Keresés

Részletes keresés

cyanne Creative Commons License 2009.12.04 0 0 918

mér ne együk meg a rostot?

(ha már itt tartunk: minek együnk olyasmit, ami itt nem terem?)

Előzmény: Törölt nick (916)
cyanne Creative Commons License 2009.12.04 0 0 917

a fémeket??? és akkor mivel vágjam, kérném szépen, fakarddal?:)

(amúgy mi a baj a fémekkel? sok dolognál nem ajánlott, de miért?)

 

igen, az energiaizék miatt mondták. kapásból hülyeségnek tartottam, de azóta mindig eszembe jut, ha vágok:)

Előzmény: Törölt nick (916)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 916
Olyat is hallottam, h még almából v szőlőből is pl két különbözőt együtt ne. Uakkor van olyan kúra, ahol kifacsart citrusfélék ivandók együtt, szal azt ezek szt lehet. De citrusféléknél ugye van az, h a rostot ne együk meg, kivéve a grépfrutét.

A vagdosással kapcs főleg a fémeket hallottam, h kerülni kéne. Vmi a hosszábanról is rémlik, gondolom az energetikája miatt.
Előzmény: cyanne (915)
cyanne Creative Commons License 2009.12.04 0 0 915

semelyik két (több) gyümölcsöt nem illik együtt?

 

(jut eszembe, vhol olvastam, h lehetőleg ne vagdossuk fel a gyümölcsöt, de ha mégis, akkor legalább hosszában:)

Előzmény: Törölt nick (913)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 914
Igazából nem a 3 óra merev betartása a lényeg, hanem h mindig üres gyomorra enni, és v egyfélét v olyan kombinációt, ami emészthető együtt is.
Előzmény: drkbk (909)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 913
Akkor ebből már érted, miért mondják, h a gyümölcsöt csak magában, sőt még azokat sem keverni, egyszerre csak egyfélét. Szal gyümölcssali pl nem jáccik.
Előzmény: drkbk (912)
drkbk Creative Commons License 2009.12.04 0 0 912
fehérje, szénhidrát elválasztása ok.. Ezt valóban írja a testkontroll is. Ahogy azt is, h gyümölcsöt éhgyomorra, mert különben valóban erjedni kezd a béltraktusban.
Előzmény: Törölt nick (911)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 911
Pedig viszonylag sokat beszélnek róla, h másképp emésztődnek, és ezért nem jó keverni, mert akkor egyrészt nem emésztődnek meg rendesen, másrészt a gyümölcsnek ideje van benned megerjedni, és alkohol képződik, ami uúgy terheli a májad, mintha üvegből ittad volna.
Az elválasztódiéta, a testkontroll, és hasonlók kapcsán is olvashatsz erről első lépésként.
Előzmény: drkbk (909)
hanzymester Creative Commons License 2009.12.03 0 0 910
Sziasztok !

Tudatosan még soha nem méregtelenítettem, de kb 1 hónapja használom a Quantum medált, amellyel még a csapvizet is élővé lehet tenni a leírások alapján. Pár napja nekiálltam. Ma már képes vagyok meginni akár napi 2-3 liter vizet is a munkahelymen minden gond nélkül. Az "élő" víz szinte itatja magát :) Szaladgálok is a mellékhelyiségbe rendesen :) Volt lehetőségem 1 hétre kölcsön kapni egy medált és döbbenetes hatásai vannak...

Van lehetőség az 1 hetes ingyenes próbára. Jelentkezzetek bátran :)

Üdvözlettel:

Bencsik János (Hanzy)
drkbk Creative Commons License 2009.12.03 0 0 909
Valami gagyi műsorban azt hallottam, hogy a zöldségek és gyümölcsök evése között 3 órának el kell telnie. Én még erről nem hallottam. Valaki?
czeglediandi Creative Commons License 2009.11.23 0 0 908
Nekem nincsenek különösebb praktikáim
sok folyadék, izzadás, sok gyümölcs, zöldség
és a káros anyagok kerülése, valamint rendszeres testmozgás
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 907
Meg persze szó volt a vércukorszint ingadozásáról is, ami a hasnyálmirigyet csinálhatja ki, idő előtt. Az emésztés témáját is részletesebben magyarázta, indokolta, én csak a lényeget írtam, amennyire emlékszem.
Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 906

Ezt szerintem mindenki magának is kitapasztalhatja. Nekem úgy a legjobb, hogy étkezés után rögtön iszom folyadékot, de utána egy ideig nem. Ekkor ugyanis beindulnak az emésztési folyamatok, gyomor annyi savat fog kiválasztani, amennyi kell (gyakorlatilag beállítja szükséges pH-t, meg a különböző emésztőnedveket, amik ott vannak), ezt már nem jó megzavarni, a folyamatok működése közben.

 

Ha viszont kevés a folyadék, túl "száraz" marad az ételtömeg, nehezebb az emésztés, az anyagok lebontása ("kő" érzet, megfekszi a gyomrot), nehezebben mozog tovább, jobban tapad a bélfalakhoz, ebéd utáni szomjúságérzet is fokozottabb lehet. Ha viszont szomjúság miatt ráiszik az ember, akkor jön az emésztés bezavarásának esete. Ezért célszerű mindenkinek az optimális folyadékmennyiséget eltalálni.

 

Vitatott magyar szokás, hogy levest eszünk előre, én inkább utána szoktam. Ennek már sok éve, ugyanis amikor kicsinálta a belem pár antibiotikum, így kevésbé provokált hasmenést a leves. Aztán így is maradt, megszoktam, hogy fordítva eszem.

 

Az is megragadt bennem, amikor pár évtizede még Czeizel Endre volt a "celeb" a TV-ben. Igen hatékonyan, közérthetően tudott kommunikálni, ezért is volt népszerű akkoriban, fekete-fehérben nyomta (pláne, akkor még teljesen fekete volt a haja, egyébként is).

 

Ő már akkor figyelmeztette a népet, hogy pirítóskenyér szenesre égett része rákkeltő, valamint a nassolás káros hatása, hogy a már beindult emésztési folyamatokat megzavarja, a gyomrot ismét más nedvek kiválasztására készteti, mint ami a már félig emésztett ételhez kellene, szóval így teljes a káosz, hosszabb távon pedig betegség is lehet belőle. Tehát az emésztés egy szakaszos folyamat, ha valamit beviszünk, annak előbb rendesen be kell fejezni az emésztését, csak utána jöhet a következő adag. De ezzel itt talán nem mondtam újat.

Előzmény: tigristomi (895)
A skót Creative Commons License 2009.08.17 0 0 904
Nem minden könyve foglalkozik ezzel, különösen Az egészséges életmód alapjai című kis kiadványt ajánlom, abban elég jól össze van foglalva minden, és jórészt korrektnek tartom, amit mond. A másik, ami közben eszembe jutott, hogy Tóth Gábornál is hallottam szerintem ilyet, neki vannak a neten letölthető előadásai mindenféle táplálkozástudományi témában (ő jórészt tudományosan alátámasztott dolgokat mond, és általában el is magyarázza, mi miért van úgy ahogy).
Előzmény: tigristomi (901)
A skót Creative Commons License 2009.08.17 0 0 903
Nem minden könyve foglalkozik ezzel, különösen Az egészséges életmód alapjai című kis kiadványt ajánlom, abban elég jól össze van foglalva minden, és jórészt korrektnek tartom, amit mond. A másik, ami közben eszembe jutott, hogy Tóth Gábornál is hallottam szerintem ilyet, neki vannak a neten letölthető előadásai mindenféle táplálkozástudományi témában (ő jórészt tudományosan alátámasztott dolgokat mond, és általában el is magyarázza, mi miért van úgy ahogy).
Előzmény: tigristomi (901)
tigristomi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 902
Ez is jó cikknek tűnik, ez is a nem ivás (evés közben) mellett voksol:
http://herbscancure.com/blog/why-arent-you-drinking-hot-water-yet/#
Előzmény: tigristomi (900)
tigristomi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 901
Köszi, majd Váradi könyveibe belenézek vmikor.
Előzmény: A skót (896)
tigristomi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 900
Kutakodtam, sok helyen irják, hogy nem jó evés közben inni, de kutatást, vagy szakértőt nem találtam jelentősebbet ez ügyben.
Ezeket találtam:
http://www.articlesbase.com/nutrition-articles/raw-food-drinking-water-at-meals-541777.html
http://stanford.wellsphere.com/mind-body-article/drinking-at-meal-times-to-be-avoided/13324
http://www.bukisa.com/articles/106214_heart-attacks-and-drinking-warm-water

Viszont, úgy tűnik, a hideg víz ivás evés közben az semmiképp sem jó.
Előzmény: tigristomi (895)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.15 0 0 899
Ez ÍGY hlyeség. Irányelvenk jó, de ha normálisan eszik, iszik az ember, akkor érzi, mikor igyon.
Kedvenc sztorim erről jó régről, amikor a nagymama hangoztatta, h nem iszunk evés után -vmi savanyúkáposztás vmi, a gyerek meg tojt rá és ivott, és ő volt az egyetlen, aki pár perc múlva nem csuklott a sós savanyúkáposztától, körülötte meg az összes felnőtt igen .-))))
Előzmény: tigristomi (895)
cyanne Creative Commons License 2009.08.15 0 0 898
én akkor iszom, amikor szomjas vagyok... de ha belegondolok, evés előtt közvetlenül és utána egy ideig nem vagyok szomjas.
tigristomi Creative Commons License 2009.08.15 0 0 897
Én kb. 3 napja csinálom, az önfegyelmet és a rendszerességet mindenképp javítja.
Mondanám, hogy jobban is érzem magam, de az lehet, hogy mástól van, így nem merem biztosan állítani.
Előzmény: A skót (896)
A skót Creative Commons License 2009.08.15 0 0 896
Ez abszolút így van, egészen más érzés, ha étkezés előtt fél órával iszok több folyadékot, utána se étkezéskor, se étkezés után, csak később. Illetve azt tapasztaltam, hogy egy kevéske folyadék étkezés után még belefér, pár korty, de ha többet iszok, úgy érzem, mintha kő lenne a gyomromban.
Az evés után két óra talán picit túlzás, én azért fél-egy órával utána már szoktam inni és nem érzek negatív hatást.

Lehet, hogy a Mazdaznannál is megvan ez, őket nem ismerem, én először Váradi Tibornál olvastam erről, meg talán valamelyik jógás könyvben is mintha írtak volna ilyesmit.
Előzmény: tigristomi (895)
tigristomi Creative Commons License 2009.08.15 0 0 895
Sziasztok!

Egy ismerosom mondta, hogy etkezes kozben nem jo inni, mert felhigitja az emesztonedveket. Sot, eves utan még két óráig nem lehet inni. Eves elott feloraval lehet.
Mintha vmi hasonlot mar hallottam volna, talan a Mazdaznanban?

Hozzaszolas, velemeny?

Tamas
bcsokor Creative Commons License 2009.06.25 0 0 874
Próbálta már valaki a Solar/Lunar mikró algákat. Egy másik topikban szóba került. Mi ezt használjuk régóta. Az elején kijöttek a pattanásaim és nagyon sötét lett a székletem, de most már mint a babáé.
A feleségem cholitis-e tünetmentes lett és idén még nem volt szénanáthás. Nekem a lakmuszpapír már majdnem zöld.
drkbk Creative Commons License 2009.06.24 0 0 873
Nem, egyáltalán nem, sőt inkább megnyugtat
Előzmény: Törölt nick (872)
Cascada Creative Commons License 2009.06.21 0 0 870
Natúrjoghurt, lenmag, kevés méz. Jó nasinak. :-)
Előzmény: drkbk (869)
drkbk Creative Commons License 2009.06.21 0 0 869
Köszönöm a bíztatást mindkettőtöknek. A reggeli zöld már lement, most ázik egy oolong. Tegnap az édességvgyamat is tökéletesen kielégítette a vörös tea(igaz vaníliásvolt, nem natur) persze holnap majd jobban feltankolok gyümölcsből, hogy ha ilyen édességvágyam van akkor ne csak tea legyen.:)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 868
Mindkettőtöknek hajrá! :-))))
Előzmény: Cascada (863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 867
Igen, a zöld tea jobb, pl már csak csersavilag is kedvezőbb (feketea pl ezért kevésbé jó), másrészt a fluortartalma miatt is szokták ajánlani: belülről építi a fogakat.
Előzmény: drkbk (865)
Cascada Creative Commons License 2009.06.20 0 0 866

Szia!

 

Örülök, hogy teázol, meg hogy a hsz-om segített:-) A zöld teáról nagyon jókat mondanak, egészséges. Én most a héten sokat teáztam, ittam kínai teát is, meg borsmentát, citromfüvet, kakukkfüvet.. Ami előkerült. De ma pl ettem két tányér gulyáslevest..  meg ribizlitortát.. . ööö... vaníliafagyival:-) Ha csak egy rossz dolgot leteszek, és egy jót csinálok helyette, már az is jó. Nem kell mindent azonnal felborítani... szerintem.

 

Rendezd a soraidat lassacskán, ahogy kijön a lépés. A rendszeres teázás is egy jó lépcső ebben. Éltem át már ilyet, tudom, hogy nem könnyű..

 

Majd küldök Neked mosolygós energiát kicsit:-)

 

szia

 

Cascada

Előzmény: drkbk (865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!