Keresés

Részletes keresés

Plieur Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40019
Boldog Születésnapot!!!
Előzmény: Dobri (40011)
swordmanus Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40018
Isten éltesse az érintetteket!
Előzmény: Dobri (40011)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40017

Udv.

 

Nem tudok ezekrol semmit, csak arra utaltam amit fel fullel hallottam Szekerestol.

 

Udv.

Előzmény: 4csíkos (40016)
4csíkos Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40016
Táborok, bemutatók, nyílt napok tényleg vannak minden évben a részükre (is). De azt nem merném így kijelenteni, hogy "nagy részük" jelentkezik.
Ráadásul tudjuk, hogy a jelentkezés nem elég, meg is kell felelni a felvételin, és be is kell vonulni.
Előzmény: M.Zoli (40015)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40015

Udv.

 

Eloszor az off-vagy feloff. Boldog szulinapot, meg a druszadnak is.

 

Isten hozott Eheslo, csak neztem, hogy miert nem tudtal sajat neveden irni, nem lattam semmi okot ra.

 

Koszonet a modinak a kozbelepest.

 

Visszaterve a Bathoryra, bevallom nem lattam. Egyebbkent oriasi reklamkampanya volt. Egyebbkent a cseheknel es a szlovakoknal, az ilyen "mega"filmekre altalaban osszegereblyezik a legjobbat ami van, meg pl. a kulturalis miniszterium aktivan tamogatja a filmeket. Nem mellekes, hogy a filmzeneket, pl. a Bathorybol nem lehet levakarni a TOP 10-bol a leghallgatottabb szamok kozul. De ez sok masra is igaz. Pl. most neztem meg a Pokoj v dusi c. szlovak filmet, tavalyi. Beszogelt az ulesbe. A cimado dal pedig mar honapok ota, es meg jo darabig vezeto helyen lesz mifelenk. ( egyebbkent a cseh, es foleg a szlovak filmekben, nagyon sok magyar szinesz kap szerepet. Pl. az emlitett Pokoj v dusi ( Lelkibeke ) foszereploje Mokos Attila, a komaromi Jokai szinhaz szinesze, + ket masik magyar is feltunt nekem, de asszem volt tobb is. ) Tegyuk hozza, hogy a cseh es szlovak konnyuzene nagysagrenddel (!!!!!!!) magasabb szinvonalu a magyar konnyuzenenel ( a mostanitol azert nem olyan nehez ). Ja, es az emberek elmennek ezekre a filmekre moziba. Az amerikai, stb. megaprodukciok sokszor 2 hetig vannak musoron, a Bathory pl. tobb, mint 2 honapig volt musoron.

 

ON.

 

Multkor volt Szekeres a Mokkaban (?), ahol az volt a tema, hogy minden even csinalnak taborokat roma fiataloknak, ami utan nagy reszuk jelentkezik is a Honvedseghez. Elmondta azt is, hogy ezek a romak tobbnyire az iskolazott retegbol vannak, ami logikus is, es hogy ezt a programot szeretnek folytatni. En errol nem hallottam, de ha tenyleg mukodik ez, akkor orulok.

 

Szerintem egy orszagnak nyilvan kellenne tartania a katonai nemzetiseget, vallasat, nagyon is praktikus okokbol. Pl. ha, neadjisten, lenne szlovak magyar konfliktus, akkor a szlovak hadseregben alaposan megszaporodna a lelkiismereti okokbol leszerelesuket, vagy legalabb athelyezesuket kerok szama, a magyar nemzetiseguek kozott. De nezzuk a pozitiv oldalat. Ha letrejonne Magyar - szlovak kozos egyseg, ott nem artana megnovelni a magyarul beszelok aranyat a szlovak reszben. Ezek csak peldak.

 

Az hogy nyilvantartjak, az meg nem diszkriminacio. Nem kell atesni a lo masik oldalara. Akarmennyit tepi is a szajat hasonlo esetekben pl. Gusztos ur.

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (40000)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40014
Boldog születésnapot az érintetteknek!
Előzmény: Dobri (40011)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40013
Az nekem is nagyon tetszett...meg kéne szerezni könyvben...
Előzmény: Yoshi (40009)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40012
meg ne próbálják... azt nem igazán elhet visszaadni

(Tanú remake-je is elég halovány lett, Miniszter félrelép... hát, mondjuk az bejött, de akkor épp véletlenül hibáztak :) .. nem kéne átköltözni filems fórumra? :) )

"Tévedtem. Az oroszok vannak itt.
Átöltözni!"
Előzmény: Plieur (40010)
Dobri Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40011

Zicherman Pista!

 

Druszám!Megint öregebbek lettünk!!Boldog szülinapot!

 

Szolgáld ki magad nyugodtan!:)

 

 

 

 

 

Plieur Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40010

Az.:)

Nagyon várom mikor lesz leforgatva pld. a Tizedes meg a többiek remake-ja, jelenlegi helyzethez aktualizálva.:)

 

 

Előzmény: Yoshi (40008)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40009
helyesbítek, a lengyel film címe "Tűzzel-vassal"

meg is fogom megint nézni
Előzmény: Yoshi (40008)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40008
off még mindig :)

a Honfoglalás valóban nevetséges volt a 6 szem támadó besenyővel meg a 2 lovasszekérrel vonuló magyarokkal, de a sztorija is kb zero volt (de legalábbis nekem nagyon nem jött át az eredeti rege-mondavilágnak még csak a feldolgozása sem - klisék benne voltak és ennyi)

a színészi, rendezői munka is kicsit... avíttnak hatott
(grandiózusnak, nagynak szánt jelentek giccsesen, üvöltően természetellenesen megoldva, Franco Nero többször nézett meredten a távolba, mint egy hetedrangú spagettiwestern pisztolyhőse, stbstbstb... tudom, ízlések és pofonok, de ott volt a lengyelek "kurzusfilmje", talán Vér és vas volt a címe, na az bezzeg...)
Előzmény: ==T== (40006)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40007
kurzusfilmeket azóta elvből nem nézek :)

btw, Sorstalanság talán 2005ös, szóval izé...
Előzmény: ==T== (40004)
==T== Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40006
Egyiket sem néztem meg - csak részleteket láttam belőlük - de a sorstalanság vélhetően a gyenge rendezés/forgatókönyv miatt lett gagyi, a honfogalás meg azért, mert 0 pénzből forgatták.
Előzmény: Kuruc71 (40005)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40005
Tegyuk hozza az is gagyi lett.



A konyvnek a kozelebe sincsen.
Előzmény: ==T== (40004)
==T== Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40004
Ha jól tudom a film nevetségesre sikeredésében nagy szerepet játszott, hogy megvonta a filmtől a forrásokat a 94-ben hatalomra jutó kormányzat. Érdekes módon a Sorstalanságra volt pénz.
Előzmény: Yoshi (40003)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40003
OFF:

"Nekünk csak gagyi ,,Honfoglalásokra" és elcsépelt olcsó kabaréfilmekre futja.:((("

anno megnéztem, moziban

egyöntetú véleméyn volt, hogy egy kalap hányadék, és hülyét csinálunk magunkból
le ne szinkronizáljuk semmilyen nyelvre, elég, ha itthon égetjük magunkat

annál még a humorváltozata is jobb volt (bár az meg néhol erőltetett volt - mondjuk a mércém a Fekete Vipera :))





Előzmény: Zicherman Istvan (40000)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40002
no igen

ez az, ami elég veszélyes játék

mondjuk, minden tekintetben (ha nyilvántartás van, azért, ha nincs, azért)

félig kapcsolódó:
nem tudom, az USA hadseregében mennyire működik ez a "diszkriminációellenes tiszt" beosztás (vagy mi a hóhér)
semmit se ér, jól működik, vagy ló túlsó oldala

(nehogy azt válaszolja valaki, hogy esete válogatja, mert elsírom magam :) )
Előzmény: Plieur (39997)
Nr.121212 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40001
:-/
Előzmény: Zicherman Istvan (40000)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40000
Fél OFF:

Most nézem a szlovák-cseh koprodukcióban készült (2008) ,,Báthory Erzsébet" filmet.
Nagyon jó lett!!!
Rendkívül meglepő, hogy mennyire lelkesen készítettek egy filmet a MAGYAR TÖRTÉNELEMRŐL a szlovákok. (Ilyen szöveggel: ,,Európa utolsó védbástyája volt az ország, melyben 13 nyelven beszéltek a lakók. Magyarország védte meg Európát a hitetlenek özönétől." Nádasdy odaszól a csatatéren:
,,- Nézz oda, a Habsburgok.
- Látom, futnak a kutyák.
- Ugyan, bátyám, nincs annál szebb látvány, mint amikor a katolikusok rászorulnak a protestánsok segítségére. Magyarországért!"

Méghozzá nézhetően és élvezhetően.:(((

Hát, ennyit a nemzeti stratégiáról. Nekünk csak gagyi ,,Honfoglalásokra" és elcsépelt olcsó kabaréfilmekre futja.:(((
Szégyen. MÉLYSÉGES szégyen.:(

ON
Plieur Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39999

Ha meg a kolozsvári 51-es gyalogezredbe került volna akkor Svejk helyett Gézának hívták volna a csicskást:)

Előzmény: Zicherman Istvan (39998)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39998
,,A feldkurát úr csak latint tanult az akadémián, így igen átkozta azt a napot, amikor prágai gyalogos regimentbe küldték, ahol szinte csak mi, csehek szolgáltunk."
:)
Előzmény: Plieur (39997)
Plieur Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39997

2003-as adat odaátról:

15 nemzetiség van nyílvántartva, saját bevallás alapján, amely egyébként nem kötelező. A számokat szándékosan nem írom ki, soha nem is fogom, csak a sorrendet felülről lefelé, ez a hivatásos állomány:

román

magyar

tatár

zsidó

török

német

szerb

A haditengerészetnél még akadt orosz, ukrán, lipován.

Az utolsó sorozásnál az újoncok 4,68%-a jelentette ki hogy magyar nemzetiségű, azaz kb. 30000 fő.

A romák voltak a következők, kb. 2%-al.

Ismétlem, ez önkéntes bevallás, nem volt kötelező.

Amennyiben egy hadsereg nyílvántartja a tagjai nemzetiségét, az szvsz még nem diszkriminatív. De ha az állomány tagjait bármilyen  megkülönböztetés éri emiatt, akkor a vezetésének határozottan lépnie kell. Mert ez nem olyasmi amivel  játszadozni lehet, legyen az pozitív vagy negatív diszkrimináció.

Tisztázom:

negatív diszkrimináció: előléptetések, jutalmak, stb. nem megadása, bizalmatlanság keltése

pozitív: bármilyen pártpolitikának tett engedmény amely alapján valamelyk csoport ki lesz emelve, a szakmai követelmények figyelmen kívűl hagyásával.

Ha már etnikai összetétel, miért is volt követelmény a régi Ludovikában ismerni bizonyos nyelveket?:)

 

 

 

 

 

Előzmény: MagyarországKatonái (39993)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39996
Örülök, kedves Éhesló olvtárs, hogy ismét köztünk!;)
Nekem a mai nap folyamán k.b. 50 hozzászólalásomat törölték egy másik fórumon (nem nehéz kitalálni, hogy hol:)).

No, ha már mindenki élve és szerencsésen megúszta az ,,etnikai tisztogatást" a fórumon, térjünk vissza a ,,hon vétségre, hon meg kihágásra...":)
Előzmény: Éhesló (39989)
Plieur Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39995
Ezt még annó egy Hofi kaberéban volt.:)
Előzmény: chabie (39990)
4csíkos Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39994
Mindenesetre azt a törekvést, hogy minél nagyobb számban toborozzunk ebből a népcsoportból az üres szerződéses helyekre, lehet kicsit befolyásolni fogják az események, ha esetleg súlyosbodna a helyzet.
Előzmény: MagyarországKatonái (39993)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39993

Ha a bűnözők között nem lehet nyilvántartani ki a cigány, akkor a honvédségnél/rendőrségnél miért lehetne?

 

Amúgy 2-3%-ra tippelem.

 

Nem tudjátok, sok laktanyába jár a Magyar Hírlap?

Előzmény: Törölt nick (39991)
Plieur Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39992

Különösen ha az állómásfőnök jelige alatt előfordúlhat az is  hogy egy ilyen vasutas található.

Nemigen lehet vele vitatkozni.:)

 

 

Előzmény: unguided (39985)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39991
Üdv!

Tudna valaki adatot arra vonatkozóan, hogy hány százalék roma van jelenleg a honvédségnél, és a rendőrségnél?
Előzmény: chabie (39990)
chabie Creative Commons License 2009.02.10 0 0 39990

Alakítsunk részükre egy cigányhadsereget,majd támadják meg Romániát!

 

Ha győznek,miénk Erdély!

 

Ha veszítenek,miénk Magyarország!

 

:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!