Keresés

Részletes keresés

microdimension Creative Commons License 2012.01.22 0 0 23398

Sziasztok, egy ismerősöm kért meg, hogy tájékoztassam arról, mennyi cigarettát lehet bevinni az országba? (elég erős dohányosok)

Nem nagy netezők, gondoltam segítek Nekik. Nem találtam sehol infót erről, bár próbálkozom továbbra is. Ha esetleg lenne erről valami infótok, megköszönném. 

gletschi Creative Commons License 2012.01.21 0 0 23397

Köszönöm, nem hagyjuk el a terminált, mert nekünk is kb. 4 óránk lesz az átszállásra.

Előzmény: Külföld (23396)
Külföld Creative Commons License 2012.01.21 0 0 23396

ha csak átszállsz nem kell. de ha kiakarsz menni a terminálból pl város nézésre akkor bizony kell. pl tudom hogy németeknek ott megadják a határon de magyaroknak elöre kell kérni. voltak itt akik úgy mentek, hogy pár napot dubaiban töltöttek.

 

mi csak átszálltunk és 4 órát vártunk kisgyerekkel, de olyan óriási a terminál hogy elsétáltunk ide és oda, ettünk valamit (én terhes voltam és mindig éhes voltam) majd már el is telt a 4 óra. amúgy csokit vettünk a terminálban, méghozzá valami isteni datjásat. pont most met dubaiba párom nagybáttya már hozattunk is vele.

vissza fele meg másfél óránk volt anniyre elég hogy pelenkát cseréljünk, és csokit vegyünk.

Előzmény: gletschi (23395)
gletschi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 23395

Sziasztok!

 

Ha dubaji átszállással utazok a Maldív-szigetekre, kell-e vízum?

JAZ70 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 23394

Sziasztok!

Jön valaki Sun-ra február 4-én ?

Üdv:András

Magic11 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 23393

Sziasztok !

 

Qatarnak nagyon jó repjegy árai vannak most. Tegnap sikerült foglalnom 200.000 -ért.

Bandos mondása szerint: mindenki Maldívra !!!!!!

moonwalkr Creative Commons License 2012.01.18 0 0 23392

Szia Wed!

 

Van strandtörülköző Sun-on.

 

A Sri Lankan-nál elég béna rendszerre emlékszem . A honlapjukon van egy online check-in lehetőség. De itt csak 48 órával indulás előtt tudsz ülést foglalni.

Ellenben a Tripadvisoron a legtöbben azt ajánlják, hogy vedd fel velük a kapcsolatot közvetlenben és elintézik az ülés foglalást. Gondolom van pesti irodájuk, egy e-mailt megér.

Előzmény: Wed (23391)
Wed Creative Commons License 2012.01.18 0 0 23391

Sziasztok!

Két praktikus kérdésben kérem a véleményeteket. Sun Islandon a SD bungigban van strandtörölköző is / csomagméret miatt nem mindegy/, illetve a Srilankan Airlines  gépein lehet előre helyet foglalni?

Üdv: Wed

Magic11 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 23390

Sziasztok !

 

2012.04.19.-től ismét Coco Palm Dhoni Kolhu 7 éjszaka.

Valaki ebben az időben lesz kint ?

 

Magic

besti81 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 23389
Kedves Moonwalkr!

Nagyon köszönöm az infókat! Ha megjöttünk teszek fel képeket!

Besti
Előzmény: moonwalkr (23377)
KissP83 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 23388

Szia Mauritius25!

Ez a fórum itt Maldívos fórum, vigyázz, mert még megkövez valaki a sok Zanzibáros beírásért :)

Itt Maldív fun-ok vannak. :)

andrea55 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23387

Kedves Mauritius25,

Köszönöm a gyors válaszodat, sokat segített. Mi a Bravo Club Kiwengwa hotelbe megyünk, privát szervezéssel, Qatar-ral, Kenyán keresztül.

Aisha-t mi is megtaláltuk, Vele kirándulunk. Megírnád, mennyibe kerültek a kirándulások?

Többet nem írok ide, mert valószínü rajtunk kívül itt senkit sem érdekel Zanzibár. Létezik Zanzibár topic is, ott írok Neked a továbbiakban.

Üdv!

 

Előzmény: Mauritius25 (23381)
Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23386

Meru

 

 

Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23385

Angaga

 

 

 

Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23384

Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23383

Sziasztok!

 

Van egy elég használható Fillitheyo térképem, gondoltam feltöltöm.

 

 

Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23382

Sziasztok!

 

Van egy elég használható Fillitheyo térképem, gondoltam feltöltöm.

Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23381

 

Szia Andrea!

 

Ide töltöm fel a Zanzibari élménybeszámolonkat, hátha másokat is érdekel. Remélem hasznosnak fogod találni. Ti melyik szállodába mentek?

 

 

 

Foglalás: 2010. január. Hát csakúgy mint mindig az utolsó pillanatban értem haza Írországból a munkahelyemről 2010.01.09.-én már előtte figyeltem az interneten különböző oldalakon hogy hova is szeretnénk utazni. Kenya volt tervbe véve. Egyszer csak fennakad a szemem egy hirdetésen amit az aeroviva tett fel: Zanzibár egyet fizet kettőt kap akció! Először azt gondoltam hogy ez is csak valami féle átverés vevőcsalogatási szlogen… de gondoltam megnyitom kiszámoltam a végét és valóban jó ár jött ki, fel is hívtam őket azonnal, és megerősítették, hogy valóban annyi. Mennyi is az az annyi?? Zanzibar Mappenzi Beach Resort All inclusive ellátással, 7éjszaka, Repülőjeggyel, illetékkel, biztosítással, szóval cakli pakli mindennel 2 főre 576000ft! Már foglaltam is le… január 12-én fizettem be és január 16-án volt az indulás. 

Repülés: Budapestről indultunk a Travel service járatával, hát nem éppen egy luxus társaság, elég kicsi volt a gép is. Konkrétan ugyanaz ami Egyiptomba is jár… mivel ott is leszállt az oda utazók ott kiszálltak és mi mentünk tovább. A következő megálló Kenya volt, és csak azután értünk Zanzibárra. Átszállni nem kellett csak háromszor szállt le a gép, amíg odaértünk. A pilóta viszont nagyon jópofa volt, folyamatosan viccelődött, a legjobb az volt amikor leszálltunk Kenyába és ott meg kellett volna tankolni de nem volt üzemanyag… azzal nyugtatta a zanzibári utasokat hogy talán még elérünk odáig a meglévő üzemanyaggal is…J Az ellátás folyamatos volt a gépen mindig kaptunk enni és inni… Bár az étel minősége (repülős kaja) 12óra elteltével értünk Zanzibárra.

Transfer: A repülőből kilépve mellbe vágott az a 36fokos hőség magas páratartalom… nagyon jó érzés volt… ez volt az első egzotikus utam. A repülőtéren kb 1órát vártunk a csomagokra amit úgy hánytak oda, a mi bőröndünk talpa meg is sérült de nem foglalkoztam vele mert már nagyon vártam hogy megláthassam a strandot. Az egy óra hamar eltelt, addig sorban álltunk hogy megkapjuk a belépési Visumot  50 dollár. A kijáratnál várt minket az aeroviva idegenvezetője (akivel később össze is vesztem mert mindenáron a saját kirándulásait akarta ránk tukmálni háromszoros áron) és egy légkondis mikróbusz. A transfer a szállodáig kb50perc.

Mappenzi Beach: Az első benyomás is nagyon jó volt, mikor megérkeztünk egy kis gyümölcstálkával koktéllal és citromos mentás hideg törülközővel vártak bennünket. Az első nap bejelentették hogy a generátor hibája miatt átmenetileg áramszünet van, de igyekeznek ezt mihamarabb megjavítani… amit másnap délre meg is javítottak. Ezért kárpótlásul a szálloda mindenkinek fizetett egy 45perces spa masszást ami amúgy 75euroba került volna. Szerintem ez egy kedves gesztus volt tőlük. A szálloda minden este különböző programokat szervezett: pl: kareoke est, tánc est, akrobata show, stb… szóval nem lehetett unatkozni. Az étteremben óriási volt a választék pl: Rántott kardhal, lecsós kardhal, grillezett kardhal, kardhal pörkölt,  kardhal saláta stb… na jó volt azért más is csirke, marha, bárány vagy kecske hasonló szervírozásban. Hatalmas választék süteményekben torták, aprósütemények tömkelege, rengeteg fajta gyümölcs pl: ananász aminek az íze összehasonlíthatatlan a hazaival, banán kisebb de sokkal finomabb, görögdinnye, karambola, marakuja vagy más néven Passion fruit és még sorolhatnám aminek a nevét sem tudom. Az étterem részben nyitott volt, ami azt jelentette hogy a helyi varjak szívesen jártak oda étkezni, amint az ember lerakta a megszedett tányért az asztalra és visszament üditőért addig már ott is termett néhány varjú, és már lopták is el amiről úgy gondolták hogy az jár nekik pl reggelinél jártunk így édesanyám letette a tányérját és visszament üdítőért, amire visszaért azt gondolta hogy én ettem meg a két virslijét. De már rohant is oda egy pincérlány hogy ő látta az esetet és nem én voltam, így menekültem meg. A bungalók amiben laktunk egy domboldalba épültek, nagyon kényelmes felszerelésűek, az ágyon van szunyogháló ami elengedhetetlen, ha akar az ember aludni éjszaka, amúgy nappal nincsenek szunyogok. Az All inclusive része a minibár is amit mindennap feltöltenek üdítővel fanta sprite, de más mint otthon még a színe is, és serengeti sörrel, én nem szeretem a sört úgyhogy az mindig megmaradt. Itt is naponta kétszer takarították a bungikat, de ami még tetszet a fürdőszoba… tágas gránitból készült az egész dupla zuhanyzóval és dupla mosdóval nagy tükör és hajszárító. A szálloda medencéje nem túl nagy, de ép megfelelő méretű, ezzel kapcsolatban lenne egy negatív észrevételem. Már zöld volt a víz, és két napig kellett könyörögni hogy cseréljék le a vizet… először mikor szóltunk leengedtek belőle, és hozzá eresztettek frisset ami ugyanúgy bezöldült és csak a második panaszra cserélték le az egészet. A személyzet rendkívül kedves, segítőkész, és beszélnek angolul. Igaz már tudnak néhány szót magyarul is amit a vendégek megtanítottak nekik… ugyanez igaz a strandon a Beach Boyokra illetve a Masajokra, akik mindent megtesznek hogy eladják portrékájukat még magyarul is megszólalnak. Mi sok mindent vásároltunk tőlük, pl: gyönyörű óriás kagylókat amit visszafele a vámon 10 dollár kenőpénz ellenében lehetett áthozni. Fából faragott elefánt, mama-papa masaj, és egy faragott emléktábla amin a mi nevünk szerepelt dátum és zanzibar felirattal, amit előttünk faragtak ki kb 10perc alatt. Hozzáteszem, hogy a környéken a Mappenzi Beachnek van a legszebb parkja, és nem túlzsúfolt vendégekkel. A szálloda 4 hektáron terül el és az egész komplexumban voltunk kb 40fő. Ebből 20 magyar… A Mappenzi Beach a Kiwengwa Beachen fekszik amit a világ legszebb partjának választották. Széles, Hosszú, hófehérhomokos part. Apály-dagály idején a tengerben való fürdés korlátozott.  Elutazásunk előtt az utolsó napon Búcsúvacsorát tartottak ahol különleges ételekkel műsorral készültek. A pálmafákat feldíszítették fényfüzérrel, szóval kitettek magukért… nagyon jól éreztük magunkat, édesanyám vissza is vágyik, igaz én is de a nagy álmom a maldív szigetek oda szeretnék eljutni már kb 15éve…. utána valószínű visszatérünk még Zanzibárra is.

Kirándulások: Mint már említettem a beszámolóm elején sikerült összevesznem az aeroviva iroda helyi képviselőjével, mivel háromszoros áron akarta rám tukmálni a kirándulásait… és én ennél sokkal jobbat találtam. A parton levő Beach Boyokkal is nyugodtan el lehet menni kirándulni nem kell félni tőlük, ők általában olcsóbbak de nem beszélnek olyan jól magyarul…J Akit viszont nyugodt szívvel ajánlok Ő Aisha egy magyar származású szabadúszó idegenvezető aki 18éve kint él a családjával, ha vele szeretnénk kirándulni vigyünk neki csokit otthonról mert az nincs Zanzibaron…J de a gyerekek is nagyon hálásak a csokikért és cukorkákért… Miért jobb Aishaval kirándulni?? Kisebb csoportokat szervez kb 4-8 fő. Sokkal részletesebben elmondja amit tudni kell… élvezetesebb a kirándulás mint egy nagy család… Pl.: Delfintúra Aishaval látunk delfineket!! tudta mikor és hova kell menni hogy biztosan lássunk, a helyi idegenvezető által szervezett túrán kb 40fő volt és a delfinek meg is ijedtek tőlük, nem is láttak egyet sem. Aishanal a delfintúra egybe van kötve a Josani erdővel itt a vöröshátú colombus majmokat óriás teknösöket és mangróve fákat láthatjuk. Ez egy egész napos kirándulás de megéri. Aki Zanzibáron jár és szeret búvárkodni annak feltétlenül ajánlom a Mnemba Island túrát, elképesztően gyönyörű vakítóan fehér homok türkiz kristály  tiszta víz lagúnák mint a nívós maldív szigetek… Bővebb infó a: www.mnemba-island.com oldalon. Mi erre a két kirándulásra mentünk el de természetesen még sokkal több van… áraik általában 100-200 dollár / fő.

 

Előzmény: andrea55 (23380)
andrea55 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23380

Kedves Mauritius25

Véletlenül néztem bele a Maldív topicba és olvastam leveledet.

Mi februárban megyünk Zanzibárra, ha élménybeszámolódat velem is megosztanád, nagyon örülnék.

Minden info nagyon jól jön, ha az ember előszőr jut el valahova.

Előzmény: Mauritius25 (23379)
Mauritius25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 23379

Szia Bandos!

 

Ne haragudj, hogy zavarlak, de rengeteg hasznos információval lettem gazdagabb a Maldív fórumon tett hozzászólásaid által. Mi most februárban szeretnénk utazni a Royal Island-re, ez lesz az első utunk a Maldív-szigetekre és ezzel egy 20éves álom fog beteljesedni :-)   Úgy olvastam, hogy ti már többszöri visszatérő vendégek vagytok a Royalon. A szobaválasztásra vonatkozóan nagyon részletes infót írtál a fórumba amit nagyon szépen köszönök. Viszont lenne néhány kérdésem, ha nem tartalak fel vele, amire nem tudtam fényt deríteni az élménybeszámolóid alapján. Említetted, hogy voltatok egy több lépésből álló Island hopping kiránduláson, ahol megnéztétek soneva-fushi szigetet, egy lakott és két lakatlan szigetet egy kiránduláson belül. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy ez csak számotokra szervezték vagy ez egy általános kirándulás a Royalról? Illetve megkérdezhetem hogy milyen kirándulások voltak még a szigetről és ezek milyen árba mozogtak? Gumigidatól hallottam, hogy a Reethi beach kiránduláson szokott lenni rája és cápaetetés, ez is érdekelne minket, ha tudnál bővebb infóval szolgálni. Illetve nem tudom, hogy van e külön csak lakatlan sziget túra mint pl Fillitheyoról a Hamza sziget túra.  Mi 2010 januárjában voltunk Zanzibáron, ez volt az első egzotikus utunk. Írtad, hogy nagy utazók vagytok, és olvastam hogy tényleg nagyon sok szép helyen jártatok már de ha jól láttam Zanzibár nem szerepelt köztük. Készítettem egy élménybeszámolót amit nagyon szívesen megosztanék veled, hátha kedvet csinálok egy zanzibári úthoz.:-)e-mailban elküldtem. Remélem nem untatlak vele. Válaszodat előre is köszönöm!

Inda1127 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23378

Szia Ozik!

Akkor szinte váltjuk egymást:-)! Nagyon szép szigeteket választottatok!

 Olyan nehéz ez a szigetválasztás mert valamit mindegyiken találni amiért oda mennél: víz és fehér homok:-))!

Inda

Előzmény: ozik (23375)
moonwalkr Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23377

Szia Besti81!

 

Mi voltunk a Swiss-szel. Pontosabban az Edelweiss Air-rel, mert ők a Swiss leányvállaalta és ők repülik a Swiss-Mahé útvonalat.

 

Ülést lehet előre is foglalni a honlapjukon. Itt teheted meg.

 

Hogy hol jó ülni, az sok szemponttól függ. Attól függ, hogy az ablak mellett szeretnétek ülni, vagy folyosó mellett, szárnyon, vagy előtte, mögötte (akartok-e fényképezni, vagy nem), fontos-e az extra lábtér, vagy nem, stb.

Az Edelweiss Air kétféle géppel repül hosszútávra, Airbus A330-200 és A330-300-as gépekkel. Ezeknek az üléskiosztását itt találod: A330-200 és A330-300. Mind a kettő 2-4-2 üléskiosztással repül (gondolom nem business osztályon mentek).

 

Szerintem a legjobb ablak mellett ülni (a két ülés miatt) és a szárny előtt (ott kevésbé zajos és ha fényképezni akartok, a hajtómű gázsugara sem zavar és maga a szárny sincs útban). Mivel ott nincs túl sok ülés (a 200-ason a 7-10, a 300-ason a 7-11 sorok vannak a szárny előtt), nem biztos, hogy sikerül még oda foglalni. Ráadásul a 7. sor is kiesik, mert ott nincs ablak, csak egy megerősített törzskeret.

Ha a szárny mögé kaptok csak helyet, minél hátrébb érdemes kerülni, de ott a leghátsó két sor "tiltott", ott mindig a személyzet cuccai foglalják el a felső csomagtartókat és nem tudjátok elrakni a csomagjaitokat rendesen. És ha a kényelem számít, a szárny mögött közvetlenül, a vészkijáratnál van egy sor, a 27., ahol extra térköz van a két üléssor között jókora lábtérrel (igaz a rutinos "előfoglalók" ezt hamar befoglalják).

 

Jó utat:)

Előzmény: besti81 (23376)
besti81 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23376
Szia Chatarina!

Csak nem azért nem tudlak elérni, mert találtatok egy last minute utat? Mi már csomagolunk! 4 tubus naptej kikészítve:-)

Van valaki közületek aki ment már Swiss géppel? Lehet előre helyetfoglalni , szerintetek hol jó ülni?

Besti
Előzmény: catharina81 (23297)
ozik Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23375

Szia Inda!

 

Igen megyünk február 15.-én.

2 hét 3 sziget! Már várjuk nagyon!W Retreat, Kandholhu, Anantara Kihavah.

ozik

Előzmény: Inda1127 (23374)
Inda1127 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23374

Szia Ozik!

Március 2-án indulunk, 7éj Hideaway és 5éj Ihuru. A beszámolókat olvastam és még más helyeken a véleményeket, nagyon sokat tud segíteni a döntésben.  Ti mentek valamikor?

Inda

Előzmény: ozik (23371)
Inda1127 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 23373

Szia Bandos!

Mi is Ramba tipusú házban leszünk, nagyon élvezetesek a beszámolóid korábban már mindet olvastam.Sőt annyira jók,lehet hogy ki is nyomtatom őket mert így hamarabb eligazodunk a szigeten:-). Most még nagyobb körűltekintéssel kerestem szigetet, mert az előző nem volt igazán jó választás. Sajnos én is megfertőződtem :-) még ott sem vagyunk de már azon gondolkodom mikor mehetek megint... Ti mikor mentek legközelebb?

Inda

Előzmény: Bandos (23372)
Bandos Creative Commons License 2012.01.14 0 0 23372

Szia Inda1127!

 

Island Hideaway nagyon klassz sziget, valódi luxus, és a reef-je is nagyon jó!

Melyik villakategóriát foglaltátok?

 

Mi 2010 májusban voltunk ott, Raamba Retreat villában (eredetileg áprilisra volt foglalásunk Dhonakulhi Residence-be, de az izlandi vulkánkitörés miatt akkor nem tudtunk elutazni), ami szerintünk a sziget legszebb partszakaszán van, és ott a legjobb a reef. Ez a villa az 5 kategória közül "csak" a második, de ez is rendkívül tágas, kényelmes, és a saját belső kerttel együtt 385m2-es!

 

A helyszíni beszámolónk a 21152, 21157, 21161 és 21162-es hozzászólásokban olvashatóak, de itthon részletes élménybeszámolót és sziget leírást is írtunk, ezek pedig a 21192, 21195, 21210 és 21267-es hozzászólásokban találhatóak.

 

Jó készülődést!

 

Bandos

Előzmény: Inda1127 (23369)
ozik Creative Commons License 2012.01.14 0 0 23371

Szia Inda!

A Hideaway egy luxus sziget!  Az Ihuru meg fantasztikus snorizós hely! Nagyon jó a választás!

 Ez nem azt jelenti, hogy Hideawayon nem lehet snorizni ellenkezőleg nagyon jó lesz ott is! Nagyon jó a sziget méret és a bungik aránya, olyan lesz mintha csak Ti lennétek ott! Jmp egyik kedvenc szigete és Bandos is volt ott! Olvasd el a beszámolójukat! Mikor menntek és mennyi időre?

ozik

Előzmény: Inda1127 (23369)
csel78 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 23370

Sziasztok!

 

MÁr nekünk sincs sok az utazásig summer islandra mi feb 17-től megyünk. Elöszőr megyünk ilyen helyre és nagyon nagyon várjuk. Itt a szuperior bungikat felújjították tavaj állítólag sokkal jobb mint a vizibunggaló. www.summer island village.com

Semmiféle trópusi vihart nem szeretnénk kék ég, zöld víz és fehér homokot egész hétre.

Ha esetleg valaki tud infót tengeralattjárózásról azt megköszönnénk.

Aki most megy annak jó utat és ha vissza jön képeket kérünk bár melyik szigeten volt.

Inda1127 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 23369

Szia Ozik!

Köszönöm a megerősítésedet, maradt Angsana Ihuru és mellé Hideaway. Nem tudtunk dönteni így két szigetet is láthatunk:-)!

Inda1127

Előzmény: ozik (23294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!