Keresés

Részletes keresés

andrzej Creative Commons License 2005.03.05 0 0 3491
A kép meg lemaradt...

andrzej Creative Commons License 2005.03.05 0 0 3490
Ezt a képet azért tettem be külön is, hogy el ne kallódjon. Meggyőződésem, hogy helye van a "hadügyekért sokat tettek" nevezetű nemzeti pantheonban, ahol már olyan emblematikus figurák foglalnak helyet, mint Szabó János, Für Lajos, Keleti György stb.
gróf Drakula Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3489
Szerzői jog említése+ügyvéd kilátásba helyezése eredményes lehet..tapasztalat:)
Előzmény: Cifu (3488)

Cifu Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3488
Tényleg érdekes ez a sajtószemle, eddig nem is figyeltem rá. Nekem is az amerikai katonai segély csökkentése ütötte meg a szemem.

Na meg az, hogy innen tudom meg, hogy a legutóbbi SG.hu-s cikkemnek egy kivonatát a Mai Nap szépen leadta (és egyelőre úgy tünik legalábbis, hogy mégcsak egy mailt sem írtak sem nekem, sem az SG-nek, csak szépen lenyúlták...).
Tiger205 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3487

pl. ez is ott volt.

No comment!!!!

TGR

".....A honvédelmi tárca saját forrásai hiánya miatt nem tudta kihasználni az amerikai katonai segély teljes keretét - nyilatkozta lapunknak Bocskai István, a HM kommunikációs igazgatója. Bocskai arra reagált, hogy George H. Walker, az Egyesült Államok budapesti nagykövete tegnap újságírók előtt közölte: Washington azért csökkentette a hazánknak szánt idei katonai segélyt, mert a magyar fél tavaly a fölajánlott tízmillió dolláros keretből csak hatmilliót használt fel. ...."

forrás: Sajtószemle, honvedelem.hu

Előzmény: Hamburger2 (3486)
Hamburger2 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3486

Akit még esetleg érdekel a FR-ügy, olvassa el a www.honvedelem.hu sajtótükrének (bal oldal!) mai szemezgetését. Néhány érdekes részletre azért fény derül belőle a média által agyonszajkózott gondolatokon túl is.

Üdv: Hamburger

Előzmény: Hamburger2 (3485)
Hamburger2 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3485
Ez is egy híradás:

Sok igazsága van a kabuli századosnak

Farkas Roland százados számos észrevételének volt valóságalapja - derült ki a honvédelmi bizottság tegnapi rendkívüli ülésén, ahol tájékoztatást hallgathattak meg az ügyben Juhász Ferenc honvédelmi miniszter által elrendelt vizsgálatról a képviselők.

HARASZTI GYULA

Braun László vezérkari főnökhelyettes, a vizsgálóbizottság vezetője közölte: már augusztus 5én megérkezett az első jelentés Kabulból arról, hogy szükség van a csapat terepjáróira szerelhető drótvágó védőeszközökre. Ezeket azonban az elhúzódó beszerzés és a kivitelező HM Currus Rt. nem megfelelően legyártott prototípusa miatt csak decemberben szállíthatták ki. Afganisztánban pedig kiderült, hogy ezek az eszközök a terepviszonyok miatt kockáztatják a terepjárók stabilitását. Mielőtt mindez kiderült volna, átmeneti megoldásként még novemberben - a vezérkar engedélyével - a helyszínen kellett legyártani kilenc drótrágót.

Az ülésen tény derült arra is, hogy a misszió járműveihez kifejlesztett magyar géppuskaállványok szintén a katonák kiérkezése után érkeztek meg Afganisztánba, így a fegyverek használóit Kabulban kellett kiképezni. A géppuskaállványokon a misszió századparancsnokának tájékoztatása szerint a helyszínen átalakításokat kellett alkalmazni, hogy azok hatékonyabban használhatók legyenek. A katonák kiérkezésekor nem állt rendelkezésre a szükséges mennyiségben a magyarok ruhájához az összes megkülönböztető jelzés sem, amelyek egy részét szintén Afganisztánban kellett megvásárolni. A kabuli századparancsnok jelentése alapján az állománynál találtak lejárt szavatosságú napolajat is.

Iváncsik Imre, a HM politikai államtitkára az ülésen közölte: minden misszióban adódhatnak váratlan helyzetek, de azokat nem lehet a szolgálati út megkerülésével megoldani. Simicskó István (Fidesz) kijelentette: a HM akkor tudott gyors döntést hozni, amikor milliárdokat kellett elkülöníteni őrző-védő kft.-kre és milliókat kutyaólak építésére, akkor nem, amikor a katonák biztonságát veszélyeztette a késlekedő beszerzés. Keleti György (MSZP) több keresztkérdést tett fel a századosnak. Az ezekre adott egyik válaszában Farkas Roland megerősítette azt a korábbi állítását is, hogy sokszor "baráti körből választják ki a külszolgálatra a katonákat, és emiatt nemegyszer előfordult, hogy hazaküldtek tiszteket, mert nem beszélnek megfelelően idegen nyelvet". Az ülés után kijelentette: beadja leszerelési kérelmét. A felszerelésekről elindított minisztériumi vizsgálatról pénteken készül el a végleges jelentés.

(Magyar Nemzet, 2005. március 3., csütörtök, 3. oldal)
Tiger205 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3484

Arany János:

Wallesi bárdok

"...áll néma csend, légy szárnya bennt,, se künt nem hallatik!

Fejére szól ki szótr emel - a király nem alhatik...."

vagy valami ilyesmi...

Előzmény: Tiger205 (3472)
Némedi László __ Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3483

Szia!

Azt már régebben elolvastam, de az nem a vizsgálat eredménye, hanem az arról szóló (sajtó)tájékoztató. Szerettem volna részletesen/tételesen cáfolva látni pl. a naptejet (amely közül tényleg lejárt néhány), stb...

Egyébként megvan a jegyzet (köszi a segítséget), megdöbbentő (hadtest jelentések, wow...).

Ami pedig az index cikket illeti, a fórumon is sokat szórakoztam anno, de ennél is felkacagtam párszor :))

Üdv,

Némedi László

Előzmény: Hamburger2 (3478)
Tiger205 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3482

Ez a cikk kötelező olvasmány lehetne minden egyenruhásnak.

Nekem mondjuk kiszaladt a számon néhány kacaj. Főleg a géppuskás résznél.

olvassátok mind el!

(ha már a forumot nem lehet)

üdv:

TGR

Előzmény: Hpasp (3480)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3480

No akkor az (ugyan mindenki által ismert) leszűrhető tanulságok:

http://index.hu/velemeny/jegyzet/farkas/

Tóta W. jófej, a politikusok s*emetek (dehát ezért tartjuk őket) ...

... a többit meg lásd a topic címében.

Cifu Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3479
Semmi probléma, ha valakinek, hát nekem nem kell bizonygatni milyen könnyű elgépelni valamit. :o)
Előzmény: Tiger205 (3470)
Hamburger2 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 3478

Szia Laci!

A főoldalon megtalálod!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Némedi László __ (3475)
Münci Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3477

Möszjők!

A honvédelem.hu-n a fórum még mindig szünetel :-(

Szerintetek egy független külső szemlélő most mit gondolhat? (Tudom, én nem vagyok az:-)) De a nyílt levél törlése, egyes "hozzászólók" írásainak tartalma stb engem nagyon emlékeztet egy időszakra :-( Megértem, ha egyesek nem értenek egyet FR-rel, vagy nem tartják elfogadhatónak eljárásának módját, vagy csak nem szeretik őt, de ez... 

Külömben Sánta százados úr hozzászólását (egészen az elején) sem találtam ma, de lehet, hogy csak balfék voltam. Nincs meg valakinek két - három külömböző idejü mentése? Már csak a magam megnyugtatása végett! Nemrég talán éppen itt itt írta valaki (egyik webmesterük), hogy onnan soha nem törölnek semmit :-(

Valyon a katonai vezetés most mennyire érzi magát szavahihetőnek? :-(

Tisztelettel, Münci

Némedi László __ Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3476
A Tigert tényleg magázni kell, így nyolcvan évesen már nem tud a protokolon változtatni :o))))
Előzmény: saluska (3474)
Némedi László __ Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3475

basszus...  ...végül feltették a fórumra a vizsgálat eredményét (ahogy ígérték)?

(OK, OK, költői kérdés...)

Előzmény: Tiger205 (3472)
saluska Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3474
Tényleg jó. Ma 3 hozzászólás miatt volt érdemes olvasni. Az egyik az Öné (Tied?) volt.
Előzmény: Tiger205 (3471)
Tiger205 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3472

helyesen:

a  honvedelem.hu fórumja átmenetileg szünetel !!!

Előzmény: Tiger205 (3471)
Tiger205 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3471

a  honvedelm.hu forumja átmenetileg szünetel !!!

Még jó, hogy megírtam utolsó levelemet!!!

:o)

TGR

Tiger205 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3470

És hogy tudjad Cigu:

helyett

És hogy tudjad Cifu:

ezerszer bocs, sajnos egymás mellett van a két betű...nagyon sajnálom!!!

üdv:

TGR

Előzmény: Tiger205 (3468)
rev251 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3469
Legalább a főkapun dobják ki, nem a cselédlépcsőn.
Ez is eredmény...
Előzmény: Allesmor Obranna (3465)
Tiger205 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3468

Hali!

Hát, ott egy hosszú beírással én el is búcsuztam ( ha érdekel, olvassad el, pár ponton véleményt yilvánítok)

:o)

A VKF szerint úgyis megváltozik a fórum.

Azaz többet nem fogjuk látni vagy nem ugyanazt mint belülről vagy mittudomén hogy érti....

:)

Mindenesetre Keleti és Vári hozzáállása meglepett....

Keletiből előjött az előljáró (pedig rég volt ezredes)  és kínos kérdéeskkel bombázta megalázó módón (állítólag, én nem voltam ott) .

Bár volt utána miniszter is, megjegyezném halkan, hogy holszolgált anno - korábban...

Várit azonban jó pilótának és értelmes embernek tartottam, azzal, hogy állítólag beállt ide a fikázó megalázó főtiszti csapatba, ezt felüol fogom vizsgálni.

És hogy tudjad Cigu:

Ha van egy alakulat, ahol egykor problémák lehettek, CSAKIS azt a tábornokot bízzad meg a felülvizsgálattal, aki előljárója volt az alakulatnak abbban az időpontban.

Így biztos lehetsz a szakszerű, tárgyilagos vizsgálatban, valamint a kritikus véleményezésben (kritika most is volt a vörn. részéről: F.R. súlyos függelemsértést követett el).

üdv:

TGR

Előzmény: Cifu (3466)
Némedi László __ Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3467

Az tetszik az egészben, hogy nem cáfolják (sőt meg is erősítik a százados által elmondottakat, még az ominózus naptej ügyben is), de a következtetés az, hogy nincs igaza.

Erre lehetne egy sajtó kampányt indítani, és az összes részt, amiben elismerik a százados igazát, csak azt bevágni, és nagy hangon kampányolni mellette (pl. a vizsgálat elismerte, hogy a naptejek lejárt szavatosságúak voltak, a vizsgálat elismerte, hogy a géppuska nem használható pár száz méterig felkészült támadóval szemben...) és kijelenteni, hogy a százados állításai megfelelnek a valóságnak és katonáink elkerülhető veszélybe voltak. De erre valami külső érdekvédelmi szervezet kellene (miattunk, pár civil miatt nem jönnek ki a sajtótól).

Hát a Vári Gyula megjegyzése ugye önellentmondás, mert vagy igaza van, és akkor nem mondanak igazat, amikor azt mondják, hogy a századosnak nincs igaza, vagy nincs igaza, de akkor meg t*k fölöslegesen olvasgatják a magyaros talibánok a fórumot...

Előzmény: Cifu (3466)
Cifu Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3466
A Honvédelem.hu fórumát mondjuk egy ideje hanyagolom, mert kabaré, ami ott ment... :(

De most pár reakciót nem tudok magamban tartani (szemezetek a médiából):

A vezérkari főnök azt mondta, szerinte rosszul időzítve és rossz módszerrel tudatta a közben leszerelését bejelentő tiszt a problémáit. Megjegyezte ugyanakkor, hogy arra is lehetőséget kell adni, hogy a katonák elmondják a problémáikat. A honvédségben a demokrácia most nagyon kibontakozott. Nem akarjuk sárba taposni azokat, akik mostanában megszólaltak. De a hadseregben olyan függelmi viszonyok vannak, amelyek ha megbomlanak, morális porblémákat okozhatnak - mondta Havril.

Morális probléma, hogy nincs rendes páncélzott terepjáró, hogy a drótvágó problémáját hónapok alatt sem sikerült rendesen megoldani, vagy a géppuskaállvány nem felel meg a feladatnak?
Vagy az a morális probléma, hogy ilyesmit valaki a MH állományából névvel ki mer jelenteni?

"Elmondta azt is, hogy azt a honvedelem.hu-n működtetett fórumot, amelyen a százados közzétette levelét, fenntartják, de rövidesen átalakított formában működik majd, hogy ne kerülhessenek ki biztonsági kockázatot jelentő információk."

Illetve nehogy kínos incidenssé fajuljon még egyszer egyes tények nyílvánosságra kerülése?

A vezérkari főnök közölte, hogy bár vannak problémák, főként a logisztika és az informatika terén, a külföldi missziókban szolgáló katonák nem voltak veszélyben emiatt.

Tehát ha egy katonát ne adj'isten lefejezett volna egy drót, a drótvágóval kapcsolatos késedelem miatt, akkor az minek is minősül?

Braun a drótvágó eszközökről azt mondta: tavaly augusztus 25-én jelezte azt a magyar kontingens parancsnoka, hogy szükségük van ilyen felszerelésre. A százados azt állította, hogy hét hónapot vett igénybe a beszerzés, Braun szerint viszont nem egészen négy hónap alatt sikerült megoldani az eszközök beszerzését. Addig sem voltak veszélyben a katonák, mert a századparancsnok azonnal óvintézkedéseket vezetett be. Így ha csak lehetett, ülnie kellett a géppuska-kezelőnek, emellett a géppuskát felfelé kellett fordítania, hogy egy esetlegesen kifeszített drót ne a járőr fejét, hanem a fegyvert kapja el.

Amikorra pedig már oda került a dolog, hogy felszereljék, a grerillák taktikát változtattak. Tehát a drótvágók, amelyek amúgy is instabillá tették a járműveket, immár feleslegessé váltak.
Ez egy tipikus magyar sikertörténet... Ki nem tüntetnek valakit érte?

Tagadta azt a vádat is a vezérőrnagy, hogy használhatatlanok lettek volna a géppuskaállványok. Azt elismerte, hogy van hollttere a fegyvernek, de az szerinte természetes dolog, ettől még nem használhatatlan a géppuska.

...csak a 20-30 méteren belüli álló és a párszáz méteren belüli fekvő célpontokkal szemben.

"Vári Gyula (MSZP) pedig azt mondta, hogy Farkas Roland nyílt levelével tippet is adhatott volna például a katonák támadóinak"

A Talibán és Al-Kaida gerillák nyilván egy magyar nyelvű internetes fórumot fognak olvasgatni, hogy tippeket szerezzenek, nem igaz?
Allesmor Obranna Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3465
Közben a szás Úr le akar szerelni.
Na igen, ettől meg csak gyanúsabb lesz a laikusoknak, de ez csak a HM-nek jó.
Most, hogy így alakult, FR-nek sokkal jobb lesz a civil életben, a többi meg majd sajnálhatja, hogy nem állt ki mellette amikor kellett volna.
intercooler Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3464

Első alkalommal szólok a topic-ban, úgyhogy üdv mindenkinek.

Milyen terepjáró kell? Nem tudom, nem vagyok katona.

A leginkább megfelelőhöz honnan kell a forrásokat előteremteni?

Átcsoportosítással. (nem kell az egyik zsebből kiszórni a pénzt, hogy aztán a másikban spóroljunk). Így már nem bitos, hogyí 15 éves leselejtezett cukkok ... stb, stb).

http://www.nol.hu/cikk/71206/

Szerintem ebből a 114 darabból 10 -15 igazán megfelelő kijött volna.

ic.

kavkaz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3461
Kanada most vásárolt 800 darabot belőlle és afganisztánba is küldött az ottani csapataihoz, igaz nem szerelt rá géppuskát...

Amúgy nem nagyon találtam olyan képet, amelyen géppuskával lenne felszerelve. Lehet, hogy ez afféle magyar szükségmegoldás volt?
Előzmény: Törölt nick (3460)
Maz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3458
>amiből nem mászol ki egy összkerekes (személy-terepjáróval) és 1 központi diff.zárral (LEHETŐLEG mechanikus, nem ford.számfüggő/stb.), oda ált. a tengely-zár is kevés.

Ezt meséld el az OFF-ROAD topikban is. Úgyis régen röhögtek egy jót.
Előzmény: rev251 (3457)
rev251 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3457
Sziasztok!

Kicsit leragadtok a differenciálzár témánál.
(Nem vagyok katona, de) tapasztalatom szerint, amiből nem mászol ki egy összkerekes (személy-terepjáróval) és 1 központi diff.zárral (LEHETŐLEG mechanikus, nem ford.számfüggő/stb.), oda ált. a tengely-zár is kevés. Leragadtál, vége. Az UAZ(469) annyiban lehet jó, hogy vacak a csapágyazása, tehát a diff.mű nyomatékelosztása messze van az egyenletestől.

A hólánc segít (sárban is), amit szerelni persze hadműv területen nincs lehetőség.
Ill a kerékátmérő is jó dolog (16 coll /22.5coll - nem mindegy)

Igazából az ilyen személygk - katonai szempontokhoz mérten - könnyű terepre való.
Max. friss szántás, bokrok nélküli erdei ösvény kisebb vízfolyásokkal. Nagyobb vízmosás, letaposott mély hó alatta jéggel emelkedőn kerülendő.

Ami ennél keményebb, oda nagykerekű kell (traktor, BRT, összkerekes tgk). vagy lánctalpas.
Ha a sem jó (nem fér el, v. még nehezebb terep), akkor lépegető - egyelőre a "bio-változat" (valamilyen emlős v. főemlős...)
Előzmény: Maz (3454)
Maz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 3456
Land Rovernek nézz utána jobban:
http://www.lrm.co.uk/archive/Defender/90%20Hardtop.html említi:

"With a locking centre differential but no axle differential locking available, this is the standard Land Rover set up little changed from the, at the time, innovative Range Rover of 1970."

". Axle differential locks have always been shunned by Land Rover but various aftermarket kits are available for the truly dedicated off-roader."

De a gyári honlap és az army-technology.com is csak központi differenciálzárról ír.
Előzmény: Bujazliz (3453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!