Keresés

Részletes keresés

Szpidi99 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 106
SÁgi!
Ha nem vetted volna észre a nagy futkosásban eddig is jártam már itt:)) Most már betettem az adataimhoz. Ott is megtaláljátok. Ha majd rendbeszedem a weboldalam, akkor tán a Giny is felteszi a decup.lapra.Addig nem akartam, mert változni fog. De ide nyugodtan. Semmi kifogásom. Azért csináltam:)
Előzmény: SAgnes (104)
kollina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 105
Ha holnap elmegyek a Vihar utcai boltba és azt kérem, hogy vágjanak nekem kartonból A/5-ös vagy A/6-os méretű könyvnek valót +1-1 cm ráhagyással, akkor ez elég? Nem kell ugye a korrekt méreteket bemondani? Mert arról persze fogalmam sincs. Ha kell, akkor valamelyikőtök meg tudja mondani? Esetleg még ma este?

A belülre való papírt is levágják ugye? Ott is elég az A/5, A/6-os méretet kérni?

SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 104
Szpidi
neked is mondom nem kotelezo Es en nem haragszom meg ha nem irsz ide, de ha igen annak orulok :O)))

Előzmény: Szpidi99 (73)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 103
Szia Krissz
nyugodtan irhatsz, akar ha gondolod mailen is
Engem most ez erdekelt hat ebben a temaban nyitottam...mas most nem foglalkoztat
Es meg egyszer megemlitem nem azert nyitottam mert profi vagyok :O)
HANEM : mint latod idevonzott a cime olyan embereket akik tanultak ezt; jo errol elbeszelgetni, jo tudni ok mit, hogyan, miert hasznaltak/hasznalnak

lehet ha ennyire belemelyulunk a dekupon ebbe a temaba akkor az zavar embereket
most hogy mar van kisokos nem hiszem h olyan sok kerdes merulne fel ujra es ujra, de persze lehet neked van igazad

remelem erted hogy nem bantasbol vagy bosszantasbol tettem ezt :O)
ha neha benezel ide es megosztod velunk a tudasod/tapasztalatod: koszonom
ha nem: hat nem kotelezo es beszelhetsz a temarol a dekupon is :o))

Szep estet :))

UI: megengeded hogy linkeljem itt a kisokosod ?

Előzmény: krisssz (72)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 102
Hiertelen 1 igazan spec cucc jut eszembe, amit nem lehet hazilag potolni, ez pedig a vagogep :-)
A tobbi az akar meg helyettesitheto is. Bar talan meg a mar emlitett gerendapres az aminek a hianya nagy gond lehet, de vannak mas modszerek is nem csak a zsinegre fuzes, es akkor mar nem is olyan fontos :-) Tehat ha az ember minden anyagot meg tud szerezni meretrevagva, akkor nagyjabol celba ert :-) Gondolom par lexikon mindenkinek van, sulyok helyett (alkalmankent a pres helyettesiteserre); és sok felesleges ujsagpapir amin tud ragacsolni alkalmankent. Ezen kivul kell meg egy kenyelmes szek es asztal ahova leulhet fuzni. !Nagyjabol! Persze vannak meg hasznos dolgok, es egy jol felszerelt muhely semmi sem helyettesit, de most hobbi szintrol beszelnuk :-)
Előzmény: JÉGmadár (98)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 101
Szoval ez ugy nez ki, hogy ugyebar csinaltal a furesszel egy lyukat. Ebben a lyukban lesz a zsineg, amit ugy marad a helyen, hogy a cernaval (ami az iv belsejeben fut) korbefogod a hajtas kulso oldalan. (Tehat roviden: a lyukon madzag ki; zsineg megkerul; es ugyanazon a lyukon zsineg vissza.) Stimm? :-)
Előzmény: roozis (96)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 100
Oszinten szolva, csak valami nagyon homalyos derenges van errol, de enyv az pont nem remlik. Bocsi...
Előzmény: szuszetti (95)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 99
Szia!

Ahogy kepet elnezem az a legtiszabb, ha ekezetek es mindefele extra karaterek nelkul irok :-)

Előzmény: lafno (93)
JÉGmadár Creative Commons License 2004.06.09 0 0 98
Nekem attol nem szokott jobban fogni az agyam...epp ellenkezoleg :))

Jol sejtem, hogy azert a dingo fele koteshez kell nehany speci felszereles?? Nem ugy tunik, mintha ezt otthon csak ugy csinalni lehetne. A fuzoshoz vegulis csak a lyukaszto kellett meg extranak a ringlibeuto.

Előzmény: Pamina (97)
Pamina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 97
Csi,
az én agyam elszállt a jelszavammal együtt :))) Nem kapcsoltam, hogy EZ a dextrin AZ a dextrin. Tényleg vicces!
Megyek, iszom egy unikumot :))) Jamina
Előzmény: szuszetti (95)
roozis Creative Commons License 2004.06.09 0 0 96
De jó neked Csi hogy érted!!:))) Nekem még nem tiszta!:))) na ezt a beakasztom és visszafűzöm nem stimm!!!:) Hova akasztom?
Előzmény: szuszetti (95)
szuszetti Creative Commons License 2004.06.09 0 0 95
Pamina!(ez vicces)
Lehet kapni Dextrint!:)))
Itt figyel mellettem, én temperának vettem...
A Pannoncolor árusítja, ez a kötőanyaga a temperának is! Jé:))
Ez a celluloid érdekes...

Dingo!
Mostmár igen:)) De eddig azt hittem, hogy csak beakasztja az elfűrészelt valamibe a madzagot. Hú, ne is mondd:))) Lényeg: már tiszta:)
Tudod mi érdekelne még engem?
Volt régen szokás a lapoknak enyvvel bekent, majd festékkel összekent lapon a belső fedlapok áthúzása díszítés céljából (huh, ez bonyolult lett).
Tudod, ez adta eredményül a márványos lapot.
Hogy van ez pontosan?

folyt.köv

Előzmény: Pamina (77)
Pamina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 94
Köszi :)
Jégmadár, Nekd is :)
Azért kérdem, mert én fedlapnak funért tervezek, annak pedig a sarka szétválik egy idő után :( Asszem, 3 mm vastag.
Előzmény: Törölt nick (86)
lafno Creative Commons License 2004.06.09 0 0 93
Előzmény: Törölt nick (91)
Szpidi99 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 92
Kollina!
Ha a kisebb cicesrőr beszélsz az halványabb, akkor nyomtasd fotónyomtatásra ill. best-re állítva a nyomtatót és máris erősebb lesz. Ha a másikról van szó, az nem jó sötétebben, de ha neked túl világos. U.az mint az előbbiekben:)
Előzmény: kollina (90)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 91
Ahham! Azért „furcsák” a betűim, mert más betűtípus thasználok, nem az index alapértelmezettjét. (Remélem jól fogalmaztam). De haz zavar máris befejztem! :-) Ha pedig csak bizonyos karaktterek nem jók, azellen is lehet tenni.
Előzmény: lafno (89)
kollina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 90
Szpidi, Te nagyon aranyos vagy. Megkaptam a mailedet, már ki is próbáltam. Nagyon köszönöm. Én egy A/5-ös könyvet szeretnék csinálni.

Azt gondolom, hogy azért csináltad halványra a cicákat, hogy ne legyen zavaró, de amit én kinyomtattam, azon szinte csak egy folt van, amiből alig lehet kivenni, hogy mi akar lenni. Lehet, festékkazetát kell cserélnem.

Előzmény: Szpidi99 (69)
lafno Creative Commons License 2004.06.09 0 0 89
Lehet hogy csak én látom ilyen furának a betűidet?
Régebben nekem is érdekeseket csinált a gépem és csak máshonnan láttam a furcsaságokat.
Majd a többiek megmondják, hogy hol a difi. Nálad vagy nálam.:)
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 88

Csúnyán írok? :-)
Ha megmondod mi a gond vele, megmodnom tudok-e tenni ellene. Megoldjuk! :-)
Előzmény: lafno (84)
roozis Creative Commons License 2004.06.09 0 0 87
Sziasztok könyvkötők, bejelentkezem én is, főleg azért mert olvastalak kedves dingó és már éppen megértettem a fűrészes dolgot amikor rájöttem hogy mégsem, illetve az utána következő fűzést nem értettem!!:)) De azért nem adom fel és elolvasom többször is és próbálom magamban összerakni vizuálisan a képet hogy ez hogy is működik!!:)))
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 86

Szia!

Szerintem többféle méretben létezik, és az, hogy milyen vastag borítóra lehet rátenni, annak csak az szab határt, hogy rá tudod-e szuszakolni vagy sem. (Ha kapható :-) )

Előzmény: Pamina (78)
kollina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 85
Együtt írogatunk egy-két másik topicban.
Előzmény: SAgnes (61)
lafno Creative Commons License 2004.06.09 0 0 84
(Nem tudsz valamit tenni, hogy olvashatóbb legyen a hozzászólásod?) :)
Előzmény: Törölt nick (81)
JÉGmadár Creative Commons License 2004.06.09 0 0 83
Szia!

A Bem Jozsef utcaban levo cipokellekesnel lehet kapni fembol keszultet. A masik kerdesedre sajna nem tudom a valaszt, mert meg nem hasznaltam.

cim: II. Bem Jozsef u. 12, h-cs 5-ig van nyitva, penteken csak 4-ig. Nagyon kedves, segitokesz ferfi az elado. A Margit krt-rol nyilik a Bem utca (vagy masik iranybol a Duna partrol)

Előzmény: Pamina (78)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 82

De azért sikerült összerakni? :-)
Előzmény: szuszetti (71)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 81

Szia!

Nos tehát:
a befűrészelés és a zsinegrefűzés eredményei: 12, és a könyv.

„…es utana a boritohoz ? ragaccsal ?…”

Papírforma szerint nem a borítóhoz hanem az előzékhez kell hozzáragasztani. (Ez tartja a könyvtestet a táblában) De előtte alaposan el kell dolgozni, hogy minnél több szálra „essen szét”. Erre azért van szükség, hogy az un. beakasztás után minél kisebb mértékben látszon át az előzéken.

„akkor te nem pesti vagy ?”

Gyárilag debreceni vagyok, de Bp-n lakom. Miért? :-)

Előzmény: SAgnes (70)
sera Creative Commons License 2004.06.09 0 0 80
Az erintett meg nem felem,hanem felenk igazolta annak az ellentetjet,amit te itt elmondasz.
Vagy en is szivjam mellemre a decemberi esetet??
De hat ugye teljesen felesleges a dekopacstopikban valami könyvesdolgot kerdezni,ha ugysem reagalsz.
Majd csak beerik ez a hely is,biztos idö kell hozza es türelem.
Előzmény: krisssz (79)
krisssz Creative Commons License 2004.06.09 0 0 79
Hogy nem reagálok a leírtakra, annak egyáltalán nem az az oka, hogy egyébként sem értek egyet,hanem az, hogy egyszer már megvádoltál valamivel, amihez semmi közöm nem volt, és ezt az érintett is igazolta. Persze ettől függetlenül azt írsz ide, amit akarsz, csak engem nem érdekel.
Előzmény: sera (75)
Pamina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 78
Kérdésem van:
hol lehet kapni könyvsarkot?
És milyen vastag fedőlapra jó max?
Pamina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 77
Okos könyvem szerint (1962-es kiadás :)) könyvkötéshez papírragasztókat lehet csinálni pl.:
dextrinből. A dextrint por alakban árusítják. 50 g porhoz kb. 1 dl víz kell. 10 g cukor belekeverésével fokozhatjuk a ragsztóképességét. A kész ragasztószert célszerű gézen átszűrni. Hosszabb tárolás esetén néhány csepp formalint tegyünk bele.
Celluloid enyv
Gyorsan szárad és a víz sem árt neki.
Előveszünk egy régi, használt filmszalagot. Forró vízben, amelybe kevés szódát kevertünk, lemossuk róla a fényérzékeny réteget. A tiszta filmszalagot kis darabokra vágjuk, üvegedénybe tesszük és háromszor annyi acetont öntünk rá. Az edényt ezután szorosan lezárjuk. Néhány nap alatt a celluloid-szalag teljesen feloldódik. Időnként rázzuk fel az üveget. Jól szellőző helyiségben vagy szabadban használjuk.
De hangsúlyozom, a könyv régi. Lehet, hogy pl. dextrinport sem lehet manapság kapni :)

Jamina -aki elvesztette jelszavát, ezért újra regisztrált

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!