Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 -1 2 2145

Szintben a Bél-kő a sok, ha már fent vagytok akkor Őr-, Cserepes-, Vörös-, Tar-, Három-kő már szintben látványos sor. Esetleg le lehet menni a 'gejzír'-hez, csak ha tényleg megy. Vagy tovább ameddig belefér, Zsidó-rét, Nagy-mező, Bálvány, Jávorkút. A többi kiindulópont kérdéses, hogy autóval elérhető-e Felsőtárkány, Bánya-hegy, Mályinka, Bánkút, Olasz-kapu.

Előzmény: 1szkuter (2143)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.22 -1 1 2143

Köszönöm a tájékoztatást ,tippeket...Bélkő-t valószínű belevesszük a programba.

Mivel lakókocsival megyünk (elkerülte a figyelmed) nem akarunk kocsikázni,így Bélapátfáról szeretnénk indulni...

Szalajka völgyet már nagyon régen bejártuk,vonatoztunk...ezért most innen Bélapátfalváról szeretnénk megközelíteni.

Felsőtárkányból kiindulva tényleg jobb megközelíteni a Vörös-kő forrást....Olvastunk a tanösvényről is...

Így valószínű onnan fogjuk megnézni.

Felsőtárkányban hol lehetne letáborozni 1-2 éjszakára?Vad kempingre gondoltunk....Kutyát is viszünk így jó lenne valami nyugis hely,ahol senkit nem zavarunk.

 

Mi Győrből mennénk.....mi a Bakonyt ismerjük,esetleg ,ha valaki oda szeretne menni és kell tanács ,nyugodtan szóljon....

 

 

Előzmény: Törölt nick (2140)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 -2 1 2142

Köszönöm az elismerő szavakat!

Szomjas Csukát nagyon ajánlom én is, szinte minden túrát ott fejeztem/fejeztünk be, sokszor fél órával zárás előtt estünk be (20:00), de egy savanykás malacleves még olyankor is jutott mindenkinek. :-)

 

Előzmény: topoly (2141)
topoly Creative Commons License 2017.02.22 0 2 2141

A Szomjas Csukában ősszel kajáltunk, szívesen ajánlom. A menü lehetőséget nem néztem, a weblapjukon nincs róla szó, de ha 4 napra mentek, akkor én rákérdeznék, hátha megegyeztek valami kölcsönösen kedvező megoldásban (rendesen viselkednek, bírják a vendéget:). Amit hobo-bobo kartács írt a környékről, ahhoz nem tennék semmit, úgy jó, ahogy van. A fészbukot hagyjátok otthon:), beszélgessetek a helyi erőkkel, vendéglősökkel, tuti, hogy kaptok még ötleteket. Turistatérkép rulez, azt nem kell töltögetni, meg térrel is működik, van bőven, elég jók, pontosak.

Előzmény: 1szkuter (2139)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 -2 2 2140

Szia 1szkuter!

 

-Először is a sátorhely kiválasztás nagyon jó, a Szomjas Csuka mellett kb 100 méterre van egy jó nagy rét, kifejezetten alkalmas táborozásra, én nem sátraztam ugyan itt, de a linkelt írásban szereplő apa-fia páros viszont igen:

"...Térképünk itt egy táborozóhelyet említ és valóban: az út mellett gondozott, szinte pázsitos tisztások nyíltak pihenőpadokkal, tűzrakó helyekkel, csobogókkal. Eszményi táborhely! De nem csak mi gondoltuk így: már jó néhány sátor állt a tisztásokon, persze jó messze egymástól."

 

Az Országos Kéktúra Szarvaskő és Bélapátfalva között - Kéktúra honlap

 

-A Vörös-kő forrást én biztosan Felsőtárkány felől közelíteném, odáig kocsival mennék, a völgyben ha jól tudom azóta már van egy tanösvény jelzés is a forráshoz.

 

-Fátyol vízesés autós program, részben kisvasutas (is lehet) , és csak részben gyalogos, de mindenképpen ajánlott.

 Szalajka-völgy

 

-Mit érdemes még megnézni?

Nagyon sok mindent. 

Más kérdés mi fér bele a pár napba...

Ha én szervezném:

1 nap Bélkő-kőbánya teljesen gyalog, oda-vissza.

2. nap felautóznék Bánkútra, Bálvány-kilátó elvisz egy jó órát, oda-vissza, utána a zöld kereszten pedig lesétálnék a híres Nagymezőre és vissza, az simán belefér. Még esetleg a Tarkővel, vagy a Háromkővel is.

3. nap Szilvásvárad és környéke

 

1. Ha átütő élményre vágyakoztok, valami szokatlanra, csodaszépre, akkor elsősorban és mindenképpen a Bélkő-hegyet választanám, felmennék a tanösvényen az Apátságtól a hegy tetejére, és vissza, ez önmagában elvisz az Apátság megtekintésével egy egész napot, kényelmes tempóban.

Erről nekem is van egy albumom, már a családot is felvittem oda, nagyon tetszett nekik.

 

konfartibi Bélkői kőbánya című albuma az Indafotón

 

 

2. Bánkúton a turistaháznál kocsit ott lehet hagyni (Fehér Sas Panzió manapság), felmennék a kilátóba a Bálványra, kb 600-800 méter gyaloglás, emelkedő úton.

Ha szerencsétek van akkor Tátralátás.

Utána vissza a turistaházhoz, majd ha van idő akkor Háromkő (kb 7-8km), esetleg + Tarkő, majd a Nagymező felé vissza Bánkútra, tavaly nekem ez a program szépen, kényelmesen  belefért egy szűk napba.

1. Bánkút Fehér Sas Panzió    

2. Kilátás a Háromkőről a Tarkő felé

3. a Bálványról, a Petőfi-kilátóból a Tátrára 

 

konfartibi Bükkfennsík című albuma az Indafotón

 

 

 

 

Előzmény: 1szkuter (2139)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.22 -1 0 2139

Sziasztok!Még nem jártunk túrázni a Bükkben ,ezért kérném a segítségeteket.Március 15-én mennénk 4 napra,lakókocsival.Bélapátfalván a Gyári tónál szeretnénk parkolni és onnan járnánk be a környéket.A Vörös-kő forrást szeretnénk megnézni....hogyan jutunk el oda,mivel turista jelzés nincs a forráshoz.

A Fátyol vízesést is megnéznénk.

Esetleg ,ha még valami ötletetek lenne,mit érdemes megnézni,szívesen fogadnám.Tudom rengeteg látnivaló van,de kevés az időnk....

Kb 20km tudunk menni :)

Esetleg tudjátok-e,hogy a Felsőtárkányi kisvasút márc.15-19-ig megy-e?Azt olvastam,csak április 1-től indítják.....

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv :Andrea

perempe Creative Commons License 2017.02.20 0 0 2138

Szerintem a bnpi.hu weblapon fog szerepelni a hírek között.

Előzmény: garass (2137)
garass Creative Commons License 2017.02.19 -1 1 2137

 Nem elég, hogy megindult az olvadás. A szifonrendszernek fel is kell telnie, hogy a  szökőkút kitörjön. Ehhez még idő kell.

Remélem lesz kellő híradás itt is, amikor beindul a látvány.

Előzmény: Mindig nyár45 (2136)
Mindig nyár45 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 2136

Köszönöm a választ! Jártunk Nagymezőn és nagyon lassan olvad a hó .Szép napos időben volt részünk,nehezen indultunk haza a ködbe.

Előzmény: Lacerta (2135)
Lacerta Creative Commons License 2017.02.16 0 3 2135

Ahhoz csapadék is kellene.

Ez a hó, ami leesett, eleve nem valami sok, cserébe lassan is olvad.

Előzmény: Mindig nyár45 (2133)
garass Creative Commons License 2017.02.13 0 3 2134

Egy kis ízelítő a Bükk talán legszebb részeiről.

 

 

  https://vimeo.com/202195626

 

Remek felvételek, és élményt adó kameramozgatás.

Egy játékra is lehetőséget ad. Az egyes tájrészekből mit ismerünk fel ebből a perspektívából.

Ha nem sikerül minden, akkor ott a megfejtés a képernyő alatti szövegben, időrendben. 

Remek ötlet! Kiváló ismeretterjesztő kedvenc hegyünkről.

Mindig nyár45 Creative Commons License 2017.02.10 -1 2 2133

Kedves Természetjárók! Információt szeretnénk kérni az időszakosan működő Vöröskő forrásról. Ha esetleg járt arra valaki mostanában. Működésbe lépet-e már a gejzír? Válaszokat előre is köszönjük!

perempe Creative Commons License 2017.02.04 0 0 2132

hamarosan beindulnak az időszakos források.

Előzmény: Bikk Pubi (2130)
garass Creative Commons License 2017.01.29 0 0 2131

Remek választás volt. Nagyon szép ez a bükki tél.

Előzmény: Bikk Pubi (2130)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.01.29 0 3 2130

A Téli Mátrán tömeg van, kerestem valamit, ahol nincsenek annyian:

Te kis patak, hová Mész?
(avagy, farkaslesen a Bükkben)

Felsőtárkány - Mész-patak szurdoka - Korozs-kő - Bélapáti elágazó (Simon-lápa) - Galya-nyereg - Messzelátó déli oldala - Zöldön a Zöld-rétre (huh!) - Őrkő az Őrkő-rétről (nyugatról nekem kellett volna majd' egy kilométeren taposnom, hát nem!) - Katonasírok - Lapátfalva

A fák mögött az ott a patak.

A bányán keresztül vezet majd az út.


Oda egy fatelepen kell átmenni.

A bányában.


A szurdok bejárata. Itt még volt egy (értsd: 1) nyom.


Már taposni kell.


Ni, egy út!


Ez négykézlábas volt.


Azért jó, hogy nem csobog.


Már csobog.


A leírás szerint: Ösvény nincs, de jól járható. Hát...


A P+ a Korozs-kőnél.


Indulhatnék Szarvaskőre, de


inkább tovább a patak mellett.

Házikót tojt az út mellé a nyuszi.

Isten veled patak, köszönöm az utat!


A Messzelátó délről kerülve.


Köd fölött őrködő kő.


Pedig nincs is a kéken, csak a füzetén.


A kötelező a Szomjas Csukától, és


a buszmegállóból.

 

Az Őrkő réten távolban láttam két-három túrázót, de csak három emberrel találkoztam, mindegyikkel a Bélapáti elágazónál: ketten a Gyetva-kunyhótól jöttek le, a harmadik meg Kovács Laci volt, aki futott valahonnan valahová.

Állítólag farkasok is vannak, de sehol sem láttam. Vajon merre lehettek?

vörös macskamedve Creative Commons License 2016.12.16 -1 2 2129

Ugyan nem Bükk kivételesen  - vasárnap a Mátrában voltam Ágasvár és Galyatető felé.Délelőtt kék ég, tavaszi idő és a Mátraverebély-Ágasvár közti útról olyan élesen látszódott a Tátra, hogy kb. egy csomó csúcs külön kivehető volt. Otthon miután betettem a távcsövet, meggondoltam magam és inkább otthon hagytam sajnos, és csak telóval tudtam béna képet csinálni, mert fényképező nem volt nálam. Egy biztos, hogy ilyen élesen eddig 1-szer vagy max. 2-szer láttam. Délutánra megjött a hidegfront a felhőzettel, úgyhogy már a Galyatetőről nem láttam sok mindent. Ha esetleg volt valaki ugyanekkor a Bükk északi részén az beszámolhatna, onnan mit lehetett látni.

Előzmény: Lacerta (2125)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.11 0 1 2128

Eszembe juthatott volna egyszerre is, no de mindegy...

Múltkori túrám képein a Három-kőről készült fotón azt hiszem sikerült belőnöm az alanti felhős képek készítésének helyszínét, azaz onnan lőttem őket, ha minden igaz:

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.11 0 2 2127

Még valami, amit a fotók sosem adnak vissza: fantasztikus érzés volt ott állni, a felhőkkel szinte egy magasságban és nézni ahogyan vonulnak, a Bükk-fennsík peremén őrt álló kövek pedig hol felbukkannak, hol elrejtőznek a ködpaplanban.

Előzmény: Törölt nick (2126)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.11 -1 2 2126

Tegnap túráztam egyet a Bükk Miskolc felé eső részén,  -túrabeszámoló itt (viewArticle)-  viszont a legszebb fotókat hazafelé, az Eger-Lillafüred országútról letérve kb 100 méterre készítettem. 

A felhők folyamatosan, és nagyon gyorsan mozogtak, másodpercenként váltakoztak a fények, és a felhő-foszlányok helyzete, alakjai is.

Kb 4-5 percen belül csináltam több beállítással ezeket a fotókat, a fő orom a Tar-kő, mellette egyik képen (4.) a Három-kő:

 

 

Lacerta Creative Commons License 2016.12.05 -1 3 2125

Vasárnap fenn voltunk Bükkszentkereszt fölött, a Kis-Délen, ahol az új fából ácsolt kilátó áll.

Nagyon jól látszott a Tátra.

Előzmény: vörös macskamedve (2119)
perempe Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2124

a középső képen látszik az út ÉNY felé tovább a völgyön a bánya felé.

Előzmény: perempe (2123)
perempe Creative Commons License 2016.11.22 0 2 2123

ma megpróbáltam az Istállós-kői-barlang felől támadni a bányát, de nincs ott út dél felé: kb. 150 métert kellett volna mennem a hegyoldalban addig (a térkép szerint).

a középső képen látszik az út ÉNY felé (térképen nem szerepel), utána a leereszkedést örökítettem meg.

Előzmény: perempe (2118)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 2 2122

Garass, ha majd olvasod (talán itt hamarabb):

 

Off

Múltkor írtad hogy a zempléni Rákóczi-túra idén 50 éves. 

Most olvasgatom oldalról oldalra a Turisták Lapja 1938-as számait, és abban le van írva hogy az MTE Hernádvölgyi osztálya már 1938-ban felfestette a Regéc-Fony-Hejce-Borsó-hegy-Telkibánya-Hollóháza-Füzér szakaszt piros sáv jelzéssel, a déli oldalon pedig Király-kút-Pusztavár irányába folytatják hamarosan, engedélyek már megvannak.

Rákóczi túraútnak hívták, II. Rákóczi Ferenc erdőbirtokainak és egykori várainak bemutatására hozták létre, gyakorlatilag szinte a maival egyező útvonalon.

 

Tehát 2 év múlva elvileg már 80 éves út lesz ez, az Országos Kékkel egyidős! 

 

konfartibi Rákóczi-túra Zemplén című albuma az Indafotón

 

Előzmény: garass (2109)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 -2 1 2121

Ha képszerkesztőben tennél rá egy kis gammát akkor nagyon szépen kirajzolódna a Tátra.

Előzmény: vörös macskamedve (2120)
vörös macskamedve Creative Commons License 2016.11.02 0 1 2120

Nagyobb felbontásban van eredetileg, de le kellett csökkentenem, mert nem engedte feltölteni, amit nem teljesen értek, mert azt írja, hogy 2,5 Megás képet fel lehet tolni. Az eredeti fotóm meg 2,2 megás volt. De mindegy így is látszik azért a lényeg

Előzmény: vörös macskamedve (2119)
vörös macskamedve Creative Commons License 2016.11.02 0 2 2119


Itt van egy fotó, ami 2008. január 3-án készült a Bálványról a Petőfi-kilátóból. Itt ránagyítottam a Tátrára amennyire tudtam 

 

Előzmény: vörös macskamedve (2117)
perempe Creative Commons License 2016.10.31 0 3 2118

ma a Horotna-völgy zöld jelzése felől támadtam, a zöldről letérve a lehető legrövidebb úton a barlanghoz. (szerencsére minden út tökéletes minőségű volt, még az említett elágazás után is. ragadozómadarak viszont tényleg vannak, ami számomra inkább érdekesség.) videóztam egyet, majd a Tó oromja felé vissza a völgybe (gyönyörű bérci út).

 

sajnos nem mentem tovább az Istállós-kői-barlang felé, és még az arra vezető utat se néztem meg. majd legközelebb!

 

az Ugró-kőről van vkinek képe? rá lehet menni?

Előzmény: Bikk Pubi (2056)
vörös macskamedve Creative Commons License 2016.10.27 0 2 2117

Az Örvénykőről az egyik télen nagyon élesen láttam a Tátrát - teljesen közelinek tűnt. Ha most megyek haza, majd átnézem a régi fotóim, hátha megtalálom. De Bél-kőről is és Látó-kövekről is láttam már többször (és úgy emlékszem Bálványról is, bár legtöbbször mikor ott voltam általában pont párás idő volt).

Az Egri Kárpátegyesület szokott amúgy Tátralátó néven túrát szervezni Kelemen székére télen.

Előzmény: Törölt nick (2102)
pozo Creative Commons License 2016.10.24 0 0 2116

Igen, a János-hegyi kilátóból. Én csak a Tátrát láttam (télen), a délibábos látványt egy turista ismerősöm mesélte.

Előzmény: Törölt nick (2115)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.24 -1 0 2115

Nem semmi látvány lehet fordítva látni a pozsonyi várat. :.-)

 

Honnan is lehet ezt, a budai János-hegyi kilátóból?

Előzmény: pozo (2107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!