Keresés

Részletes keresés

Malap Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22748
Az ám!!:) Meg ott még van hozzájuk származási lap is gyártva!!:))))
Előzmény: cromme79 (22644)
tailore Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22747

Nem szeretnék vitába bonyolódni veled és azt is értem ha nincs energiád a menthetetlen emberekre .

De.......

 

Hála az égnek volt alkalmam nagyon sok egykori és jelenkori  top tenyésztővel baráti kapcsolatot ápolni . De rá kellet döbbennem rómába sok út vezet .

Volt közöttük puritán aki az egyszerűségre törekedett hozzád hasonlóan .

Volt közöttük úttörő aki a maga korában szokatlan módszerrel versenyzett és a mai füllel még most is igazán szokatlan , bár nyugaton ma már néhányan esküsznek rá .

S volt olyan aki szinte a technológia rabja volt .

 

A közös bennük mindnyájan top tenyésztők voltak a maguk korába .

 

Mit is akarok mondani ezzel..............................szóval mindenkinek a saját lehetőségeihez mérten kell galambászni . Hiába szeretnék én 100 galambot tartani ha csak 20-nak megfelelő dúcot tudok építeni , és csak annak a 20-nak tudok mindent megadni .

Lehet nem leszek minden úton partiba a nagyokkal az is lehet nem tudok minden útra egy csapatot küldeni . De így is lehet eredményes és igazán szép galambászatot folytatni . Bár tudom soha sem leszek kerületi bajnok . De erre is van ellen példa .

Az eredménytelen galambászokról pedig csak annyit mindenkitől lehet tanulni , ha másból nem a butaságaikból .

Előzmény: frici608287 (22737)
6953 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22746
Neked meg van a gyűrűkiosztás?
Előzmény: Z e l o (22742)
koja 56 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22745
Köszönöm.
Előzmény: Z e l o (22742)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22744
Úgy látom nem csak a kezed sérült meg a balesetben!!!Ha Ö emelt fel akkor most magát is fel tudja emelni,nem szorul az én segítségemre!
Előzmény: Ramses 80 (22595)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22743
Frici! Nem kell jót akarni,legalábbis nem ennyire!
Hidd el semmi köszönet nincs érte!Ha meg már el ér a spori egy kis eredményt úgy is elfelejt!Kár a gőzért!

Z e l o Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22742
A galamb nem fehérvári hanem Kisbéri. Sebestyén Istváné. Megadom az elnökük számát majd ö segit: Újvári Ferenc 06202438865.
Előzmény: koja 56 (22740)
dart-40 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22741

 

 Aggódás nélkül,ha valaki mondjuk 20 év múlva azt írja,hogy az első IFFD versenyt

pl. Frici találta ki - esetleg sokan el is hinnék- biztos lehetsz benne,hogy szót emelek a tények valódiságáért ! Ennyi.

Előzmény: Neon Licht (22738)
koja 56 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22740
Frici Barátom! /ha sértő a számodra a megszólítás visszavonom/

Nemcsak egy út vezet az eredményes Postagalambászathoz, ezt Te is épp olyan jól tudod mint én:-))))
Ezért talán lehetnél kicsit megértőbb azokkal akik a többi út közül választanak maguknak a csúcsra vezetők közül!!!
Nagyon sokan próbálják az általad SIKERESEN alkalmazott módszerrel a dobogót megközelíteni de csak töredéküknek sikerül:-(((
Pedig mindent ugyanúgy tesznek ill. nem tesznek mint azt Te leírod, és mégsem:-((
Bizony ennek több oka is lehet:
Nem ugyan olyan JÓ minőségű az állományuk mint a Tied!
Nem ugyan azokon versenyeken vesz részt amelyeken Te.
Nincs olyan jó szeme, és az intuiciói sem olyan jók min a Tieid!
Nem úgy helyezkedik el a dúca a berepülési vonalhoz képest mint a Tied. stb.
Tehát ha továbbra is a fórum "oktatója" leszel kicsit több empátiával tedd, sokkal több követőd lesz mint ebben a stílusban:-)))
Barátsággal.

Más! ha van valaki a D-1 -ből segíthetne megtalálni a gazdáját 09-13-21429 kk.
Előzmény: frici608287 (22737)
cromme79 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22739
Hát ez a baj nem kifogást kell keresni hanem önbírálatot kell gyakorolni!
Ha megtaláltad a bajt könnyebb előre jutni!!!
Előzmény: Neon Licht (22679)
Neon Licht Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22738
Akkor hát nem az első volt. Az első volt, amit olvastam.:)
De valahányadik azért csak volt, azt elfelejtetted elismerni. Amúgy ne aggódj, nem akarok maratonosul beszélni, mert vigyázok a jó híremre.
Előzmény: dart-40 (22702)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22737
Ja és mégegy.
Még egyetlen "vitapartnerem" sem azzal kezdte, hogy Ő kezdő, vagy még nincsenek jó eredményei.
Én állapítottam meg a reakcióiból.
Hiszen , ha sok mindent másképp lát,vagy alapvető dolgokban kételkedik, akkor nem valószínű, hogy Ő egy eredményes tenyésztő!
(Megint pszichológia)
Az első észrevételedhez pedig még egy:
A napnál világosabb, de én csak próbálom Vele megértetni, hogy a saját érdekében tépem a számat, vegye már észre.Nekem attól nem lesz magömlésem, de a fejem sem fog megfájdulni, akár pozitívan, akár negatívan áll a dologhoz.Nekem tök mindegy.
Max. ha negatívan áll a dolgokhoz, akkor nem fogok Vele vesződni.
Kétféle ember van. Az egyik , aki igényli a segítséget, és lehet Neki segíteni, a másik , akinek nem lehet segíteni.Ha nem lehet, hát nem lehet, csak tisztázni akarom a tényállást, ehhez muszály egy kicsit "konkrétabbra" fogni a figurát.
Nem akarok én senkit sem megsérteni, de jobb, ha tisztázzuk a helyzetet.

Előzmény: 78Adven (22723)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22736
Ja a lényeg kimaradt!
Miért sértődnék meg?:-)))
Én vevő vagyok az egyenes beszédre!
Ha nem kerül pénzembe!:-)))))))))
Előzmény: 78Adven (22723)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22735
Nem egészen értem, mire akarsz kilyukadni!
Kíváncsian várom!
Előzmény: Kovácsolt (22733)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22734
Kösz a válaszodat!
Tudom, én is , hogy nem tetszik senkinek az, ha közlöm Vele, hogy engem hidegen hagy, ha nem fogadja meg, amit írok!De ezt én komolyan így is gondolom.
Senki nem tesz nekem szívességet, ha elfogadja a "jó tanácsomat"!
Mint már írtam én nem köntörfalazom.Nem szoktam mellébeszélni.Én nem azért írom le , amit írok, hogy "igazat adjanak" nekem.Aki azt gondolja, az összekever engem valakivel.
Mint már sokszor leírtam, mindenki azt vesz le belőle, ami "jól esik"!
Akit nem érdekel, az meg lapozzon. Erről ennyit.
A másik dologról.
Engem úgy neveltek, hogy csak azon vitatkozzak, amihez értek.
Az én olvasatomban a szakértelem értékmérője az eredmény.
Tetszik nem tetszik ezek a tények.Ha valaki ezt vitatja, akkor az magát minősíti vele.
Ha valaki annyira szakértő, akkor mutassa meg!Eredményekkel adjon nyomatékot a tudásának!
Megint csak Szappanos Pista bácsit idézném:
"Ahhoz, hogy egy festményen vitatkozzunk, ahhoz valamennyire kell értenünk a művészetekhez!"
Nem hiszem, hogy van értelme a vitának, ha valakinek nincsenek eredményei.
Ha vannak eredményei valakinek, akkor szívesen "cserélek Vele" eszmét, de ahogyan a házassági hirdetésekben is szokott lenni: "Kalandorok kíméljenek!"
Vagyis , aki "komolytalan" (az én olvasatomban az eredménytelen galambászról van szó) azzal nemigen van értelme vitatkozni, mert az szerintem egy parttalan vita!
De érdekes módon , akit megszólítottam eddig ezekkel a szavakkal, mind meghátrált!!
Vagyis nem tudott "aduttat" előhúzni a pakliból.
Ezzel a vitának vége lett legtöbbször.
Én csak a folyamatot akarom megsürgetni, vagyis kiugrasztom a nyúlat a bokorból.
Aztán a részemről ennyi volt a történet.
Csak azoknak fáj ez a "direkt" stílus,akik nem látják be, hogy ez a dolgok lényege.
De azt egyik sem látja be, hogy Ő provokálta ki belőlem ezt a "tetemre hívást"!
Ez olyan mint a fogadás!
Nem az a fasza gyerek aki fogadni akar, hanem az, aki állja a fogadást!
Vagyis leteszi a tétet, aztán vagy nyer, vagy veszít!
Ez az én nézetem.
Pszichológiai tanulmány valahol ez is.
A másik: Én sosem titkoltam ki vagyok.De itt nagyon sokan névtelenek!
Azokkal valamennyire más a helyzet,aki vállalja a saját nevét, hiszen aki "kiáll" a porondra, az vállalja a nyílt vitát.De aki nem vállalja fel a nevét (eredményeit) az ne fárasszon már!
Lehet, hogy nem szép a stílusom, de a galambászat is gyakorlati (eredménycentrikus) sportág.
Az eredmények a bízonyítvány mindenki galambászatáról.
Ezt kellene mindenkinek, aki eredményekre törekszik magáévá tenni!
Amikor jelenlegi házunkba költöztünk, akkor az én környezetemben is sokan okoskodtak, hogy majd most megmutathatom.
Az első fiatalok 95-ben repültek ki nálam. 97-ben Tagszöv-i Bajnok lettem a fiatalokkal. Tudom, hogy ez nem egy nagy durranás, de a nagy szájúak, még a közelébe sem kerültek sohasem, sőt még azóta sem!És még annyit, hogy 97 júliusában döntöttem el, hogy ezentúl a nálam lévő galambokkal fogok foglalkozni,a társamnál maradt közös állományunk, amelyikkel éppen akkor lettünk Tagszöv.-i 2.-ak, (3 ponttal maradtunk le a tagszöv.-i bajnokságról), csak a szabad szabadidőm függvényében fog érdekelni.Nem volt könnyű döntés,de meg kellett lépnem.Ez volt júliusban.Szeptemberben már Tagszöv.-i bajnok lettem.
Még senkinek sem sikerült az egyesületemben ez a mutatvány.
99-ben tagszöv-i III. lettem, hosszútávon megnyertem a bajnokságot.Erről is csak álmodoztak sokan!Nem ragozom, csak annyi a lényeg, hogy a környezetemben elhallgattak a "mindentudók".
Szóval fel kell venni a kesztyűt , és meg kell mutatni! Ez visz előre!
Nem dicsekedni akartam, hiszen töredékét sem soroltam fel az eredményeimnek, meg nem is akarom.
Csupán a mondanivalómat akartam tényekkel alátámasztani.
Előzmény: 78Adven (22723)
Kovácsolt Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22733
 Na látod, milyen egyformán látjuk a dolgot. DDDDD   Pontosan erre céloztam  ők 3-5 km es körzetben és  Ti meg 80 km különbséggel röptettek egy  Kerületben. Már világos?
Előzmény: frici608287 (22700)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22732
Majd gondolkodom rajta!:-))))) Hiszen a hülyeségekre mindig nagyobb a "kereslet":-)))))

Előzmény: Krétás (22726)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22731
Való igaz,de az nekünk nem esik a berepülési irányunkba, tehát nem sok értelme lenne.De ezt Te is tudod.Ha keletről röptetnénk, akkor talán kísértésbe esnék.:-))))
Mindennek ellen tudok állni csak a kísértésnek nem!:-))))
Tudod az értelmetlen dolgoknak sosem voltam híve.
Tavasszal itt is olvashattuk, hogy x tagszöv. délről akar röptetni.Aztán mégis meggondolták magukat.Győzőtt a józan ész??
Előzmény: bol-70 (22727)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22730
Mi vagy Te? Távolugró világbajnok?:-)))))
Kicsit nagyot kell ugranod!:-))))
Ettől függetlenül, szívesen látlak!
"Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!" - jeligére!
Az lesz a Te tragédiád!:-))))
Előzmény: Potencsik József (22722)
Potencsik József Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22729
Fricikét szeretjük :)
Előzmény: ez-Ben (22724)
Potencsik József Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22728
Írj légyszi erre az email-re ( potencsikjozsef@gmail.com ) egy tel. számot.
Majd felhívlak egy egyeztetésre. köszi
Előzmény: Krétás (22725)
bol-70 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22727
Ebben eggyetértünk, viszont Constancába ti se küldtetek, mert volt annyi eszetek.
Előzmény: frici608287 (22692)
Krétás Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22726

Frici!

 

Komolyan fontolóra kellene venned, hogy írj egy könyvet! Sok és változatos mondanivalód lenne!

 

Csak papír legyen elég!-))) 

Előzmény: frici608287 (22718)
Krétás Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22725

Hello Józsi!

 

Örülnék a látogatásnak!

Előzmény: Potencsik József (22722)
ez-Ben Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22724

 

 Tisztelt Sporttársak !

A csendes pihenő időszaka alatt kaptam a jelzést,hogy Fricikét maceráljátok ! Mivel én kértem meg-hogy távollétemben meséljen tovább-nekem kell megvédenem !

 Minden mese alapja a valóság,vagy minden valóság lehet meseszerű !

 Fricike tarts ki,rövidesen jövök ! ( KÖSZ ,és jó hír : megszereztem a szívalakú "csodatükröt" :))

78Adven Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22723
Számomra nem érthetetlen amit írsz. Amiből tudok tapasztalatot is merítek.
Tisztellek és becsüllek mindazért amit teszel, és tudsz tenni a galambász társadalomért!
Viszont van néhány aprócska mondat, amivel másokban ellenszenvet váltasz ki. Még akkor is, ha Te azt segítő szándékkal teszed. Ne aggódj! Túl sok ilyen nincsen! :)
Érzésem szerint egy-két dolog ami nem tetszést fejt ki:
Beszélsz valamiről, és a végére odateszed, hogy Téged nem érdekel, tőled azt csinál amit akar. Egy nevelő nem mond ilyet. Szerintem.
Aztán ha tapasztaltságról van szó, kissé letámadó jellegű amikor visszakérdezel, hogy milyen eredményei vannak. Ezt erőviszony fitoktatásnak veszik. Tudván hogy kezdőről, vagy esetleg sikertelen, de javulni kívánó sporttársról van szó, lekezelő stílusba váltottál, ezzel lealázod. Erre támad mindenki.

Egyébként nem tudom mire vélni a dícs szavakat! De jól esik. Köszi!
Remélem Te sem sértődsz meg, mint mások teszik a Te szavaidra!
Sporttársi üdvözlettel!

Esetleg ha eszembe jut még valami, akkor megírom.
Előzmény: frici608287 (22719)
Potencsik József Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22722
Egyszer kiugranék hozzád dumcsizni.
És persze, Krétáshoz is egy jót dumálni.
Előzmény: frici608287 (22718)
V Gábor Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22721
Nincsen egy darab galambom sem Horváth Karcsitól..Bár nem esne rosszul ha lenne de nincsen!!!
Előzmény: lundi7 (22701)
Potencsik József Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22720
Jogos!!!!!!!!

:))))))))
Előzmény: frici608287 (22716)
frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22719
Norbi Te is nagy mágus vagy!De egyenlőre csak kisbetűvel:-)))))A helyes megfejtést csak ennyivel tudom honorálni:-))))Kösz, hogy leírtad a megfejtést.Mégis csak jobb, ha az "olvasók" írják:-))))

Még sokra viheted!És én tudom, hogy így is lesz!
Aki jól lát dolgokat, AZOK még mindig vitték valamire!
De lassan már vissza kellene venned, annyira jó vagy!:-)))

Őszintén: Érthetetlen amit irogatok?
Várom válaszod!
Előzmény: 78Adven (22717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!