Keresés

Részletes keresés

Fecóóóóóóó Creative Commons License 2020.03.10 0 0 21565

Nem fogod használni a fogantyút. Előbb vagy utóbb, de inkább előbb kocsira fogod tenni a gépet. Vacak dolog folyton szétszerelni a gáztömlőt/reduktort, hurcolni a palackot, újra összeszerelni mindent. Még akkor sem igazán bajlódik vele az ember ha kis palackja van. Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb kocsin ráncigálni kompletten a motyót. Pláne ha raksz rá egy fiókot, ládát amiben a hegesztéshez szükséges dolgok megférnek, így helyben kéznél van minden ha kell.

Előzmény: aligvár (21561)
kunberci Creative Commons License 2020.03.10 0 0 21564

Ezen a weboldalon a három kép közül a fogantyú nélküli, és az előlapi kép stimmel.

http://soshegesztogep.unas.hu/spd/sospromig160n219/Jasic-PROMIG160-N219-inverteres-hegesztogep

Előzmény: aligvár (21561)
kunberci Creative Commons License 2020.03.10 0 0 21563

Én is szeretem a jó szerszámokat. Azért esett a jasic promig 160-ra a választásom, mert a promig 200-as már nem kevéssel volt drágább a 160-nál. Azon a weboldalon, amit linkeltél nem a promig 160 N219 van a képen. Azon a képen a 160 A-os szinergikus gépet látod. Tehát rossz kép van társítva hozzá. A promig 160 N219-en nincs kijelző. Csak ismételni tudom magam, hogy a jasic gépek hazai importőre az Alfaweld, mindenki tőle tudja a gépeket beszerezni további értékesítésre, és a promig 160-on, de még a promig 200-on sincs fogantyú, mind a kettőhöz vállpánt jár. Én a Weldshop-nál vásároltam a két gépemet. kéthetente jár a srác egy körútra, és elhozta nekem a gépeket, amikor felém járt. Így még kiszállítási díjat sem kellett fizetnem.

 

Tehát nem lesz fogantyú a jasic promig 160-hoz, csak vállpánt. Én a vállpántot olyan rövidre csináltam, hogy azt használom fogantyúként. Mivel a gépet nem használom a hegesztőkocsin kívűl, így a fogantyúra sem volt szükségem ezidáig. Mivel a forgalmazónál már januárban áremelés volt, ezért célszerű olyan helyeken érdeklődni, ahol még régi áron van gép, amit még nem adtak el. Rákérdeznék arra a fogantyúra az általad linkelt oldalon, de ha nincs fogantyú, akkor itt is érdemes  még rákérdezni.

https://www.weldshop.hu/jasic-promig-160-n219-inverteres-hegesztogep

 

Nem tudom, hogy corgon palackod van-e, de ha nincs akkor inkább a palack beszerzésére koncentrálj. Itt tudsz jó áron corgon palackot vásárolni, cserélni, és ha magyar szabványos Messer-es palackot veszel, akkor azt a szolgáltató telephelyein is tudod cserélni. Gondolom, hogy nem akarsz bérpalackot választani semelyik szolgáltatónál napidíjért.

http://www.hahegesztes.hu/hello-vilag/

 

 

Előzmény: aligvár (21561)
pete roland Creative Commons License 2020.03.10 0 0 21562

Jó reggelt! Csak még egy olyan kérdésem lenne, mi van akkor hogy ha az elötoló motorra(12vagy24v) kötjük? Mert ugye ezekből a szelepekből van 12,24,42 és 230voltos is?

 

Előzmény: Dzsudimano (21560)
aligvár Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21561

Azt hiszem, hogy mégis elengedem ezt a szinergikus dolgot. 
Amit linkeltél, az nem tudja automata módban kezelni a c18-as Corgont:
"Először el kell dönteni, hogy a Smart hegesztési módot lehet-e választani: akkor lehet, ha a használt huzal átmérője 0,8 vagy 0,9 mm és a védőgáz is megfelel a programkapcsolónál levő feliratnak (90% Ar+10% CO2, vagy 93% Ar+5% CO2+2% O2). Csak ezekhez áll rendelkezésre a Smart mód,"
Valószínűleg olyan lesz, mint a tiéd, csak néhány ezerrel drágábban, mert erről nem spórolták le a fogantyút:
http://soshegesztogep.unas.hu/spd/sospromig160n219/Jasic-PROMIG160-N219-inverteres-hegesztogep
Hobbiszinten barkácsolok, 10 centinél hosszabb varratot egyben még sosem húztam, elég a 160 amper. Csak egy bajom van, hogy szeretem a minőségi szerszámokat.

Előzmény: kunberci (21554)
Dzsudimano Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21560

Szia! Nem ismerem ennek a gép vezérlésének a kapcsolási rajzát.Így csak általános dolgokat tudok neked tanácsolni ami helyes bekötésnél jól működik!Ha van a gépben mágnes kapcsoló ( lehet,hogy csak egy relé) ami főtrafó primer tekercsét vezérli akkor erre ennek egy záró érintkezőjére kell kötni a mágnesszelepet ,ha 230V-os a szelep akkor lehet vagy párhuzamosan kötni a főtrafó primerjével vagy egy záró érintkezőre 230V adni és a párjára a mágnesszelep egyik pontját a másikra mehet fix 230V-ra.Ha más feszültségű a szelep akkor kell hozzá egy külön tápegység és annak a feszültségét kell kapcsoltatni a mágnes kapcsoló 1 szabad záró érintkező párjával.Én így csináltam mert 6V-os szelepet használok.Ha nincs benne mágnes kapcsoló ( tehát állandóan üzemel a főtrafó akkor bonyolultabb a helyzet ,külön vezérlést kell neki kialakítani.Remélem tudtam valamit segíteni.

Előzmény: pete roland (21559)
pete roland Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21559

Jo estét mindenkinek! Mint amatőr, lenne egy kérdésem. Van egy ISKRAVAR MIG150 tipusú co hegesztőm és úgy gondoltam hogy a hegesztő pisztoly fix bekötését átalakítom euro csatlakozósra. Sikerült is, de a végén kiderült hogy egy gáz szelep is kell hozzá. Na már most azt kérdezném, lehet hogy hülyeség, de hány voltos kell, és hova, mire kell rákötni? Mert ha jól tudom ezekből van 12, 24, 42 illetve 230V.-os is! Lehet hülyeség amit itt kérdezek, de hátha van megoldás. A segítséget előre is köszönöm. Maradok tisztelettel Pete Roland.

Dzsudimano Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21558

Köszönöm ,szépen!Akkor elég bizonytalan ma minden....Na mindegy ,de lényeg lenne ,hogy az ember olyat tudjon venni amit valahol legalább tud töltetni...

Előzmény: joco81 (21543)
Mnagy Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21557

Ezen már én is gondolkodtam, de a 195-ös gorillán bírja a gyári (nekem elég hosszú) nem melegszik. Viszont amit szintén korábban írtam, a rezezett aluról, nem sok jót sejtet. Van még egy ősrégi megkímélt 3 méteres kábelem is teflon béléssel aluhoz. A cégnél 5 méteres grip kábelt használok sok éve, azt már sikerült megmelegítenem néhányszor, igaz olyankor sok amper sok óráig, de bírja. Normál esetben max elöregednek a háztájiban ezek a binzel kábelek.

Előzmény: kunberci (21556)
kunberci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21556

Ez úgy lenne érdekes, ha látnánk pl: "Binzel klón" kínai kábelnek a keresztmetszetét, mondjuk egy Iweldét, meg egypár noném kábel metszetét is. Ha egy 20 ezres MIG kábelban ennyi réz van, akkor mennyi lehet egy tízezresbe?

Előzmény: Mnagy (21555)
Mnagy Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21555

Nemrég már betettem a képeket, de itt van újra. Nekem a régebbi van az MB 15 ak ERGO abban még a körbe réz bélés van, a gömbcsuklósokban (MB GRIP) van a kevesebb drót. Ezeket a kábeleket amikről a képek készültek "baleset" érte, a régebbi elöregedett, a gumi borítás kezdett lefoszlani, az újabbal egy sarokcsiszoló végzett.   Itt   látható az ergo sorozat.

 

Grip

Ergo

Előzmény: kunberci (21549)
kunberci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21554
Előzmény: aligvár (21552)
kunberci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21553

Nézd a MIG kábel minőségével nem volt gond, de nálam kábel csere volt, előre megbeszéltük a ráfizetendő összeget, és az eladó ezt a kábelt kalkulálta be az árba, amit hozott nekem.

 

A hosszú MIG kábelt én egyáltalán nem bántam meg. Nekem ügye ez a kábel a promig 160-hoz lett véve. Azért is jó, mert a sarokvarratoknál könnyebb a hozzáférés a kisebb gázterelő miatt. Én ezt a kábelt, amit néztél, inkább a 160A-os géphez érzem hozzávalónak. Néha-néha, amikor megállok a hegesztés közben, akkor nem baj, ha a pisztoly is hűl egy keveset, nemcsak a gép. 

 

Amennyiben a 200 A-os gépben gondolkozol, és gyakran hegesztenél nagyobb áramokkal, akkor inkább az egyel nagyobb 25-ös kábelt választanám. 

http://www.cooptim.hu/index.php?page=termek&MNR=004.0512

 

A nagyobb kábelnek a bekapcsolási ideje is nagyobb. Nem tudom, hogy nálad otthoni hobbi, vagy kisipari felhasználás lenne a cél?

 

Itt Magyarországon 2 év háztól-házig garancia van a jasic gépekre, ha tönkre menne, akkor futárt küldenek a gépért. Nem tudom, hogy neked mennyire fontos a szinergikus gép, de szerintem a sima is tökéletesen jó. Hollandiából biztosan nem hozatnék gépet a garancia miatt, szerintem azt itthon nem tudod érvényesíteni. Mint írtam az Alfaweld a hivatalos forgalmazó, kérdezd meg, hogy kintről hozatnál gépet, itthon vállalnák-e rá a garanciát?

Nagyon kétlem, hogy egy kinti gépre, aminél a hasznot kint fizetted meg, itthon vállalnának-e garanciát rá?

 

Itt nem nézelődtél?

https://weldimpex.hu/weldimpex_termek/Razor_MIG_205_-_Inverteres_MIG_hegesztogep_-_CO_hegesztogep#trmaj

 

Itt nem kapsz hozzá MIG munkakábelt: az opcionális. Amikor régebben érdeklődtem a kisebb nem szinergikus gép kapcsán, akkor 1,5 év garanciát mondtak a gépekre.

 

 

 

Előzmény: aligvár (21552)
aligvár Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21552

Kösz, hogy ennyit foglalkozol az ügyemmel.
Nem rendeltem még, a holland és a román webshop között gyötrődöm, hogy melyik legyen.

A román kijönne nettóban 190e-ből, 1 év garival, ha cégre veszem. Magánszemélynek 2 évet adnak. Úgy 210e lenne fuvarral együtt. Kevésnek találom az egy évet. Meg aztán olyan kommenteket olvastam általában az ottani webshopokról, hogy a hideg kiráz tőle. Előre utalni semmiképpen sem akarok nekik.

A holland 240e lenne nekem nettóban 5 év garival elvileg, ma kérdezik meg nekem, hogy cégre vásárolva is megvan-e az 5 év. Ezt a hollandot is linkeltem már korábban. ott 60 euro a 3 méteres nem csuklós MIG-kábel 100-ba kerül az 5 méteres csuklós.

https://www.heelgoedgereedschap.nl/migtoorts-binzel-mb-15-ak-grip-plus-5-meter

Gondoltam, hogy 40 eurot megér, ha annyiért hosszúval adják.

Ezt a gépet egy kintről éppen hazaköltöző barátom hozná el nekem, Magyarországra nem szállítanak.

Írtad, hogy a minőséggel is lehetnek gondok. Vegyek hozzá itthon eleve eggyel vastagabb kábelt, ha már 5 méteres lesz, hogy ne essen rajta olyan nagyot az áram? A 3 méterest meg eladom majd valahogy?
A másik 2 kábellel nem foglalkozom, azt szerelek magamnak olyan hosszút, amilyen kell.

Persze az is kérdés, hogy a holland garanciát tudom-e itthon érvényesíteni a hivatalos márkaszervizben. Esetleg akkor, ha már nálunk is kapható lesz a gép.

 De már nagyon rákattantam, valamelyiket biztosan megszerzem. :)

Előzmény: kunberci (21551)
kunberci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21551

Rendeltél hegesztőgépet is? 

Előzmény: aligvár (21548)
kunberci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21550

Az első gépem vásárlásakor kértem MIG kábel cseréjét ráfizetéssel (3 méterest- 4 méteres Binzelre). Amennyiben jól emlékszem, akkor azt a fajta kábelt kértem, amit te linkeltél a Weldshop-tól. (Innen rendeltem a jasic-ot). Végül nem olyan fajtát kaptam, hanem az egyel régebbi típust). 

A Weldshop-os srác is a Cooptimba ment el a kábelért (ők is onnan szerzik be), és utána hozta meg a hegesztőgépet. Ezzel, csak azt akartam írni, hogy kép szerint lehet, hogy az újat rendeled, de a régit kapod. Ez nem biztos, de nekem a régebbi verziót küldték, hozták.

Amit egyáltalán nem bánok utólag, mert olvastam, hogy az újabb verzió valamivel könnyebb, és hát min tudnak spórolni súlycsökkentés gyanánt, hát a rézen.

Még annyit tanácsolnék, (mint nekem annak idején tanácsolták), hogy vegyél hozzá pluszba 1-2 gázterelőt 3-4 száz Ft-s tétel, és egy csomag(10 db) áramátadót 80 Ft/db.

áramátadó:

http://www.cooptim.hu/index.php?page=termek&MNR=140.0059

 

 

 

 

Előzmény: aligvár (21548)
kunberci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 21549

Én ennek az egyel régebbi változatát használom, ami szintén gömbcsuklós. 

Tehát a két kábel:

Ez, amit te néztél:

https://www.weldshop.hu/abicor-binzel-mb-grip-15-ak-5m-hegesztopisztoly

 

Ez, ami nekem van:

https://www.weldshop.hu/abicor-binzel-mb-15-ak-5m-hegesztopisztoly

 

Én itt vettem a MIG kábeleimet akciósan:

http://www.cooptim.hu/index.php?page=termekek&tematika=10

 

Ez van nekem:

http://www.cooptim.hu/index.php?page=termek&MNR=002.0606

Előzmény: aligvár (21548)
aligvár Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21548

Sziasztok!
Annyit hadd kérdezzek még, hogy ez a munkakábel jó fajta-e?
Gömbcsuklós, ha jól tudom.
5 méterest vennék, de csak ezt tudtam linkelni.
https://www.weldshop.hu/abicor-binzel-mb-grip-15-ak-4m-hegesztopisztoly

Zsiga938 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21547

Igen van persze. Nem spórolnak ki ilyesmit mint az 1kg dobhoz tengely mint iweldnel vagy MMA munkakábel, vagy hordozó fogantyú :-P

Előzmény: Bmrenault (21545)
C20NE Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21546

Ezek a Welldo inverterek hányféle köntösben elérhetőek...

Előzmény: Bmrenault (21544)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21545

Nézd már meg légyszives hogy hátúl a lemezen van e lyuk? Ennél legalábbis megoldható a külső dob.

Előzmény: Zsiga938 (21538)
Bmrenault Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21544

https://www.ebay.co.uk/itm/200AMP-MIG-MAG-FLUX-TIG-MMA-5-IN-1-DC-INVERTER-WELDER-DIGI-MACHINE-GAS-GASLESS-/262794613744

Az ivpontost ajánlani szoktam viszont elszállt az ára.

https://ivpont.hu/termekek/ivpont-mig-200-synergic-migmag-awi-tiglift-tigmma-tobbfunkcios-p10484.html

 

Nevetni fogsz mert pontozáskor égett meg. 4m meg 13x V nál.

Egyszer csak nem hegesztett.

Szóval csúcsra se volt járatva.

Előzmény: Zsiga938 (21538)
joco81 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21543

A SIAD-nál ez olvasható (igaz nem LINDE):

 

50 liter tárolókapacitású tartályok

Ezek a tartályok a hagyományos 40 literes palackokat váltják le, 20%-kal több terméket tudnak tárolni, és méretűk kissé nagyobb.

Az 50 l-es térfogatnak köszönhetően optimalizálni lehet a felhasznált tartályok számát, a tároláshoz szükséges területet, és mindenekelőtt a munkafolyamatokhoz szükséges cserepalackok számát.

Előzmény: Dzsudimano (21542)
Dzsudimano Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21542

Sziasztok !Építettem egy MIG gépet ,most már szépen összeállt minden,csak egy corgon palack kellene hozzá!Ahogy nézelődtem a jó fogáson főleg nagyobb 7.1m3-es palackokat lehet jó árba kapni ami jó nehéz mondjuk elfér a műhely sarkában és egy hosszú tömlővel használható.Csak ezek a palackok általában vagy Linde-sek vagy nem felismerhető jelzésűek.Csak az általatok leírt 4.7m3 Linde-s corgon palackok forgalomból való kivonása hallatán felmerült bennem,hogy nem vonják-e ki ezeket a Linde-s 40l-es 7.1m3 -es 150 baros palackokat is?

zsolt7714 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21541

Köszönöm a segítséget. Meggyőző volt.

Szerintem 1700-as lesz.

Előzmény: Zsiga938 (21538)
Fecóóóóóóó Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21540
Előzmény: Fecóóóóóóó (21539)
Fecóóóóóóó Creative Commons License 2020.03.08 0 1 21539

Én is az 5-5-5 felállást használom 35-ös keresztmetszettel. Mondjuk a kis 185 cipelős gorillán 4m a mig kábel.

Gond amúgy a kábelek minősége, maga réz is pocsék és a keresztmetszet sincs meg. A 25-ös dinsebe szépen bele lehet rakni a 35-ös kábelt. Saruknál is az egy számmal kisebb saru a passzoló méret, sajnos nem a sarukat csinálják ennyivel nagyobbra. Régi, békebeli 35-ös valóban gumi szigetelésű kábel és a frissen vett között szemmel látható a vezető keresztmetszet különbség. Ráadásul az új ha megmelegszik akkor jóformán morzsálódik a réz, újonnan a gyantás ón sem futja be normálisan.

Testcsipeszekkel is van gond, nem réz hanem rézzel futtatott vaslemezből vannak az érintkezők. Már többet kellett tuningolni mert melegszik, egyszerűen nem képes normális áram átadásra.

Előzmény: C20NE (21523)
Zsiga938 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21538

Bmrenault kollégának egy másik klón van (ivpont mig200 ha jól emlékszem). Én a blm-nel vettem Pesten. Egy 4m Parker mig munkakábelt kaptam hozzá. A test és MMA munkakábel gyári, egyenlőre semmi gond nincs velük, mondjuk én vigyázok a szerszámokra és amúgy is csak hobbista vagyok. Van egy hyundai mma200-am is de azzal nem tudtam még szép varratot húzni, szerintem valami gyíkja van a hot start körül. A 2100-nal semmi gond, szépen működik MMA-ban. A dinamikus fojtast nem tudom mi. Mi van még...

Kezelni nagyon egyszerű a szinergia miatt, mindent lehet ugyan trimmelni, de nem nagyon kell, jó a gyári program. Indukción szoktam kicsit tekerni, lágyabb az ív, de ennyi, tényleg pofon egyszerű

Előzmény: zsolt7714 (21536)
zsolt7714 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21537

Ha a kábelen kívül elégedett vagy vele,

az nekem segítség. Ez legyen a legnagyobb baja.

Előzmény: Bmrenault (21535)
zsolt7714 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 21536

Köszönöm a választ.

Érdekelne a dinamikus fojtás.Tényleg van haszna?

És MMA-ba is jó a gép. Én elektródáznék is vele.

Előzmény: Zsiga938 (21526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!