Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40054
De jó dolgod van, hogy napközben tudsz futni, edzeni...
Irigyellek erősen. :)
Előzmény: Zicherman Istvan (40024)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40053
Javaslom, ha Degenerátor olvtárs nem ellenzi, és esetleg Josic nem csap szét köztünk a fórumán, vigyük inkább ode a vitát:
1. Nyugodt légkörben meg tudjuk vitatni beugatások és agyamentek zarándoklata nélkül.
2. Ha esetleg vitára kerülne sor az ottani modera nem csap ki minket mint Fat Mo Meyer Lansky behajtóit.
3. Nem drágyázzuk tele a honvédségit.
Hm?
Előzmény: Némedi László __ (40052)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40052
nem akartam erre a témára reagálni, de most már kell, és sajnos ez off lesz, főleg a reakciók rá.

felsorolsz kb 60 bűncselekményt (nem csak gyilkosságot) 1993-tól. Ezzel csak az a gond, hogy az országban évente 150-200 gyilkosság történik, tehát kb az általad megadott időszakban 2-3.000 gyilkosság történt, kb ugyanennyi gyilkosság kísérlete, és ebben az időszakban kb 150.000 testi sértés, kb 15.000 nemi erőszak és szemérem elleni erőszak volt. Tehát a listád maximum tendenciózus válogatásnak lehet hívni, semmit nem mond, és csak hangulatkeltésre jó. Ettől komolyabb vizsgálat kellene (statisztikákkal, mélyinterjúkkal, stb...). Nem mondom, hogy nincs probléma, nekem megvan a Póczik könyv.
Ezzel a problémával foglalkozni kell (de ne ezen a topikon tegyétek), de nincs egyszerű megoldás...
Előzmény: degenerator (40048)
csörömp Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40051

Pontosabban az a 12,7 mm DSK géppuska lesz, az RPD-vel nem csereszabatos, csak van egy közös ősük.

Előzmény: swordmanus (40035)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40050
Üdv,

josicnál vigyázzatok ezekkel a listákkal, mert ismét megjelenik majd valami észkombájn, amely után lehet trágyázni az egész fórumot.:/
Előzmény: degenerator (40048)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40049
Tudtommal az országok hatóságai együttműködnek, méghozzá nagyon is jól (p.l. a mostani gyilkossági esetnél az osztrák és szerb hatóságokkal együtt ment a gyanúsítottak elfogása). De ne higgyék az emberek, hoy minden ilyen esetet a jónép orrára fogják kötni.
Úgyszintén megvan a honvédségi szinten is a nemzetközi katonai együttműködés, ami szintén nem publikus.
Egyszerűen ezek a dolgok nem a győzikesó szórakozási kategóriák, ezért nem tartoznak a tisztelt publikumra.Túl komolyak ahhoz, hogy elősegítsék péntekenként a tévé előtt a jónép rágási és sörivási reflexeinek működését.
Talán szakmai szinten még elmondható, hogy megvan a nemzetközi együttműködésnek egy bizonyos nívója, még ha a többi dologban vannak is igen súlyos vagy elfogadhatatlan ,,kozmetikai gondok".
Előzmény: Atis57 (40046)
degenerator Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40048
üdv.

josic fórumára, a friss híres topikba (itt is elnézést kérek érte) beraktam egy listát, hogy az utóbbi években mik történtek.

ha ezekre nem reagált a közvélemény, semmire nem fog. (szerintem)
Előzmény: Atis57 (40046)
Kavics78 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40047

Nemtom!

En a szerbekkel kiegyeztem volna de Eheslo azt mondta szo sem lehet rola!

Szoval a nacionalizmuson megbukott a magyar kozbiztonsag! :-D

Előzmény: Atis57 (40046)
Atis57 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40046
Sziasztok!
szerintetek a román és/vagy a szlovák rendőrök mikor jönnek át rendet csinálni?
minek kell még itt történni?
Kavics78 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40045

OFF

"Amennyiben közéjük sorolsz (miért is?) érdemtelen vagyok, mert nem szoktam velük (itt sem) foglalkozni, pont a téma mérgezettsége miatt."- Az idezojeles kiemelesed miatt!

 

"Minden esetre engem még áttételesen se fasisztázz, errefelé nem divat mostanság." - Akinek nem inge ne vegye magara! Ha talalva erzed magad az nem az en bunom!

Nem a divatnak elek egyebkent!

 

"A tragikus eset csak felgyorsította a folyamatot és segített az el-, agyonhallgatást megtörni egy pillanatra." - Kar, hogy ez egy ember eletebe es tobbek serulesebe kerult!

 

"Azóta is vannak újabb áldozatok, ezeknél még működik az elhallgatás. Ideig-óráig.." Ez sajnalatos es melysegesen szomoru! A jelenlegi rendori vezetes a rendeszeti miniszterrel az elen az inkompetencia csimborasszoja! Ebben latod egyetertunk! Remelem az ideig-oraig az minnel kisebb idot lessz!

Udv!

Előzmény: Éhesló (40044)
Éhesló Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40044
OFF
Amennyiben közéjük sorolsz (miért is?) érdemtelen vagyok, mert nem szoktam velük (itt sem) foglalkozni, pont a téma mérgezettsége miatt.
Minden esetre engem még áttételesen se fasisztázz, errefelé nem divat mostanság.

A tragikus eset csak felgyorsította a folyamatot és segített az el-, agyonhallgatást megtörni egy pillanatra. Azóta is vannak újabb áldozatok, ezeknél még működik az elhallgatás. Ideig-óráig..
ON
Előzmény: Kavics78 (40036)
Dobri Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40043

Üdv!

 

Köszönöm mindenkinek!!!

 

"P.S.: A másik ünnepeltet valahogy nem láttam ma, reggel óta, biztosan jelenleg franciául káromkodik valamerre.:)"

...................................................

Hiányoztam?:) Jelentem a foglalkozás elérte célját!:)

Előzmény: Zicherman Istvan (40028)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40042
Ragados a jo pelda? :DDD Remelem ez a trend folytatodni fog.
Előzmény: Hamburger2 (40025)
Éhesló Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40041
Ennek nagyon örülök.
Előzmény: Hamburger2 (40025)
M.Zoli Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40040

Udv.

 

Nekem poennak tunt, de majd a szerzo valaszol. Az pedig sosem volt megoldas, ha csak olyat vagyunk hajlandoak olvasni, ami a mi szajizunk szerint irodott. Az ertekeles es velemenyezes magan ugy, de ha eleve elzarjuk magunktol a mas velemenyt, akkor az csak tudatlansagot szul. Ezt csak ugy altalanossagban irom, es nem szemely szerint celozva.

 

De, lehet azert is ilyen a velemenyem, mert en a tobb ertelem es a kevesebb erzelem hive vagyok.

 

Udv.

Előzmény: Éhesló (40037)
Éhesló Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40039
Hali,
kicsit megkésve, de én is jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

Isten éltessen Dobri és István!
Előzmény: Dobri (40011)
Éhesló Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40038
Hali,
köszönöm a jó szót!

Éhesló
Előzmény: M.Zoli (40015)
Éhesló Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40037
Hali!

Nos ezt a keményen magyargyűlölő szerzőtől származó és itthon ennek ellenére oly népszerű művet forrásként idézni meglehetősen érdekes.

Az akadémián 3-4 nyelvet beszélő tiszteket bocsátottak ki. A latin a gimi miatt volt alap, de ezen felül sokan beszéltek, társalogtak németül, franciául (e kettő a latin mellett a középosztály polgári alapkövetelménye volt, ezen belül a német a műszaki tudományok nyelve is) és angolul, olaszul, ógörögül is sokan értettek (szintén családi-középiskolai indíttatás okán. Nemzetiségi nyelvekről nem olvastam.
A nyelvismeret és a kommunikáció akadémián tantárgyi és vizsga követelmény is volt. Más oldalról meg egyszerűen nem volt pari (társaság) képes az a fiataelmeber, aki nem ismert nyelveket.....
Érdemes megnézni a nyugatra került tisztek életpályáját is.

Éhesló

Előzmény: Zicherman Istvan (39998)
Kavics78 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40036

" ami tegnap tabu volt, az ma a vezető téma és lassan lerombolják a PC közbeszéd és tabuk sorát a "fasiszták"." -azert ne fenyezd magad tulsagosan!

Ha nem egy roman valogatott kezilabdast nyuvasztanak meg, semmi sem tortent volna!

Előzmény: Törölt nick (40033)
swordmanus Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40035
Közérdekű:
mivel Afganisztánban szolgáló fiaink Degytyarjeveket (vagy hogy is írják helyesen, RPD, na) kaptak tudtommal a Humvvek-ra...
RPD javítási utasítás
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40034
Fél OFF.

Érthető a ,,tisztogatás" (mondom, hogy majdnem félszáz kommentem ment a lekvárba a polidilin (a szokásos káromkodós részt nem veszem bele), másokéval együtt, pedig diszkréten fogalmaztam).
Így is nagy a hiszti az országban, és senkinek sem hiányzik a ,,tipp-parádé".

ON

Na, vissza a honvédség témájához.
Előzmény: Törölt nick (40033)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40033
Köszönöm a kedves szavakat.:))
OFF
Elég régóta nyomulok errefelé, nem meglepő a történet.
A vasárnapi totálkár alatt direkt nem nagyon írogattam, mert bevadult mindenki erősen.
Erre beparázott a modi kar is és ott is talált tisztítani valót, ahol 2 éve nem járt....
De a világ továbblép: ami tegnap tabu volt, az ma a vezető téma és lassan lerombolják a PC közbeszéd és tabuk sorát a "fasiszták".
Érdekes korszak lesz ez majd pár évtized távlatából.
ON

Üdv, Éhesló
Előzmény: Zicherman Istvan (39996)
Plieur Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40032

Azt se haggyuk ki hogy: Köszönjük a hitközsség nevében!:)

 

Előzmény: gencsydani (40027)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40031
:)

Nekem van egy ilyen lányismerősöm. Anno hozzám volt beosztva fiatalon, hogy biatlonra oktassam (pontosabban a lövész részét; sielni jobban sielt). Na neki az a beceneve, hogy ,,Hétfő" (onnan ered, hogy amikor megjelent egy versenyen, az olyan volt az ellenfél csapatának, mintha minden nap hétfői lenne).
Na, ő p.l. egyáltalán nem utálja, ha minden hétfőn felköszöntik.:)
Előzmény: Volt tüzér (40030)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.12 0 0 40030
Volt egy kollégám, akit Péntek Imrének hívtak. Természetesen minden áldott pénteken felköszöntöttem. Ő hogy útálhatta a dolgot.
Előzmény: gencsydani (40027)
Atis57 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40029
Szia István!
A magasságos nővessze hosszúra a szakálladat....Az idővel a bölcsességed növekedjen...s sok feleség ,még több fiúgyermekkel köszöntsön évről évre....
Szerény ajándékképen , hogy a lakoma se maradjon el.
2 kép:
Előzmény: Zicherman Istvan (40028)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40028
OFF

Üdv, Dani.

Most jött meg a ,,szeretetcsmagom", úgyhogy kezd tetszeni az ünnep. A lányom az anyja nagy megrökönyödésére élvezettel issza az amarettós teát (alkoholfrei,mint a ,,nagyok"), míg apa palacsintát gyártott, úgyhogy most már fülig csokis a csemete. Énekelgetek itt magyar népdalokat, füstölgök a pipámmal és iszom Feri-barátom kisüstijét.
Kicsit összekentük apunak az operatív térképet, de nem baj, ott amúgy is harcra alkalmatlan terület van (sós mocsarak, rizsföldek és halastavak). No meg lapozzuk vadul a repülőgépes könyveket (ezt nevezzük a ,,bzszsúú" kódszóval).
Nézzük éppen a ,,Bjazed" című filmet. A gyerek becipelte a szobába a gumisárkányát (olyan, mint egy nagy kutya), azt használja lónak. Vágtat rajta és fakarddal hadonászik.
A nejem hőbörög (,,mi lesz így a gyermek nemi orientációjával":)) én meg jót röhögök az egészen - látom a huszár-kozák ősök génjeit.

Úgyhogy - kezd alakulni az estém. Na, mentünk továbbra is törököt ölni, én meg lazítok, majd pár óra múlva ismét elmélyedek ebben a gyönyörű térképen, amely olyan terepet ábrázol, amit igen komoly feladat elfoglalni is, és megtartani is.;)

P.S.: A másik ünnepeltet valahogy nem láttam ma, reggel óta, biztosan jelenleg franciául káromkodik valamerre.:)
Előzmény: gencsydani (40027)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40027

Pontosítanék, a vatikáni valuta az az "Isten fizesse meg!":D

 

Én mondjuk alapból utálom a születésnapomat (meg úgy álatlában az ünnepeket) úgyhogy együtt tudok érezni veled...

Előzmény: Zicherman Istvan (40024)
gencsydani Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40026
Köszönöm az infokat!
Előzmény: jkoenig (40023)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 40025

Szervusztok!

 

Először is Isten éltesse az értintetteket! Ezek szerint ők se lesznek fiatalabbak! :)

István, ne panaszkodj! Csuda szép napod volt! :)

 

Más: Nem is olyan régen figyeltem fel rá, hogy a ht. állományunknál egyre gyakrabban lehet olyan családokkal találkozni, ahol 3 vagy több gyerek van.

 

Üdv: Hamburger

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!