Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39707

Most olvastam cikket, hogy lazadok felrobbantottak egy hidat a Chajber hagonal. Tud valaki konkretumot?

 

Udv.

M.Zoli Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39706

Udv.

 

Igen. Tudom, hogy kaptak megrendeleseket a sajat teherauto csaladjukra, de kerdes lenne, hogy mellette tortentek-e beszerzesek mas tipusokbol is, es ha igen, akkor milyen aranyban a hazaihoz viszonyitva?

 

Ugyanez AMD-hez. Felujitas, vagy ujratervezes, kerdes hogy van-e valaki, aki megcsinalja.

 

A masik dolog meg az, hogy a Tatra az Tatra. Ha konnyu teherauto kell, ha pancelozott loszerszallito, ha onjaro lovegnek kell hordozo jarmu, ha ugyanez raketavetohoz, legvedelmi kompletthez, ha strategiai raketahoz, Tatra. Olyan szeles a kinalati palettajuk, hogy nem az a kerdes, hogy mihez jo a Tatra, hanem, hogy mihez nem? Lasd legutobb mar APC-t is epitenek ra, Wildcat. Legalabbis prototipus van, kerdes, hogy rendszerisiti - e Izrael.

 

Udv.

Előzmény: swordmanus (39705)
swordmanus Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39705
Üdv!
Úgy látom, van ahol értelmes emberek is vannak. Értsd: minden fegyvernél, ahol lehet, a hazait preferálni!
Nálunk ez akkor: Rába, Rába, Rába. :-) (Ha nem is a legjobb akkor is! Javuljon, a keservit!)
Előzmény: M.Zoli (39702)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39704
bocs, most látom, hogy cseh a figura, azt hittem orosz... Így nyilván nem készített :)
Előzmény: Törölt nick (39703)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39703
Nekünk nem készített ez a jóember ilyen ajánlást? Érdekes lehet...
Előzmény: M.Zoli (39702)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.03 0 0 39702

Udv.

 

http://lvisingr.czweb.org/stazeni/Armada.doc

 

Lukas Visingr ( az ATM munkatarsa, szombaton mutattam pl, Nemedinek, meg Hamburgernak ) cikke, rovid cikke arrol, hogy milyen beszerzeseket kellett, kellenne vegrehajtania a cseh hadseregnek. Az egesz diohejban. Aki tud oroszul, az valamit kimazsolaz belole.

 

Amolyan erdekes gondolatok belole. Teherautok- Tatra, Tatra, Tatra. Indoklas: Mert a legjobb, mert hazai, es az EU torolje ki maganak a tenderezessel, meg a szabad versennyel. Mert: Nemzetbiztonsagi erdek minden fegyvernel a hazait preferalni. ( meg ne vedeljen bort az aki vizet predikal. Ertendo az Eu-ra, vagyis benne az eros allamok lobbijaira. Ez privat velemeny ).

 

Hiba volt berelni a Grippeneket. A gep meg nem is lenne rossz, de el lehetett volna fogadni az orosz ajanlatot 2 szazad MiG29 SMT-re, vagy Su 30Mk-ra, amit a cseh kormany ( szerinte ) titokban tartott, mintha nem is lett volna, vagy F 16, F 18, de ha Grippen, akkor legyen. De egbekialto hulyeseg volt berelni, venni kellett volna.

 

L 159: minden jo, csak melyik hulye talalta ki, hogy 72 kell beloluk? Ugyebar most aruljak melyen aron alul a felesleget.

 

Harckocsi: T 72M4 CZ szuper, csak 30 beloluk ( ennyi T 72-est ujitottak fel az eredetileg elkepzelt kb. 200-bol. Pontos szam most nem ugrik be ) keves. Minimum 90 harckocsi kell, egy ekkora orszagnak. Vagyis 2 zaszloalj. Magyarorszagra is akkor ugyanez vonatkozik.

 

Pandur II. Legrosszabb megoldas.

 

Tuzerseg: Egyertelmu: Zuzana, RM-70 Modular.

 

Egyebbkent is, minden olyan fegyvernel, amelyiknel lehetseges, egyertelmuen a sajat, illetve a szlovak es lengyel gyartast preferalja. ( van benne logika ).

 

Kezifegyverek: vz. 58 modernizalas, stb.

 

Akit erdekel fussa at.

 

Udv.

Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39701
Valszeg nagyon rossz neveltetésben részesültem, mert az maradt meg bennem, hogy sok esetben a köz érdeke előrébb való, mint a magánérdek. Az USA-ban pl. a nemzetbiztonsági érdek felette áll minden jognak és érdeknek, beleértve az egyéni és kollektív emberi jogokat is! :)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39700

Folytattam már némi dumát különféle helyeken, különféle emberekkel, de az a megállapításom, hogy erről a témáról akármilyen hatás- és egyéb tanulmány is van, az ellenvéleményt leghangosabban képviselő CMM semmiféle érvet nem fogad el, akármit lehet nekik mondani, mindig elővesznek néhány olyan értékelést, aminek csak nagyon halvány köze van a valósághoz. Aztán amikor az ellenérv cáfolva van, akkor elővesznek valami más kifogást. Aztán egy másikat. Aztán a harmadikat. Majd eltelik némi idő, elfogyott néhány ellenérv, és kezdik elölről. És a végén marad a fő érv, a "CSAK!". Érdekes dolog végigolvasni - bár néha kicsit bosszantó is - itt a szomszédban a témával foglalkozó topicot. Néhány ezer hozzászóláson át csak ezzel foglalkozik.

Van benne szó halálsugárról, ami minél kisebb annál veszélyesebb, van benne szó értékcsökkenésről, környezetrombolásról, látvány rombolásról és még sok másról. Végül is mindig marad a "CSAK!".

Előzmény: Hamburger2 (39696)
Gyöki II Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39699

Ha esetleg tényleg írnál erről, azt én is megköszönném. :-)

 

Előzmény: M.Zoli (39698)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39698

Szervusz!

 

Annak a havilapnak az egyik szamaban, amit mutattam neked szombaton, van egy cikk arrol, hogy milyen pozitiv hatasa van a kornyezetre a katonai gyakorlotereknek. Vedett es ritka fajok tudtak elszaporodni rajtuk, stb. Ehhez meg cseh es lengyel relaciok. Sajnos meg nem olvastam el, csak nagyjabol futottam at. Ha elolvasom, akkor talan irok bovebben is. Mindenesetre ha gondotok adodna meregzoldekkel, akkor szerintem nyugodtan ervelhettek mas orszagok pozitiv tapasztalataival is. Illetve, lehet hasznos lenne a konzultacio a szomszedos kollegakkal errol a temarol.

 

Udv.

Előzmény: Hamburger2 (39653)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39697
Köszönet mindkettőtöknek.
Előzmény: Nr.121212 (39693)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39696

Szervusz Gyöki!

 

Nem tudom, hogy mi a fő érv, de azt tudom, hogy egy média-hadjáratban az ellenfél ellen legjobb a saját érveit felhasználni. Pár hatástanulmány a már meglévő hasonló létesítmények környezetéről és mellé a már említettek.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Gyöki II (39695)
Gyöki II Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39695
Mert nem ez a fő érv, ez csak egy mellékvonal, de még az ideiglenesen Pésre települt tájékoztató tisztek is kaptak felkészítést erre vonatkozólag.
Yoshi Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39694
A5
Előzmény: Kuruc71 (39692)
Nr.121212 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39693
Hát mint előbb írva volt 2A5, kissebb módosításokkal (a frontpáncélzat vmivel erősebb többit most fejből nem tudnám - viszont gyorsan ránéztem még az előbb, és a hatótávja relativ kicsinek látszott - fogyasztás? vagy nem tudom mi miatt, de 350 km ill. terepen 200 km volt kiírva.. kb. 60-62 tonna
- a lényeg először is hogy mennyit érne nekünk
svéd elnevezése : Stridsvagn 122
Strv122 angol nyelvű oldala
este van nem nézem át mégegyszer..
Előzmény: Kuruc71 (39692)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39692
A Leo 2S melyik nemet verzionak felel meg ?
Előzmény: Nr.121212 (39691)
Nr.121212 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 39691
Tiszteletem Tata!

Nekem is az egyik első jelöltem volt régebben a Leo 2S , de ugyanazzal az indokkal leoltottak mint a Merkavákkal, mármint hogy egész más terepviszonyokhoz vannak kialakítva azok is
Előzmény: Törölt nick (39686)
Plieur Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39690

Te, lehet hogy van benne némi igazság. Tudok :) egy túristacsoportról amely 85-ben meglátogatta-kötelező program volt -a kievi Nagy Honvédő Háború Múzeumát, ott a nagy szobornál, a csajszi aki végighurcolta a  román csoportot a múzeumon csak oroszúl beszélt, és volt aki :) veszettűl dühöngött hogy nem ért semmit, angolt és franciát tanúlt:)

 

Előzmény: Zicherman Istvan (39689)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39689
Ja. És még melléje is költött eg rakat dolgot, hogy bemutassa, hogy ő aztán a kemény, világlátott ember.
Megmondom őszintén - megvan a véleményem erről a ,,katonáról".
Előzmény: arpapa (39679)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39688

Szia Gyöki!

 

Ez OK! De ettől függetlenül nem látom a médiában, hogy akár a Zengő, akár a Tubes ügyében ez lenne a fő érv! A kialakult vitában ez a tényező - szerintem - nem kapott elég hangsúlyt.

 

Üdv: hamburger

Előzmény: Gyöki II (39681)
Plieur Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39687

Jóóó!:)

Első javaslat a bevásárlókosárhoz ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (39686)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39686
Üdv!

Most kellene néhány LEO 2-t beszerezni!

A svéd kormány szándéka szerint a hadsereg személyi állományának létszámát egyharmaddal, míg a rendszerben lévő harckocsik számát felére kívánja csökkenteni. A radikális leépítések mellett Svédország a védelmi kiadások növelésének befagyasztását is kilátásba helyezte 2014-ig.

forrás: http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/hirek/sved_haderoreform/
kovacsgyula44 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39685

Részemről teljes az egyetértés, egy beruházás elmaradásáért soha nem a felhergelt ökoanarchistákat kárhoztatom, hanem a mindenkori uralmon lévő hatalmat.

 gyula

Előzmény: pétizennyolc (39683)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39684
Üdv!

" és nem várunk NATO-pénzre se" - itt a lényeg, a RAT-31DL radarok sajnos nincsenek magyar tulajdonban. Bizonyos helyzetben ez végzetes lehet.
pétizennyolc Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39683

Elég sok mindenki felelőssége, hogy idáig fajult a harmadik 3D radar ügye, de én azért úgy látom, hogy 2002-06 között volt a kritikus pont, amikor már megvoltak az építés-telepítés anyagi-technikai feltételei, de a "védelem még nem ásta be magát". Ha akkor lekapták volna a huligánokat (már bocs, de ebben az országban annyi de annyi környezetszennyezés volt és van, és sehol sem látom ezt a vehemenciát - főleg erdei szemétszedésnél nem látom ezeket a megélhetési zöldeket) a fákról, akkor kész helyzetet lehetett volna prezentálni az országnak-világnak és kész. Ez persze nem kisebbíti sem Hornék, sem Orbánék felelősségét ebben a tragikomédiában.

Az igazság az, hogy a románok, horvátok nemzeti programban megcsinálták a maguk 3D hálózatát. Ha valódi nemzet lennénk (mint hogy szerintem nem vagyunk azok a jelen pillanatban), akkor mi is így tettünk volna, és nem várunk NATO-pénzre se. Itt van a fiókban egy kilencvenes évekből származó FPS-117 ajánlat, amivel élhettünk volna. Nem akarok senkit sem bántani, de nálunk mindenki annyira büszke volt, hogy bezzeg a mi RAT-jaink milyen jók lesznek, és hogy a románok milyen hülyék voltak, hogy megvették az "amerikai szart", ráadásul zsebből.

 

P-18

Előzmény: kovacsgyula44 (39651)
belic Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39682
Szia!

Rosszul tudod, PV kabinból volt tartalék. Mikor 1980. végén a zsámbéki PV kabin UBSZ szekrénye leégett, akkor a debreceni kabint vitték oda ideiglenesen. Én meg pont akkor voltam Debrecenben PV kabint tanulni. Igaz, akkor már túl voltam egy éleslövészeten és a szokásos intenzív felkészülésen. A magasságmérő tényleg kellett volna.

Minden tiszteletem ellenere, az elso mondattal nem ertek egyet. Ha egy orszagban van 12 harci es egy kikepzo egyseg, akkor szerintem a tartalek az, ami a 13 darab hasznalatban levo eszkozon felul van.
Es mivel a PV kabint harc kozben "cserelni kell, mint a biztositekot" (egyreszt nem volt megerositett fedezekben, masreszt vilagitotoronykent vezette magahoz a Shrike/StandardARM/HARM/SIDEARM raketakat), ezert abbol szukseg lett volna sok tartalekra (ez utobbi mondatom a tobbi olvasonak szolt).

Bel
Előzmény: Volt tüzér (39669)
Gyöki II Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39681
Előzmény: Hamburger2 (39654)
arpapa Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39680
Arra most rohadtul büszke vagyok, hogy még írtam előző hozzászólásomat, nem láttam a Tüzér-ét, mégis hasonlóan fogalmaztunk, talán mert jól megtanultuk, Ő meg nem véletlenül egyetemi tanár!!
árpapa
arpapa Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39679
...es minden sorkatona megtudta a szupertitkus kitelepedesi pontokat. Ez utobbi miatt lett is baja a parancsnoknak, miutan kijozanodott (annyira reszeg volt szolgalatban, hogy probariado helyett eleset rendelt el)....

Neharagudj, de hülyeséget mondasz, ebből is látszik, hogy valami kocsmai legendát hozol ide.
1. számú borítéknak hívták a dolgot, előfordulhatott, hogy valaki felbontsa, talán volt is rá példa, de hogy az szerint egy egész alakulat kivonuljon, ahhoz részegnek kellett lennie a parancsnoknak, az egységügyeletes tisztnek, a hadmüveleti ügyeletes tisztnek, ( akinek engedélyt kellett volna adni a felbontásra, és felbontás után neki jelenteni, már itt megbukott volna a dolog, a részeg parancsnok cselekedete kiderült volna), és még egy sereg ügyeletesnek.
Tudod van egy posztom ilyen esetekre, egy Volgográdot megjárt katona írta: - Kultúrális műsor: kirándulás Sztálingrádba, Irina Mihajlovna 42 Aranyfoga Nyikorogna a szovjet idegenvezető 6 órán keresztül mesél a Nagy Honvédő Háborúról, Pavlov őrmesterről, megtekinted a partizánok, úttörők, komszomolisták, katonák, tengerészek, párttagok őrségváltásait minden emlékműnél, felvonszolnak a Mamajev Kurgánra hogy megtekinstd a Ragyina Mattyot. (Itt is őrségváltás, a bakák egyébként részegek, alig bírnak járni.) A kutyát se érdekli, hogy éhes vagy, szomjas vagy, fáradt vagy, és unod az egészet. No comment!

KISKATONA!
Az a "hülye"nép így hívta a sorkatonákat, és nem volt egyetlen autó sem, aki ne vette volna fel őket az út mellett, ha stoppoltak!
Nem rólak meg, mert a történészek is tartoznak valahová, pártosak, ennyit az objektivitáról.
árpapa
Előzmény: belic (39675)
tuzer Creative Commons License 2009.02.01 0 0 39678

A 2000-es létszámcsökkentéskor egyetlen sorozatvető szerelőnk valamilyen oknál fogva a magasabb nyugdíjat választotta a tiszthelyettesi fizetése helyett. Rögtön elhelyezkedett. A következő lövészetre szabadságot vett ki, egy hét alatt felkészítette a vetőket a lövészet előtti vizsgára, végig csinálta a gyakorlatot ingyen. A következő lövészetre is elkisérte akkor már betanuló kollégáját. A harmadik lövészetre üzent, hogy külföldön dolgozik, onnét már nehéz lenne hazatérnie.

 

gyula, azt hiszem, ezt nevezik a nagybetűs TEAM SPIRIT-nek. Utólag is gratulálok a csapatodhoz.

Előzmény: kovacsgyula44 (39676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!