett végül!

Érezzétek magatokat nagyon nagyon nagyon jól! Mire Ti haza értek mi már uton leszünk. Ha teheted jelentkezz be kintöl. :)

MÁR CSAK 8 nap!!!!!!! Vilu reff és Kuramathi jövünk!!!

Előzmény: miyoko (23317)
enalim Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23332

Sziasztok!

 

Teszek fel két képet Vilamendhoo rosszabb partszakasztairól...

 

 

 

 

 

 

Cajga83 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23331

Ezt a gyoker forum motort, nem hiszem el... Most buktam el fel orat az eletembol :(

 

Szoval nekirugaszkodom megegyszer:

Igen, lattam, hogy melyik irodat irtad, nekik is kuldtem tobbek kozott mailt.

 

Az altalam megadott feltetelekkel eleg sok szigetet kiszurtem... Ahogy en ertelmeztem az eddigi irasokat minden szigetnek van valami elonye/hatranya a tobbihez kepest. Pl: van ahol nagyon szep a "snorivilag" van ahol csak kulon kiserettel tudok snorizni. Van ahol nagy a nyuzsi, van ami nem annyira felkapott meg, van ahol teljesen megoriztek  termeszetet, van ahol meg teljesen beepitettek (lejjebb olyat is lehetett olvasni, hogy valahol letakartak a partot, hogy "szebb"/jarhatobb legyen).

 

Az irasok alapjan lattam, hogy a repulonek kell meglennie legeloszor. Erdemes mar ugy lefoglalni, hogy meg azt sem tudom, hogy melyik szigetre megyek?

 

By the way, tud valaki olyan osztrak irodat ahol erdemes meg kerdezgetni? Olvastam itt 2 nemet irodat ( az o utjaikat ertekesitik tovabb a kisebb magyar irodak is) nekik nincsen osztrak kirendeltseguk? (nekunk meg kozelebb is lenne mint a budapesti)

 

Koszi

Előzmény: Tojglius (23330)
Tojglius Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23330

Egy ilyen "szimpla" odavissza repjegynél nincs (másképp fogalmazva nem szabadna lennie) nagy difi a saját foglalás és az iroda közt... Szóval sztem maldívra egyszerűbb a saját foglalás... semmivel se futsz több kockázatot...

De ha bízol az utazási irodában akkor foglalhatja ő is... néha talál olyan akciót amiről te nem tudsz, több ideig tudja pénz nélkül foglalásban tartani a jegyet stb...

 

a szigetválasztásnál sztem jobb egy megbízható iroda...

de úgy érdemes odamenni, hogy tudod, hogy kb mit szeretnél (a tengerparton és pálmákon kívül :D)  lekérsz több ennek kb megfelelő szigetet, utánakérdezel itt, tripadvisoron, holidaychecken majd döntesz!

Pl amiket Te írtál azok a maldív szállodák 99%ra igazak... :-D

 

Ennél pontosabban kell majd kategorizálnod... hány csillag, milyen szállástípus, milyen ellátás, kicsi vagy nagy sziget, közel vagy távol Male-hoz, mekkora beépítettség és a legfontosabb: mennyiből :-D

 

Az itt jószívvel ajánlott kis irodérták (én már nem merek nevet írni, mert egyszer meggyanusítottak azzal, hogy fake user vagyok vagy jutalék amiért "reklámozok" egyébként )kb annyiból tudják megszervezni Neked az utat mintha Magad szerveznéd... kicsivel drágább, de ő rohangál, könnyebben szed vissza pénztstb... Mások viszont kifejezetten szeretik maguk szervezni... és nem is feltétlenül az ár miatt...  

Előzmény: Cajga83 (23328)
martine Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23329

orosz túristák: Karácsonykor a Sun-on kb 70%, melyik a következő feltörekvő gazdaság, aki ugyanígy fogja ontani az utaznivágyókat? talán Kína? az elmúlt 15 évben annyira átalakult ezeknek a népszerű helyeknek a közönsége

 

jó tanács a Sun-hoz: mivel minden bungi iker, így érdemes többen menni, az egész házat bérelni, a gyerekeknek is buli egy saját házrész, mert egy rossz szomszéd bizony tényleg sokat ronthat

Előzmény: Tojglius (23327)
Cajga83 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23328

Hi,

 

Igen, sajnos mar en is latom, hogy Becsbol csak "szezonban" mennek Austrian-os gepek :(

 

Erdemes a repjegyet is a kis irodakon keresztul foglalni vagy jobban jovok ki ha egyszeruen bebook-olom az Emirates/Quatar oldalan?

 

A mi legfontosabb felteteleink a kovetkezok:

- legyen szep elovilag kozel a parthoz, amit magunktol is elvezhetunk akarmikor

- ne legyen fullra beepitve a sziget, legyen termeszetes amennyire lehet (nem akarok lebetonozott partot latni ;) )

- ne legyen nyuzsis sziget, nem szeretjuk a nagy tomeget

- legyen sok feherhomokos part (gondolom ez konnyen teljesitheto arrafele) ;)

 

Persze jon meg az ar is mint tenyezo, de fontosabbnak erzem, hogy jobb/szebb helyre menyjunk...

 

Ezen feltetelek mellet es a forumon olvasottak alapjan jelenleg a Filitheyo all az elso helyen a listamon, de szivesen veszek ajanlasokat tapasztaltabb szigetlakoktol ;)

 

 

 

 



 

Előzmény: Tojglius (23321)
Tojglius Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23327

Viszont a "mozgalmas" és a "népes" még Sun/Meeru (a két legnagyobb sziget ha jól tudom) esetében is viccesen hangzik...

De én - ahogy ezt már írtam párszor - mai fejjel már biztosan egy kissebb szigetre mennék Meeru helyett...

 

Sunról pedig nekem rossz benyomásaim vannak (másoktól) amit itt ugyan csak kevesen erősítettek meg, de az irodás és egy baráti pár igen: rengeteg orosz túrista... akik nem arról híresek, hogy tekintettel vannak másokra... Épp tegnap mesélte egy kollégám, hogy a testvéréék csalódtak maldívban, mert két "szimpi" orosz család volt mellettük... (Sun Island...)

Előzmény: jostipa (23322)
Tojglius Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23326

De ha ugyanannyi pénzért van apály-szikla-homokzsák (néhol betongát) nélküli lehetőség, akkor én azt választanám... márpedig van... Csak utána kell járni-kérdezni... Akár itt, akár a kis irodáknál akik nem "csomagot" kínálnak...

Előzmény: martine (23324)
martine Creative Commons License 2012.01.05 0 0 23325

Jostipa!

 

A Royal kisebb sziget, mégis több a hibátlanul szép fehér homok-pálmafák part. De a Sun-on annyi lehetőség van és a belső parkok gyönyörűek. A felsorolt hibák eltörpülnek, hidd el.

Martine

Előzmény: jostipa (23322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!