Keresés

Részletes keresés

Python24 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40309
Szia!!
Fókazsír,régi katonaboksz ráégetve a bakancsra,majd fegyverolajjal bekenve.
De a rendszeresített bakancsnál kb mindegy,mert a talp ragasztásánál egy idő után beázik..

Vajon a Matterhornt-ami kissé régebben gyártott típus,mint az általános bakancs-hogy sikerült vízhatlanra,melegre,és kényelmesre megcsinálni??

Költői kérdés volt...
Előzmény: Dobri (40304)
Python24 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40308
Szia!!

" Erről jut eszembe, hogy a sokat szidott "új" általános bakancsunk nálam és a megkérdezetteknél egészen jól vizsgázott.
Viszont várok tapasztalatokat a bakancsok vízhatlanításának kérdésében. Az általam eddig ismert módszerek 24 órás, hóban történő menetelés során nem váltak be. :( "

Akkor mitől is vált be az a KATONAI bakancs,amelyik télen beázik a hóban??:)

(Halkan megjegyezném,hogy az árából kijön egy német hegyivadász bakancs,gore-tex,wibram talppal,itthon,kisker áron)
Egyébként gratulálok a résztvevőknek!!
Előzmény: Hamburger2 (40295)
Python24 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40307
Szia!!
Bp-n 2 iskolában tanulhatod a nyelvet,a Keleti Nyelvek Tanodájában,és a Selyemút Nyelviskolában.De egyszerűbb,és sokkal olcsóbb,ha keresel egy anyanyelvi "tanárt",aki Magyarországon él,és egy kisebb,de nem megalázó összegért hajlandó tanítani!!
Előzmény: BRT-73 (40296)
J Dagain Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40306
Hamburger!

Én az ellen vagyok ,hogy ezekből akkora csodát csináljanak. Ez alap katonáknak! Ez az alap!

Már 17 évesen túl voltam az első 40 km-es téli túrámon a Mecsekben éjjeli kint alvással.

Nem veszek részt olyan rendezvényen ahol katonák vannak már egy ideje.A túlélés 2008 -on pl civil csapatként indultunk.

Én hét éve szégyenkezem a helyőrségem miatt! Most legalább Te is megtapasztaltad.

NEM AZOKAT NÉZEM LE AKIK OTT VOLTAK! HANEM AZOKAT AKIK A PÉNZÜKET FELVESZIK A SEMMIÉRT ÉS AZOKON RÖHÖGNEK AKIK OTT VOLTAK!

Előzmény: Hamburger2 (40295)
BRT-73 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40305

Szia István!

 

Közben sikerült rábukkanni egy orosz doksira, ha neked ennél bővebb van, (pl. szereléssel, működéssel kapcsoaltos infók, munkaponti adatok, stb.) az sokat segítene. (A szériát nem tudom.)

 

Kösz,

T.

Előzmény: Zicherman Istvan (40302)
Dobri Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40304
Szerintem a fókazsír eléggé hatásos.Bár volt olyan,hogy már fegyverolajat használtunk,mert más már nem volt.
Előzmény: Hamburger2 (40299)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40303
Normál a 27 km egy napra. Átlagban a szovjet hadseregben ennyit mértek egy lövész zászlóalj napi haladására télen, erősen szabdalt terepre. Teljesen reális és normális.
Tisztán azt nem értem, hogy miért nincs síoktatás a Honvédségnél (még egyszer írom - NEM HEGYISÍ)? Vagy valaki a fejesek közül azt hiszi, hogy a Hummerek és Black Hawkok korában már nincs szükség sítalpakra?
Előzmény: J Dagain (40292)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40302
Tudnék segíteni. Milyen szériába való a gép? (Nekem csak a 3. és 5. szériához van valami használatim, oroszul).
Előzmény: BRT-73 (40289)
BRT-73 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40301

Szia Hamburger!

 

Vannak, akik mentek volna, de nem engedték el.

 

Az "általános" bakancsba langyos hőlégfúvóval bele lehet diktálni pár réteg vaxot, ami nekem kb. 10 órán át kitartott hóban-latyakban. (Ahogy a bakancs lehűl, "kiizzadja" a felesleget, ocsmány viaszos lesz, amit utólag melós lekefélni róla.) Utána a belső oldalon, a talp fölött elkezdett átereszteni. Zoknicsere, hintőpor, zoknicsere, hintőpor.

 

A military boltokban manapság kapható germán feliratú vízhatlanító nekem nem vált be.

 

OFF off

Előzmény: Hamburger2 (40295)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40300
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40299
A vízhatlanítás természetesen a téli évszakban érdekel, amíkor a "lágy víz" erőteljesebben és folyamatosan dívik hó formájában! :)
Előzmény: Plieur (40297)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40298

Varrott és ragasztott bőr, eredetileg gore-tex-szel tervezve, de anélkül kivitelezve. Műagyag talp. Az "általános" jelző négyévszakorsra utal, de én  csak télen hordom, mert egyébként túl meleg.

 

 

Előzmény: Plieur (40297)
Plieur Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40297

Tiszteletem!

Milyen bakancs?

Miből van?

Varrott vagy ragasztott ?

Milyen évszak?

 

Előzmény: Hamburger2 (40295)
BRT-73 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40296

Még egy kérdés. Tudtok itt a fórumon valakiről, aki tanult dari nyelvet? (Talán Python24 (?) de nem tudtam visszakeresni.) Van itthon erre lehetőség valahol? Magántanár, nyelvkönyv, stb? (Az se baj, ha dari-angol)

 

Csak ezt  ismerem, de ez kevés elindulni.

Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40295

Kedves JD!

 

Nem azért, mert jómagam teljesítettem, és nem azért mert többeknek ez nem sikerült, de legyél szíves kicsit visszafogni Magadat. (Hozzáteszem, hogy kevesebb "sérülést szenvedtem", mint más teljesítménytúrákon, de ezt inkább a jobb felszerelésemnek és jobb felkészültségem javára írom, nem a táv "rövidéségére"! 2x27 km, közte egy éjszakázás.

 

Nekem tetszett az a hozzállás, ahogy sokan viszonyultak a rendezvényhez. Az ilyen rendezvények mindig jó alkalmat teremtenek a katonák személyiségfejlesztésére és egymás megismerésére is. Akadt olyan lövészzászlóalj, ahonnan önként (!!) öt csapat is indult és mind az öt teljesítette is! Köztük nem kevés katonanő is!

 

Szívesen láttalak volna Téged is az indulók között, még akkor is, ha ez Neked "meg se kottyant volna". Szerencsére akadt pár srác a résztvevők között, akin láttam RL-felvarrót és akiknek nem derogált ez a "kis testmozgás". Emelhetted volna a szívnvanalat (komolyan!) és akkor nem kellett volna talán szégyenkeznem az általad is ismert helyőrség teljesítménye miatt! :( Majd kérdezz utána! Egyébként azután mondjál lenéző véleményt, ha Magad is túlestél ezen az eseményen. Ezen, és nem a korábbiakon, mert úgy hiszeml, hogy a ca. 30-50-70 cm-es hó, az éjszakai 2 óra alvás -13 fokban egy fűtetlen sátorban, a hófúvás, stb. azért megspékelte egy "kicsit" a mostani rendezvényt.

 

ZI: Igen, a sífutás nekünk is eszünkbe jutott. Sajnos ez ma már nem dívik a MH-ben, pedig hallgató koromban még volt ilyen MH -bajnokság is! A helyzet ideális let volna egy ilyen versenyre! Voltak leleményes csapatok, akik műanyag szánkót is hoztak magukkal. (Út közben aztán láttuk a roncsait! :) ) A szervezést inkább nem kritizálom. Sok mindent én másként szerveztem volna. Főként az "egyenlőség" elve mentén.

 

A felszerelések (sajnos) nem voltak egységesítve. Ennek következtében már komoly esélykülönbségek voltak az indulók között, bár én mindig szoktam hangsúlyozni, hogy ilyenkor nem a verseny a lényeg, hanem a teljesítmény. Mindenesetre minden elismerésem azé a srácé (lehet, hogy volt több is!), aki 65M málhazsákkal és 65 M bakancsban teljesítette a távot. Erről jut eszembe, hogy a sokat szidott "új" általános bakancsunk nálam és a megkérdezetteknél egészen jól vizsgázott.

 

Viszont várok tapasztalatokat a bakancsok vízhatlanításának kérdésében. Az általam eddig ismert módszerek 24 órás, hóban történő menetelés során nem váltak be. :(

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: J Dagain (40292)
Plieur Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40294

Na ezért kérdeztem hogy ki akartak-e tolni a résztvevőkkel:)

Sehol egy hótalp, sehol egy all-mountain vagy off-piste sítalp? Vagy egy erdei sítalp ( de padure, ahogy a román mondja, az a kb. 150cm , szélesebb, vadászok szokták használni).

De akkor kellene valami spécibb bakancs is, pld. olyan mint a hegyivadászoké:)

 

Előzmény: Zicherman Istvan (40288)
J Dagain Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40293
Hagyd Pista!

Tudod a mai világban ez már iszonyatos teljesítmény! Lövészek a heti 6 km menetükkel, stb...

( Még mielőtt valaki beszólna! SZAROK rá!)

Előzmény: Zicherman Istvan (40288)
J Dagain Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40292
A "félelmetes" 27 km! Jesszus... akkor én MEGAHIRÓÓÓ vagyok. De rühellem már ezt a MÁS klubbot...
J Dagain Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40291
Simán megcsinálják a kiképzést. Rengeteg olyan katonát ismerek akik még Győzike vagy Pákó szintjén sincsenek. Éljen a katonai celebshow! Ha leszereltem végre megtisztul a honvédség! Éljen az új világ!
Előzmény: BRT-73 (40290)
BRT-73 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40290
Sajnos meg kell erősítenem. A legutóbbi szentendrei kibocsájtó ünnepség napján vették fel az első vágóképeket a celebshow-hoz... :(
Előzmény: Python24 (40230)
BRT-73 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40289

Tudom, nem szigorúan ide tartozik, de hiába próbálok áramköri részletességű dokumentációhoz jutni a mesés R-159 rádióról. Nem tudnátok segíteni ebben? Akár oroszul is jöhetne... (az áramköri jelölések és a számok nemzetköziek)

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40288
Apropo. Még egy kérdés merült fel bennem, nézve a képeket.
A Honvédségnél továbbra sem oktatnak sielést?

Ezt azért kérdem, mert a 2×27 kilométert, felmálházva, nehezítési feladatokkal együtt egy nap alatt le lehetett volna darálni. Megértem, hogy nem ez volt a cél, de ha ,,éles" körülmények között is menetelni fognak a hóban a katonák, akkor bizony nagy gondban lesznek. (Ráadásul a szabadidőben hegyi sieléssel foglalkozó emberkék inkább kivétel, gondolom én, a seregnél, ráadásul síkrosszra (sífutás) van szükség, illetve biatlon elemekkel lehetne azt kibővíteni (jóval közelebb áll az ilyen lövészet a valós körülményekhez, mint a lőtér).

Hm?
Előzmény: Zicherman Istvan (40286)
Plieur Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40287

Gratulálok a résztvevőknek, szép teljesítmény végrehajtani egy mesterségesen nehezített menetet. Ki akartak tolni a szervezők a résztvevőkkel?

 

Előzmény: Hamburger2 (40284)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40286
Háááát... Vannak kis gondok a szervezéssel.
Most nem akarok ,,kritizálni", de mitől ,,túlélő" a túra? És mennyi volt a szintidő (ha volt egyáltalán)?

Amúgy minden résztvevőnek gratula!!!
Előzmény: Hamburger2 (40284)
Dobri Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40285

Üdv!

A képeket megnézve vettem észre,hogy vannak olyanok akik a hátizsákot se tudják normálisan hordani!

Amúgy nagyon jó lehet ez a kis túra,főleg ilyen időben.

Előzmény: Hamburger2 (40284)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 40284

http://www.honvedelem.hu/cikk/5/13963/tulelo-tura.htm

 

A felvételek a túra elején készültek. Ott még mindenki vidám és fürge volt! :)

buth Creative Commons License 2009.02.21 0 0 40283

Régi terv ez, újra felmelegítve! Már 2000-ben nem volt nekünk erőnk a felajánláshoz. Az akkori tervekbe mi felajánlottuk a meglévő /igaz több helyre is már felajánlott/, s akkor még újnak számító Mistrál lérak. ütegeinket.

Ennek a kezdeményezésnek a tükrében még fontosabb lenne az "aktív-önkéntes tartalékos" erők létrehozása!

Előzmény: Törölt nick (40281)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 40282
Nekünk már nincs is mit felajánlani.
Előzmény: Törölt nick (40281)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 40281
Üdv!

Ismét közös erőket hoznának létre.

Plieur Creative Commons License 2009.02.20 0 0 40280
Előzmény: M.Zoli (40278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!