Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39953

Ami azt illeti kezd is beteljesülni a jóslat. Nagyon nagy a felháborodás, főleg vidéken. Gyakran, amikor összehoz a sors a munkám során teljesen ismeretlen emberekkel, automatikusan, kérdezés nélkül, sokszor témába nem vágóan elkezdenek cigányozni, megtorlást emlegetni stb., kortól, nemtől, iskolai végzettségtől teljesen függetlenül. (A nők még vérmesebbek, mint a férfiak.) És ez csak az utóbbi 1-2 évben van így, nagyjából Szögi Lajos meglincselése óta.

 

Azzal, hogy nem beszélünk róla, nem nevezzük nevén, nem használunk az ügynek, mert a probléma attól még létezik. Nem kéne megvárni a polgárháborút, mert az értelmetlen kárt okozna mindkét oldalon és nem lenne jó senkinek. Pedig sordródunk felé...

Előzmény: Hamburger2 (39949)
==T== Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39952

Ez súlyos tévedés. Már jelenleg is 10% fölött vannak, a 8 év alattiaknál pedig közel 50%-on. 2050-re bőven 50% fölött lesznek, és ekkor még ne mszámoltam azzal, hogy az a fehér, akinek értékelhető tudsa van, nem marad itt velük, ahnem elhúz innen valahová. Szóval ébresztő!

 

 

http://www.metacafe.com/watch/2123225/

Előzmény: Törölt nick (39944)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39951

Koszonom, nagyjabol igy gondoltam en is, bar ha jol emlekszem helytelenul hasznaltam.

 

Udv.

Előzmény: tuzer (39941)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39950
Nem, és nincs bejegyzés. Ellenben válasz sincs az itteni moderától.
Előzmény: Zicherman Istvan (39948)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39949
Talán már mondtam, hogy 20 évvel ezelőtt hasonlókat jósoltak mára!?
Előzmény: Törölt nick (39944)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39948
Ez meg hogy jött össze???
Apropo! A Polidiliből nem tiltottak ki végleg? Nézted az ottani moderát?
Előzmény: Törölt nick (39946)
Kavics78 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39947

Nem tudom mi lehetett a problema eppen most!

En nem olvastam semmi olyasmit toled mostanaban ami indokolna az ilyesmit!

 

 

Előzmény: Törölt nick (39946)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39946
OFF

Kedves olvtársak,
ma a technika moderátor eredeti énemen 13 óra körül kitiltott innen (is).
Nem vettem részt itt és más (sem polidili sem technikai) fórumon vitában. A tech fórumok közül a piro és robb technikán szoktam előfordulni jelen topikon kívül hozzászólással.
A modi nem tisztelt meg a válaszával, ezért tisztelettel kérem azt, akinek van infója mi történt, történhetett segítsen visszanyernem eredeti énem, mert azt elég régóta őrizgetem a del gomboktól.

Tisztelettel, Hungrihorse

ON
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39945
Meg tudom jósolni, hogy m lesz tovább, ha marad a jelenlegi nemzetiségi politika Magyarországon, de:
1. remélem, hogy változni fog.
2. nem kívánok tippeket adni.
Előzmény: Törölt nick (39944)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39944

A szomorú veszprémi gyilkosság hatására elolvastam néhágy, roma kérdéssel foglalkozó anyagot. Nagyon vészjósló írások is voltak, pl. 2050 után Magyarország lakosságának 20 %-t romák alkothatják. Mi lesz ha nem sikerül megfékezni a bűnözést? Egy vigaszom van, akkora én már intergalaktikus utazó leszek.
blue-dragonfly Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39943
Bocsi a késői hozzászólásért, de mostanság nem vagyok sokat a gép előtt.
Előzmény: blue-dragonfly (39942)
blue-dragonfly Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39942
Hali,

csak csendben a partvonal mellől szeretném megjegyezni, hogy a problematika a pénzhiánynál egy picit bonyolultabb... Ha pénzzel meg lehetne oldani a dolgot, akkor csak annyit kéne csinálni, hogy kitaláljuk (megmérjük), hogy mennyi az a minimum összeg, amiért valaki ma Magyarországon hivatásos katona lesz és a kapott összeggel elosztjuk a Magyar Honvédség (Honvédelmi Minisztérium, stb.) bérre fordítható keretét. Feltételezem, hogy ebben az esetben az egyéb kiadási oldalon szereplő tétel is csökkenthető lenne, hiszen jelentősen kisebb létszámot kéne felszerelni, ellátni, stb. Lehet, hogy ebben az esetben csupán egy 500 főből álló hadseregünk lenne, de az az 500 fő jól megfizetett, jól felszerelt, NAGYON motivált szuper katona lenne. Nem de?

Szerintem nem. A pénz egy elengedhetetlen része a dolognak, de CSAK pénzen nem lehet katonákat VENNI. Pénzen vehetek olyan szakembereket, akik a szerződésük lejártáig a szaktudásukat bérbe adják, de nem hiszem, hogy ez a kategória a KATONA címet érdemli meg.

A fenti mondatot én úgy fogalmaznám meg, hogy "A Magyar Honvédségnek a jelenlegi helyzetben a pénzhiány az egyik legnagyobb problémája. Talán ennél is nagyobb probléma, hogy sem a politikai, sem a katonai vezetés nem hajlandó egy jelentősebb nézőpont váltásra, amely által átértelmezhetnénk a HONVÉDELEM szó értelmét."

A magyar történelem során a leghíresebb fegyveres erőnk, amely elsődlegesen a pénzért harcolt, az Mátyás Király un. Fekete Serege volt, amely a király halála után - a finanszírozás megszűntével szétesett és fosztogatni kezdett, majd felmorzsolódott.

Mielőtt valaki azt mondja, hogy nem látom a problémát és nem tudom mennyit keres egy Magyar Katona szeretném közölni, hogy nagyjából tisztában vagyok a számokkal. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy tisztán egy jól irányzott nettó fizetéshez illesztett szorzóval nem oldható meg a Magyar Honvédség problémája. Nagyobb problémának látok számtalan olyan dolgot, amelynek megváltoztatása nem kerül milliókba/milliárdokba. A szemléletet, látásmódot, hozzáállást, tudást és akaratot legjobb esetben is csak ideig óráig lehet megfizetni. (Ti jobban emlékeztek arra az időszakra, amikor a missziók beindulásakor azt mondták az emberek, hogy ennyi pénzért akár szart is lapátolok a kiküldetés végéig. Harmadszorra már a saját feladatát sem végezte el.)

Tisztelettel

dragonfly
Előzmény: Kuruc71 (39860)
tuzer Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39941

Tüzérfelderítés a felderítés azon ága, amely optikai, rádiólokációs, hangfelderítő, légieszközök felhasználásával felderíti a tüzérség részére célul szolgáló objektumokat, megállapítja azokat a tulajdonságaikat, melyek befolyásolják pusztításukba bevonandó tüzérség, lőszer mennyiségét, a tűzfeladat végrehajtási rendjét és a cél tűz alatt tartásának módját, valamint megállapítják a cél helyét, méreteit és teszik ezt olyan pontossággal, ami elegendő a hatásos lövészethez. (persze része a teljes felderítő rendszernek)

 

Tűzfelderítés a tüzérség azon tevékenysége, amikor az ellenség egyes objektumaira azzal a céllal mér tűzcsapást, hogy eredményeképpen megfigyelhető legyen az ellenség reagálása, következtetéseket lehessen levonni állományára, védettségére, kiképzettségére, harci szellemére stb. vonatkozólag.

Előzmény: M.Zoli (39936)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39940
Sajnos a fórum címe igen aktuális,és sajna igaz ? Mert ez,amit itt Honvédségnek neveznek,az vicc !! Ezzel nem a katonákat akarom sértegetni,csak ténymegállapítás volt részemről!
Előzmény: Nr.121212 (39939)
Nr.121212 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39939
Nálam az volna a kérdés , hogy milyeneket kaphatnánk segélyként. Mert pont abból indultam ki, hogy külföldön is mindenütt önjáró tarackokat üzemeltetnek. A vontatott lövegeik pedig vsz. úgyis csak tartalékba állnak a Nato-tagországoknál.

MZoli: 227mm MLRS /M270/, van a túloldalt?
az a kedvencem :DDD

Ui: szegény magyarokat meg kímélje már meg néhány kommentelő , a 48-as szabadságharc óta , de előtte se nagyon volt jóideig "érdemi" befolásuk-unk, az államszervezés dolgaira. A Monarchiában is már le voltak osztva a lapok. Trianon óta tart a káosz és a szabadrablás. Magyaroszág betyárvilág lett, alsó és felső szinteken is, nemzetiségi relációkba meg ha lehet, méginkább :)).

Előzmény: tuzer (39935)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39938

vilagbeke

 

Eljen a vilagbeke. :DDDDD

 

Udv.

Mud Rider Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39937
Na igen, de annak lánctalpa van, akkor meg tudod:
-fúúúj
mondják a hozzáértők vagy döntéshozók, vagy kik ezek az okosok!?!
Előzmény: Tüzérfőnök (39933)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39936

Udv.

 

Viszont a D 20-asokkal szemben gond nelkul megoldhato. Egyebbkent kosz a kiigazitast. Megkerhetlek, hogy vilagositsd meg nekem a tuzerfelderites, es a tuzfelderites lenyeget? Sejtem hogy mi a kulonbseg, de azert megis jobb lenne egy korrekt leiras.

 

Amugy kozben meg eszembe jutott valami. A szlovakok RM 70/85 -ehez hasznalhato 227 mm-es MLRS-ei. Ez tuzersegi radarral, es megfelelo robbanofejjel egyertelmu elonyt jelentene. Egyebbkent ha jol tudom a szlovakok meg nem irtak a kazettas robbanofejek hasznalatot tilto egyezmenyt. Es ha van eszuk, nem is teszik meg.

 

Udv.

Előzmény: tuzer (39934)
tuzer Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39935
Az élet és az igények eldöntötték ezt a kérdést. A szükséges űrméret a 152 - 155 mm. Tény, hogy ehhez meg önjáró lenne az igazi, dehát ha ló nincs...
Előzmény: Tüzérfőnök (39933)
tuzer Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39934

tuzfelderites alapveto dolog

 

A tüzérfelderítés és a tűzfelderítés különbözik egymástól, de az előbbi feltétele az utóbbinak.

 

counter battery fire = ellentűz, a tüzérség tűzharca az ellenséges tüzérséggel

 

Ma nincs olyan harcászati elképzelés sehol, hogy a tüzérséget olyan mélységben kell elérni, hogy az ellenség tüzérsége ne érhesse el. Fölösleges is, mert erre az esetre meg ott lennének a repülőeszközök. A háború nem kifejezett életbiztosítás.

Előzmény: M.Zoli (39929)
Tüzérfőnök Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39933
Véleményem szerint 2SZ-1 önjáró tüzérosztály kellene a nehézkes és lassú 152 mm-es ágyútarackok helyett.
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39932

Udv.

 

Maradjunk annyiban, hogy tobb esze van. De ez nem biztos hogy ide tartozik.

 

Udv.

Előzmény: Kavics78 (39931)
Kavics78 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39931

"Oriasi mak, hogy mar bevezettuk." - Na igen! Bevezettetek! A montenegroiak is bevezettek! Csak mi nem!!!!

Nem irigysegbol irom de nalatok legalabb van esze a kormanynak!

Előzmény: M.Zoli (39930)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39930

Udv.

 

Oriasi mak, hogy mar bevezettuk. Ne a forinthoz viszonyits, a cseh korona, lengyel zloty is akkorat zuhant, hogy ihaj. + recesszio a cseheknel ez even.

 

Udv.

Előzmény: Kavics78 (39928)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39929

Udv.

 

Igy van, a jo tuzfelderites alapveto dolog. De azert ha csak 3 km-re tudunk vezetni tuzet a sajat vonalainktol, akkor is jo, ha ezt olyan tavolbol tudja tenni a tuzersegunk, hogy az ellenseg - elnezest, a korrekt magyar megnevezest nem ismerem- counter battery fire - ja ne tudja elerni. Vagy ez mar nem szempont? Vagy ha nincs megfelelo hatotav, akkor legyen mobilis, hogy 2-3  sortuz utan az uteg el tudjon szelelni, mielott a valaszcsapas megerkezik. A D-20, sot az M777 sem felel meg egyik kovetelmenynek sem, viszonyitva a Zuzanahoz, vagy a Nora-hoz.

 

De en nem vagyok tuzer, csak laikus.

 

Udv.

Előzmény: tuzer (39920)
Kavics78 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39928
Viszont nalatok euro-van igy nem szoptok pl. az evek ota esedekes forintarfolyamzuhanastol!
Előzmény: M.Zoli (39925)
tuzer Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39927
Az csak a látszat. Afganisztánból nyűgös kezelni a tatai eszközöket.
Előzmény: belic (39923)
babosla Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39926
Good Luck!
Előzmény: Törölt nick (39918)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39925

Udv.

 

Nem tudok minden pontra valaszt adni, meg nem lehet minden kerdesre egyertelmu valaszt adni, vannak teruletek, ahol a valasz nagyjabol szurke. De ebbol 70% +-10% jon ki kb.

 

Udv.

 

U.I. most csinalnak nalunk jelentos leepitest. Abbol 1600 fo ( kb ) harci allomanybol. Kivancsi vagyok, hogy kiket, miket epitenek le. A logikus az lenne, ha mar sporolni akarnak, hogy a tiszti allomanyt ritkitsak. Meg allitolag a Spartan uzlet is el van napolva. A szlovak allam jelentosen befekezett. A gazvalsag elvitt kb. 1.5-2%-nyi GDP-t, ugyhogy nekilattak kiadast faragni. Ugy nez ki a hadsereg van erosen sz.po agon. Ja, meg mellette novelik a munkahely megtartasra szant keretet, meg lesz egy kissebb Szja. csokkentes. Na ennyi a helyzetjelentes.

Előzmény: Zicherman Istvan (39864)
J Dagain Creative Commons License 2009.02.09 0 0 39924
Rám ne számítsatok itthoni rendcsinálásra. Épp törlesztem amit kaptam. Én is sz@rok mindenkire!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!