Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2020.09.25 0 0 3854

dekoritnak hívják. nem hajlítható.

 

 

Előzmény: Imrehajcsi (3852)
Itegral Creative Commons License 2020.09.25 0 0 3853

 Gondolom abból is van 1000 fajta, a kopásállóság és minőség végett, a ragasztóból is amit alátesznek, én úgy tudom valami műgyantás szar.  Mi például ezen a héten multiplexre  (fóliáztunk) de egy újfajta egy komponensű ragasztóval (otto) préseltük rá. 

Előzmény: Imrehajcsi (3852)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.25 0 0 3852

Nem tudod véletlenül, hogy a gyári bútorlapokra milyen fóliát tesznek? Vagy az alá valami enyvet kennek géppel, és arra préselik rá azért sokkal ellenállóbb a karcolásnak?

Előzmény: Itegral (3850)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.25 0 0 3851

Pont a héten láttam egy zárt csoport blogjában, az asszony a tokot ajtót mind a 6-ot lefóliázta.... A tokkal nagy melója volt, de szép lett. Szóval le lehet fóliázni.

Miért a 120-150 ezres biztonsági múgyantás műfamintás bejárati ajtót hogy javítod, ha megkarcolod, vagy a kedves féreg sunnyogó szomszéd kulccsal végighúzza? Egyébként féreg irigy szomszéd sem kell hozzá, mert a saját szememmel láttam, amint a szupiszaki betette ezt a fajta drága ajtót, és saját maga karcolta össze a keretet!!!!! Nyilván nem direkt, én a spaklira tippelek, ahogy körülötte glettelte a falat. Gyönyörű már most a 120 ezres ajtó...

Egyébként értelmes ember felfogja, hogy ne rohangáljon ollóval és százas szeggel a lakásba, mert nem csak az ajtót, de még a kanapét, vagy a Mona Lisát a falon is tönkreteheti vele :) Nyilván gyerek az más , és valóban nem lehet nagyon majd javítani utána. Én legszívesebben mind a 6 ajtót flóderezném, de nincs hova vinni lecsiszolni, állati porral járna, amit lakásba tuti nem vállalok be, és egy lutri mi lesz a festék alatt, lehet lesz egy darab görcs és kész....Továbbá nekem nagyon sötét barna ajtó kellene fekete faerezet mintával, de a jelenleg kapható festékek nem jók hozzá, mert a végeredmény színre nem ugyanaz, mint a fóliánál, Állatkertbe és pálmaházba a kígyó mögé háttérnek dekornak elmegy, de lakásba giccs.

 

Előzmény: Itegral (3850)
Itegral Creative Commons License 2020.09.24 0 0 3850

Nagyon megbánod a fóliát! Pláne ahol van gyerek! De ha nincs akkor se javaslom. Hogy fogod javítani ha megsérül? Majd mutasd meg ha végeztél. Kiváncsi vagyok rá! Pláne a tokra :) 

Előzmény: Imrehajcsi (3849)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.24 0 0 3849

Mihez kell speckó gép? A Dc  fólia felragasztásához? Simán háziasszonyok felteszik, öntapadós. Vagy másra értetted? Nyilván nem laminálni akarom az ajtókat, öntapadós bútorfólia csaK. Egyelőre keresem az igazit, mert amit kibontva láttam, az a régi viaszos asztalterítő szintjén van... Vagy inkább olyan, mint a sulis füzetpapírok, amikkel behajtogatják. Nulla felbontás, nulla valósághűség, legalábbis amit kibontva láttam közelről. Van egy ami élethű, de nyilván abból nincs hetek óta ,mert elkapkodják...

 

 

Előzmény: Itegral (3848)
Itegral Creative Commons License 2020.09.23 0 0 3848

Én meg tudnám csinálni de az nagyon fájna :) speckó gép kell hozzá! Holnap lefényképezem ha akarod :) akkora mint egy IFA-plató! De ez a meló nagyon drága!

Mellesleg ezt a fekete hatást lazán megcsinálja egy ügyes kezű ember! Csak ezen a héten 3 fajta feketét fújtam (fára) hasonló színre! Erről is küldök épet ha kell! De csak privátba! Ha publikussá teszed a címed.

Előzmény: Imrehajcsi (3844)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 3847

Hát ez nem egy kézi munka .régi ajtóból ilyet senki nem csinál ..szerintem ...

Előzmény: Imrehajcsi (3846)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.21 0 0 3846
Előzmény: Apa1219 (3845)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 3845

Szerintem nem lessz jó.

Én még nem csináltam ilyet de nem mernék neki kezdeni.

 

Festékbolt ..flodergumi vásárlás. ..próbáld meg ...

Egyébként miért nem fested le egyszerüen ..szép fehérre.?

Előzmény: Imrehajcsi (3844)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.17 0 0 3844

Úgy döntöttem, hogy lebútorfóliázom mind a 6 ajtót a bejárati ajtóval együtt (társasházi lakás). A Dc fixet ajánlották, de közben találtam olyat is, hogy Gekkofix, meg egy román honlapon is valami ottani, de elég tetszetős famintázatú öntapadós fahatású fóliát. Van ezekkel kapcsolatosan tapasztalatotok? Mennyire tartósak? A gyári konyhaszekrényen lévő 2 kisebb ajtón a fólia egy az egyben levált az ajtóról, a pára miatt. Nem lenne valami szép dolog, ha pár év múlva az ajtókon is feljönnének, mert ahogy számoltam kb. 30 ezer körül lesz a 6 ajtóra. A másik, hogy élőben nem láttam ilyet sosem, mert felénk nem árulnak sehol, így csak a rendelés után ha kibontom, akkor tudom meg mennyire élethű. van olyan kinézetre, mint a szobabútorokon, vagy a laminált padlóburkolókon lévő minta?

Apa1219 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 3843

Szerintem ha valaki  10 ezer/ nm .-ért elvállalja azonnal mondj igent.

 

Előzmény: Imrehajcsi (3842)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.13 0 0 3842

Ha elvállalja profi 6 tok+ajtót mennyiért famintáz le kb?

Előzmény: Apa1219 (3830)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.13 0 0 3841

Ez van akinek megfelelő, de az én igényeim ettől nagyságrendekkel magasabban vannak.

Előzmény: Imrehajcsi (3840)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.13 0 0 3840

Viszont kaptam boltokból nagyonhülye tanácsot is: "ha mattítani akarom a selyemfényűt, csiszoljam kicsit meg száradás után...."

Előzmény: Imrehajcsi (3839)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.13 0 1 3839

Nekem 3 festékboltos is azt mondta, hogy mivel 10 éve rajta van az oldószeres zománc, így mehet rá a vizes zománc, mert már nem kipárolgott az oldószer belőle ennyi idő alatt.

Előzmény: Apa1219 (3838)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 3838

Ahogy  írtad előbbiekben feljön egy két helyen...

Azért mert egy fényes felületre mint a zománc nem tapad úgy .

Nem tud a fához tapadni ...

De amúgy se ajánlom mert bárhol feljöhet ahogy már tapasztaltad.

Továbbá ahol folyamatosan megfogjátok majd koszos lessz egy idő után és nem mosható le olyan szinten mint egy higítós zománcot.

Továbbá fürdő tok ..ajtó ahol vizes nedves kézzel hozzáérsz pár hónap alatt tönkre megy .

Valamint én még életemben nem hallottam hogy gyakorlatban müködne egy zománcra lakk...   

Ez egy nagy hülyeség .majd rájössz ha rákened ...és még másnap is letörlöd. Mert nem tud beszívódni. Csak ott van aztán egyszer megszárad.  

Öreg szaki vagyok higyj nekem. 

Úgy képzeld el mintha a tükörre rákennél valamit.  Egyszer megszárad de nem szívódik be ...a tapadás pedig nulla  . De le tudod törölni .

 

Alapozó higitós ,  utánna zománc ...higitós.  száz év ...majdnem ...

Jah. Több mint 20 éve nyomom

Saját sztorim :

 

Nyers fa ágy asztalostól kikerülve lekentem oldószeres lazúrral.

Gyönyörű lett .

Kb 5 év múlva ismét le kellett kennem ,valami törtnént a lakásban és újra kellett mindent festenem ....az ágyat is.

 

5 év mulva nem jutott eszembe hogy gondolkodnom kell azon hogy. Vizes vagy oldószeressel kentem.  Pedig kell !

Örültem hogy ugyanolyan színü lazúrt találtam .

Lekentem szép lett.  35 fokos melegben 2 óra max megszárad .

4 -5 óra mulva ahogy hozzáértem ....ugyanolyan állapotban volt a lazúr min mikor felkentem .

Leültem gondolkodni ...majd rájöttem !!!!

Basszus ...az oldószeresre rákentem a vízest !!!

Majdnem sírtam mire tetöröltem letakarítottam a vízesbázisut. ....

De másnap megcsináltam !

Először gondolkodni 

Azóta soha nem feledem .....ha oldószeres csak oldószeressel ...

Ha pedig lazurozol és már van rajta egy réteg de nem tudod milyen akkor is csak oldószeres lazurral kend.

 

 

Előzmény: Imrehajcsi (3837)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.12 0 0 3837

Kifejtenéd milyen ellenérveid vannak a vizes zománc ellen?

Amúgy árulnak hozzá vizes zománchoz vizes bázisú lakkok.

Előzmény: Apa1219 (3833)
eekeili Creative Commons License 2020.09.12 0 0 3836

  Mély alapozót inkább a gyenge vakolat erősítésre használunk.

 

 Porló máló vakolat esetén.

Előzmény: Törölt nick (3827)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3835

Hmmm

Mivel van lekenve ?

Zománc?  Akkor zománcozz.  Mert nem áll meg rajta a lazúr.

 

Ha lazúr akkor ugyanolyan színűvel lazúrozz.

Ha oldószeres lazúrral van kenve akkor csak oldószeres. !! Lazurral

Vagy oldószeres zománcal.

Ha nyers fa akkor mindegy. De a zománcot a nap felperzseli hosszú évek alatt.

Lakk inkább ne.  Vannak újabbak 

Előzmény: Dolgozó ember (3796)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 1 3834

Pipaecset a neve 

Előzmény: wizardry8 (3817)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 -1 0 3833

Matt lakk vizes zománcra?

Egy jó festőt kérdezz meg ilyen munka előtt ...

Már a felvetés is teljes gáz.

Nem erre való .

A vizes zománcot pedig megbánod...gáz.

 

 

 

Előzmény: Imrehajcsi (3804)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3832

A lilát szerintem a profi is bizti 3 szor keni. Ha tényleg nem foltos fehéret szeretne elérni.

Festett falra nem kell alapozó

Előzmény: Törölt nick (3827)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3831

Telibe ?

első glettelés rigips 6-30. Következő sorok  Plus A 

 

Előzmény: margo1948 (3814)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3830

Maceráns ..profi kell hozzá .

Előzmény: Imrehajcsi (3813)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3829

Lila tesa a megoldás ..annak is csak a szélét lesimitva kb max 1 cm- ert.

 

Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3828

Vízzel oldódót nem kenünk oldószeresre !!

Sem zománc sem lazur nem müxik !

Aki ezt ajánlotta az hülye és nem festő.XD

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3827

Sziasztok.

Használtok-e mélyalapozót?

Eddig soha nem használtam. Mostani festésem alkalmával igen.

Aztán jött a festő a szomszédba. Mondom neki, h hogyan jártam. Lilát festettem fehérre és négyszer le kellett kennem, pedig használtam mélyalapozót is. (héra gold festékkel kentem) Erre azt mondja, h ő soha nem használ. Sokkal jobban megtapad a festék ha nincs alapozva.

Most akkor hol az igazság?

Itegral Creative Commons License 2020.09.11 0 0 3826

Sajnos a lakk nem alkalmas arra hogy elfedje (kijavítsa) az elrontott , foltos... hibákat, de mivel most se látom, így nem tudom mekkora , milyen foltokról beszélsz?! 

Azt javaslom hogy egy olyan ajtót keres ami nincs annyira szem előtt és azzal próbálkozz (a lakkal) .

Előzmény: Imrehajcsi (3825)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.10 0 0 3825

Ha foltosra szárad az ajtón a festék, akkor a lakkozás eltünteti a foltokat, mint a művészi festményeknél?

Előzmény: Itegral (3823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!