Keresés

Részletes keresés

Münci Creative Commons License 2005.01.25 0 0 3153

Möszjő!

Sajna nem vettem fel a beszédet :-(

Főbb elemei szerintem:

1)Szenes úr nem hatásköri viták, vagy egyet nem értés miatt mondott le, hanem...

2)Az előírt létszám leépítéseket nem a csapatoknál fogják elkövetni, hanem a háttérintézményekben. A nyugdíjas munkát is tiltani fogják, mert az akadályozza az előremenetelt (Tatán hány nyugdíjas tiszt "dolgozik"?) A felszabadult erőket más, fontos és új adminisztratív munkakörökben fogják elhelyezni.

3)A honvédség évezredek óta védi a magyar határokat. Ez nekem tetszett :-)

4) Az MH szerepe a jövőben viszont nem a haza védelme, hanem a missziókban való résztvétel

Úgy nagyjából és durván szerintem ennyi 

Tisztelettel, Münci

Előzmény: blue-dragonfly (3152)
blue-dragonfly Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3152
Mázlista... Én is készültem még múlt héten... Ehelyett az irodában ültem... :(((

Mesélték a csiripelő madarak, hogy érdekes mondatok hangzottak el az Államtitkár beszédében... Megvan valakinek?
Előzmény: Tiger205 (3151)
Tiger205 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3151

Hali!

Jól, vannak, nekem ma írt hosszabban (köszi, majd holnap válaszolok).

Készülnek a váltásra.

Amúgy ma "nekünk" is jó kis program volt, a 11. zalj. ünnepélyesen csapatzászlót kapott.

Megmaradt az eddigi tapasztalatom, ami mindig rámtelepszik, ha cspathoz kerülök ki.

Nagyon kellemes és nagyon elszomító egyszerre a helyzet.

Jó látni a sok felkészült és hivatástudattal ellátott tisztet, katonát.

Ma pl. a vezénylős zászlósókról kialakult jó véleményem mélyült el....

Ugyanakkor az államtitkár úr beszédében megemlített két számot:

2006-07 - 29,000

2008-10 - 27,000 fő.

Ha jól emlékszem.

Persze a háttérintészmények, központi szervek leépítésvel, a csapatokat - állította erősen - nem fogja érinteni.

Lőrincz Gabi kiválóan levezényelte az egész ünnepséget...

Öröm volt látni, hogy ezredesek vágják magukat vigyázba a parancsára.

Persze otthon láthatott már iylet korábban is :o)

Ezúton is Köszönjük neki a meghívást!

Az ünnep után meg párunknak volt ismerkedés a technikával...

:o)

Igen tanulságos volt, a főtörzs aki vezetett minket szintén elkötelezett és jó szakember...

üdv:

TGR

Előzmény: blue-dragonfly (3150)

blue-dragonfly Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3150

Sajan nem tudtam:(

A helyszínt sem, bár még mindíg itt bent ezért valszeg necces lett volna odaérnem... Sebaj, next time.

Jól vagytok?

üdv

dragonfly

Előzmény: Hamburger2 (3149)
Hamburger2 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3149
Sziasztok! Ha elmentetek, érdekelne a tapasztalat! Üdv: Hamburger
blue-dragonfly Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3148
Hely? Érdekelne...
Előzmény: Törölt nick (3147)
lordhell Creative Commons License 2005.01.23 0 0 3146
Az jó lenne. Előre is THX.
Előzmény: Gyöki II (3143)
Tiger205 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 3145

Dehogy sértettél meg!

sőt, az oldal jó , sokat látogatom(tam) - mint gondolom láttad :o)

Gratula, mert szép munka!

üdv:

TGR

ui:

Ja, s gratula a beo-hoz!

Hamburger2 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 3144
Sziasztok! Még hogy pesszimista!? A bizalmatlanság nem azonos a pesszimizmussal. Optimistának nem mondom magamat, talán a naívak közé lehetne besorolni a jelző minden negatív és pozitív tartalmával együtt! Sajnos az elmúlt évek nem adnak sok alapot arra, hogy feltétlenül bízzak a magasabb vezetőinkben. Egyedül lennék vele? Üdv: Hamburger
Gyöki II Creative Commons License 2005.01.21 0 0 3143

Azt hiszem a honvedelem.hu-t nem ismeri senki jobban nálam. Egy kezemen meg tudom számolni hányan férhetnek hozzá. A másik velem szemben ül...

Nem veszünk le semmit, nem törlünk ilyen információt, és másfajtát sem.

A hibákat, mert sajnos mi is -én- hibázunk, javítjuk, de nem tüntetünk el infókat.

A honlapon 1000* több infó is megjelenhetne, de sokan elzárkóznak az információk kiadásától, vagy csak nem merik a nevüket adni a dolgokhoz.

Tényleg qrva sok munkám van a honlapba és még többet kellene vele foglalkozni. Ezért nem szeretm, ha azt mondják rá, hogy eltüntet cikket.

Nem volt szándék megsérteni, ha mégis ezt tettem elnézést kérek.

"leépülsz" > Nem, végre kapok beosztást, eddig rendelkezésibe voltam.

A Zách u. >  4. éve élek ott... Ahol szolgálatot adtál, oda csak a lőtérre jártam.

Előzmény: Tiger205 (3142)
Tiger205 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 3142

Szia!

Nem akarlak én bántani, de ez a "nem szeretem az ilyen humort" kicsit Péter Jánosos felhangú...

Pedig te eddig nem ilyennek tűntél.

Ne is legyél!

Remélem a "nem tartozik hozzám" nem azt jelenti, hogy te is "leépülsz" !!!!

Zách utcát üdvözlöm, de sok kapuszolit nyomtam ott (így ismerem az UTCÁT magát is :o)

üdv:

TGR

Előzmény: Gyöki II (3137)
Gyöki II Creative Commons License 2005.01.21 0 0 3141
A BJKMF-n, Csángó utcában, Pátriában levő nőtlenszállókon nem kellett fizetnem. A Zách utcai garzonban rendes lakbért fizetek (nem tudom pontosan mennyi, ha fontos hétfőre megnézem)+ rezsit.
Előzmény: lordhell (3139)
Galahed_ Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3140

Rövid kérdés:

Olvastam a ZMNE felvételi tájékoztatót:

nyelvi követelmény a közép C vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga.

Az egyenértékü-e ha pl van egy stanag 2 őm?

És van -e korhatár ennél a követelménynél, asszem tavaly olvastam, hogy 40 felett nem kell.

Bots, ha off topic voltam...

lordhell Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3139

Tud valaki valamit arról, hogy a honvédségi nőtlenszállók használatáért fizetni kell? mármint Hiv. katonáknak is. Csak az MH. EI. RT. alárendeltségébe tartozó szállókról van szó.

Ha kell, mennyit???

Galahed_ Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3138

Szóval menned kell , mert ilyeneket irsz.....   :-)))

Előzmény: Gyöki II (3137)
Gyöki II Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3137

Nem szeretem az ilyen humort, mert az ilyenekből leszenek a megcáfolhatatlan Urbán Legendek.

A honvedelem.hu -ról nem törlünk információt.

Bár febr.  1-től nem tartozik közvetlenül hozzám, azért védem még.

Előzmény: Tiger205 (3136)
Tiger205 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3136

Ha te nem, más igen....

:o)

Legalább itt a fórumon legyen egy kis humor, ha a helyzet már nem ilyen vicces...

üdv:

TGR

Előzmény: Gyöki II (3135)
Gyöki II Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3135
Nem szoktuk leszedni a honvedelem.hu-ról...
Előzmény: Galahed_ (3134)
Galahed_ Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3134

igen, én is lementettem , mielött leszedik a honvelem.hu -ról :-)))

Ja a rádiók mág régen itt vannak, már december óta tapogatom...  :-)

Előzmény: Hamburger2 (3130)
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3133

Az a legnagyobb baj, hogy már sok más egyébre is emlékezhetünk... Nem ez az első igérgetés, tartok tőle, nem is az utolsó.

(Egyébként örülök, hogy van neted odakinn is - viszont hogy még te is pesszimista lettél, az megrémit.)

Előzmény: Hamburger2 (3130)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3132

Nos amennyiben fel tudnak szálni máris sokkal hatékonyabbak mint a magyar légierő.

Mivel légvédelem ebben az országban nincs ,ezért még veszélyesek is lehetnek.

Szerintem nem baj ha a fegyver egyszerű,a lényeg az ,hogy amire használják arra megfeleljen. 

Előzmény: Cifu (3128)
Tiger205 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3131

A tippem akkor bejött...

nem volt nehéz, mondjuk...

de a negyedik csillagra nem gondoltam!

valamit valamiért !!!!

(Krisztus + 30 ezüstpénz ????)

üdv:

TGR

Előzmény: blue-dragonfly (3124)
Hamburger2 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3130

Szervusztok!

Jegyezzétek meg ezeket a szavakat és emlékezzetek rá!

"A honvédelmi miniszter a tájékoztatón emlékeztetett rá, hogy idén, illetve hosszabb távon a szárazföldi csapatok és a légierő szervezete, létszáma változatlan marad, csökken viszont a vezető szervek létszáma. Rámutatott, hogy a feladatok végrehajtásához a költségvetés biztosítja a forrásokat. Juhász Ferenc azt is elmondta, hogy a jövő héten készül el az első magyar Gripen vadászgép, s nemsokára megérkeznek az új URH-rádiók is."

Üdv: Hamburger 

Stylist Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3129
Cifu, tudom hogy _katonailag_ ez értékelhetetlen, de _műszakilag_ le a kalappal előttük, ha 45-50 éves MiG-15 gépeket máig repülőképes állapotban tudnak tartani!! Van egy dunaújvárosi alapítvány, amelyik 4 éve erőlködik, hogy rep.képes állapotba hozzon egy Dakotát! És nemcsak anyagi gondjaik vannak vele, hanem műszakiak is. Egy LI-2 viszont összejött nekik pár éve...
Üdv:
Előzmény: Cifu (3128)
Cifu Creative Commons License 2005.01.19 0 0 3128
A "régi" albán vicc még most is megállja a helyét szerintem. Tudod milyen gépekkel rendelkezik a négy vadászezredük?
A vadászgépeik egyharmada tekinthető valamennyire is említésre méltónak (kínai F-7A, vagyis MiG-21 F-13), a többi gépet inkább hanyagoljuk, már 30 éve is elavultak volt (MiG-15, MiG-17 és MiG-19).
Előzmény: Galahed_ (3126)
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.01.19 0 0 3127
OFF
Tiger! Bejön a 90% hétfőre?
OFF
Előzmény: Tiger205 (3116)
Galahed_ Creative Commons License 2005.01.19 0 0 3126

Tiranát ne bántsd, viccet félretéve ott sokkal komolyabb a légierő ha jól emléxem a légvédelem egyébb fegyvernemei ,mellett mintegy 5 repülő ezredük van 7 működő reptérrel.....   Hol van már a régi albán viccc. .....

De amúgy jó :-)))) 

Előzmény: belic (3123)
lordhell Creative Commons License 2005.01.19 0 0 3125

Hát nem tudom ide illik e vagy sem, de ma voltam egy "korszerű" németből vásárolt MAN teherautóval vidéken. Az egyik 29 a másik 28 éves (szóval szigorúan magáztam őket). Félúton lerobban az egyik a másikban nemvolt jó a fűtés+szigetelési hiba volt az ajtónál. És ezek az autók a Irínyi laktanyából jöttek. És nézzek bizakodva a jövőbe..

blue-dragonfly Creative Commons License 2005.01.19 0 0 3124
Havril András lesz a vezérkari főnök   NOL • Népszabadság Online  • 2005. január 19.

Havril András lesz a Honvéd Vezérkar vezérkari fõnöke - jelentette be szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Gyurcsány Ferenc kormányfõ és Juhász Ferenc honvédelmi miniszter.

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //-->

A vezérkari főnök első helyettese Braun László vezérőrnagy, második helyettese Mikita János vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója pedig Tömböl László dandártábornok lesz. Gyurcsány Ferenc közölte: egyetért a javasolt személyekkel, s támogatja munkájukat.

A Magyar Honvédség új vezetőit február 1-ei hatállyal nevez ki a köztársasági elnök.

Katonai körökben Havril Andrást tartották a legesélyesebbnek, az ő neve már akkor felmerült, amikor 2003-ban Szenes Zoltánt nevezték ki a hadsereg vezetőjévé. Havril András 2000 októberétől a szárazföldi vezérkar vezérkari főnökeként tevékenykedett, majd decemberben kinevezték a Honvéd Vezérkar vezérkari főnöke helyettesévé.

A külföldi szerepvállalásokat, az önkéntes haderő fejlesztését, valamint a minisztérium és a Honvéd Vezérkar integrációját nevezte a következő időszak legfontosabb honvédelmi tennivalóinak a miniszterelnök. "A Magyar Honvédség talán legfontosabb feladata, hogy a NATO szövetséges tagjaként biztosítsa a nemzetközi műveletekben való magyar katonai jelenlétet, mert Magyarország határai biztonság tekintetében nem ott húzódnak, ahol látjuk az államhatárt a térképeken" - mondta.

Juhász Ferenc közölte: kezdeményezi az új vezérkari főnök, Havril András altábornagy egy rendfokozattal való előreléptetését. Elmondta: Braun László elsősorban a műveleti feladatokért, Mikita János pedig a műveleti háttértámogatás biztosításáért felel majd, míg Tömböl László feladata a törzs igazgatása lesz.

(MTI)

Good luck!

belic Creative Commons License 2005.01.19 0 0 3123
Hello!

Az elozo evek tapasztalata alapjan az uj szervezeti felepites:

Legiero vegyes osztaly: Grippen es MI-17 szazad, a hosszu tavu tervekben szerepel a helikopterek korszeru, olcson fentarthato nyugati tipusra csereje (MD500)

Legvedelemi zaszloalj: Mistralokkal, a rovid tavu tervek kozott szerepel a meglevo technika melett uj harceljarasok atvetele, amik biztositjak a minden idojarasi korulmenyek kozotti bevethetoseget (a tanfolyam helyszine: Tirana)

Tata, pancelos zaszloalj: a hosszu tavu tervek kozott szerepel a BTR-80-asok konyebb, NATO szabvanyu technikara cserelese (Hummer)

Debrecen, konnyu zaszloalj: az egyseg uj jarmuveket kap, amelyek olcsobban fentarthatoak, kevesbe kornyezetszenyezoek, nem fuggnek az orszag koolajallatasatol, es nagyobb a tulelokepesseguk, mivel joval kisebb celt mutatnak (roller). Alcazo helyzetben (eldontve) sokkal alacsonyabbak, igy nehez felfedezni oket, es a varosi harchoz is jol igazodnak, mivel a lepcsohazakon belul is szallithatoak.

Szentes, konnyu muszaki zaszloalj: az uj, konnyu szallitojarmuvek sokkal kornyezetbaratabbak a korabbi, tobbkerekes jarmuveknel, es a fordulokoruk is sokkal kisebb (talicska)

Szolnok, konnyu vegyes szazad: kisebb tuntetesek feloszlatasanak kepessege megmarad. A feleslegesse valt halalos hatasu fegyvereket (tehat botok kivetelevel mindent) az APV rt megsemmisiti.

Szolnok, melysegi felderito szazad: ok most epp Kabulban vannak, es ott is maradnak, mivel nincs aki levaltsa oket, es a repulojegy is draga.

Miniszterium, vezerkar, hatterintezmenyek: kb 23.000 fo, a valtozasok miatt nehezebb managelni a sereget, ezert indokolt az 5%-os letszambovites.

Bel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!