Keresés

Részletes keresés

fuvi27 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 22505

Üdv:képet most miért nemlehet föltenni,Bol-70től kaptam egy Matisz T-ot

ami állitólag a Huszti féle galambokbol van.Csak kiváncsiság képp mi a véleményetek?

cromme79 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 22504
Én is így látom,kontrol nélkül erősen rokon tenyésztik ezzel 30-40év eredmény telenségét is lerögzítik!
Előzmény: tailore (22499)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 22503
Bodzán Sanyitól kaptam egy Kiss Gyuri bácsitól származó 21skt (úgy 15éve volt)nagyon szép erős madár volt.Ez egy Gyerkó vérű himmel nekünk adott több jó hosszús versenyzőt de nem véletlen mert ebből a vonalból maratonon is produkáltak versenyzői Gyuribának.
Az André féle keletnémetre fél testvér állításból volt.Úgy tudom ez a kelet-német hím is nagy örökítő volt Matyó földön!!!
Gáspár Csíszár Józsi elkérte pár tojásra ,fél év lett belőle utána a tojó nem tojt többet!!!!
Úgy,hogy Ő a nem szava hihető galambászok közé tartozik!!!!
Előzmény: Törölt nick (22501)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 22502
Nem vitatkoztam.tényt közöltem!
Ettől még ez a hím nagy örökítő volt!
Előzmény: Törölt nick (22491)
Desmet Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22500

 Üdvözöllek és köszi az érdeklődésed.  A lapot itt éred el :  www.hobitubi.gportal.hu

 

Előzmény: mezeigalambász (22450)
tailore Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22499

Erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni.............bár .

A Symons galambok mindig nagyon közel álltak hozzám , de én inkább úgy fogalmaznék vannak Anker Symons hátterű galambjaim Anker örökösöktől , igen kiváló pedigrékkel .

De nem tiszta Symonsok és pláne nem Slézingerek .

Előzmény: Törölt nick (22495)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22496
Most Neked is igazad van, ezt is aláírom !
Előzmény: Törölt nick (22492)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22494
A Cromme-nak igaza van, ezt én is aláírom !
Előzmény: cromme79 (22490)
tailore Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22493

A névsort figyelembe véve ( Bizonyára neked is volt alkamad látni Tóth Károly akkori tenyészkatalógusát) bizony gondolkodóba esik az ember , Anker Úr halála után pár évvel vajon hány original Anker Desmet - Matthijs galamb maradt az országban .

Vagy lehet fogalmazni úgy is , hogy vajon hány Klare 63 leszármazott ?

Előzmény: Krétás (22475)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22490
Nem akarok ünneprontó lenni az 522-essel kapcsolatban de a miskolci tgsz-ben a 90-es évek végén 2×általános bajnokságot nyert Balázs Miklós állományához semmi köze.
Volt neki több helyről is ebből a hímből de nem működtek.
Ami a hitelességet illeti Balázs M a szavahihető galambászok közé tartozik!
Előzmény: Törölt nick (22462)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22489
Elnézést,én valamiért így emlékeztem!
Előzmény: mezeigalambász (22487)
mezeigalambász Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22487
Ez az információ nem helyes. Ahhoz a galambhoz nincs köze az 522-esnek.
Előzmény: cromme79 (22460)
Neon Licht Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22485
Péter, természetesen szívesen látlak.
Egyeztessünk, ha már pontosabbat tudsz, mail ment.
Előzmény: Malap (22483)
Brevduva Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22484
Nem most it is elég nyárias az idô! +25 fok napsütéssel!!!
Előzmény: 78Adven (22479)
Malap Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22483
Tamás!Lassan eljön az idő,amikor a környékeden fogok tölteni pár napot.Ha áll még a meghívásod akkor szívesen meglátogatnálak egyeztetett időben.Csak az asszonyt kell még ráhangolni a dologra:))
Légy oly kedves és küld el a telefon számodat az emil címemre.Előre is köszi.
Előzmény: extra pizza (22473)
Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22482

Hello Karimax!

 

  A fordítóprogrammal kapcsolatban igazad van. De én megiscsak a magyarra fordított változatot közöltem volna, a hitelesség miatt mellékelve az eredeti szöveget.

 

  Akkor ezentúl lehet váltakozva magyar, angol, német nyelven közzé tenni az információkat, majd akit érdekel lefordítja?

  Persze nem dramatizálom a dolgot. Ez az eset legyen a legnagyobb gond!

Előzmény: karimax (22480)
karimax Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22480
"szerintem 10 galambászból 7 nem. Ők mit tudtak meg ebből? "

Meddig tart az egész szöveget egy fordítóprogramba bemásolni????

Viszont lefordítva sem tudsz meg belőle sok mindent.
Előzmény: Krétás (22465)
78Adven Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22479
Szia Sancika!

Mi a helyzet Svédben? Még nem esik a hó? :)
Előzmény: Brevduva (22477)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22478
Odáig el kellene jutni, hogy ha a start-felelős azt mondja, hogy VÁRAKOZÓ ÁLLÁSPONT van per pillanat, netán NEM ERESZTÜNK, vagy ELHALASZTJUK A GYŰJTÉST, ÉS VELE PÁRHUZAMOSAN A FELERESZTÉS NAPJÁT, akkor azt a tagság fogadja el, mert a döntés a tagság érdekében született.!!!!!!!
Aki a helyes döntések sokaságát hozta már az évek során, annak a szakértelmét senki nem kérdőjelezi meg, vagyis nagyobb a bizalom e téren.
Csak ezt el kell érni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Velem is üvöltözött - mint már itt is leírtam - 2001-ben az akkori egyik tagszöv.-i vezető az ominózus országos katasztrófa napjának reggelén.
Én meg leépítettem, mondtam Neki , hogy én viszem el a balhét, nem Ő!!!!!!!!
Aznap estétől aztán soha egy szó nem jött ki a száján ilyen ügyben.
A 14-es Tagszöv. akkor is megmutatta, hogy lehet másképpen is csinálni.
Meg azóta már néhányszor újra, meg újra.
Azóta adnak is a véleményünkre sok helyen, még a Szövetségben is.
De ezt el kellett érni!!!
Nálunk aki háborogni akar, az hozzám van irányítva!De kevesen kockáztatják meg, hogy nálam háborogjanak!!Aki megpróbálta, az általában nem nyert hangszórót!!!
Finoman fogalmaztam.Mint szoktam mondani nem kényszer a bableves!
Ha nem tetszik, lehet máshol galambászni!!!!!Hozzáteszem, hogy ebben a tagszöv.-ben még általános nézet (ebből a szempontból) a háborgósabb fajta galambászoknál is, hogy nem vágynak máshová, mert itt vigyázunk a galambokra!
Természetesen amennyire lehetséges!Nem hazárdírozunk olyankor, amikor semmi esély nincs arra, hogy meg lehessen ÚSZNI!!!!!!!!!!!!
Az idei évben egyetlen egy katasztrófa sem volt meglepetés!!!!!!!!
Nagyon nagy esély volt rá!!!!!!!!!!!!!!!!
Miről beszélünk???????????????????????
Mi nem kockáztatunk csak azért, hátha egyszer megússzuk!!!!!!!!!!
Idén egy versenyt mi sem rendeztünk meg, többet pedig elmozdítottunk más napra.
És mennyivel lettünk szegényebbek????????????????
És azok akik hazárdíroztak, azok mennyivel lettek "faszább" gyerekek?????
Ez költői kérdés volt, választ mindenki tartsa meg Magának!
Előzmény: LöSZöS19 (22471)
Brevduva Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22477
De az a Krétás nem ez a "Krétás"!! :-)
Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22476

És Ő Tóth Károly:

 

 

Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22475

  Tóth Károly (Svájc) hirdetése a Die Brieftaube lapban 1984 februárjában, benne hivatkozás: Anker Györgyre, Dr. Rum Jánosra és Sümegi Józsefre. A galambok közt pedig ott találhatjuk Krétás nevét is!

 

 

 

Előzmény: tailore (22474)
tailore Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22474

Talán az Anker Desmet - Matthijs galambok történetéhez egy kis kiegészítés .

 

Anker Úr  Desmet - Matthijs galambjainak nagyrésze Pál Lászlóhoz került . A kettőjük szoros barátságának eredményeként (Kadét , Shone.....stb ) . Anker Úr halála után az ország elit tenyésztőinek nagyrésze az ő dúcából építkezett tovább . A lista igen hosszú de nem lenne etikus felsorolni minden tenyésztő nevét .  

Bár akik korábban már leírták ezen tényt , azoknak a listája is igen illusztris :

 

Gyerkó Tibor

Kerecseny György

Polonyi József

Tasi Pál ........stb

 

A későbbiek során ezen original Anker galambok nagyrészét mintegy csokorba kötve , Tóth Károly svájci galambász megvásárolta az ország minden részéből köztük a Kadétot , Kormost stb .

Többek között több galamb került Japánba is ( Kadét lány ............ stb.)

 

Végül egy szomórú tény a végére Hajas Gyula halála után , kinek allománya Pál László barátsága révén a legjobb Desmet - Matthijs galambokra épült .

1000 Ft / db áron ment szét egy pár éve .

Előzmény: bigjoeker (22470)
extra pizza Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22473
Így akarnék megöregedni:

chapman Bill Chapman a képen elhagyja a galambdúcát a hátsó udvarban.
Éppen ellenőrizte versenygalambjait Reading településen, Berkshire-ben, Dél-Angliában.
A kilencvenhárom éves Mr. Chapman a postagalambsportnak szentelte élete legnagyobb részét. Úgy kezdődött a történet, hogy szerzett két elkóborolt madarat, kilenc éves korában. Bár a galambok iránti szenvedélyét rövid időre félbeszakította a házasodás, majd az, hogy harcolt a Második Világháborúban harcolt.
1936-ban nyerte első versenyét, ahol a fődíj egy Empire óra volt. Még mindig üti az órát otthonában a kandallópárkányon. Azóta több mint 60 alkalommal győzött. Chapman a The Royal Pigeon Racing Association déli régiójának alapító tagja volt és sok éven át töltötte be a pénztáros szerepét.
V Gábor Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22472
hát igen,úgy is lehetne mondani,hogy sok eszük van!!!!
Előzmény: Krétás (22465)
LöSZöS19 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22471

De hát ugyan ezt tudtuk/tudták akkor a rajtfelelősök is! Vagy nem? Ha én vagy bárki más ki tudta deríteni, akkor ők miért nem?

 

Egyébként meg tudatosítani kellene bennük, hogy igenis lehet halasztani vagy visszahozni és ha megteszik, akkor a sok barom ne hivogassa őket üvöltve, hogy hogyan merészelik.......

Előzmény: Törölt nick (22455)
bigjoeker Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22470
Pár éve kaptam NYíregyházáról 4 db tisztavérű Desmet Matthijs galambot! Egy ottani állatorvostól, akinél Magyarország elit helyeiről származtak a  galambok! Jó kapcsolatokat ápolt igen sok galambásszal, így ajándékba rengeteg galambot kapott, a tanítómesterem által pedig megajándékozott egy pár tenyésszel! Többek között Szappanos féle Janssen és az említett 4 galamb is közte volt! Sajnos a tenyészeket elvesztetem (ragadozó) de egy egy fiuk megvan! Utánaérdeklődök a Desmet Matthijs galamboknak, hogy pontosan milyen a származás, mert amikor elhoztam azt mondta az úr hogy megvan a származási lap, csak azóta nem voltam nála
extra pizza Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22469
Molnár II József galambászik még? Annyit tudok, hogy nagy bajnok volt.
Előzmény: Törölt nick (22462)
Kovácsolt Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22468
 Holnap Magyarországon  32 C° lessz a hőmérséklet.  Ebből Bpesten 18 C°  Pécsen  6 C°  a többin a kisebb vidéki falvak osztoznak.
cromme79 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22467
Az Anker ciknek az a része ahol a diétáztatásról ír nem az a lényege,hogy ott-hollandiában-milyen "drasztikusan" csinálják,hanem egyátalán a dietázás mint takarmányozási forma létezik.
Biztos tudod mik azok a magvak amik bele illenek a könnyen emészthetőségbe ezeket kell és szűken etetni!
Előzmény: Brevduva (22463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!