Keresés

Részletes keresés

:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.12 0 0 391
cd-n kell elküldeni nekik pár képet és ha megfeleltek akkor kapsz feltöltési lehetőséget az adatbázisba
Előzmény: marunga (390)
marunga Creative Commons License 2006.07.12 0 0 390

Nem tudja valaki ,hogyan  lehet az mti adatbázisába feltölteni képeket ?

Sehol sem találok ilyen opciót

Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.12 0 0 389
Ha gondolod, a (10 kép feltöltése előtt) fusd át ezt.
Előzmény: Artanis.impulsive (382)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.12 0 0 388
dreamstime-ra feltöltőknek jó tanács: ha egy sorozatot akartok felrakni az albumba akkor érdemes minnél kevesebbet elküldeni elbírálásra először. az én módszerem az ,hogy ha pl egy 10 darabból álló sorozatot szánok a kollekciómba akkor feltöltöm mindet de elsőként csak 3-4 egymástól jól különböző darabot küldök elbírálásra. amikor ezek átmentek a rostán akkor szintén folytatom ugyanígy a már feltöltött de még nem elküldött képekkel. így megelőzhető az hogy egy kb 10 darabból álló sorozatból visszadobjanak 5-6ot is, azzal az indokkal, hogy "csak a legjobban sikerült darabokat küldd el"
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.10 0 0 387
Ja, nekem is ki kellett cserélnem az egyik képet a háromból, azt kb fél óra alatt megnézték. :)
A legjobb, amikor a bíráló nem tud (nem akar dönteni), akkor kér egy második véleményt, ez több hét. :)
Előzmény: Artanis.impulsive (384)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.10 0 0 386
Nem mindig, de volt már ami ennél hosszabb volt.
Szerintem inkább a kép kategóriájától függ, mert nekem nem egyszerre szokták elbírálni az egyszerre feltöltött képeimet. A kajás képeim voltak eddig talán a leggyorsabbak.

Ja, a fénydoboz építésénél fontold meg, hogy nem is dobozból csinálod, hanem lepedőből, ahogyan Medveh egyik linkén volt korábban. Akkor szabadabban tudod elhelyezni a fényforrásokat, s az sokat tud segíteni.
Előzmény: :sn4ke: (383)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.10 0 0 385
Akkor nagyjából már láttad is.
Pár nap múlva valószínűleg kapsz egy levelet, hogy a jogsi nem jó, csak az útlevél. :)
Ha ezen túlestél, akkor 10 képet kérnek majd tőled, ez alapján dől el, hogy beengednek-e, vagy sem. Ha nem, akkor 3 hónap múlva küldhetsz be újra képeket. (vagy megpróbálod a kicsit lejjebb leírt technikákat. :) )
Az első 10 kép közé csak technikailag kifogástalan képeket tegyél. Az SS nagyon érzékeny a zajra, erre figyelj. A másik, hogy ezek a képek már be is kerülnek a galériádba, ha sikeres voltál, így a modell beleegyező nyilatkozata is kell már a jelentkezéshez is, elllentétben az IS-sel.

Ha meg benn vagy, akkor alapvetően hasonló, csak egyszerűbb. Tölthetsz fel Ftp-n is, a kulcsszavakat kiveszi az exifből, csak a kategóriákat kell beállítanod, ami azért szintén egyszerűbb, mint az IS-en. Minden letöltés 0,25 dollár, de sokkal többet töltenek, mint a többi oldalon.

Alapvetően ennyi, ha van valami konkrét kérdésed, akkor bátran tedd fel!
Előzmény: Artanis.impulsive (381)
Artanis.impulsive Creative Commons License 2006.07.10 0 0 384
hááát.. én a regisztrácios részt tudom csak eddig..

ott 2nap mulva már visszajeleztek.. aztán egy ujat kellett feltöltenem, arra is két nap mulva visszajeleztek, ugy h közben egy hétvége is volt..

a valodi upload-ot még nemtudom.. majd jelzem.
Előzmény: :sn4ke: (383)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.10 0 0 383
az istock -on nektek is hetekig tart 1-1 feltöltött sorozat elbírálása?
Artanis.impulsive Creative Commons License 2006.07.10 0 0 382
nos..elvileg regisztráltam oda is.. mostmár csak azt várom h a jogsimat elfogadják vagy mi :D
Előzmény: Tatarszkij (380)
Artanis.impulsive Creative Commons License 2006.07.10 0 0 381
igen igen.. már gondolkodom hogy oda is elkezdjem felpakolni..

megtennéd hogy leírod nagyvonalakban hogy ott hogy müködik a dolog..

ugyanugy 3 fotoval kezdek.. és akkor azt elbírálják..aztán majd mehet a többi?

Előzmény: Tatarszkij (380)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.10 0 0 380

Gratulálok!

Sok letöltést! :)

 

Aztán majd számolj be az eredményekről, s alkalomadtán mutasd meg a galériád!

 

Ha van kedved, akkor próbáld meg a

ShutterStock-ot is, nekem ott sokkal jobbak az eladásaim, bár az Istockon is veszegetnek képeket.
Előzmény: Artanis.impulsive (379)
Artanis.impulsive Creative Commons License 2006.07.10 0 0 379
nah.. istock tag lettem vagy mi:)

már fel is raktam kb 7-8 fotót, engedélyezésre várok :)
glad Creative Commons License 2006.07.09 0 0 378

Nem fogod meg bánni.

Tényleg könnyebb és új írányzat nyilik meg az ember elött.

 

Jól válaszd mega doboz méretet, mert se a túl nagy se a túl kicsi nem jó.

Én egy porszívós dobozt alakítottam át, de sokat keresgélem.

 

Vigyáz mert a halogének között láttam olyat aminek a visszaverő rétege sárga volt, ami nem jó.

Amúgy én két talpast vettem (2x2700Ft)

És egy konzolosat (1800Ft)

 

Ha kell segítség csak írj!

Előzmény: :sn4ke: (376)
Artanis.impulsive Creative Commons License 2006.07.08 0 0 377
talán két napja regisztráltam az istockphotora.. feltöltöttem a 3 képet, és ma hajnalban már véleményezték is.

technikailag egyikkel se volt probléma, az egyiket csak azért dobták vissza, mert már túl sok van belőle nekik..

most feltöltöttem egy ujabbat, és várom a reakciót.. hátha:)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.07 0 0 376
azthiszem nekiállok én is a light box építésnek. sajnos tényleg úgy néz ki hogy nélküle nem létezik jó tárgyfotó. vettem 3db 500wattos és egy 150wattos halogént. holnap elkezdem csinálgatni
glad Creative Commons License 2006.07.06 0 0 375
Köszi! :)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.06 0 0 374
tetszett az iromány elolvastam. tényleg jó téma!
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.06 0 0 373
Előzmény: :sn4ke: (370)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.06 0 0 372
Nem kaptál még warning-ot? :)
De hogy válaszoljak a kérdésedre, nekem kb 120 képből 30-at dobtak vissza. Az elején fordított volt az arány, aztán elkezdtem tárgyakat feltölteni, azokat szinte mind elfogadják, vagy ha nem, akkor általában igazuk van.
Szerintem az elbírálás az IS után az SS-en a legjobb, az esetek nagy részében korrekt, igaz, néha be-be csúszik egy-egy hülyeség, de nem túl sok, a többire azt mondom, hogy igazuk van.
Ami jellemző rájuk: tényleg utálják a zajt. Nagyon. A fórumon is panaszkodnak, hogy néhány hónapja azért ez még nem volt így, ezt nem tudom, csak most kezdtem. De megtehetik, hiszen az új DSLR-ek alacsony érzékenységen nagyon kevés zajt tartalmaznak. (A szűrés mellett még egy tipp: mind a világosítás, mind a sötétítés zajosabbá teszi a képet. A PS shadow/highlights opciójára ez fokozottan igaz. Ha ilyen használsz, az növeli a zajt. S egy kérdés: nem lehet, hogy nem a zaj a baj, hanem a többi, amit egy kalap alá vesznek ezzel?)
Emellett szerintem a noise/artefact stb szerintem az első opció, így akkor is ezt adja a bíráló, ha lusta váltani, de ez csak feltételezés.
A másik dolgok, ami jellemző rájuk, hogy a környezet nagyon befolyásolja egy kép megítélését. Egy közepes kép jók között könnyebben átmegy, mint rosszak között.

Cserébe az az egyetlen oldal, ahol tényleg eladnak képeket, az IS-hoz képest az esetemben olyan 15x-ös a forgalom.
Előzmény: :sn4ke: (364)
Tatarszkij Creative Commons License 2006.07.06 0 0 371
Csak 100$ után fizetnek, s azt meg sem találtam, hogy milyen módon.
Pl a DT-is ezért hanyagolom, soha nem fogom rajta elérni a 100$-t, így csak nekik termelek pénzt. De legallább nem sokat. :)
Előzmény: :sn4ke: (369)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.06 0 0 370
glad: belinkeled a cikket? köszönet érte előre is.
Előzmény: glad (368)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.06 0 0 369
http://www.123rf.com
tapasztalatot még ezután fogok gyűjteni ott de már fenn van pár darab képem. majd később beszámolok róla, hogy érdemes-e de így első ránézésre azt mondom igen.
annyira nem finnyásak a képekre és 2200x1700 (tehát egy 4MP-s gép megfelelő) a minimum követelmény.
glad Creative Commons License 2006.07.06 0 0 368

A fotozz.hu ra felraktam egy cikket és legnagyobb meglepetésemre sikeres lett. :-)

 

Medveh, nagyon eltüntél!

Nem gondolkodtál még egy kedv csináló cikk írásásra stock fotó témában?

glad Creative Commons License 2006.07.06 0 0 367
Hát akkor ez tipikus esete annak amikor valakit kidobnak az ajtón akkor visszamászik az ablakon. :-)
Előzmény: :sn4ke: (366)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.05 0 0 366
harmadjára ... ugyanazokkal a fotókkal ..... persze közeli ismerős adataival. érdekesek, először visszadobták mindet. utána elfogadtak pár darabot.... legutoljára pedig 8at. és akkor engedtek be végül is.
Előzmény: glad (365)
glad Creative Commons License 2006.07.05 0 0 365
Hogy sikerült feljutnod egyáltalán. ;-)
Előzmény: :sn4ke: (364)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.04 0 0 364
hát nem tudom nálatok mennyire megy az SS de tőlem gyakorlatilag csak minden 20. képet fogadják el. a többid dobálják visszafelé szinte minden esetben zaj miatt , miközben már rommá szűröm a képeket.
:sn4ke: Creative Commons License 2006.07.01 0 0 363
gratulálok hozzá!
ott nekem is van olyan képem amit 3x néztek meg és 3x meg is vették.
az a baj hogy sokan feladják már kevés feltöltésnél és nem hisznek benne ,hogy ha sok kép lesz fenn akkor menni fog a dolog.
Előzmény: glad (362)
glad Creative Commons License 2006.06.30 0 0 362

Nocsak a fotolián most vettek meg egy képet tőlem, pedig a view csak kettő volt (a többi nulla).

 

Minden esetre töltöttem fel még képet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!