Keresés

Részletes keresés

V..L. Creative Commons License 2023.03.27 -1 0 14691

Köszönöm, Laci

Előzmény: Alváskultúra (14690)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.26 0 0 14690

Szia VLaci,

 

engedd meg, hogy fussak vele egy kört és amint van fejlemény (legyártható-e, milyen árban, stb) , azonnal jelentkezem.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: V..L. (14688)
sifti98 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 14689

Sziasztok!

 Matracvásárlás előtt állok, voltam is Debrecenben 2 szaküzletben kipróbálni matracokat. 4db matracra szűkült a mezőny.

AIR HD SPECIAL hideghab matrac 70x200cm 

MALMÖ19 full latex matrac

GÖTEBORG28 TÁSKARUGÓ + 8CM LATEX

LAS VEGAS22 hideghab matrac latex réteggel

 

mindegyiket kényelmesnek találtam, oldalt alvó vagyok, 80kg. De nem tudom eldönteni melyik legyen :D, Szerintetek?

Előre is köszi a válaszokat.

Kovács Zoltán

V..L. Creative Commons License 2023.03.23 0 0 14688

Jó régen jártam itt...  A 2017-ben vásárolt Medical Concept Premium matrac a mai napig kitűnően szolgál. Két okból szertnék rá egy fedőmatracot: némi magasítás és a könnyebb ágyazás szempontjából. A Medical Concept Luxus matrac felső rétege egy sűrű memóriahab, azon pedig egy Viscocool szellőzőréteg van. Nos, egy ilyen szendvicset szeretnék levehető Tencel huzatban. Elsősorban téged kérdezlek Pálinkás Laci, hogy reménykedhetek-e egy ilyenben? 90x200 (vagy mégjobb: 110x200) cm méretben kellene. Várom megtisztelő válaszod. V.Laci

GIGAMATRAC (X) 2023.03.19 0 0 14687

Kedves Krisztián,

 

Gyakorlatilag a "Climatic" és az "Infinity" matracokról beszélünk, mindkét esetben, ha össze kellene hasonlítani.

Az alapanyag rendebn van, mind a két esetben.

 

Ami az árakat illeti, ugye 2 különböző méretről van szó: 20 és egy 22 cm magasság, és egy jelentős árkülönbség a konkurens termékeinél. Amit írt is, hogy a kényelem javára a 22 cm-es matrac az ideális. Itt a kontra Infinity matrac szintén egy jó választás lehet.

 

A kérdésére visszatérve a Signum Medium választását javasoljuk a testsúly miatt, ugyanis van lehetősége a két oldal választásában variálni a félkemény/kemény oldalak között, véleményünk: a hard valószínű nagyon kemény lesz a tökéletes zóna kialakítás ellenére is.

Persze besélhetünk arról, hogy a HR alapanyag ilyen meg olyan, jobban szellőzik, rugalmasabb, egy picit sűrűbb is lehet, de ott sajnos az annyi az ár. Anyagokat fejlesztettek és fejlesztenek is, ezek eredménye képpen jött étre a HR hab. A Signum matracok, ahogy már leírtuk sokszor, az évek alatt bizonyítottak és ez elvitathatatlan. A signum családon belül a Dual  esetén a 7 zóna illetve a csipő pozició megerősítése miatt egy feszes matracot alkottak, ott süpped ahol kell, pl.: a vállaknál és ott is tart, ahol a legjobban szükség van rá. Az áthullámzás a Signum Dual esetén is kizárt!

 

Reméljük jó döntést fog hozni.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: -cobra. (14684)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.19 0 0 14686

:-)

Előzmény: -cobra. (14685)
-cobra. Creative Commons License 2023.03.19 0 0 14685

Kedves Alváskultúra,

 

köszönöm a részletes leírást, ez alapján próbálom majd én is megcsinálni az átalakítást.

 

Üdv,

Krisztián

Előzmény: Alváskultúra (14679)
-cobra. Creative Commons License 2023.03.19 0 0 14684

Kedves Gigamatrac!

 

Köszönöm a választ, valószínű belevágok az átalakításba. A hétvégén ellátogattunk két helyi matracboltba (Kecskemét), ahol az alábbi matracokat tudtuk kipróbálni:

Rottex TR-EX: alapvetően tetszett, megfelelően tartott, keménységét jónak ítéltük meg (meglepődtem a súlyán, nem könnyíti meg a forgatást és az ágyneműtartó felnyitást az biztos)

Rottex TR: hasonló az előzőhöz, de valamivel puhább és rugalmasabb volt, kevésbé tetszett

Rottex 4MFK: na ez túl kemény volt, egyáltalán nem tetszett

 

Matrackuckó Air HD Special: elsőre furcsa volt az érzés a hagyományos matracok után, de idő után egyre jobban tetszett, keménységre ok, pozitívum hogy nincs semmi áthullámzás

Matrackuckó Air HD Premium: hasonló a fentihez, kicsit puhább, nem éreztem jobbnak az előzőhöz képest

 

Kérdésem hogy a Relaxx Signum Dual Medium és Hard hogy viszonyul ezekhez képest? (Az ajánlott Infinity és Climatic már meghaladja a keretünket, jó lenne 200-250e sávban maradni.)

 

Köszönöm,

Krisztián

 

Előzmény: GIGAMATRAC (14683)
GIGAMATRAC (X) 2023.03.16 0 0 14683

Kedves Cobra,

 

Nem először találkozunk, ezzel a kérdéssel.

 

A kárpítos kérdés, ha jó a "szaki" megoldja, ha nem akkor kezdődnek a problémák. Egyre kevesebb a jó iparos, így nehéz ebben okosnak lenni, jó tanácsot adni, stb.

 

Azt szoktuk javasolni, hogy legyen egy vízszintes sík felület, ami 70%-ban alátámasztja a választott matracot Legyen némi szellőzés, ezt akár néhány lyuk fúrással meg is lehet oldani, ez elegendő a szellőzésre, ez akkor lesz érdekes, amnnyiben párásodásra hajlamos a helyiség, ha nem akkor nem lesz gond. 

 

A csúszkálás kérdése, ha alszunk rajta, biztos, hogy nem fog elmozdulni, egyéb életszerű használat esetén elmozdulhat, de ez is kezelhető egy szövet kasírozással: véleményünk szerint így meg is lesz oldva ez a kérdés.

 

A Signum matracoknál a Climatic és az Infinity matracokat is ajánljuk a figyelmébe, itt a szellőzése a "HR" alapanyagnak köszönhetően már egy magasabb szintet lép képvisel:

RelaXx Signum HR Climatic hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A zsákrugós matracok viszont stabilabbak lesznek, magasabbak, nehezebbek, és nem feltétlen drágább.

Pl: - Isbir YOU & ME férfi-női oldalas zsákrugós matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Érdekesség miatt is érdemes a fenti matracban gondolkodni, a papa-mama oldalaknak köszönhetően két különbző keménységet kapunk a víszintes felületen.

 

Mindnképp érdemes tisztázni a kényelmi opciókat, ami sok esetben a próba hatására ad különbséget.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

Előzmény: -cobra. (14677)
GIGAMATRAC (X) 2023.03.16 0 0 14682

Kedves Emlaj,

 

A kemény mennyire keményebb, ezek azok az érzések ami mindenképp próbafekvést igényel. 

 

Sajnos a matrac szakmát sem kímélték az árak, ami szerintünk nagyon összetolta az árakat (itt a különböző minőségekre gondolunk), ezért mindenképp érdemes a piacon körül nézni és néhány paramétert bekérni a kereskedőktől. Akár legyen szó: hideghab vagy bármilyen rugós kínálatról.

 

A Rottex TR-EX matracunk elérhető a kínálatunkban akár a standard, de az exkluzív huzatos verzió is:

Rottex TR-EX EVOLUTION táskarugós exkluzív matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Rottex TR-EX táskarugós exkluzív matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A hideghab konstrukciók is a az említett árak felett lesznek, de nem lehetetlen a választás, pl:

Ceriflex Levander Vákuummatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Zsákrugós kínálatból pedig az Ergo márkát ajánljuk a figyelmébe:

Ergo Cozy Thermo - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

 A fenti matracokat a kemény kategóriában szívesen ajánljuk, határozottan feszes/kemény matracok, magas teherbírással. 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Emlaj (14676)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.16 0 0 14681

ja, bocs: ep elszámolás szerintem mindenhol van már...

Előzmény: kiprobalnam001 (14678)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.16 0 0 14680

Szia Kiprobalnam001,

 

a pécsi választékot sajna nem ismerem. Az egybe vagy két külön matrac kérdést szintén szépen körbejártam a blog oldalon. A link alatt megtalálod:-) 

 

112 kg azért nem a világ. Vagy vastagabb, keményebb habmatrac vagy én leginkább a zsákrugós matracok között keresgélnék valami kicsit erősebb, feszesebb fajtát. Lenne egy-két cég, akiket annyira nem ajánlanék, de pl. a Mecsek matracház már vagy 30 éve nyomja vagy még régebben... Szerintem legjobb lenne, ha ott helyben kérnél segítséget, tanácsadást...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kiprobalnam001 (14678)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.16 0 0 14679

Szia Cobra,

 

én csináltam egy csomó ilyet régen, nem nagy kaland. Mindent leírtam az Alváskultúra blog oldalon. 

 

 

Szép estée,

 

Pálinkás László

Előzmény: -cobra. (14677)
kiprobalnam001 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 14678

sziasztok

 

örömmel találtam rá a fórumra

 

112kg-ommal, az átlagnál picit többet ágyban töltve: pihenés, fekvés és alvás mellé milyen matracot ajánlanátok?

Tudom "távolból" nem lehet megmondani, de milyen csapásirányban induljak, miket próbáljak ki?


Helyileg Pécsett tudnék körbe"feküdni" a bemutatótermekben és olyasmit keresnék, ahol lehet EP kártyával is fizetni

 

Ágykeretet választanák hozzá valami masszívat és ágyrácsot is, már csak maga a matrac a kérdéses.

Min 180x200-as méret lenne a nyerő, ebből is 2x90 vagy 1x180-as az ajánlott beszerzés?

-cobra. Creative Commons License 2023.03.15 0 0 14677

Sziasztok!

 

Van egy kb 8 éves kárpitozott, felfelé nyílós, ágyneműtartós franciaágyunk ami, a nem túl nagy súlyunk (60kg+75kg) alatt az évek során kigödrösödött. Vettünk rá memóriahabos fedőmatracot, az érzet valamivel komfortosabb lett, de a tartásbeli problémákat nem tudta megoldani. Gondolom a bonell rugók tetején lévő vékony szivacsréteg adta meg magát, ha kézzel nyomkodom, a kritikus helyeken érzem a rugók tetejét. Erősen gondolkozunk a cserén, az alábbi opciók jutottak eszembe:

 

1. Kárpitossal megcsináltatni a matracot. Ha szerencsém van, akkor lehet csak a szivacsot kell cserélni, rosszabb esetben a rugókat is, de attól tartok egyik megoldással sem lépek előre jelentőset, így ezt elvetném.

 

2. Új ágykeret+matrac vásárlása. Ez lenne a legegyszerűbb megoldás. Ahogy nézem hasonló felfelé nyíló kárpitos keretek 200-250e körül indulnak plusz matrac, ami nekem már fájdalomküszöbön túl van.

 

3. Mivel az ágykeretnek semmi baja (az évek alatt itt-ott megerősítettem, plusz kapott még 2 lábat), így próbálnám azt megmenteni, és akkor csak matracot kellene vennem. Alulról kicsit megbontottam, és úgy láttam, hogy van egy fa keret, ami viszonylag sűrűn kereszt irányban össze van kötve, majd ezen van egy vékony pozdorja(?) lap, amin van a bonell rugózat és a szivacsozás. Kérdésem, hogy ha lebontom a matrac tetejét, akkor ez a sík lap felület alkalmas lehet-e hogy közvetlenül matracot tegyek rá? Gondolok itt első sorban a szellőzésre, illetve arra nem-e csúszkálni fog rajta a matrac, ugyanis a belső keret magassága kb a külső keret magasságával megegyező, így nincs perem ami körülölelné a matacot. (Én azt gondolnám hogy nem probléma, mert láttam olyan box ágykeretet ami nem bordázott és nem "peremes" pl Ergo Roxy (gigamatrac)).

 

Próba nélkül, pusztán a netes vélemények alapján az alábbi matracokra gondoltam: Rottex TR, Rottex TR-EX, Allegro, vagy Relaxx Signum Medium.

 

Köszönöm,

Krisztián

Emlaj Creative Commons License 2023.03.14 0 0 14676

Sziasztok!

 

Jelenleg egy 160x200-as Rottex TR-EX zsákrugós matracot használunk, melyet 6 év után le szeretnénk cserélni egy keményebb matracra. A kérdésem az lenne, hogy mit tudtok ajánlani helyette, ami keményebb lenne (85-90 kg + 60-65 kg). Árban 160.000,- Ft körül gondolkodom, de ha esetleg valamivel többért van jobb ajánlat, ami megérné a felárat, akkor azt is szívesen meghallgatom.

 

Segítségetek előre is köszönöm.

Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.07 0 0 14675

:-)

Előzmény: Quetzalcoatlus (14674)
Quetzalcoatlus Creative Commons License 2023.03.06 0 0 14674

Köszönöm a választ!

Előzmény: Alváskultúra (14673)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.04 0 0 14673

szia,

 

a Signum az Signum. A többi felsorolt matracok eltér a Signum matractól valamilyen tulajdonságban. Vagy lágyabb, vagy rugalmasabb, dinamikusabb. Annyit szeretnék csak mondani, hogy ha a Signum kényelmet keressük, akkor az leginkább újra a Signum matrac lesz. Persze érdemes egy-két próbát tenni hasonló vagy szóba jöhető matracokkal valamelyik szakkereskedésben, de nem biztos, hogy okvetlenül érdemes a járt utat a járatlanért elhagyni...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Quetzalcoatlus (14672)
Quetzalcoatlus Creative Commons License 2023.03.04 0 0 14672

Üdvözletem!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Megelégedéssel használunk a párommal öt vagy hat éve egy 180x200-as RelaXx Signum Dual Hard matracot.

A matrac egy Boxspring-es ágykeretre van fektetve, és nagyon jól kiegészítik egymást.

A kérdésem az lenne, hogy ha szeretnénk lecserélni a jelenlegi matracot, akkor melyiket ajánlanák, hogy a jelenlegi tulajdonságoktól ne nagyon térjünk el, és megmaradjon a keménység illetve feszesség, ne süppedjen?

Levital? Signum Infinity? Vagy valami más?

Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.04 0 0 14671

Kedves Mónika,

 

hát ez nagyszerű:-)) Csodálatosan szép hétvégét kívánok mindenkinek!!!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zeherfoltan (14663)
GIGAMATRAC (X) 2023.03.04 0 0 14670

Kedves Never Man,

 

A kókusz réteget alapvetően a latex anyaggal kombinálták, ahol a latex sűrűsége: 90 kg/m3 környékén volt, kaucsuk tartalommal. Ha a szakmai részét nézzük, 25 kg nagyon messze van az elöbbi számtól.

 

Egy rossz mozdulattól, könyöklés támaszkodás stb., már a kókusz deformitását segíti elő, ezért szoktunk értetlenül állni, hogy mi értelme van a kókusznak, de természetesen egy stabil, kemény, feszes, bárhogy is nevezzük felületet kapunk, de meddig. Persze beszélhetünk a hideghabról is kifeküdtük, nem jó, felpuhult.

 

Kihagyva a kereskedelmi attitűdöket, a hideghab matracok lesznek az időtállóbbak. Ebben az esetben sem fekete-fehér a történet, viszont itt már elég egy sűrűség és egy vastagság adatot nézni. Említette a levehető huzatot, amennyiben fix a huzat akkor egy matracvédővel ezt a kérdést is meg tudjuk oldani. Sokkal egyszerübb a matracvédő kezelése.

Reméljük jól fog dönteni. :-)

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Never Man (14669)
Never Man Creative Commons License 2023.03.03 0 0 14669

Nagyon köszönöm a tanácsokat, végignéztem a mutatott alternatívákat is és még fogom is böngészni - 80-85kg szoktam lenni a 178cm-hez (úgy látom ezt azért kibírják a matracok) és nem üldögélek az ágyon, se xxx, csak csak alvás, valamint nem ez lesz a "fő-ágyam", kb 20%-os időbeli kihasználásra tippelek, ami remélhetőleg ezzel fordított arányban megnöveli az élettartamot.

 

A kókusz-rétegről én nem sokat tudok, korábban valahogy úgy jött le a hirdetésekből hogy az valami nagyon jó (ennek még utána olvasok), de igazából nem ragaszkodok hozzá, valószinűleg tökéletes egy hideghab réteg is különösebb komfortelemek nélkül - az egyszerűség és tartósság a fő szempontom és a tisztíthatóság.  De most már legalább tudom mit jelent a T25 - mit összekerestem, azt hittem valami műanyag típus!  :-)   

 

Azt hiszem el kell mennem valami közelebbi matracboltba (Miskolc)  testközelből IRL megtapasztalni milyen az a hideghab, mert a leírások és foto alapján csak elképzeléseim vannak róla, nincs saját élmény - mégiscsak tapintva és  ráfeküdve lenne jobb megtudni mi a különbség a 8, 10 és a 15 centi közt és a különféle sűrűségek közt.  Lehetőleg még mielőtt elhamarkodottan vásárlok valamit.

 

Szép hétvégét ! :-)

 

 

Előzmény: GIGAMATRAC (14668)
GIGAMATRAC (X) 2023.03.03 0 0 14668

Kedves Never Man,

 

Szerintünk nincs semmi  kivetni való a kérdésében. Tök jól meg lett fogalmazva mit szeretne.

A fa priccs nagyon jó :-), amit visszaad az az élmény, hogy "kihalásos" alapon lehet megörökölni az ajtólapot ami alatt és felett a matracnak hívott valami és a jól kifeküdt fém háló volt. Aki volt katona, tudja miről beszélünk.

 

No, a linken a csatolt matraccal két fenntartás lehet, a magasság és a kókusz: hogy miért, egyrészről mire használjuk, hány kilós az illető, ülünk-e rajta, illetve minden életszerű használat. Másrészről, ha a kókusz megtörik deformálódhat és az kényelmetlen lesz. Mi hasonló magasságú matracot gyerekmatracoknak soroljuk be.

 

A 25kg/m3 sűrűség, ideiglenes használat mellett, amennyiben meg van a kellő magasság kókusz nélkül, akár jó is lehet.

Így összeségében nem a céggel kapcsolatban, hanem a termék választást javasoljuk egy picit újra gondolni.

A méretre igazítás, házilag biztos, hogy megoldható, lesznek nyomai, de, ahogy olvastam az is tolerálható.

 

Küldenék két linket amit érdemes lenne megnézni:

Ceriflex Classic Hard Vákuummatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

SwissDream Allegra hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Tudom, lényeges az árkülönbség, de a második terméket kizárólag amiatt küldtük, mert méretre is rendelhető.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

 

 

Előzmény: Never Man (14666)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.03 0 1 14667

Nekem rugósszivacsos van.

Never Man Creative Commons License 2023.03.02 0 0 14666

Sziasztok, remélem nem kerülök Dev0-ba az igénytelen minimalizmusomért - régóta rendszeres de csendes olvasója vagyok a topiknak, most csak érdeklődnék ...

 

Építettem egy hobbyszobát hobby ággyal és matracot szeretnék venni bele az én izlésemnek megfelelőt, ami elég rémisztő az átlagembernek. Az alap egy fa priccs, 200x100 cm méretű, ekkora matrac kéne rá.  Tulajdonképpen régi katonai matracokra gondoltam amiket a 80-as években használtunk a seregben, a méretükre nem emlékszem, de talán kettő volt egy vaságyon - én hármat fantáziáltam keresztbe fordítva hogy a méret kábé kijöjjön - pár centi nem számít. Ezekben belül valami rugalmas fűféle volt de nem tudom mi. Nagyanyámtól még emlékszem az "afrik" kifejezésre ezzel kapcsolatban, de nem tudom ide passzol-e (ő ugye majdnem 120 éve született :-))

 

Az első kérdésem, hogy lehet-e még ilyen katonai(?) matracokat kapni valahol?    Ha beírom hogy military ez-az, akkor mindenféle feltekerhető kempingműanyagokat dob ki horribilis áron, de nem az kéne. Végső esetben elfogadható állapotú (70-80%) használt régi típusú is megfelelne.

 

A másik, hogy kinéztem egy lengyel matracot, remélem nem gond itt a link, más is rakott már be:

https://butorline.hu/5604-matracok-100x200/matrac-100x200-katia-kokusz?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Találtam benne olyan kifejezéseket, hogy hideghab, T25hab(?) meg kókusz réteg meg owata - ezeknek utána olvastam, nagyjából tudom mit jelentenek.

Értem én azt hogy kemény meg igénytelen, de aludtam már betonon is hálózsákban és azt is túl lehet élni, ez attól csak jobb lehet és nagyjából bele is fér a költségvetésbe, ráadásul számomra ideálisnak tűnik.

 

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék a cégről hogy nincsenek-e rossz tapasztalatok vele, mert a vevői

visszajelzéseknél semmit sem találok, én csak most találtam őket a neten és tök naív vagyok.

 

A másik, hogy ez a hideghab réteg illetve a kókuszlap  vágható-e valahogy házilag, ugyanis a hely pár centivel szűkebb mint 200cm és picit paralelogramma alakú.  Ha esetleg vágható, akkor  a huzat kicsit eltérő méretével képes lennék kiegyezni, úgyis letakarom egy pokróccal - oszt jónapot.

 

(elnézést a légrúgózásos, vízágyas és magnetolevitációs ... stb matracok kedvtelőitől, ez itt a dolog másik vége :-)

 

 

 

 

 

 

zeherfoltan Creative Commons License 2023.03.02 0 1 14663

Tisztelt Fórumtársak!

 

Ahogyan ígértem megosztom a tapasztalatomat a Gigamatrac Kft-vel kapcsolatos jótállási eljárás vonatkozásában. Örömteli hírrel számolhatok be, Pálinkás Úr ígéretének megfelelően segített a problémám megoldásában. Külön szeretném kiemelni Kovács Tamás kimagasló szakértelmét és jogi ismereteit. Az üzletben (Róbert K. krt) volt lehetőségünk személyesen is találkozni, majd egy szenzoros mérés alapján arra jutottunk, hogy egy másik gyártó matraca lesz számunkra az ideális választás. Hangsúlyozni szeretném, hogy a kifogásom mindvégig tényekre alapult és mivel több egyenként is értékelendő hiba a vásárláshoz igen közeli időpontban jelentkezett, ezért helyt adtak kérelmemnek. Tehát speciális eset volt, nem csak arról volt szó, hogy kicsit puhább, kényelmetlen stb. Márkaneveket szándékosan nem írok, mert a legvalószínűbb, hogy egyedi szériahiba okozta a problémát. Az ügyemmel javítottam a cég korábban közölt statisztikai adatait, kérem feljegyezni a probléma megoldódott, a vásárló elégedett rovatba:-) Én bátran ajánlom mindenkinek Gigamatrac Kft.-t, különösképpen ha van lehetőség akkor Kovács urat megkeresni, akár úgy is ha egyeztetni kell előre időpontot. A sors iróniája, hogy hamarosan megyek és veszek egy másik matracot a fiamnak is a cégtől.

 

Utalni szeretnék újra arra, hogy a bejegyzésem valóságon, önkéntesen írtam, pszichés és testi:-) fenyegetés, akaratot megtörő kényszerítés nélkül (ezt muszáj volt leírnom, mivel én alapvetően jókat mosolygom Pálinkás úr néha pikírt de nem sértő humorán)

 

Üdvözlettel:

 

Farkas Mónika

Alváskultúra Creative Commons License 2023.02.27 0 0 14661

Szia,

 

egy-két jótanács:

 

- ezt a matracot én nem ismerem

- olyat sem ismerek, ahol ennél gyengébb, alacsonyabb tömegsűrűségű emlékezőhab lenne egy matracban (tényleg vicc)

- a matrac magassága nem alkalmas hosszú távú használatra

- a 12 cm memoryfoam (most a minőségtől tekintsünk el) nagyon SOK

 

Szóval:

 

- kellene egy legalább 20cm de még inkább ennél vastagabb matrac

- ha ragaszkodunk a memoryfoam-hoz, akkor MINIMUM 50kg/m3. Ez az alja!!!

- emlékezőhabból én max 4-5 cm-t választanék, az ennél vastagabbaknál már fennállhat a gipszágy effektus, beleragadsz, nehéz forgolódni benne...

- a csillivilli-nasa-ion-ezüst-atom-blabla szövegekkel nem érdemes nagyon foglalkozni... 

- legyen 5-15 év gari

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Kreash (14658)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.02.27 0 0 14660

Kedves Diána,

 

mail ment basic, de fontos információkkal, bármi kérdés merülne fel, írjon továbbra is bátran:-)

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás lászló

Előzmény: Munkácsi-Miseta Diána (14659)
Munkácsi-Miseta Diána Creative Commons License 2023.02.26 0 0 14659

Tisztelt Alváskultúra!

Férjemmel ágyat szeretnénk cserélni. Mindkettőnknek derék problémái vannak.

Az a matrac keménység, ami a férjemnek megfelelő, számomra sajnos túl kemény. Szeretném a segítségét kérni milyen ágyat/ matracot javasolna számunkra? Lehetséges-e olyan matrac, melynek az egyik oldala amelyiken a férjem alszik más mint amelyik felén én alszom, egy 160x200 matracról lenne szó.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségét!

Előzmény: Alváskultúra (14657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!