Keresés

Részletes keresés

cromme79 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22490
Nem akarok ünneprontó lenni az 522-essel kapcsolatban de a miskolci tgsz-ben a 90-es évek végén 2×általános bajnokságot nyert Balázs Miklós állományához semmi köze.
Volt neki több helyről is ebből a hímből de nem működtek.
Ami a hitelességet illeti Balázs M a szavahihető galambászok közé tartozik!
Előzmény: Törölt nick (22462)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22489
Elnézést,én valamiért így emlékeztem!
Előzmény: mezeigalambász (22487)
mezeigalambász Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22487
Ez az információ nem helyes. Ahhoz a galambhoz nincs köze az 522-esnek.
Előzmény: cromme79 (22460)
Neon Licht Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22485
Péter, természetesen szívesen látlak.
Egyeztessünk, ha már pontosabbat tudsz, mail ment.
Előzmény: Malap (22483)
Brevduva Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22484
Nem most it is elég nyárias az idô! +25 fok napsütéssel!!!
Előzmény: 78Adven (22479)
Malap Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22483
Tamás!Lassan eljön az idő,amikor a környékeden fogok tölteni pár napot.Ha áll még a meghívásod akkor szívesen meglátogatnálak egyeztetett időben.Csak az asszonyt kell még ráhangolni a dologra:))
Légy oly kedves és küld el a telefon számodat az emil címemre.Előre is köszi.
Előzmény: extra pizza (22473)
Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22482

Hello Karimax!

 

  A fordítóprogrammal kapcsolatban igazad van. De én megiscsak a magyarra fordított változatot közöltem volna, a hitelesség miatt mellékelve az eredeti szöveget.

 

  Akkor ezentúl lehet váltakozva magyar, angol, német nyelven közzé tenni az információkat, majd akit érdekel lefordítja?

  Persze nem dramatizálom a dolgot. Ez az eset legyen a legnagyobb gond!

Előzmény: karimax (22480)
karimax Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22480
"szerintem 10 galambászból 7 nem. Ők mit tudtak meg ebből? "

Meddig tart az egész szöveget egy fordítóprogramba bemásolni????

Viszont lefordítva sem tudsz meg belőle sok mindent.
Előzmény: Krétás (22465)
78Adven Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22479
Szia Sancika!

Mi a helyzet Svédben? Még nem esik a hó? :)
Előzmény: Brevduva (22477)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22478
Odáig el kellene jutni, hogy ha a start-felelős azt mondja, hogy VÁRAKOZÓ ÁLLÁSPONT van per pillanat, netán NEM ERESZTÜNK, vagy ELHALASZTJUK A GYŰJTÉST, ÉS VELE PÁRHUZAMOSAN A FELERESZTÉS NAPJÁT, akkor azt a tagság fogadja el, mert a döntés a tagság érdekében született.!!!!!!!
Aki a helyes döntések sokaságát hozta már az évek során, annak a szakértelmét senki nem kérdőjelezi meg, vagyis nagyobb a bizalom e téren.
Csak ezt el kell érni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Velem is üvöltözött - mint már itt is leírtam - 2001-ben az akkori egyik tagszöv.-i vezető az ominózus országos katasztrófa napjának reggelén.
Én meg leépítettem, mondtam Neki , hogy én viszem el a balhét, nem Ő!!!!!!!!
Aznap estétől aztán soha egy szó nem jött ki a száján ilyen ügyben.
A 14-es Tagszöv. akkor is megmutatta, hogy lehet másképpen is csinálni.
Meg azóta már néhányszor újra, meg újra.
Azóta adnak is a véleményünkre sok helyen, még a Szövetségben is.
De ezt el kellett érni!!!
Nálunk aki háborogni akar, az hozzám van irányítva!De kevesen kockáztatják meg, hogy nálam háborogjanak!!Aki megpróbálta, az általában nem nyert hangszórót!!!
Finoman fogalmaztam.Mint szoktam mondani nem kényszer a bableves!
Ha nem tetszik, lehet máshol galambászni!!!!!Hozzáteszem, hogy ebben a tagszöv.-ben még általános nézet (ebből a szempontból) a háborgósabb fajta galambászoknál is, hogy nem vágynak máshová, mert itt vigyázunk a galambokra!
Természetesen amennyire lehetséges!Nem hazárdírozunk olyankor, amikor semmi esély nincs arra, hogy meg lehessen ÚSZNI!!!!!!!!!!!!
Az idei évben egyetlen egy katasztrófa sem volt meglepetés!!!!!!!!
Nagyon nagy esély volt rá!!!!!!!!!!!!!!!!
Miről beszélünk???????????????????????
Mi nem kockáztatunk csak azért, hátha egyszer megússzuk!!!!!!!!!!
Idén egy versenyt mi sem rendeztünk meg, többet pedig elmozdítottunk más napra.
És mennyivel lettünk szegényebbek????????????????
És azok akik hazárdíroztak, azok mennyivel lettek "faszább" gyerekek?????
Ez költői kérdés volt, választ mindenki tartsa meg Magának!
Előzmény: LöSZöS19 (22471)
Brevduva Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22477
De az a Krétás nem ez a "Krétás"!! :-)
Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22476

És Ő Tóth Károly:

 

 

Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22475

  Tóth Károly (Svájc) hirdetése a Die Brieftaube lapban 1984 februárjában, benne hivatkozás: Anker Györgyre, Dr. Rum Jánosra és Sümegi Józsefre. A galambok közt pedig ott találhatjuk Krétás nevét is!

 

 

 

Előzmény: tailore (22474)
tailore Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22474

Talán az Anker Desmet - Matthijs galambok történetéhez egy kis kiegészítés .

 

Anker Úr  Desmet - Matthijs galambjainak nagyrésze Pál Lászlóhoz került . A kettőjük szoros barátságának eredményeként (Kadét , Shone.....stb ) . Anker Úr halála után az ország elit tenyésztőinek nagyrésze az ő dúcából építkezett tovább . A lista igen hosszú de nem lenne etikus felsorolni minden tenyésztő nevét .  

Bár akik korábban már leírták ezen tényt , azoknak a listája is igen illusztris :

 

Gyerkó Tibor

Kerecseny György

Polonyi József

Tasi Pál ........stb

 

A későbbiek során ezen original Anker galambok nagyrészét mintegy csokorba kötve , Tóth Károly svájci galambász megvásárolta az ország minden részéből köztük a Kadétot , Kormost stb .

Többek között több galamb került Japánba is ( Kadét lány ............ stb.)

 

Végül egy szomórú tény a végére Hajas Gyula halála után , kinek allománya Pál László barátsága révén a legjobb Desmet - Matthijs galambokra épült .

1000 Ft / db áron ment szét egy pár éve .

Előzmény: bigjoeker (22470)
extra pizza Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22473
Így akarnék megöregedni:

chapman Bill Chapman a képen elhagyja a galambdúcát a hátsó udvarban.
Éppen ellenőrizte versenygalambjait Reading településen, Berkshire-ben, Dél-Angliában.
A kilencvenhárom éves Mr. Chapman a postagalambsportnak szentelte élete legnagyobb részét. Úgy kezdődött a történet, hogy szerzett két elkóborolt madarat, kilenc éves korában. Bár a galambok iránti szenvedélyét rövid időre félbeszakította a házasodás, majd az, hogy harcolt a Második Világháborúban harcolt.
1936-ban nyerte első versenyét, ahol a fődíj egy Empire óra volt. Még mindig üti az órát otthonában a kandallópárkányon. Azóta több mint 60 alkalommal győzött. Chapman a The Royal Pigeon Racing Association déli régiójának alapító tagja volt és sok éven át töltötte be a pénztáros szerepét.
V Gábor Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22472
hát igen,úgy is lehetne mondani,hogy sok eszük van!!!!
Előzmény: Krétás (22465)
LöSZöS19 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22471

De hát ugyan ezt tudtuk/tudták akkor a rajtfelelősök is! Vagy nem? Ha én vagy bárki más ki tudta deríteni, akkor ők miért nem?

 

Egyébként meg tudatosítani kellene bennük, hogy igenis lehet halasztani vagy visszahozni és ha megteszik, akkor a sok barom ne hivogassa őket üvöltve, hogy hogyan merészelik.......

Előzmény: Törölt nick (22455)
bigjoeker Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22470
Pár éve kaptam NYíregyházáról 4 db tisztavérű Desmet Matthijs galambot! Egy ottani állatorvostól, akinél Magyarország elit helyeiről származtak a  galambok! Jó kapcsolatokat ápolt igen sok galambásszal, így ajándékba rengeteg galambot kapott, a tanítómesterem által pedig megajándékozott egy pár tenyésszel! Többek között Szappanos féle Janssen és az említett 4 galamb is közte volt! Sajnos a tenyészeket elvesztetem (ragadozó) de egy egy fiuk megvan! Utánaérdeklődök a Desmet Matthijs galamboknak, hogy pontosan milyen a származás, mert amikor elhoztam azt mondta az úr hogy megvan a származási lap, csak azóta nem voltam nála
extra pizza Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22469
Molnár II József galambászik még? Annyit tudok, hogy nagy bajnok volt.
Előzmény: Törölt nick (22462)
Kovácsolt Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22468
 Holnap Magyarországon  32 C° lessz a hőmérséklet.  Ebből Bpesten 18 C°  Pécsen  6 C°  a többin a kisebb vidéki falvak osztoznak.
cromme79 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22467
Az Anker ciknek az a része ahol a diétáztatásról ír nem az a lényege,hogy ott-hollandiában-milyen "drasztikusan" csinálják,hanem egyátalán a dietázás mint takarmányozási forma létezik.
Biztos tudod mik azok a magvak amik bele illenek a könnyen emészthetőségbe ezeket kell és szűken etetni!
Előzmény: Brevduva (22463)
Desmet Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22466

  Kösznöm, hogy ezt leirtad. Ez nem mese, ez igaz történet. Amint irtam itt és amit tudok nálunk Gyalog János lett Tagszöv bajnok és még töbévig az élben az 522-es unokáival még Csorja József 6003 K H  lett Nemzeti 3-ik egyéves a 90-es években.

 

 Más: Egy lehetőség, nállam az 522 fiának a lányával van 2 ideitojó lánya,  ha valakinek van ilyen közeli him a birtokában a egyiket elcserélném.  Én vettem Gáspár Józsitól 1 him dédunokáját az 522-nek de az már nagyon távoli rokon ezért szeretnék 1 közelebbit.

Előzmény: Törölt nick (22462)
Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22465

  Köszönjük a szövetség fáradozását, de azzal, hogy német és angol nyelven leközölték a válaszokat, többségünk nem lett okosabb!

  Sokan beszélnek közülünk nyelveket, de szerintem 10 galambászból 7 nem.  Ők mit tudtak meg ebből? 

  Annak a hétvégének az eseményei sok keserűséget és indulatot okoztak. Sokan a szövetséget vádolják felelőtlenséggel (én nem!).

  Ezek a Sporttársak most választ kaptak a kérdéseikre.................. német és angol nyelven.............  

 

Előzmény: Törölt nick (22455)
Krétás Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22464

Köszönjük a tájékoztatást! Az utolsó sorok igazán szépre sikerültek!

 

  "szabadon engedte, hogy hosszú élete során először emelkedhessen a levegőbe és azt csinálhassa amire az Isten teremtette, szárnyaljon a szelek szárnyán át az ismeretlenbe!
Sokan köszönjük és hálásak vagyunk neked 522-s, hogy galamb létedre annyi örömet és dicsőséget szereztél nekünk embereknek!"

Előzmény: Törölt nick (22462)
Brevduva Creative Commons License 2009.08.05 0 0 22463
Az általam ismertek közül, csak Steven van Breemen takarmányozási módszeréröl hallottam, de az messze nem úgy néz ki mint azt korábban olvashattuk! Kár hogy nem kapcsolódik be több Anker tanítvány itt és most, hogy többet megtudhassunk errôl!
Előzmény: cromme79 (22441)
Ramses 80 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 22461
Természetesen ez nem kérdés.
Előzmény: cromme79 (22459)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 22460
Tudomásom szerint Vámos Pisti 2×sport A kat.országos győztes olimpiai 6.helyezet hímje is ennek (522) a hímnek unokája!
Előzmény: mezeigalambász (22445)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 22459
Remélem elmented magadnak!
Előzmény: Ramses 80 (22458)
Ramses 80 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 22458
Nem baj, szerencsére eddig a többi forrásból elég szépen gyűlik az anyag.
Előzmény: cromme79 (22457)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 22457
Ramszesz!
A keresgetésem eddig teljes kudarc!:-(((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!