Keresés

Részletes keresés

Desmet Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22271
Szia, igen az. Ő  5 -év óta mindig mindenhol ottvolt és évi 8- 10 Tagszöv helyezéssel.  Kivéve az előző Maratont.  Az öcse szeme  narancs, vagy lilás üveges?
extra pizza Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22270
Sikerre fel!
Ez a sötét az enyém bátyja?
Előzmény: Desmet (22269)
Desmet Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22269
 Köszi a 3x os drukkot, a sötét természetesen most is csatasorba lett állitva. Kukoricát meg kaptak 4 fajtát és mind csiraképes volt. Ugyhogy mostmár rólam letelt övéké a fő szerep. :-)))))))))))))))))))))))))))) Most még mosojgok, de lehet nem sokáig.
Előzmény: ez-Ben (22225)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22268
Szia Ben !!

Te aztán bírsz pörögni ! Este nótázás, hajnalban meg pötyögöd a betűket !
Irigyellek érte!! :))))))))
Előzmény: ez-Ben (22267)
ez-Ben Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22267

 

 :) ...még nem, de mindjárt " csendes pihenőt rendelek " el magamnak !

 A Fórum nehogy "elaludjon" :)

Előzmény: Potencsik József (22265)
Potencsik József Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22266
Jó reggelt Mindenkinek!


Hát a katasztrófa, Dessau után én már nagyon várom a fiatalok versenyét!
Potencsik József Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22265
Szia!

Látom, nem tudsz aludni :))
Előzmény: ez-Ben (22262)
Potencsik József Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22264
Szia!

Köszi:)
Előzmény: galambászjoci (22260)
Potencsik József Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22263
Szia!


Ez tetszik: 1,2,3,4.
Előzmény: cromme79 (22259)
ez-Ben Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22262

 

 Akinek "Nagy a feje búsúljon a ló" a kedvenc nótája, "A ló benézett az ablakon" a

kedvenc mondása, "lónyelven" is elmondom... ha az akadályversenyen a vizesároknál nagy bukás történik,nem illik tapsikolni...még akkor se ha megmondtuk előre...és még akkor se ha különböző lózungokat mondunk hozzá !

 

 Érzékelhető különbség van,hogy a ló benézett,vagy be is lépett az ablakon.

 

 ( Egyébként tegnap a Juditok ünnepelték névnapjukat és egy ilyen névnapi bulin

   zárásként jókedvűen elénekeltük, nagy a feje búsúljon a ló-t :)

 

    

Z e l o Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22261
Gratulálok a Toth Imre 'kockának' a tag szöv bajnoki cimhez!
galambászjoci Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22260
Szia Józsi. Jelöltelek az iwiwen.
Előzmény: Potencsik József (22237)
cromme79 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22259
Kis hazánkban én még két nóném ható anyagú gyógyszereket terjesztő úrról tudok.
Biztos Te is ismered őket.
Egyikük Kaposváron a másik Móváron lakik igaz,hogy az Ők vegyszereik nem orni..... és nem ....stopra végződnek hanem 1,2,3,4, és igy tovább!!!
Szerintem ez a cikk Őket is érinti!
Előzmény: Törölt nick (22238)
vetekj Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22258

Szia!

Először is arra kérlek, ne magázódjunk! Másodszor: örülök, hogy meglepett. Harmadszor: Nem bizonyos termékcsaláddal kívántam foglalkozni, ezzel együtt nyilvánvaló volt, hogy lesznek, akiket az írás érzékenyen érint. Próbáljunk meg egy kissé elvonatkoztatni az érzelmektől, sejtésektől! Koncentráljunk csak a labdára! Azt írtam, "névasszociátumokban" gondolkodunk. Nem így van? Valóban a G esetében is léteznek kórformából leképezett terméknevek, de mint a legtöbb termékcsalád esetében, megtalálhatod rajt a hatóanyagot, az összetételt. (Az általad említett szlovákon is.) Mellesleg ezt rendeletek sora írja elő. Valóban veszőparipám a hatóanyag és a lehető legpontosabb adagolás. Ennek hiányosságait, illetve ezek létjogosultságát vitatni? ... :(  Amit írtam, nem bizonyos általad "konkurrensnek" nevezett terméksorral szemben írtam. Egyszerűen a hazai postagalambsport anomáliákkal rendkívüli módon terhelt. Úgy vélem, szinte természetes, hogy egy ilyen írás, a jelenlegi hazai viszonyok között, az általad papírra vetett gondolatokat is kiváltja. Biztos vagyok benne, hogy nem csak belőled. Ezzel együtt, arra kérlek, próbáld meg az elmondottakat érzelmektől, terméksoroktól elvonatkoztatva értelmezni! Az írás címe, melyről beszélünk: Kuruzslók, mesemondók, álmodozók. Nos, galambász társadalmunk szereplője mindhárom réteg. Az első kettő létezése, fennmaradása kétségkívül a harmadiktól függ. A harmadiknak viszont, véleményem szerint és terméksoroktól függetlenül, a fejlődés lenne az alapvető érdeke. Ehhez tanulni, tanulni és nem hinni kell. Azok az anomáliák, amelyekről írtam, jelentős mértékben csökkennének, s reményeim szerint csökkeni is fognak, abban a pillanatban, hogy kialakul, egy a galambász társadalom által hitelesnek elfogadott állatorvosi hálózat. Nem lehet célom, s nem is szándékozlak kijavítani. Ettől függetlenül, kétszámjegyű azoknak a hatóanyagoknak a száma, melyeket pl. ornitozis jellegű kórforma esetén ajánlanak. Írásodat sem kötöszködésként, sem roszindulattól vezéreltként nem értelmezem. Vélemény. A Te véleményed.

Előzmény: Törölt nick (22238)
Malap Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22255
Oké!Én feltartott kézzel vonulok tovább,és jöhet a bumm!!Vagy a nyekk!!:))))))

Hő...... Hm... Melyik állat lassul a hőre???- Hát a ló!! Amikor a kocsis mondja a vezényszót-HŐŐŐŐŐ
Előzmény: Törölt nick (22253)
Malap Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22254
Van egy nagyon szar szóviccem,már rohadt fáradt vagyok.Die agg nózist,arról lehet felismerni,hogy ráncos a bőr rajta!!!:)))) Akinek ez erős volt attól elnézést!!:))) De ez már nem is sz..,hanem fo....!

Ja garancia nincs rá,de attól hogy rá vagyon íródva attól nem gyógyul!!Ahhoz betegnek is kell lenni,és adni is kell nekik!!:)))) Ha meg jó a dúc akkor lehet kevesebb küty-müty kell nekik.:)))
Előzmény: Törölt nick (22250)
Malap Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22251
Jól van,látom fejlődsz!!:))))) De a neved még mindig galambász-ellenes!!:))) Váltani lehet,sebességet:)))) És máris pörög a fórum,jöhetne még egy kis rum!!:))) Hogy warum,azt nem tudom:)))
Előzmény: Törölt nick (22249)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22248
Ki beszélt pusztulásról? Szimpla mérgezést írtam, ne sarkíts. Amúgy az, hogy adott cucctól nem pusztult galamb, nem biztos, hogy gyógyult tőle. Akkor sem veszek felirat nélkül semmit.
Előzmény: Törölt nick (22245)
Malap Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22246
Üdv!Te ugyebár galambászol.Az a kérdésem feléd hogy te amióta galambászol,mindig ugyanaz a hatóanyagú gyógyszert adod a galamboknak X éve?Legyen annak bármi a neve vagy gyártója.
Előzmény: Törölt nick (22238)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22244

Löszös, gyertek máskor is nyugodtan, szívesen látunk. A kékekkel egy a bibi, már nem repülnek.

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22242

Furcsa megközelítésed van. A kutyagumi így is, úgy is kellemetlen szagú, akármilyen blöki produkálja... Ha én írom alá a nevem, akkor is belekötsz, ha a Jóska Pista, akkor is. Elvből nem veszek olyan cuccot, amin nincs rajt, mit tartalmaz.

 

De tegyünk egy próbát. Te megveszed a boltban (piacon, esetleg pult alól?!) a felirat nélküli vizes üveget? Azt hiszed ivóvíz, pedig mérgező. Minek írják rá? Víz-víz.... Lelked rajta.

Előzmény: Törölt nick (22241)
FönciF20 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22240
Állatorvos akartam kiskoromban lenni...:D
Előzmény: Potencsik József (22237)
frici608287 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22239
Kedves antigalambász!
A cikk mondanivalója nem az amit Te abból kiolvastál!
A cikk több olyan "káros" dologra akar rávilágítani - termékektől és forgalmazóktól függetlenül- amivel számolni kell a galambászatunk kapcsán.
PL: Rezisztencia, hatóanyagok feltüntetése nélküli szerek alkalmazása stb.
Ha már a galambászok 10 %-át ráébresztette néhány lényeges dologra, akkor már hasznos volt.Az , hogy Te mást értesz ki a cikkből, az a Te magánügyed!
Mivel a galambászat lényege az eredményesség, és ez tudvalevően evidensen az egészség függvénye, akkor minden olyan cikk, ami ebben a tárgykörben a tisztánlátást szolgálja, valamint a galambászoknak segít kiigazodni a sokféle "csodaszer" alkalmazásában, akkor talán mondhatjuk, hogy szemléletformáló, és segítő szándékú cikkről van szó. Ha még belegondolunk abba, hogy a galambászok nagy többségének pont ezen a téren van a legtöbb tanulnivalója, akkor igazán elmondhatjuk, hogy a magyar galambászok eredményessége, vagy e téren való javulása, mint "központi" kérdés, "megér jónéhány misét".! Mindez pedig csak egészséges állományokkal lehetséges!
Nagy vonalakban ezt a témát járja körül a cikk, csak kicsit a nagy magyar valóságon keresztül.
A többit majd Jani barátunk még hozzáteszi, hogy még érthetőbb legyen a dolog.
Előzmény: Törölt nick (22238)
Potencsik József Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22237
Nem gond, de az iwiwen a kép rólad nagyon meleg, nem tudtam, hogy a galambokon kívül erre is gerjedsz :))
Előzmény: FönciF20 (22236)
FönciF20 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22236
Levadásztalak iwiwen, ha nem gond :-)
Előzmény: Potencsik József (22234)
FönciF20 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22235
Akkor rendelek egyet
köszi!;)
Előzmény: Krétás (22233)
Potencsik József Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22234
S. Józsibá az oldalamon is meghirdette már.
Ha úgy lenne pénzem vennék Tőle,ugyanis nálam is vannak galambok, amik az A. Alfonz által tenyésztett, ill. behozott galambokra épűl.
Előzmény: bigjoeker (22219)
Krétás Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22233
  Az elhasználódott indigó felújításával néhányszor én is próbálkoztam, de nem segített semmi, a vége mindig csere lett. Én ezt javaslom.
Előzmény: FönciF20 (22232)
FönciF20 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22232
Sziasztok!

Előszedtem az STB órát, egy kis karbantartásra. Megy minden olajozott gépként, de az indigója megadta magát. Elmenne a látása annak aki megnézné a szalagot =/
Megkentem tussal, de így se korrekt a dolog.. első kettő csettintés maszál, csikot húz, utána meg erősen elkezd kifakulni.
Van vmiféle sufnituning erre?:-) vagy újat kellene beszerezni?=)
Krétás Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22231

Postagalamb történelem:

 

Anker fotók 19. rész

 

Az első kép, Anker belgiumi látogatásakor készült St. Amandsbergben, a fotón (balról jobbra) Jules Rijckaert, Jef Symons, Anker Alfonz, Raoul Verstraete.

Nem rossz összeállítás!!!

 

A színes fotó Geraard van der Pluym látogatásakor készült  Kottek Károlynál.

 

Forrás: Sümegi József Kaposvár 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!