Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39862
De jobb, mint a C.G.3.:)
Akkor miért ne lehetne jobb és olcsóbb?:)
Előzmény: Törölt nick (39861)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39861
Elnézést, de az RPG-29 is egy jó kis darab, és talán jó ha ketten kezelik.
Előzmény: Zicherman Istvan (39859)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39860
"A legnagyobb gondja a magyar haderőnek jelenleg egy van - pénz."


NEM NEM NEM


A Magyar Honvédség legnagyobb problémája az adott politikai vezetéshez infantilisan szervilis honvédségi felsővezetés amely a pénzek "visszaforgatásában" holdudvarok pénzelésében és a saját zsebeinek tömésében buzgólkodva nem csak aszisztált hanem döntő szerepet játszott játszik a Magyar Honvédség, és így Magyarország leépítésében, kiszolgáltatotságában.


Ez a legnagyobb probléma, mert a mai keretek között is kategóriákkal többet lehtne kihozni ha nem a fenti fémjelzett mentalitású csapat ülne egymás vállapjaira parkettáket, csillagokat míg zsebeikbe pénzt szórva.
Előzmény: Zicherman Istvan (39856)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39859
Kuruc, ezen vitatkozhatunk a végtelenségig. Egyáltalán nem járt el felette az idő. Ha pedig már nagyon rászorulnék valami modernebbre, akkor sem PzF.3 vagy C.G.3-al kezdek, hanem mondjuk RPG-16, RPG-29-el. Jóval olcsóbb, mint az említett két ,,nyugati" darab, és több paraméterben még felül is múlják azokat.
Előzmény: Kuruc71 (39852)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39858
Az árát miért nem említed meg mellékesen???:)
Illetve azt, hogy mikor lett rendszeresítve?:)
Miért nem az M198-al hasonlítjuk össze, ami az M777 közvetlen elődje?:)

Arról beszéljünk, ami beszerezhető.

Én is szeretném, hogy legyenek a honvédségnél AT-At ok meg plazmavetők, de ha lényegesen élesebb kovás baltáink lennének, mint amik most vannak, már annak örülnék.:/
Előzmény: Törölt nick (39853)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39857
Valami igazság van benne!
Előzmény: Zicherman Istvan (39856)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39856
A legnagyobb gondja a magyar haderőnek jelenleg egy van - pénz. És az, hogy még az a kevés is, ami eljut a sereghez totálisan kretén módon kerül felhasználásra, illetve idiótábbnál idiótább projektekre megy el (lásd p.l. az ,,új rohambilit").
Innen kezdve fölösleges bármiről is vitatkozni.
Az a kevés, ami van - azt nem becsülik meg, ha pedig van lehetőség valamit beszerezni - akkor úgy viselkedik a jónép, mint a gyerekek az óvodában (Uzit akarok, mert Svájcinégernek is olyanja volt a filmben! Adjatok Carl-Gustavot, mert annak a neve olyan harciasan cseng! Stb.):/

Itt ülünk, beszélgetük közben családunk egyik nagyon jó barátjával. Most külügyes, előtte vezérkari tiszt, még előtte - előbb tiszt, tiszthelyettes és közlegény, pár aktív kampánnyal a háta mögöt (egy olyan országból való, ahol a katonai szaktudás alapkövetelmény, ha valaki állami szolgálatba kívánna menni).
Sok érdekeset mesélt arról, hogy náluk hogyan megy egy-egy fegyver rendszeresítése, és az azt megelőző tesztelések (mellesleg a régi fegyvereket sem szokás náluk eladni vagy elpasszolni, hanem szépen raktárakban pihennek, és időközönként ezek használatára képezik a tartalékosokat. Úgymond ,,háborúban minden jól jöhet még".

Próbáltam vázolni neki a magyar helyzetet, kapásból félbevágott:
,,Mindez szép, mindez jó. Válaszolj mindössze a következő kérdésekre:
1. Van az országnak pénze a hadseregre és fegyverzetre?
2. Rendelkezik-e önálló fegyveriparral?
3. Van-e javító és karbantartó bázisa, kiépített infrastruktúrája?
4. Van-e kísérleti és kutatóbázisa, amelyen a fegyvermérnökök mellett harci tapasztalattal rendelkező tisztek és katonák dolgoznak?
5. Van-e az országnak hivatala vagy szervezete, amely nyilvántartja, továbbképzi a tartalékos katonákat, érdekvédelmükkel foglalkozik?
6. Van-e szervezet, amely összegzi a rendelkezésre álló SAJÁT harci tapasztalatokat,, és a kutatások eredményeit bármilyen formában eljuttatja az alegységek legalsóbb szintjéig (raj-szakasz szintig)?
7. Meg van-e oldva a katonák érdekvédelme, illetve ki van-e zárva a fegyverfejlesztésekből és beszerzésekből a kereskedelmi lobbi?
8. Van-e a vezérkarban olyan ember, aki nem akadémiai katonai végzettséggel rendelkezik, hanem van harci tapasztalata?
9. Tesznek-e valamit nálatok annak érdekében, hogy a társadalom érezze és tudja, hogy a hadsereg a társadalom érdekeit képviseli, és boldogulása a fegyveres erők (és többi ,,erőszakszervezet") működési hatékonyságától függ?
10. Végül, van-e az országnak stratégiai és legalább operatív szinten kiépített nemzetvédelmi stratégiája, amit a törvényhozó és államigazgatási testületekben dolgoz politikai és társadalmi szervezetek támogatnak és elfogadnak?
Ha legalább egyetlen tényező hiányzik - akkor ez a hadsereg 10% veszt a hatékonyságából.
A többire a választ pedig majd megkapod, ha utánaszámolsz, hogy milyen a százalék-hiány. Ha legalább nincs meg a 60-70%-os plussz - egyáltalán nem beszélhetünk hadseregről."

Nos, erre mit mondjak?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39855
Szia!

Egyelőre a lézer vezet.
Előzmény: Plieur (39854)
Plieur Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39854

Elnézést a beleugatásért, de biztos hogy a lézertávmérő a jövő?

Már csak a lézerérzékelők miatt is, mint amilyen a Stora rendszerben van...

 

Előzmény: Törölt nick (39841)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39853
Üdv!

D-20 témához:

D-20 lőtávolsága hagyományossal 17,4 km, rakéta póthajtásúval 24km(ilyenünk nincs)
M777 lőtávolsága hagyományossal 24 km, rakéta póthajtásúval 30 km.

Azt már csak mellékesen említem, hogy az M777 2 tonnával könnyebb.
Előzmény: Zicherman Istvan (39840)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39852
"Tapasztalatból mondom, hogy villás állvánnyal, egyszerű céloptikával, ezen a távolságon az RPG-7-ből is simán megy ez a mutatvány. Sőt, éjszakai optikával 300-350-en is megy.
Minden a kiképzésen múlik."


De nem a VL VR modernebb "fejekkel" hanem csak PG-7 "régi" gránáttal. Ez pedig nagy különbség.

Az egyikkel el tudsz lőni elég messzire, míg a másikkal pedig tudsz lyukasztani megfelelően, csak a két tulajdonság nem találkozik egyszerre. Az RPG-7 felett eljárt az idő mint komoly pct fegyver. Városi harcban még nagyon hasznos jó olcsó fegyver, de kint terepen már nem megfelelő.
Előzmény: Zicherman Istvan (39851)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39851
Tapasztalatból mondom, hogy villás állvánnyal, egyszerű céloptikával, ezen a távolságon az RPG-7-ből is simán megy ez a mutatvány. Sőt, éjszakai optikával 300-350-en is megy.
Minden a kiképzésen múlik.
Előzmény: Kuruc71 (39849)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39850
Jelenleg az ellenerő század (Várpalota) használja az AT-4-et, igaz csak mint kiképző eszközt MILES-hez.
Előzmény: Törölt nick (39846)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39849
Hát tapasztalatból tudom elmondani hogy a CG tandem gyakorló gránátjával a 1.5x1.5 méteres célalak 500 méterről még átlag lövőnek is igen könnyed feladat optikával. Mechanikus irányzékkal kell némi gyakorlat, de arra ott vannak a szimulátorok.


De ahogy mondtam a CG vel könnyű a fenti célalak 500 ról TANDEM imitátórral.
Előzmény: Zicherman Istvan (39848)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39848
Nem felejtem el. A többi rendszer sem arról híres, hogy nő a lőtávolság ha tandemet alkalmaz.
Van még egy olyan tényaző is, ami az RPG-7 javára szól - az RPG-7D verziót szét lehet szerelni.
Előzmény: Kuruc71 (39847)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39847
Szia István


Ne felejsd el hogy az RPG 7 VL VR változatai drasztikusan lecsökkent hatótávolsággal rendelkeznek.


Előzmény: Zicherman Istvan (39845)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39846
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de az utóbbi időben a honvédségben gyakran emlegették az AT-4 (USA megfelelője M136) egyszeri használatú típust, félő, hogy ilyen eszköz lesz rendszeresítve.
Erre utal a következő 2009-es tervezet is:
Előzmény: Zicherman Istvan (39840)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39845
Na éppen az a baj, hogy nincs új lövedék,és nem az, hogy milyen gyártmányú az RPG-7.
Ha rajtam múlna ezzel foglakoznék.
Előzmény: Törölt nick (39841)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39844
Nem sokkal tud többet, mint a mostani RPG-7-ek, sőt...
Csupán abban különbözik a C.G. 3 a régi modelltől, hogy műanyagból készül és nem fémből.
Továbbra is két ember kell kezeléséhez, ami egy hatalmas minusz.
Előzmény: Törölt nick (39841)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39843
A PANZERFAUST-3-hoz:


Előzmény: Zicherman Istvan (39840)
Plieur Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39842

Kukk ide:)

http://www.carfil.ro/html/ammunition.html

És ők meg ők:

http://www.arsenal-bg.com/ammunition%20for%20anti-tank.html

 csak a kispályások, de vannak nyagyok is:)

Kína, oroszok....

 

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (39840)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39841
Én az RPG-7 esetében a jelenlegi állapotot kritizálom, tudom, hogy több fajta modern lövedék lett hozzá kifejlesztve (pl. tandem-kumulatív), de mi ezekkel nem rendelkezünk, ráadásul a meglévő gránátvetőink a 60-as évek második felében és a 70-es években lettek beszerezve - így már kissé elhasználódtak.
A Carl Gustav M3 nem azonos a régi 1948-as modellel, jóval többet tud, pl. lézertávmérő.

Előzmény: Zicherman Istvan (39840)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39840
,,RPG-7 pácélátütő képessége szerintem már nem elégséges"

Ezek szerint nem ismered az RPG lövedékek teljes skáláját. Bőven übereli átütő képességben mint a PzF.3-at, mint a C.G.-3 at. Ráadásul nem tudom, hogy p.l. a Carl Gustav esetében egy 1961-ben rendszeresített RPG-7 mitől ,,elavultabb", mint az 1948-ban rendszeresített Carl-Gustav?

,,A D-20-as 17,4km-es lőtávolsága elfogadhatatlan a modern lövegek 25-40 kilométerével szemben."

Azt elfelejted, hogy ezt a ,,25-40 kilométert" a ,,modern lövegek" nem a standard lövedékekkel érik el. A D-20 is képes elérni a 24 kilométert ilyen lőszerrel. Úgyhogy ez így ebben a formában nem tényező. Ráadásul a D-20 tarack, miközben a 35-40 kilométert meglövő tüzérségi rendszerek - ágyúk. Más alkalmazási kategória, és totálisan más feladatkör. Miért nem kapásból aknavetőket hasonlítunk össze pct ágyúkkal, hogy melyik képesebb nagyobb vastagságú páncélzatot leküzdeni?:)

Apropo, nem az orosz technikát védem, hanem egyszerűen képtelen vagyok megérteni, minek rendszeresítsünk szar helyett még szarabbat? Csupán azért, mert nem orosz és drágább?:)
Vannak olyan kateóriák az általad felsoroltak között, amivel egyetértek (p.l. a T-72-nek maximum gyakorló alakulatban a helye, vagy esetleg át lehetne építeni harckocsitámogató, műszaki, műszaki-roham páncélossá). No de a többi?

Bocs, csak darabosan tudok írni, mivel vendégeink vannak.:/
Előzmény: Törölt nick (39839)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39839
Kedves István!

Nem értem, miért pártolod az elavult szovjet - orosz eszközöket.
Szerintem a T-72 modern célfelderítő és - tűzvezető rendszer nélkül egy vak eszköz, ráadásul ha éjjel infrát használ ma már szinte mindenki észreveszi, nem rendelkezik pótpáncéllal sem, egyedül a 125mm-es lövege ér valamit. Azt még elfogadnám, hogy modernizáljuk pl. T-72M4CZ-re /cseh változat/, de ez is csak pótmegoldás lenne egy modern harckocsival szemben.
A FAGOT és RPG-7 pácélátütő képessége szerintem már nem elégséges, jó vegyük, hogy a környező országok /Ukrajnát és Ausztriát leszámítva/ még nem rendelkeznek
modern harckocsikkal, de a páncélvédettségüket növelik - pl. román TR-85, szerb M-84.
A D-20-as 17,4km-es lőtávolsága elfogadhatatlan a modern lövegek 25-40 kilométerével szemben.

fotó TR-85 + M-84 modernizált:

Előzmény: Zicherman Istvan (39837)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39838
Mea culpa a ,,kissé" hírtelen kirohanásért, de most ébredtem.
Hazaérek - majd írok.
Addig is mindenkinek minden jót.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39837
Hát, elég nagy marhaságot mondtál ígyhírtelen (ezer bocsánat).
Gondolt végig még egyszer. Ha nem fog menni - akkor majd elmagyarázom, hogy hol tévedsz, de nagyon súlyosan.
Előzmény: Törölt nick (39832)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39836
Nem volt létszámbeli fölény, polt ellenkezőleg - létszámbeli hátrányban voltak.
Légy oly szíves, sé keress vissza. Adtam már meg a résztvevő alakulatok számán és létszámát.:(((
Úgyhogy megnyugtatlak - létszámhátrányban voltak. Méghozzá a rendelkezésre álló csapatok egyharmada még csak nem is volt káderlétszám, hanem önkéntesek és népfelkelők voltak.
Előzmény: Törölt nick (39830)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39835
http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=11418&Itemid=1
Előzmény: Törölt nick (39834)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39834
Éljen a szlovák-magyar barátság!

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.08 0 0 39833
Egyetértés!
Előzmény: Kuruc71 (39831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!