Keresés

Részletes keresés

Krudimaria Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2595
Érdekes, nekem ugyanez a Miele gépem van (pár hónapja), az infrás távirányító kifogástalanul működik, eddig minden nyomásra reagált. Nem a gombakkud a beteg? Én ugyan még meg sem néztem, de gondolom, hogy vmi 3V-os cella van benne, mint az alaplapokban. Mérd ki, vagy cseréld. Egy próbát megér.
Előzmény: Törölt nick (2578)
salakmotor Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2593
Pedig így van !!
salakmotor Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2591
2 leírás van.Egyik szerint ne használjuk porzsák nélkül,a másik szerint lehet.Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem írja meg.A használati utasítás nem egyértelmű!!
Előzmény: Teaway (2590)
Teaway Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2590
mit ír a leírás?
Előzmény: salakmotor (2589)
salakmotor Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2589
Tegnapelőtt vettem egy EIO Targa porszívót,ami vízszürős.Mondja meg valaki lehet-e víz nélkül használni,vagy venni kell még porzsákot is?
Lézervédelem Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2588
Jó gépet olcsón nem nagyon fogsz találni, bár nem tudom, hogy kinek mi számít olcsónak. Az elmúlt 10 évben négy porszívót használtam, és roppant mód bosszankodtam, vacak volt mindegyik és ha a négy gép árát összeadom, az összeg alulról súrolja a 100 ezer forintot. Jött hát a nagy elhatározásom, nem próbálkozok tovább ezekkel a 20-30-35 ezer forintos kacatokkal, beruházok egy komoly masinába, a sok bosszúság után már azt se bántam, ha egy kész "vagyont" kell kiadnom érte. Az elhatározásom tett követte és most egy Kärcher DS 5500 tipusú vízszűrős porszívó nagyon boldog tulajdonosa vagyok, mind magam, mind a család legnagyobb megelégedettségére teszi a dolgát ez a gép. Az ára egy kicsit húzós, 72 ezer volt, viszont teljes mértékben igaz az, amit a gyártó erről a termékről állít: "a távozó levegő tisztább, mint a helyiség levegője" - erről először a vásárlást követően a garázs felporszívózása során győződtem meg (miután a legnagyobb porra ott lehet számítani a levegőben), aztán szép lassan kiderült, hogy ez minden helyiség esetében így van. Sokfajta porszívó van a rokonsági és az ismeretségi körömben, s most már mindenkinek egy ilyen Kärcher porszívóra fáj a foga. Bátran merem ajánlani mindenkinek ezt a márkát, nem fog benne csalódni! Szóval, lehet kapni nagyon jó, szuper gépet is, de nem két fillérért. Aki viszont elég tágra nyitja a pénztárcáját, annak nagy valószínűséggel több évtizedre megoldódik a porszívó gondja. 
Előzmény: pohikopó (2537)
gyuri 53 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2587
Valószinű már túl vagy a vásárláson, de azért hátha segit valakin:
Ez a BOSCH BX1 1600W, ami külsőre is, technológiájában is újszerű, nem ér semmit. Azt hittük egy könnyen kezelhető porszívót vettünk, de ez inkább nagyon jó „porfújó”.

Lehet, hogy valamilyen kiegészítő hiányzik belőle, de ez a használati útmutatóból sem derül ki. Ami tárolná a pórt szinte üres, mert a nagyobb piszok is elkerüli, de a füle üresen is hamar letörik. Ellenségemnek sem kívánom…
Ha valakinek van még valamilyen tapasztalata ezzel a készülékkel, kérem írja meg!

Előzmény: pyyg (1300)
lyemese Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2586

Sziasztok!

 

Van valakinek aeg 1800 trio porszívója? Nem találok róla leírást. köszönöm!

Teaway Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2581
"Más kérdés, hogy úgy látszik meg kell tanulnom, hogy a mai világban mielőtt az ember vesz egy csomag rágógumit, érdemes bújni előtte pár napig a netet, hiszen a tájékozódás legalább ingyen van."

Ez így van; én már pl. kazán-hőcserélő tömítést is neten kerestem meg! :)
Előzmény: Törölt nick (2576)
Teaway Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2580
"Nem mindegy hogy tartod a kezedben a fogantyút, mennyire látja vagy nem a gép, mert különben nem veszi az infra jelet."

Nem is tudom, miért nem alkalmazták a gégecsőbe integrált vezetékes jeltovábbítót.
Előzmény: Törölt nick (2578)
nagya2 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2575
Na, jó még a Samsung 9150-es is:-)))
Előzmény: Törölt nick (2567)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2574
Ez így van!
Előzmény: Törölt nick (2573)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2571
Igen, ennyire egyszerű.
Előzmény: Törölt nick (2567)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2569
Először elolvassuk a topic-ot, utána vásárolunk!

1. Nem veszünk tiltott ZAC Acceleratort.
2. Megvesszük a ZCX 6205-öt.
3. Örülünk!
Előzmény: Törölt nick (2566)
Lacivill Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2568

Itt többen is használunk porzsák nélküli elektroluxot megelégedettséggel.

Ha előbb jösz ide akkor nem azt a tipust veszed, és elégedett lennél.

Előzmény: Törölt nick (2566)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2565
Hát a porzsák nélküliben is gyűlik vhol a kosz: ez a hely a portartály, ami ha tele van, egyszerűen kiöntöd, és nem kell újat beletenni, mint a zsákosnál.
Előzmény: pohikopó (2564)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2564

 Bakker, király vagy, de mivel nem értek hozzá gondolom azért kérdezem mi a nagy különbség köztük? Mert mindre azt mondják csúcsszuperek..... :D
Előzmény: Teaway (2563)
Teaway Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2563
Ha neked a porzsákos kell, vedd a Philips-et. Ha porzsáknélküli, akkor az Electrolux-ot.
Előzmény: pohikopó (2561)
Teaway Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2562
"Pontosan hol van az a Philips szerviz? A Ráday utca Kálvin téri végénél építkezés van meg kávézók. Kinéztem a szemem, egy szál szervizt nem láttam."

Persze hogy nem láttál, mert a másik végében van!! :)
Előzmény: Törölt nick (2551)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2561

Na most a porzsáknélküli elektrolux 22-ért vagy

a porzsákos philips 30-ért..........hmmmmm

pohikopó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2560

 

 Hó ez nekem is tetszik :D

 

 És itt is 30.000 http://www.electropark.hu/elp.php?l=hu&m=0&p=9&pi=1856

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2559
bocsi, a csöve teleszkópos és nem a feje...

Ja és még egy meglepetés: A westend MM-ben az eladó a porszívórészlegen meglepően tájékozott volt...

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2558
A kérdéseim aktualitásukat vesztették.

Ma vettem egy FC 9067 Jewel Philips porszívót, a Westend MM-ben, 30 000 ft-ért akciósan. Meglepetés, hogy van benne textilporzsák alapból.

A masina:
450 W szívóerejű, 3 l-es porzsákja van, HEPA szűrős, és van hozzá levegőkeverős turbófej. Teleszkópos a feje és 7 méteres zsinórja van. Remélem, rendben leszünk egymással.

Köszi a sok okos hozzászólást, sokat tanultam az itt leírtakból (bár hozzá nem szóltam, de egyszer végigrágtam magam az egészen).

No, megyek porszívózni.
picur11 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2556
A német oldalt nem néztem, köszi. Kár hogy nem igazán értem :) Teljesítmény adatokat viszont nem nagyon találok ott.

Azt láttam, ami az MM és a Saturn (1-1 az egyben ugyanaz :)) oldalán írnak róla:

MIELE E 3800
Aktív HEPA szűrő
Miele Air Clean szűrőrendszer
Elektronikus teljesítményszabályozás
Porzsák térfogat: 4 liter
Porzsák csere kijelzés
Padlókímélő 3 görgős futóműrendszer
Nemesacél teleszkópcső
Parkoló rendszer, szívócsőtartó
Körbefutó bútorvédő él
Matractisztító kefe
Teljesítmény: 1800 W

E szerint van benne Hepa. Azt sajnos nem tudtam összeollózni, hogy mivel tud többet az egyik mint a másik.
Előzmény: Törölt nick (2554)
away alone Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2553
"...nehogy azt hidd, hogy a porszivó beszivott levegője átmegy a vizen!!! A ciklon elv miatt a víz tetején csapodik le a por. "
Hát ennél a megoldásnál a levegő, és a vele beszívott trutyi mindenképpen át kell, hogy menjen a vízen. A ciklon elv, és a 'menetes' belső ma. 'vödör' miatt elég rendesen keveredik is.
Persze ismerem én is a port, és való igaz, hogy ha pl. a porszívóból kiszóródó száraz porra vizet öntünk, akkor annak finom por része alapból a víz felszínére 'bugyog fel' , és annak felszínén lebeg. Hasonló eset a betonkeverésnél a cement esete is.
De amint keverni kezded ez az állapot megszűnik.
A sima(!) bugyborékoltatással járó vízszűrés hatékonysága általában 85-90%-os lenne, tehát valóban jelentős mennyiségű 10-15%-nyi lebegő lekötetlen (többnyire szösz a ruhákból, ágyneműkből, melyek finomra aprítva jó víztaszító képességgel rendelkeznek) por marad, ami elvileg közvetlenül a szűrőbe landol (legalábbis cikonos keringetés, és szeparátor nélküli megoldásoknál). Ebben a gépben alkalmazott megoldásnak 97%-os a hatékonyságfoka, tehát kb. 3% port kell megszűrnie a légszűrőnek.
Engem is aggaszt picit a dolog, de a gép szűrője mosható, és állítólag jól működik, és nem enged olyan sok port felszállni odáig. Amit fel is enged az már többnyire nem a poratka kaka, ugyanis azt jól megköti a víz. 10-15e Ft-ot szerintem megér ez a gép, a vizes szettes felmosás, és párásítással járó légszűrés miatt. Jobb végeredményt ad, mint egy porszívó, majd felmosóvödrös megoldás.
Ezért gondolkozom két gépben. A csupasz padlókra, és a szőnyeges padlókra/kárpitokra két különböző megoldás szükséges.
A légtisztító berendezéseket a tüdőgondozók nem nagyon ajánlják légúti betegségekben szenvedőknek, mivel a túl tiszta levegő után egy átlagosan 'koszos' levegőre is tünetek jelentkezhetnek. Valamennyire szüntetni kell az allergének számát a lakásban, de csak annyire, amennyire az a szabadban van. A zárt beltér/lakások ugye mindíg koszosabb légterűek, mint egy átlagos falusi/erdei szabadtéri levegő. A cél ezt elérni, és nem a légsátrat.
Az ionizálót, ózont termelő légtisztítókat pl. kifejezetten nem ajánlják, de egyébként is rengeteg problémát tud okozni. Hiába az antibakteriális izékék, meg minden. Részleges üzemeltetéssel még elfogadhatók, de folyamatos üzemben semmiképpen sem ajánlott az alkalmazásuk. Nekem ezt mondta több orvos is, és a gyógyszerek mint írtam tünetmentessé teszik. De a hirtelen fellépő többlet allergénekkel nem tudok mit kezdeni..., mint általában az emberek túlnyomó része sem.
Előzmény: Lacivill (2550)
picur11 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2552
Erre valaki? :(
Előzmény: picur11 (2539)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2551
Pontosan hol van az a Philips szerviz? A Ráday utca Kálvin téri végénél építkezés van meg kávézók. Kinéztem a szemem, egy szál szervizt nem láttam.
Előre is kösz az infót! (Ha valaki telefonszámot, pontos címet tud, azt még külön megköszönöm.)

Amire kíváncsi lennék: a Philips 9160-hoz lehet-e elektromos turbókefét tenni? Mennyibe kerül a porzsák (átlag) és a HEPA szűrő csere? Van-e valahol áruházban 40000 alatt, vagy internetről kell megrendelnem?

Előzmény: zabadakk (2411)
Lacivill Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2550

Szerintem külön kéne választani a funkciókat. Kéne venni egy légtisztitót, és egy porszivót.

A vízszürős pórszivó kifejezés nagyon megtévesztő, mert nehogy azt hidd, hogy a porszivó beszivott levegője átmegy a vizen!!! A ciklon elv miatt a víz tetején csapodik le a por. Olvass vissza t.lalának van valami szuper levegőtisztitója.

Előzmény: away alone (2545)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2549

Ez leírásban árban nem nagyon különbözik......végül is mi a különbség? Az egyik csúcsszuper a másik nagyonrossz...hmmmm

Teaway Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2548
Ebben reménykedek én is! :)
Előzmény: tunderlala-3 (2503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!